PDA

Zobacz pełną wersję : Księga Wieczysta?



arnold
28-10-2004, 23:37
Dzień dobry

Czy ktoś z forumowiczów wie:
1. Ile kosztuje założenie ksiegi wieczystej?
2. Jakie są potrzebne dokumenty aby ją założyć?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Arnold

arnold
28-10-2004, 23:56
Szukałem w przeglądarce hasła "księga wieczysta " i nie znalazła niczego.Zaczołem wiec sam przeglądać wcześniejsze tematy i znalazłem temat:"księga wiezcysta jaki koszt" :roll: .
Dlatego też na forum jest mój temat.

Arnold

Marcel2000
29-10-2004, 07:51
to zależy od wartości nieruchomości,
jak ją podasz to ci powiem,
a co do dokumentów napisz dla jakiej nieruchomości ta księga ma być zakładana, czy czasami nie chodzi o mieszkanie spółdzielcze własnościowe. Przy zakupie działki przecież nie ma możliwości , aby księgi nie było - lub w samym akcie notariusz wnioskuje o założenie jej pobierając przy tym opłatę sądową.
Napisz coś bliżej o nurtującym cię problemie, to będę mógł temat rozszerzyć.

arnold
30-10-2004, 15:34
Dzień dobry

Marcel2000 mam problem:
Mam propozycję kupna działki z domem i kupna mieszkania bez K.W. i dlatego chciałbym wiedzieć wszystko zanim się zdecyduję.Czasu na zdecydowanie mam do końca tego roku :-? [/b]

arnold
30-10-2004, 15:37
Chodzi oczywiście o mieszkanie :roll:

arnold
01-11-2004, 19:18
:roll:

Marcel2000
03-11-2004, 19:05
Sorki, że dłuugo nie pisałem, ale przystapmy do rzeczy, jeżeli chodzi o mieszkanie, a myślę, że jest własnościowe spółdzielcze, to ono nie musi mieć założonej księgi wieczystej, owszem można ją sobie założyć, ale to kosztuje .
Zakłada się głównie po to, żeby móc wziąść kredyt i zabezpieczyć go na tym mieszkaniu hipoteką i to chyba jest główny cel tego.
Ja też mam takie mieszkanie, ale księgi wieczystej nie zakładam.
Pozdrowionka :D
Jeżeli masz jeszcze jakieś wątpliwości pytaj.