PDA

Zobacz pełną wersję : Pokój z aneksem - 20m2 z wejściem do dwóch sypialni



wikerka
07-07-2016, 23:30
Mam podobny problem. Salon z aneksem 20 m2 (po usunięciu ściany). Zastanawiam się nad kupnem mieszkania. Wszystko jest super tylko mam wielkie obawy o możliwości ustawienia salonu z aneksem tak aby było funkcjonalnie i przestronnie. Kuchnia must have to: lodówka, zmywarka, kuchenka z płytą, zlew i ze 2 pełne słupki lub jakaś niska zabudowa na graty i oczywiście stół. Część dziennie - kanapa, kawałek podłogi na wyprostowanie kręgosłupa i miejsce na 48' TV i xboxa. Do tego dochodzą dwie sypialnie, które chciałabym zostawić. Da się sensownie zaaranżować czy lepiej szukać dalej?
Dziękuję za pomoc :-)

Elfir
08-07-2016, 09:54
to nie pokój z aneksem tylko większa kuchnia z miejscem na kanapę.
Sypialnia jest nieproporcjonalnie duża do tej kuchni z aneksem kanapowym.

wikerka
08-07-2016, 10:25
Tak zgadza się, że sypialnia 14m2 jest dużo za duża do salonu z aneksem 17m2 :) Pytanie czy jest jakiś mądry sposób, aby ten obszar zagospodarować, aby można było tam mieszkać. Dużo się naszukałam o kwadratowym salonie z kuchnią na 20m2 i niestety za dużo nie znalazłam :bash: A tu dodatkowo dochodzi wejście do dwóch pokojów. Nie chciałabym jednak aż tak lekko rezygnować z tej opcji, bo jest atrakcyjna pod każdym innym względem.

agao_83
08-07-2016, 10:30
a można wyburzyć ściany salonu? i zrobić jedną ścianę ograniczającą wejście do obu sypialni (przedłużyć ścianę sypialni nr 4 aż do ściany zewnętrznej - wydzielając od razu mniejszą sypialnię nr 3 z wejściem z salonu?) Wtedy więcej miejsca masz w salonie i większe pole manewru w kwestii poustawiania mebli

wikerka
08-07-2016, 11:11
Dzięki agao_83 Tak taka opcja wchodzi w grę. Już ją sobie analizowałam. Pytanie czy są jeszcze jakieś inne opcje. Bo w sumie chodzi mi o poznanie możliwie najwięcej opcji aranżacji, aby mieć wybór.

Elfir
10-07-2016, 13:36
w większej sypialni są dwa okna, które blokują sensowną aranżację.
Jak ją zwęzisz, powiększając kuchnio-salon, to nie wstawisz już dużej szafy a miejsca na przechowywanie rzeczy (typu pościel, żelazko, odkurzacz, koce, deska do prasowania) w tym mieszkaniu nie ma.

Bracianka
10-07-2016, 21:00
w większej sypialni są dwa okna, które blokują sensowną aranżację.
Jak ją zwęzisz, powiększając kuchnio-salon, to nie wstawisz już dużej szafy a miejsca na przechowywanie rzeczy (typu pościel, żelazko, odkurzacz, koce, deska do prasowania) w tym mieszkaniu nie ma.

Wiem, że takie rozwiązanie wydaje się śmieszne, ale widziałam sama osobiście, jak ktoś w oknie w miejscu przykleił folię lustrzaną, żeby z zewnątrz nie rzucał się brak okna (w sensie zabudowane okno), i w to miejsce wstawił szafę. Potrzeba matką ;-)

Może tak?

360657

Strasznie małe to zdjęcie pierwotne.

Elfir
10-07-2016, 21:11
sporo miejsca stracone na korytarz niestety :(

Bracianka
10-07-2016, 22:24
Bo ja wiem, czy stracone? Jest miejsce na wielką szafę, a ja np. jestem z tych, którzy nie lubią wchodzić prosto na salony.

Można i tak, z szafą do wchodzenia ;-)

360675