PDA

Zobacz pełną wersję : Bliźniaki...



Baru
28-10-2004, 12:05
A ja tak z innej beczki...
Przyznajcie się, kto z Was jest szczęśliwym bliźniaczym rodzicem? Moje laski mają prawie 20 miechów i juz nieźle łobuzują ze swoimi starszymi siostrami. :lol: Tak, tak... mam ich wszystkich cztery sztuki, :o z tym, że te starsze to singielki...
Dużo nas tutaj takich bliźniaczych?

No, to dla wszystkich: 200% normy!! :P

Teska
28-10-2004, 12:07
Baru


łomatko!!!!!


Gratulki, ja tam nie mam blizniaczek ,ale u nas na osiedlu facet ma...smieszne dziewczatka....ma ich wszystkich 3 sztuki

Baru
28-10-2004, 17:09
Teska!
A czy przypadkiem te dziewczynki to nie są Agnieszka, Patrycja i Joasia? :roll: Mają dwa latka... A ich tata to Jurek?? :lol:

Teska
29-10-2004, 07:47
Nie....


Anielka i Amelka i chyba Małgosia :lol:


a ja mieszkam w szczecinie...ups koło

alison
29-10-2004, 10:37
Ja jestem siostrą bliźniaków-chłopców, którzy teraz mają 11 lat a urodziły się jak ja miałam 19 lat :wink: taki mi rodzice prezent sprawili na nową drogę zycia 8) Praktycznie wychowywałam je razem z mamą i wiem co to znaczy robic wszystko x 2! Oj długo mogłabym pisać o moich doświadzczeniach z bliźniakami... Ale najważaniejsze, że są fajowe... Pozdrawiam! ALison

tomek_lodz
04-12-2004, 21:27
Gratulacje Baru (co prawda trochę spóźnione, o jakieś 10 mcy, ale szczere) my mamy Maćka i Jędrka mają już po 7,5 roku

przeszkadzajka
16-02-2005, 08:27
My mamy my mamy:) 9 miechów Iska i Maciek:) i w zasadzie spokojnie moge powiedzieć MOje dzieci - moje hobby:):):)

Baru
16-02-2005, 12:10
Teska!
Wiem, że jesteś ze Szczecina! Te trojaczki, o których pisałam, też są ze Szczecina. Stąd moje pytanie...
Oooo! Rośniem w siłę bliźniaczą! :lol:
Tomku - dzięki, wasze to już duże chopaki, są w wieku mojej najstarszej córki...
Przeszkadzajka!!
A na naszym forum bliźniaczym byłaś??
www.blizniaki.net - zapraszamy

przeszkadzajka
16-02-2005, 12:32
jasne ,że tak tylko z nickiem innym:) teraz juz żadziej bo mi sie opłaty wnosic nie chciało:)

Baru
17-02-2005, 17:32
Mam Cię Przeszkadzajka!!
Już wiem pod jakim :lol: . Twoja córka ma zbyt charakterystyczne imię (no doobra, nie imię, ale to jak o niej mówisz) żebyś się mogła ukryć :wink:

przeszkadzajka
18-02-2005, 07:25
:) Iśka to Iśka od Weronika w skrócie Ika a, że cwaniakuje jak chłopak:)


ale tak wogóle to sie nie ukrywam:) z tym ,że na forum blizniaków nie byłam juz hohoho wciąz sie jakoś do zapałty zmobilizowac nie moge. Bywam na wątku bliznkai na nasz-bocian za to.

JoShi
18-02-2005, 11:39
Ja tak przy okazji chcialam sie dowiedziec. No bo sa rozne na temat blizniaczych ciaz opowisci i stereotypy. Moja mama jest wlasnie z blizniakow, to znaczy ma brata blizniaka. Jednym slowem blizniaki dwujajowe.
No i tak sie zastanawiam czy naprawde mam wieksze szanse niz inne kobiety aby urodzic blizniaki. I jesli tak to o ile wieksze sa te szanse. Bo prawde mowiac to bym chyba chciala ;)

przeszkadzajka
18-02-2005, 11:46
joShi może ci poopowiadac jak cięzkie sa ciaże twinsowe?? od razu ci sie odechce;) a wiesz ile blixniorów to wcze sniaki i wymagaja długiego leżenia w szpitalach, rehabilitacji masy poradni specjalistycznych............... Ty sobie spokojnie jedno na raz powij:)
A co do prawdopodobieństwa faktycznie jest zwiekszone moja koleżanka ma bliźniaczki 9 miesiecznie i teraz jej siostra blixniaczka urodziła blizniaczki:) . Mam tez koleżanke która w styczniu urodziła 2 dzieczynki a w grudniu tego samego roku 2 chłopców:):) Faktycznie jeśli w rodzinie jest przypadek ciązy mnogiem mam wiekszą sznase na takowa ciązę. moje do 12 tygodnia były nawet trojaczkami , ale potem jeden sie wyeliminował i wchłonął i zostały 2

JoShi
19-02-2005, 15:15
joShi może ci poopowiadac jak cięzkie sa ciaże twinsowe?? [Ciach] Faktycznie jeśli w rodzinie jest przypadek ciązy mnogiem mam wiekszą sznase na takowa ciązę.
Niestety to nie jest odpowiedz na moje pytanie.
Pierwsza czesc jest zupelnie nie na temat ;) a druga... no coz tyle to sama potrafie wydedukowac.

Baru
19-02-2005, 18:49
JoShi!
Ja również nie odpowiem Ci konkretnie na Twoje pytanie... Wydaje mi się, że masz większe szanse, ale o ile większe... trudno powiedzieć.
Moje smrodki to efekt jedej zapomnianej tableteczki... :roll:
Szperałam po rodzinie, były bliźniaki, nawet dwiem pary, ale ze 100 lat temu i żadne z nich nie przeżyło.
Wejdź na naszą stronę www.blizniaki.net, może tam znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. niestety od grudnia nasze forum jest płatne, :cry: ale jak się zalogujesz - pierwsze dwa tygodnie możesz "używać" za friko.
Pozdrówka
PS. Niestety Asia czyli przeszkadzajka ma całkowitą rację z problemami, ryzykiem, jakie niesie ze sobą ciąża bliźniacza. Nasi rekordziści forumowi urodzili się w 29 tygodniu ciąży z wagą 1400 i 1490g!!
Co nie zmienia jednak faktu, że bliźniaki to wcale nie jest 2x1! Wiem coś o tym, jako, że przed bliźniaczkami urodziłam jeszcze dwie singielki. To jest zupełnie "inna bajka". I mimo, że to był przypadek, uważam, że wspaniały przypadek i nigdy bym nie chciała cofnąć czasu 8)

przeszkadzajka
19-02-2005, 20:36
joshi ja w pierwszej cześci chiałam tym osobom które na wieść ,że mamy bliźniaki zaraz krzycza rewelacja też bym chiała uświadomić ,że twinsy to nie bajka tylko dość czesto problem zarówno w ciazy jak i przynajmniej do 1 roku. życia. Dlatego to napisałam. A co do twojego pytania wydaje mi sie ,ze doskonale fakt, iż ciaza mnoga w rodzinie oczywista tej najbliższej predestynuje do posiadania wieloraczków , obrazuja przykłady które przytoczyłam. Tak to fakt jeśli masz w rodzinie bliżniaki spłodzone naturalnie bez wspomagania tabletkami , również anty, inseminacjami badz ivf-em to masz wieksza szanse na ciaze mnoga, a % różnie podaja o ile.