PDA

Zobacz pełną wersję : projekt KORONA pracownia DOMOWE KLIMATY



MONCIA
21-03-2003, 20:48
do wszystkich budujących - czy ktoś może wybudował lub jest w trakcie budowy domu o nazwie KORONA II lub KORONA I. Jeśli tak to pilnie proszę o kontakt!!!

Ciechanka
24-03-2003, 07:08
Cześć!. My kupiliśmy projekt Korona II ale okazało się ze na naszej działce nie możemy go postawić (ma za dużą powierzchnię zabudowy - a u nas jest niestety ograniczenie wynikające z planu zagospodarowania). Po prostu się pospieszyliśmy. Strasznie mi się podoba (nawet bardziej niż ten który kupiliśmy obecnie- Dom pod orzechem). Chętnie zobaczę jak Tobie będzie szło jeśli się na niego zdecydujesz. Jest naprawdę urokliwy. Pozdrawiam

Ciechanka
24-03-2003, 07:09
Jeszcze zapomniałam zajrzyj do wątku Projekty. Tam chyba nic się o tych domach nie mówiło ale może...

MONCIA
24-03-2003, 19:44
dzięki za wiadomość. Szkoda, że nie udało Wam się postawić "korony II" na Waszej działce. Moglibyśmy wymieniać teraz doświadczenia. Co do tego, że dom jest bardzo urokliwy mam takie samo zdanie. Mam nadzieję, że uda nam się szybko wybudować i niedługo w nim zamieszkać.
Pozdrawiam.
Ps. Co zrobieliście z kupionym projektem???

Ciechanka
25-03-2003, 13:58
Kupiliśmy go i leży u nas w domu bo właściwie nawet nie wiem czy można go odsprzedać. Pieniązki uznaliśmy za stracone. W nawale wydatków na budowę domu to niewiele. Proponowałam mojemu mężowi by dowiedział sie czy można go sprzedać komuś ale jest tak zapracowany, że nie ma czasu. Może sama się tym zajmę. Jednak jeśli zbudujecie ten dom to proszę o Cię pamiętaj o mnie - cętnie obejrzę jak się Wam wybuduje. Serdecznie pozdrawiam Ciechanka. (Gdzie go będziecie budować - bo ja mieszkam w Łodzi)

Ciechanka
25-03-2003, 16:06
Monciu zajrzyj do prywatnych wiadomości. Pozdrawiam Ciechanka

MONCIA
27-03-2003, 15:54
My budujemy naszą koronę w Częstochowie. To przecież blisko Łodzi - tym bardziej żałuję, że go nie budujecie! A może kupcie inną działkę i budujcie !!!

Ciechanka
27-03-2003, 21:46
Kupiliśmy już inny projekt Dom pod orzechem z Archona i załatwiliśmy wszystkie formalności. Działki nie zamienimy na inną bo vis a vis jest las (a to mnie urzekło). Pozdrawiam serdecznie i czekam na wieści z budowy.
PS. Czy zaczynacie od zera?

MONCIA
28-03-2003, 09:25
zaczynamy całkiem od zera. Na razie dopiero grodzimy działkę. Nasza działka kończy się pięknym lasem, trzeba przyznać, że dodoaje jej to wyjątkowego uroku!!!
pozdrawiam
Monika

Ciechanka
31-03-2003, 08:45
Moniko jaką macie dużą działkę? Myślę żze ten domek idelanie pasuje do okolicy6 z laskiem no i do niemałej działki. Pisz koniecznie jak postępy prac, bo my zaczynamy wykopy pod fundament-prymaaprylisowo jutro. pozdrawiam

Ciechanka
31-03-2003, 08:46
Moniko jaką macie dużą działkę? Myślę żze ten domek idelanie pasuje do okolicy6 z laskiem no i do niemałej działki. Pisz koniecznie jak postępy prac, bo my zaczynamy wykopy pod fundament-prymaaprylisowo jutro. pozdrawiam

MONCIA
02-04-2003, 10:09
Nasza dzialka ma 1890 m. Dom jest ładnie usytuowany okolo 15 m od bramy wjazdowej. Na działce pozostanie jeszcze sporo miejsca, będzie można z czymś poszaleć!!!
Jak rozpoczniemy prace będę pisać!
Pozdrawiam PA!!!!

Ciechanka
07-04-2003, 09:18
Pięknie naprawdę czekam na wiadmości jak będzie się rozwijać budowa. U nas na razie wszystko wstrzymane przez tę ohydną pogodę. Pozdrawiam

Ciechanka
05-06-2003, 11:29
Monciu!!! Sprzedałam projekt pewnemu Panu - powiem mu o dyskusji na forum. Może się przyłączy.

Zbyszek 1
12-12-2003, 14:42
co myślicie o projekcie Korona http://www.apa-domy.com.pl
Może ktoś ma jakieś uwagi?
A może ktoś ma taki domek?
Proszę o odpowiedź.

mieczotronix
12-12-2003, 15:20
duży! fajny! nic przypiąć nic wypiąć
można by dać drzwi od tyłu do garażu, żeby meble ogrodowe wnosić

Ewunia
12-12-2003, 16:48
Korona (http://www.apa-domy.com.pl/Korona/projekt3.htm)? http://www.apa-domy.com.pl/Korona/menu.jpg czy Korona II (http://www.apa-domy.com.pl/korona2/projekt3.htm)? http://www.apa-domy.com.pl/korona2/menu.jpg Mają różne środki.

Zbyszek 1
13-12-2003, 08:24
Działke mam od zachodniej strony jestem na etapie przeglądania projektów.

ten mi się spodobał, chociaż nie wiem czy nie trzeba by zrobić innego wejścia do gabinetu.
Nie wiem czy jest drogi w wykonaniu.
może wiecie ile może kosztować wybudowanie takiej korony i np. domku Amber z archetonu www.archeton.pl. Czy jest duża różnica?
Dziękuje za odpowiedzi.

Zbyszek

Ewunia
13-12-2003, 21:23
Amber? Też piękny http://www.archeton.pl/projekty/RYSUNKI/amber/amber-s.jpg (http://www.archeton.pl/projekty/RYSUNKI/amber/amber.jpg)

Zbyszek 1
15-12-2003, 10:06
Wjazd na działkę jest od zachodniej strony. Czy dla takiej działki Korona będzie OK?

Ewunia
15-12-2003, 23:31
Wjazd na działkę jest od zachodniej strony. Czy dla takiej działki Korona będzie OK? Salon częściowo na wschód. Taras, jadalnie i kuchnię będziesz mieć od południa. Na piętrze 2 sypialnie od wschodu, jedna od południa - całkiem przyzwoity układ :D .

Zbyszek 1
18-12-2003, 08:25
Czyżby nikt nie budował Korony. Może ktoś budował Sagę http://www.apa-domy.com.pl

Betka
25-01-2004, 19:37
Ja mam ten sam problem wjazd od zachodu. Korona II byłaby ok. Boję się tylko kosztu wybudowania dachu. Co o tym myślicie?

BiK
25-01-2004, 19:56
Rozważaliśmy wybór Korony bardzo poważnie. Saga odpadła ze względu na kuchnię - zbyt mało ustawna w stosunku do naszych potrzeb. Wybraliśmy podobny projekt, zapewne również znany Ci - LIBRA II. bardzo podobny rozkład do Korony. O wyborze tak naprawdę zadecydował kształt naszej działki - prostokąt 60 na 30 m, stąd LIBRA II jako węższa o ok 2 m od KORONY zwyciężyła. Wjazd na naszą działkę jest od strony zachodniej - nie tylko że nam to nie przeszkadza, ale uważamy że jest to idealne (taras latem zacieniony). A propos pyrtania o realizacje KORONY - jedna znajduje się pod Wrocławiem w Żernikach, aktualnie na etapie wykańczania. Z kosztyorysu projektantów wynika że domek ten kosztuje 352.000, ale szczegółów wykończenia nie znam.
pozdrawiamy
BiK

Ewunia
26-01-2004, 03:38
Może ktoś budował Sagę http://www.apa-domy.com.pl/saga/menu.jpg (http://www.apa-domy.com.pl/saga/projekt3.htm)

avzi
26-01-2004, 21:31
co myślicie o projekcie Korona http://www.apa-domy.com.pl
Może ktoś ma jakieś uwagi?
A może ktoś ma taki domek?
Proszę o odpowiedź.

Ładny, też go rozważałem, w końcu wybrałem inny. Tylko to "wole oczko" trochę komplikuje sprawę (jeśli chcesz je mieć) - z dachówek chyba tylko karpiówka i mnich-mniszka mają tu zastosowanie.

ostry
27-01-2004, 08:32
Zbyszek,
i co budujesz? Mi sie SAGA bardzo podoba... A jeszcze niedawno stawialem na Amber, wiec chyba gusta mamy podobne :)
Udalo Ci sie uzyskac jakies info co do realnych kosztow budowy tych domkow?

Zbyszek 1
27-01-2004, 09:19
Jeszcze nie zdecydowałem, ale najbardziej podoba mi się korona. Jestem na etapie kupna działki. Nie udało mi się zdobyć przybliżonego kosztorysu tego domku.
Pozdrawiam

ostry
27-01-2004, 09:24
Korona jest tez super ale napewno drozsza... Dostalem kosztorys z apa-domy. Saga wychodzi im ok300k bez instalacji. Ciekawy jestem o ile da sie zredukowac ta kwote. Powodzenia w poszukiwaniu dzialki!
Pozdrawiam,

avzi
27-01-2004, 10:30
O kosztach lepiej nie myśl, bo za rok będą Ci wszczepiali by-passy :lol:
Buduję podobny dom, więc wiem co mówię.

avzi
27-01-2004, 10:31
Mnie jeszcze nie wszczepiali, ale nie wiem ile jeszcze pociągnę.

ostry
27-01-2004, 10:33
Avzi,
A jaki budujesz? No i powiedz za ile zebym wiedzial czy mi na by-passy starczy :)

avzi
27-01-2004, 10:41
Ja buduję projekt Jupiter z pracowni Domus (wersja dwustanowiskowa). Z tymi 300 tys., które zakładasz, możesz się zdrowo przejechać, chyba że zrobisz kilka poważnych cięć w wydatkach (tańsze elementy konstrukcyjne, pokrycie dachu, okna, posadzki, ogrodzenie itp.). Tylko, że jak przychodzi do zakupów, to człowieka kusi, aby trochę dopłacić i mieć np. dachówkę ceramiczną zamiast betonowej, okna drewniane zamiast PCV itd.). Taka natura ludzka... :lol:

Jesli zamierzasz wybudować niedrogo, to Korona chyba nie jest najlepszym pomysłem. Ale sam domek jest w porzo.

ostry
27-01-2004, 10:49
Tyle ze ja chce budowac SAGE a nie KORONE- trochie mniejsza i mam nadzieje tansza - jak myslisz?. Daj jakiegos linka na ta swoja chalupe. Na jakim etapie jestes?

avzi
27-01-2004, 11:30
Saga jest bardzo podobna do Korony, więc nie sądzę, aby sam projekt miał tu kluczowe znaczenie dla kosztów. Liczyć się będą Twoje założenia co do standardu wykończenia i użytych materiałów.

Niestety, na stronie pracowni nie ma mojego projektu. Mogę Ci przesłać jego prezentację mailem, jesli sobie tego życzysz.

ostry
27-01-2004, 11:38
Avzi,
Bede wdzieczny: [email protected]
Faktycznie ze sa bardzo podobne, tylko roznia sie troche wielkoscia. Dostalem kosztorys w ktorym roboty ziemne sa wycenione na 1500pln, natomiast w kosztorysie AMBER wart. robot ziemnych wynosi ok. 10 000pln. Kto tu przesadzil bo kwoty sa nieporownywalne. A obydwa domy nie maja piwnicy. ??? Budujesz sie juz wiec moze masz wyrobione zdanie na ten temat ?

Zbyszek 1
27-01-2004, 11:42
Jeśli możesz to i mi prześlij [email protected]

avzi
29-01-2004, 21:32
Ostry,
Podejrzewam, że w jednej z wycen za roboty ziemne przyjęto tylko zrobienie wykopów, a w drugiej - wykonanie całych fundamentów lub przynajmniej ław. Taka różnica przy tym samym zakresie robót nie może mieć miejsca.

PPawluk
30-01-2004, 07:34
Hej,
Bardzo ciekawe projekty - ja sam szukam podobnego przy czym moja dzialka ma 20 m szerokosci tak wiec nawet Saga jest za szeroka z projektow w tym stylu ja polecalbym dom w orchideach archonu (tylko on jest chyba troszke drogi :o w realizacji
jesli moglibyscie mi cos polecic z garazem dwustanowiskowym wysunietym do przodu to bylbym wdzieczny

Avzi: Jesli Twoj projekt pasowalby na 20m to przeslij go i mi ([email protected])

avzi
01-02-2004, 13:41
PPawluk,

Niestety, 20m trochę przy krótko. :( Wersja z garażem dwustanowiskowym ma ponad 17m, a z pojedynczym - ok. 15.

zadi
05-02-2004, 18:13
Witam Wszystkich.

Zamierzam w marcu rozpoczac budowe Korony II. Piekna bryla, funkcjonalne wnetrze... Rozmawialem z kilkoma inwestorami, ktorzy sa w trakcie budow - koszt surowy zamkniety (bez stolarki) oceniaja w granicach 160-180k. Najdrozsza jest rzecz jasna dachowka (karpiowka najlepiej), ok 50-60 k. Twierdza tez, ze kwota podana w projekcie (350k) jest b. realna.

Pozdrawiam,

gegawa
08-02-2004, 17:09
widzialem korone w szczecinie i rozmawialem z wlascicielem (sam jestem zainteresowany tym projektem). za dach zaplacil 90kpln, ale facet buduje juz sobie 3-ci dom i nie liczyl sie zbytnio z kosztami: karpiowka ukladana w koronke, wykonczenia z gornej polki cenowej.
rozmawialem tez z wykonawca dachu, mowil, ze mozna tez pokryc zakladkowa dachowka i troche zaoszczedzic.
my mamy zamiar zamiast wolego oka zrobic lukarne trapezowa, co pozwoli uzyc dowolnej dachowki na pokrycie i wowczas taki dach mozna miec za ok 60kpln (calosc wlacznie z podbitka).
pozdrawiam

Openus
09-02-2004, 10:24
Witam Wszystkich.

Zamierzam w marcu rozpoczac budowe Korony II. Piekna bryla, funkcjonalne wnetrze... Rozmawialem z kilkoma inwestorami, ktorzy sa w trakcie budow - koszt surowy zamkniety (bez stolarki) oceniaja w granicach 160-180k. Najdrozsza jest rzecz jasna dachowka (karpiowka najlepiej), ok 50-60 k. Twierdza tez, ze kwota podana w projekcie (350k) jest b. realna.

Pozdrawiam,

Czesc
jestem w trakcje budowy Korony II . Jesienia gdy zeszla ekipa z budowy koszt wyniosl mnie ok 155k (stan surowy z dachem;Brass) jedyna zmiana, to wole oczko, (karpiowka byla za droga, balem sie tez, ze fachowcy od dachu nie zrobia tego dokladnie)

zadi
10-02-2004, 21:56
Openus,

Czy 155k pokrylo tez doprowadzenie mediow ?

Gegawa,

kupilem karpiowke von muller kasztan angoba. Razem z dodatkami (rynny, folia, itd) i robocizna nie wydam wiecej niz 57k...

Pozdrawiam,

gegawa
11-02-2004, 10:53
zadi:
jak tą karpiówke bedziesz ukladal w koronke czy normalnie pojedynczo?
ile cie wyniosl stan surowy otwarty bez dachu?
z tego co widze budujesz pod warszawa co jest pocieszjace o tyle, ze jest tam drozej niz w szczecinie (chyba?!) wiec u nas mozna by jeszcze ciut zaoszczedzic (chyba :-)).
to co opisalem jest sytuacja troche inna, gdyz dach ten budowala jedna z bardziej renomowanych firm u nas (tak slyszalem, sa na stronie braasa) a przez to jedna z drozszych. stad takie ceny :-((

openus:
przylaczam sie do pytania zadiego, podaj wiecej szczegolow.

zadi
11-02-2004, 19:28
Gegawa,

Jak pisalem wczesniej budowe rozpoczne w marcu (kwietniu?). Poki co zbieram materialy wiec troche za wczesnie na dyskusje o kosztach. Openus pisal o stanie zamknietym za 155k... i szczerze mowiac jescze nie wiem co na to moze sie skladac. Za cegly (P25/11.5) bloczki betonowe, stal, dachowke i robocizne (calosc) zaplace gdzies 110k. Brakuje przylaczy mediow i kilku innych tam ... i caly czas nie wiem jak wyjsc na 150k+
:-?
Pozdrawiam,

Openus
12-02-2004, 15:20
Gegawa,

...Openus pisal o stanie zamknietym za 155k... i szczerze mowiac jescze nie wiem co na to moze sie skladac. Za cegly (P25/11.5) bloczki betonowe, stal, dachowke i robocizne (calosc) zaplace gdzies 110k. Brakuje przylaczy mediow i kilku innych tam ... i caly czas nie wiem jak wyjsc na 150k+
:-?
Pozdrawiam,

hej
precyzuję:
stan surowy otwarty (KoronaII) koszt ok 155k bez przyłączy (nie wiem czy to dużo???)

Wycena była ok 15% niższa
doszły koszty
- związane z piaskiem do wysypki na fundamenty
- więźba dachowa też wyszła drożej niż wstępnie było oszacowane
- zmieniłem też cegłę z P25 na 30

robocizna kosztowała mnie
8k - roboty ziemne + poziom zero
10k - parter+strop
10k - poddasze + więźba (generalnie dach - zdaniem dekarza - nie należy do najprostszych, ale też nie można określić go mianem "zemsty architekta")
12k - ułożenie dachu (dachówka Brass)
pozostała kwota to materiały
przy czym ekipa była uczciwa i na pewno wszystkie materiały zamówione "poszły w budowę"

zadi
12-02-2004, 20:03
Openus,

Dzieki za szczegolowa wycena. Tak widocznie juz byc musi i 40k gdzies utopie :cry: .
Pozdrawiam,

Marcin Czyczerski
13-02-2004, 08:34
Ja widziałem wybudowaną Koronę I koło Złotoryji (dolnośląskie)- bardzo ładna... (na górce, b. duż działka) widać z daleka, robi wrażenie! Tylko, że ktoś spartolił dachówki na tym "wolim oczkiem"...

... ale ktoś przerwał na stanie surowym otwartym kilka lat temu i niszczeje...

My z Żonką kupiliśmy wcześniej ten projekt (właściwie to Koronę II), ale powyższy fakt (im zabrakło kasy), trochę nas zniechęcił...

Kosztorysowo wychodziło 353 tys. zł, ale bez instalacji... więc razem ok. 410 tys. zł

Nas to + zmiany w VAT trochę wystraszyło i zmieniliśmy projekt na mniejszy (na marginesie zna ktoś Fiestę z MTM Styl)?

Pozdrawiam

Openus
16-02-2004, 08:26
Openus,

Dzieki za szczegolowa wycena. Tak widocznie juz byc musi i 40k gdzies utopie :cry: .
Pozdrawiam,

Nie musi być tak źle
Ja po prostu w tej materii byłem zielony i pore razy "dałem się nabrać"
np kupiłem drewno na więźbę z 22% VAT-em (bodobno przy odpowiednio sprecyzowanym zamówieniu całość def. jest jako mat. bud. i VAT wynosi 7%)
Dach też wyszedl drogawo (robocizna)

Pozdrawiam

jerzymat
18-02-2004, 23:21
Gegawa,

Jak pisalem wczesniej budowe rozpoczne w marcu (kwietniu?). Poki co zbieram materialy wiec troche za wczesnie na dyskusje o kosztach. Openus pisal o stanie zamknietym za 155k... i szczerze mowiac jescze nie wiem co na to moze sie skladac. Za cegly (P25/11.5) bloczki betonowe, stal, dachowke i robocizne (calosc) zaplace gdzies 110k. Brakuje przylaczy mediow i kilku innych tam ... i caly czas nie wiem jak wyjsc na 150k+
:-?
Pozdrawiam,

Witam Wszystkich! Zadi, czy masz na mysli jakąś konkretną hurtownię materiałów budowlanych? Jeżeli to chętnie bym się dowiedział, gdzie i za ile i jaką cegłe będziesz preferował. My także mamy zamiar zacząc w marcu-kwietniu i zastanawialismy się nad 30-ką.

Pozdrawiam

Koszt budowy, tego domu wprawia mnie coraz bardziej w zawrót głowy.

zadi
19-02-2004, 10:35
Jerzymat,

Prawda jest ze koszt wysoki - ale za to dom jest piekny :D :D . Gdzie budujesz ? 30-tka to chyba dobry pomysl, niestety nie dla mnie :cry:
Pozdrawiam,

jerzymat
19-02-2004, 11:29
Cześć Zadi!

Budujemy się w Rembertowie!
Dom jest piękny i bardzo nas z żoną urzekł. Działka jest duża i warunki na ten dom super. Na chwilę obecną usiłujemy znależć niedrogą ekipę. 30-kę doradził nam architekt z Białegostoku i też nam się wydaje, że wiedział co mówi. A gdzie Ty budujesz? No i dlaczego 30-ka nie dla Ciebie? :D

zadi
19-02-2004, 21:21
Cześć Zadi!

Budujemy się w Rembertowie!
Dom jest piękny i bardzo nas z żoną urzekł. Działka jest duża i warunki na ten dom super. Na chwilę obecną usiłujemy znależć niedrogą ekipę. 30-kę doradził nam architekt z Białegostoku i też nam się wydaje, że wiedział co mówi. A gdzie Ty budujesz? No i dlaczego 30-ka nie dla Ciebie? :D

Jerzymat,

Dostales moja wiadomosc na priva ?
Mam dzialke lesna z pewnymi ograniczeniami powierzchni zabudowy. Projekt zagospodarowania dzialki wypelnij caly limit i zastosowanie 30 wiazaloby sie z ograniczeniem pow. mieszkalnej. Niby niewele ale zawsze.
Pozdrawiam,

jerzymat
19-02-2004, 22:19
Zadi!
Dzieki, że odpisałeś ale na priva nic nie dostałem. Obserwuję kilka forum i widzę, że nie jest to wyjątkowy przypadek braku przekaznia informacji. Jestem w tej chwili dostępny, napewno jakis czas, więc chętnie pogadam.
Pozdrawiam Jerzymat

jerzymat
19-02-2004, 22:30
Zadi!
Teraz ja wysłałem ci wiadomośc na priva, zobaczymy, czy tym razem dojdzie.
Pozdrawiam :roll:

zadi
20-02-2004, 13:11
Jerzymat,
Doszlo :D
Pozdrawiam

jerzymat
20-02-2004, 13:53
Zadi do mnie też doszło, wysłałem wiadomość na Twoją skrzynkę
Pozdrawiam Jerzymat

martwist
23-02-2004, 22:12
Widzę, że przybyło zainteresowanych Sagą. Kiedy zaczynałem zbierać informacje nt. projektu ok. rok temu nie było niestety żadnych komentarzy na ten temat.
Od 4 miesięcy buduję Sagę w Szczecinie. Jestem na etapie instalacji grzewczych. Z wolego oka zrezygnowałem, w dachu zmieniłem sporo ( np. rezygnacja ze wschodniej lukarny ) a jeszcze więcej na poddaszu ( zupełnie przerobiłem pod wlasne potrzeby ). W związku ze zmianą koncepcji dachu przykryłem go dachówką ceramiczną ( Koramic dawniej Wiekor ) - i wygląda super.
Jeszcze nie wiem jak się do sprawdzi ale na razie wszystko idzie OK.
Gorzej jest z forsą, ale myślałem, że będzie zupełny disaster.
Pozdrawiam.
Marcin

ostry
01-03-2004, 09:48
Martwist,
Powazne rozwazam budowe Sagi. Martwi mnie to wole oko. Ladne to ono jest, ale z tego co widze moze zrujnowac finansowo. Bede wdzieczny jak rzucisz troche cyfr, ile Cie kosztowly kolejne etapy budowy.
Co wstawiles zamiast wolego oka i czy to nie zepsulo "uroku" tego projektu?
Pozdr.

martwist
01-03-2004, 17:52
Saga jest OK. Zamiast wolego oka dałem zwykłe okno połaciowe, dodatkowo zlikwidowałem wschodnią lukarnę, na górze duże zmiany w ścianach działowych, na dole jedynie powiększenie pomieszczenia gospodarczego kosztem łazienki.
Do tej pory wydałem 21.2k ( okna drewniane, dachówka ceramiczna, okna połaciowe Fakro, instalacje elektryczne, komputerowe, telefoniczne i alarmowe, tynki wewnętrzne, instalacja odkurzacza centralnego, ocieplenie dachu wełną, instalacja grzewczo-kanalizacyjno-wodna - bez pieca ).
Ścianę stawiałem jednowarstwową Porotherm 25 + 12cm styropian.
Wyrzucenie wolego okna moim zdaniem wyszło bryle budynku na dobre. Poza tym pozwala zaoszczędzić na konstrukcji okna no i na dachówce - nie musisz kłaść karpiówki.
Pozdrawiam

Marcin Czyczerski
01-03-2004, 18:48
O ciekawy wątek o Koronie! ;-)

10 maili o "Sadze", 30 o "d... Maryny" i 5 o Koronie ;-)

Zbyszek 1
23-07-2004, 09:41
Jak myślicie czy za 250 - 300 tys. uda się wybudować Koronę?
http://www.apa-domy.com.pl/Korona/projekt3.htm

Dach bym nieco zmienił tzn. nie robiłbym wolego oczka i zrezygnowałbym z lukarny od strony garażu.

kroyena
23-07-2004, 10:03
Podziel na dwa etapy. I-parter i II-góra to wystarczy, jak skończysz wykończenie na I.
To wole oczko jest po to by można było wyjść z tej półokrągłej wanny. Swoją drogą 3 łazienki i kibelek to chyba przesada, jak na 4 osoby.
Zamiast bawolego oczka to może jeden z kominów, ubikacja, drzwi w garażu, brama podwójna, niektóre okna, balkonik do wietrzenia pościeli.

edi_s
18-08-2004, 13:37
Z koroną to świetny wybór. Ja kilka lat temu zobaczyłam ten projekt( jeszcze wtedy nie myślałam o budowie ) i od razu mi się spodobał i to nawet bardzo skoro teraz kiedy naprawdę jestem zainteresowana budową ponownie okazało się ,że to jedyny ładny dom ze wszystkich jakie oglądałam.
Jeśli chcesz budować piętrowy to świetny wybór.
Nam udało się kupić dość dużą działkę i jednak zdecydowaliśmy się na parterowy.

Enya
22-08-2004, 17:31
Witam!
Mnie też ten projekt bardzo przypadł do gustu. Szukamy ciekawego projektu już tak długo, że czuję się powoli tym zmęczona. Już było blisko podjęcia decyzji o wyborze projektu, ale obawiamy się trochę zbyt wysokich kosztów budowy takiego dużego domu. Jesteśmy rodziną 4 osobową. Kontaktowałam się z pracownią APA J. Charkiewicz, ale odnośnie innego projektu o nazwie AURA. Bardzo szybko dostałam szybką odpowiedź z dokładnymi rysunkami tego domu. Proponuję zrobić to samo. Ja również w Koronie zrezygnowałabym z takiej konstrukcji dachu i wolego oczka na korzyść okna połaciowego. Z jednej z łazienek można zrobić pomieszczenie gospodarcze, takich nigdy nie za wiele. Można faktycznie zrezygnować wtedy z lukarny w pomieszczeniu nr 9 i umiejscowić tam pomieszczenie gospodarcze. Jednocześnie można zrezygnować ze strychu nad garażem. Wówczas koszty budowy na pewno spadną znacznie. Co o tym sądzicie?

Olmiś
04-09-2004, 19:09
Ostry, Zbyszek 1 - zdecydowaliście się w końcu na SAGĘ - czy coś innego?

Zbyszek 1
17-09-2004, 13:56
Ja jeszcze szukam, moja żonia wolała by coś mniejszego, ale jak szukamy to zawsze korona podoba nam się najbardziej. Z budową chcemy ruszyć w następnym roku. Działeczke mamy w Marianowie.

bodekku
04-10-2004, 18:35
Zbyszek 1 - popatrz na stronę www.archon.pl
projekt "Dom w petuniach"

Korona też mi się bardzo podobała :)

Maciek_
29-10-2004, 22:52
Czy ktos przypadkiem nie buduje (zbudowal) domu o dzwiecznej nazwie Korona (APA Białystok)? Jestem zainteresowany tym projektem i bede wdzeiczny za wskazowki

adi102
30-10-2004, 20:55
Czy ktos przypadkiem nie buduje (zbudowal) domu o dzwiecznej nazwie Korona (APA Białystok)? Jestem zainteresowany tym projektem i bede wdzeiczny za wskazowki


Ja buduję. Właśnie w środę zamknąłem stan surowy :)
Też Białystok

Adi

zadi
31-10-2004, 19:50
Nazwa moze i dziwaczna (?) ale dom piekny ! Ja tez wlasnie zamknalem (deskami) stan surowy...

Adi, z ciekawosci - czym kryles dach i w jakiej cenie zamknales sie ?

Pozdrawiam,
Zadi

adi102
31-10-2004, 22:03
Tu Cię zapewne zaskoczę: Kryłem Braasem podwójną esówką. Wyszło lepiej niż myślałem (wole oko)

Ciekawe jak wygląda inna Korona w stanie surowym. Może jakieś zdjęcie?

zadi
01-11-2004, 15:32
Zdjec nie mam ale zrobie w nastepna sobota. MKrylem karpiowka. Mam nadzieje ze efekt porownywalny z Twoim. Masz zdjecia ?

Pozdrawiam,

adi102
01-11-2004, 17:38
E tam. Karpiówką zdecydowanie lepiej, ale dla mnie ponad 10 tys. drożej. Wkleję zdjęcia za 2-3 dni. Te co mam są już stare.

Pozdr

Romario
03-11-2004, 22:47
Witam!
Też buduję Koronę. trochę wprowadziliśmy zmian - likwidacja "wolego oka", więcej okien połaciowych, likwidacja lukarny w łazience na poddaszu, przedłużony dach za garażem i najważniejsze - powiększenie wykuszu i podpiwniczenie (ze względu na działkę ze spadkiem). Wiele nam dała możliwość obejrzenia już wybudowanej Korony idealnie zgodnie z projektem - dopiero wtedy widać pewne niedoskonałości projektu i mozna je usunąć. Pozdrawiam

zadi
04-11-2004, 20:16
Racja,

Widzialem przynajmniej 3 wybudowane budynki zanim kupilem projekt

adi102
06-11-2004, 22:27
Do przyszłych urzytkowników Korony: Gdzie będziemy składować drewno do kominka?

Romario
07-11-2004, 17:05
Witam!

Ja zmieniłem w "swojej Koronie" konstrukcję dachu - likwidując lukarnę w łazience na poddaszu - wydłużając dach do poziomu garażu i podpierając go na słupach drewnianych uzyskałem zadaszone miejsce na składowanie drewna do kominka. Myslę, że dobrze się sprawdzi.

Pozdrawiam.

Romario
24-02-2005, 09:20
Witam!

Może są forumowicze co też budują projekt Korona z pracowni APA-Charkiewicz - chętnie wymienię doświadczenia

pozdrawiam

araman
24-02-2005, 11:54
A co chcesz wiedzieć ? Ja już mieszkam ale chętnie pomogę

Romario
24-02-2005, 15:58
Witam!

Cieszę że jest użytkownik domu Korona. My wprowadzimy się około sierpnia tego roku - mam nadzieję. Chętnie dowiem się o koszty instalacji (co cwu kanalizacja) a także koszt ogrzewania domu w okresie zimowym oraz o zmianach w projekcie (czy je robiliście). A może jakieś udogodnienia które zrobiliście by ułatwić sobie życie.
Bedę wdzięczny za wszelkie opinie.
Pozdrawiam

muzykant
24-02-2005, 16:02
podajcie proszę link do projektu

adi102
24-02-2005, 18:16
Witam

Też budujemy Koronę. I też w Białymstoku (w zasadzie obok).

Przymierzam się do instalacji CO + woda wiosną, po tynkach. Mam dwie oferty. 24kpln i 31kpln Buderus i Vaillant. Piec kondensacyjny w obu ofertach, podłogówka w kuchni i jadalni, łazienkach.
Jeszcze nie podjeliśmy decyzji.

Też jestem Ciekawy jak ten etap inwestycji zamknął się u innych użytkowników Korony...

Pozdrawiam

Zbyszek 1
25-02-2005, 11:35
Ile wydaliście na swoje korony? Albo ile planujecie wydać?

Romario
26-02-2005, 19:22
Witam!

Link do strony z projektem www.apa-domy.com.pl

Koszt mojej Korony to 165 tyś stan surowy zamkinięty - z tym że było trochę zmian w projekcie - ściany trójwarstwowe, podpiwniczenie, powiększony wykusz, wydłużony dach za częścią garażu, likwidacja lukarny w części dachu gdzie jest łązienka, obniżenie stropu nad garażem - dzięki temu pomieszczenie nad nim jest o innej wysokości, wejście do piwnicy od tyłu domu - od ogrodu.

pozdrawiam.

gość nowy
28-02-2005, 17:02
Hej
Też byłbym zainteresowany kosztem budowy domu wg projektu Korona. Ciekawe czy ktoś z budujących ten dom montował u siebie rekuperator?

Romario
28-02-2005, 22:14
Witam!

Jeszcze nie mam rekuperatora, dopiero na wiosnę rozpoczynam wielkie wykńczanie domu lub siebie - ale wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła planuję zrobić o jej zaletach jestem przekonany.

Romario
06-03-2005, 18:19
Witam!

Budujący Korony odezwijcie się.... Chyba Was nie zasypało?

Romario
09-03-2005, 05:31
Podnoszę wątek

Asia_w
22-04-2005, 10:44
Tak się poważnie zastanawiam nad Koroną - domek ma świetny układ wnętrz! :P
Mam pytanko do mieszkańców oraz przyszłych mieszkańców Korony - jak wyglądają schody na poddasze patrząc od środka? Udało mi się uzyskać od pracowni rysunki projektu i wygląda to tak, jakby na półmetku schodów (to się może nazywa spocznica) jest wysokość sufitu poniżej 1,80 m. Czy tak jest naprawdę? Czy nie uderzacie głową w ścianę przy większym rozbiegu? Czy może udało Wam się to rozwiązać jakoś technicznie (zmiana projektu schodów?).

A tak przy okazji - jak składaliście wniosek o pozwolenie na budowę - czy ogrodzenie działki było wliczane do powierzchni zabudowy i pomniejszało powierzchnię biologicznie czynną, czy nie było uwzględniane w obliczeniach? Mam działeczkę z min. 80% powierzchni biologicznie czynnej i trochę mnie przeraża wliczanie jeszcze ogrodzenia... :-?

Stokrotne dzięki za odpowiedź!

Asia_w
22-04-2005, 11:04
Budujący lub zamieszkujący Koronę (I lub II)!

Mam pytanie dotyczące schodów na poddasze - czy na "zakręcie" nie jest za nisko sufit? Czy trzeba się schylać, czy jest wystarczająco wysoko? A może dokonaliście jakichś zmian w projekcie schodów? Tak się zastanawiam nad Koroną II :P

Irma
22-04-2005, 19:26
Budujący lub zamieszkujący Koronę (I lub II)!

Mam pytanie dotyczące schodów na poddasze - czy na "zakręcie" nie jest za nisko sufit? Czy trzeba się schylać, czy jest wystarczająco wysoko? A może dokonaliście jakichś zmian w projekcie schodów? Tak się zastanawiam nad Koroną II :P
Co prawda ja nie budowałam KoronyII, ale projektowałam do niej wnetrza. Schody sa w tym projekcie dobrze zaprojektowane, szerokie ze spocznikiem nie ma zadnego problemu z sufitem.
Poza tym wspolnie z inwestorem dokonalismy kilku zmian na dole i na gorze zreszta tez. Miedzy in. zmieniliśmy miejsce wc na dole, powiekszylismy nieco 2 sypialnie na gozre, polaczylismy garderobe, lazienke i sypialnie rodzicow w jedna przestrzen(ale to dla odwaznych). Niestety jednej rzeczy nie udalo sie zrobic a mianowice doswietlic hallu na gorze naturalnym swiatlem co przy jego wielkosci jest moim zdaniem duza wada projektu.
Dom jest naprawde duzy i przestronny. A Wole oko jest piekne ale takze jest problematyczne ze wzgledu na taki drobiazg jak zaslonka(znajduje sie przeciez w lazience a nie kazdy mieszka na odludziu):)

Asia_w
26-04-2005, 08:29
Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy Korony! :lol: Bardzo intensywnie zastanawiam się nad budową Korony II.
Jestem jednak ciekawa, jak ten dom wygląda po wybudowaniu - zwłaszcza od środka - salon i kuchnio-jadalnia. Czy może zrobiliście jakieś zdjęcia, które mogłabym zobaczyć? Niestety nie znam osobiście żadnego właściciela Korony, żeby móc zrobić wizję lokalną :roll:

ewabart
13-10-2005, 21:13
Witam,
czy wątek już umarł, czy może ktoś jednak buduję Koronę
ja z chęcią bym się czegoś więcej dowiedziała niż te pare wypowiedzi, zwłaszcza ze projekt tez mi sie podoba
tylko ja mam dzialke gdzie wjazd jest od wschodu, czy to bardzo uciazliwe, czy lepiej jednak ustawic dom inaczej niz frontem, moze bokiem,
co o tym myslicie?
Ewa

Asia_w
14-10-2005, 08:29
Witam,

Ja też znowu powróciłam w myślach do projektu Korona II i zastanawiam się, czy nie zdecydować się na ten projekt.
Miałam okazję zobaczyć go w realu i w pierwszym odruchu stwierdziliśmy z mężem, że jest dużo za duża i nie jest aż tak fajna jak się spodziewaliśmy. Teraz jednak znowu się nad nią zastanawiam.
Dostrzeżone wady projektu:
- bardzo mały pokój na dole. Wprawdzie w innych projektach dają nawet mniejsze, ale te 11,25 to również bardzo mało. Dlatego my ewentualnie powiększymy go do 13,5 przesuwając o pół metra ścianę kuchenną.
- pokoje dziecinne na poddaszu nie są zbyt duże, ale ewentualnie powiększymy je likwidując garderoby.
- garderoba małżeńska ma niskie ściany - mało szaf się zmieści...
- łazienka małżeńska jest bardzo ciemna, bo to wole oko daje baaardzo mało światła (prawie jak by go nie było) - ale nie chcemy robić wolego oka (jakkolwiek ładnie by nie wyglądało), tylko zrobić okno dachowe.

Jeśli chodzi o ciemny hall na poddaszu, to chyba byśmy tam również zrobili okno dachowe nad schodami - może chociaż trochę rozjaśni
plus przeszklenia w drzwiach do pokojów na poddaszu.

Acha, schody rzeczywiście są funkcjonalne i nie ma żadnego problemu z sufitem.

Czy ktoś buduje teraz KoronęI lub Koronę II?

Fajnie byłoby się zintegrować i wymienić doświadczeniami :D

Openus
17-10-2005, 11:56
- łazienka małżeńska jest bardzo ciemna, bo to wole oko daje baaardzo mało światła (prawie jak by go nie było) - ale nie chcemy robić wolego oka (jakkolwiek ładnie by nie wyglądało), tylko zrobić okno dachowe.


My zmieniliśmy wole oko na lukarnę z okrągłym oknem.
Powiększyło to trochę łazienkę oraz zdecydowanie ją doświetliło.
Naszym zdaniem powierzchnia korytarza na górze była zbyt duża i faktycznie ze względu na brak możliwości doświetlenia mało praktyczna. W związku z tym ściany działowe zostały tak przebudowane, aby zmniejszyć korytarz a jeszcze bardziej powiększyć łazienkę. W ścianę tą wbudowałem od góry dwa rzędy luksferów, co doświetla korytarz światłem z okna w łazience.

Efekt, jaki uzyskałem wewnątrz to:
- duża widna łazienka (zawsze mażyłem o dużej łazience)
- więcej światła na korytarzu
Od zewnątrz dom na pewno lepiej wygląda z wolim oczkiem, ale nasza zamiana też jest całkiem OK.

Pozdrawiam
Openus

ewabart
14-11-2005, 15:02
Witam,
podciagam watek bo chcialabym skorzystac z waszych rad, gdyz mam zamiar budowac dom wg tego projektu wiec cenne wskazowki beda mile widziane
Pozdrawiam,
Ewa

pawel_kwirynow
15-11-2005, 13:32
Witam,
podciagam watek bo chcialabym skorzystac z waszych rad, gdyz mam zamiar budowac dom wg tego projektu wiec cenne wskazowki beda mile widziane
Pozdrawiam,
Ewa
Witaj Ewa
Ruszam z korona od wiosny nastepnego roku....
Szacowaliscie koszty?
Troche pytalem tu i tam...najwiecej ponoc kosztuje dach ...
podaj jakis kontakt na priva...mozemy sie "zintegrowac" bo mamy chyba te same problemy:)))
Pozdrawiam
Pawel N
P.S. A Kwirynow jest po zachodniej stronie Warszawy (gm Stare Babice) - Ty gdzie budujesz?...

molus
19-11-2005, 23:08
Cześć.

Ja jestem w trakcie budowy Korony II. Właśnie zaczynamy dach.
Podane przez Was koszty trochę nas przeraziły i naprawdę nie wiem skąd sie wzięły. Jak dotąd wydaliśmy:
-fundament (materiał+robocizna) 19.000
-parter, strop, poddasze (materiał +robota) 25.000+10.000
-więźba dachowa 12.000
-dachówka IBF betonowa 15.000
-robocizna dachu 12.000
-okna dachowe 4szt.+wyłaz Fakro 3.500
-rynny Gamrat 3.000

JAK BIERZECIE KOGOŚ DO DACHU TO WEŹCIE Z POLECENIA. DACH JEST TRUDNY I NIE KAŻDY RZEŹNIK DA SOBIE Z NIM RADĘ. My właśnie pogoniliśmy takiego jednego.
Najwieksze elementy z którymi mają największe problemy to krokwie koszowe o przekroju 12x20 długości 10.60.

Może ktoś buduje KORONĘ II, to prosimy o zdjęcia i pomysły.

Kasiutka
22-11-2005, 12:44
Cześć,

Cieszę się, że jest kilka osób, którym Korona II też się spodobała i niektórzy już wybudowli dom wg tego projektu. Ja z mężem jestem na etapie ostatecznego wyboru projektu, w sumie to na 99,9% będziemy budowac Koronę II.
Jest tylko jedna rzecz, której trochę się boję - to śliczne wole oko. Jest naprawdę piękne, ale obawiam się, że zrujnuje nas finansowo, dlatego też bardzo proszę osoby, które zrobiły zmiany tego elementu na inne o przesłanie zdjęć, szkiców itp. Boję się, żeby taka zmiana nie spowodowała, że dom straci swój ładny wygląd.

Poza tym chciałabym w ogóle zobaczyć jakieś fotki z realizacji tego projektu, np. środka.

Pozdrawiam Wszystkich, którzy już mieszkają w Koronie II, lub niedługo zamieszkają (my też mam nadzieję dołączymy).

kasiamarcin
23-11-2005, 12:22
my bylismy zdecydowani na Koronę, ale po zapoznaniu się uważnym z postami wybraliśmy Librę 2 z tej samej pracowni ... po prostu odkryliśmy, że tam juz są zrobione wszystkie zmiany jakie chcemy zrobić na dole w Koronie ;). Dane nam było oglądać Koronę ale tylko z zewnątrz ... Dodatkowym "+" za budową Libry jest nieco "prostsza" konstrukcja wolego oka. Przy koronie bylismy zdecydowani na 95% by je zastąpić oknem połaciowym, a tu ponieważ istnieje możliwośc krycia dachówką cementową ... nie odpuścimy tego wolego oka. Napewno bez tego dodatku dom wiele traci ze swojego "klimatu".

No i pozdrawiamy Pawła z Kwirynowa ... naszego nieco bardziej juz doświadczonego sąsiada (właściwie można tak powiedzieć :) )

kopia
29-11-2005, 15:30
Witam
Prosze wszytskie materialy o: Saga, Korony 2, Aura.

kasiamarcin
01-12-2005, 07:31
Witam
Prosze wszytskie materialy o: Saga, Korony 2, Aura.

Kopia,

Prosze sobie przeczytać :)

kopia
01-12-2005, 07:46
Poczytalem wszystko co znalazlem na forum i co ?
Prosze ludzi zeby sie podzielili swoja tajemna wiedza, bo nie wszyscy pisza i zamieszczaja caly swoj material dowodowy o projektach na forum;)

kasiamarcin
01-12-2005, 07:55
wiesz, zawsze można w ramach dopytywania się, czy to maila, czy to prywatna wiadomość wysłać ... bo każdy pisze głównie o tym co go zajmuje. No tak zauważyłem ;) Jak ktoś sobie baterie do glazury dopasowuje, to głównie o tym pisze, a nie wraca juz raczej do projektów ...

Też mamy z tym problem ... ;)

molus
01-12-2005, 09:21
Ja buduję Koronę II. Zawsze podobał mi się ten projekt. Ostatnio miałam spotkanie z p. architekt i byłam trochę załamana. Stwierdziła nie ten projekt do tej działki i wszystko tragedia. Głównym problemem dla niej było to że na dole nie ma wielkiej garderoby. I w tym momencie wiedziałam że nie skorzystam z jej usług.
Ja zmieniłam podwójne drzwi wejściowe na pojedyncze i jest więcej miejsca na szafę po lewej stronie (to rozwiązuje problem garderoby na dole). Pozatym nie robię wnęki koło łazienki. No i jeszcze w wykuszu koło kuchni nie robimy murków pomiędzy oknami. (to dlatego że zwalili nam fundament i tak wyszło - ale według mnie na korzyść dla nas).
U góry wstawiam po dwa dachowe okna w dziecinnych pokojach (niestety ich pokoje wypadły od pólnocnej strony, a tak będą miały okna od wschodu i zachodu), ale garderoby musimy wtedy zrobić w innych miejscach. Nie robimy WC na górze, a pomieszczenie to troszkę powiększamy kosztem holu i łączymy z dziecięcą łazienką. W przyszłości zrobimy tam małą saunę. Podłogę nad garażem obniżyliśmy, tak że mamy fajny pokój. Minusem jest to że stoją tam prawie na środku dwie bale konstrukcyjne, ale my zrobimy tam pokój do zabawy itp.
Na razie tyle zmian. Jesteśmy na etapie robienia dachu.
Dom jest duży, hol na dole ogromny i ktoś mi kiedyś napisał że trzeba się napracować żeby to jakoś urządzić, aby nie sprawiało wrażenia wielkiego hangaru.
Na razie to tyle, jak macie jakieś pytania to piszcie, zdjęć też mam trochę ale z wcześniejszego etapu i na dole nie ma jeszcze ścianek działowych, ale jak ktoś chce to chętnie pokaże.

kasiamarcin
01-12-2005, 10:18
Molus,

Czym kryjesz dach i dlaczego tym?

Co z woli okiem?

Zdjęcia z wielka przyjemnością byśmy obejrzeli zapewne wszyscy :)

kopia
01-12-2005, 10:55
I co z ogrzewaniem jakie i gdzie ?:)
Ja w sumie jeszcze podobno mam czas na dom mlody jestem ale juz mysle o przyszlosci bo Dom to jest to czego chce. Ja chce ja chce ja pragne !!

Aha odrazu prosze jakiej wielkosci macie dzialki pod budowe.
Bo ja chce taka w sam raz ale zdaniem ludzi wielka ;)

molus
01-12-2005, 12:04
kasiamarcin IBF bo taniej niż karpiówka, bardziej nam się podoba i podobno z wolim okiem nie ma żadnego kłopotu. Robi się go z połówek. Za kilkanaście dni dach będziemy mieli położony to pochwalę się (mam nadzieję) efektami.
A zdjęcia najpierw wsadzę do jakiegoś albumu, póżniej wkleje na forum, obiecuję.
kopia nad ogrzewaniem myślimy, na pewno gazowe, podłogówka tu i ówdzie i trzeba jakoś kominek wykorzystać.
Nie wiem ile masz lat, ale my kupiliśmy działkę na studiach bo trzeba było jakoś odzyskać kasę z książeczek PKO.
Za 11,6 ara w 2001r. zapłaciliśmy 30.000zł, dwa dni temu była babka na wycenie (przygotowujemy się do wzięcia kredytu) i powiedziała że ta działka (oczywiście bez budynku) warta jest 70.000zł. Niezła przebitka. Fakt okolica zrobiła się trochę ekskluzywna, ale kto myslał że tak będzie. Teraz żałujemy że nie kupiliśmy więcej działek. Domek zbudowałoby się za darmochę. Dzięki jakimś wpływowym ludziom mamy gaz, prąd, kanalizację i jeszcze parę dni temu wylali asfalt.
Domek jest na prawdę śliczny, ale drogi. Zwłaszcza dach. Konstrukcja wielka.

kopia
01-12-2005, 13:03
kopia nad ogrzewaniem myślimy, na pewno gazowe, podłogówka tu i ówdzie i trzeba jakoś kominek wykorzystać.
Nie wiem ile masz lat, ale my kupiliśmy działkę na studiach bo trzeba było jakoś odzyskać kasę z książeczek PKO.
Za 11,6 ara w 2001r. zapłaciliśmy 30.000zł, dwa dni temu była babka na wycenie (przygotowujemy się do wzięcia kredytu) i powiedziała że ta działka (oczywiście bez budynku) warta jest 70.000zł. Niezła przebitka. Fakt okolica zrobiła się trochę ekskluzywna, ale kto myslał że tak będzie. Teraz żałujemy że nie kupiliśmy więcej działek. Domek zbudowałoby się za darmochę. Dzięki jakimś wpływowym ludziom mamy gaz, prąd, kanalizację i jeszcze parę dni temu wylali asfalt.
Domek jest na prawdę śliczny, ale drogi. Zwłaszcza dach. Konstrukcja wielka.[/quote]

Mam 21 lat, z ksiazeczki pko dostalem zwrot gotuwki kupujac mieszkanie, cale 714zl!!
Moglem cos kupic za to w monopolowym jedynie..
Ja planuje dom ok 180-260m2 i gleby tak ok 40arow.
Wieksza zeby sie odciac troche od sasiaduw "wychowalem sie w domu i nie pasuje mi osiedle-zagladanie przez okno sasiadow" + rozwuj dzialalnosci gospodarczej !!

Ale na to trzeba finansow a mam nadzieje ze wszytsko bedzie dalej na dobrej drodze to sie z wami podziele .
Aha gleba ma byc gdzies w malopolsce przed krakowem jadac od strony katowic.

kasiamarcin
01-12-2005, 13:22
kasiamarcin IBF bo taniej niż karpiówka, bardziej nam się podoba i podobno z wolim okiem nie ma żadnego kłopotu. Robi się go z połówek. Za kilkanaście dni dach będziemy mieli położony to pochwalę się (mam nadzieję) efektami.
A zdjęcia najpierw wsadzę do jakiegoś albumu, póżniej wkleje na forum, obiecuję.

molus IBF-rzymska czy eska i jeszcze jedno pytanie, czy szacunkowo chociażby nie możesz podać ile wyniesie Cię cały dach, my jesteśmy wciąż na etapie projektu (Libra 2 - więc właściwie prawie to samo co Korona) i liczymy, liczymy, liczymy oraz myślimy, myślimy, myslimy i oglądamy i znowu kombinujemy i kolejne koncepcje wymyślamy - jak to przy projekcie i z czego ściany z maxa? siliki? a ocieplenie styrpian? czy jednak może wełna? ale jak zdjecia się ukażą (bedziemy wdzięczni za pokazanie) to na wiele pytań sami znajdziemy odpowiedź. pozdrawiamy

molus
01-12-2005, 13:43
kasiamarcin IBF eska,
dachówka+gąsiory 12.000zł;
tasmy+uchwyty+kosze+kliny 2.800zł;
drzewo + impregnacja 13.000zł; (ale mamy swój tartak);
robocizna 13.000zł (dach+kominy+okna) podobno baaaardzo tanio. Facet bieże 4zł od m2, ale nam policzył mniej
okna fakro + rynny 6.500 zł
jeszcze pewnie jakieś pierdoły gwoździe itd, ale sama nie wiem. Głównie to budową zajmuje się mąż, ja z bliźniakami jestem uwiązana.
Razem to wychodzi około 47.000zł.

Ściany z maxa, ocieplenie styropian.

My jak na razie to tak powolutku, powolutku. Ale jak dostaniemy kredyt to dopiero zaczniemy mysleć co dalej i z czego.

kasiamarcin
01-12-2005, 14:23
to ja dalej będę ciągnął zestaw pytań ;) mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko temu

czy zadowolenie jesteście z wykonania dachu?, czy faktycznie dla dekarzy wole oko to nie prosta sprawa? i czy można liczyć na jakieś namiary na człowieka (ekipę), która Wam dach układa?

molus
05-12-2005, 09:06
Drzewo na dach kosztowało nas 7.000zł a nie 13.000zł.

molus
05-12-2005, 19:22
kasiamarcin jeśli to pytanie do nas, to jak na razie jesteśmy bardzo zadowoleni z dachu. To wole oko to podobno nie prosta sprawa. Gość który nam to robi nie jest z naszego miasta, mamy go z polecenia. Jest dobrym fachowcem. Będę polecać po skończeniu dachu.

kasiamarcin
06-12-2005, 12:26
dzieki za odpowiedź, to my bedziemy czekać grzecznie, aż Wy dach skończycie i będziemy pytać.

pawel_kwirynow
04-01-2006, 16:07
kasiamarcin jeśli to pytanie do nas, to jak na razie jesteśmy bardzo zadowoleni z dachu. To wole oko to podobno nie prosta sprawa. Gość który nam to robi nie jest z naszego miasta, mamy go z polecenia. Jest dobrym fachowcem. Będę polecać po skończeniu dachu.
Witajcie
Czy mozecie przeslac jakas kalkulacje materialow pierwszych etpow budowy (ile stali, betonu i bloczkow pustakow, na lawy fundamenty, sciany i strop - bo z moich obserwacji wynika ze kalkulacja w projekcie jest do bani
Pozdrawiam
Pawel N

fasola25
06-01-2006, 17:10
Rozważaliśmy wybór Korony bardzo poważnie. Saga odpadła ze względu na kuchnię - zbyt mało ustawna w stosunku do naszych potrzeb. Wybraliśmy podobny projekt, zapewne również znany Ci - LIBRA II. bardzo podobny rozkład do Korony. O wyborze tak naprawdę zadecydował kształt naszej działki - prostokąt 60 na 30 m, stąd LIBRA II jako węższa o ok 2 m od KORONY zwyciężyła. Wjazd na naszą działkę jest od strony zachodniej - nie tylko że nam to nie przeszkadza, ale uważamy że jest to idealne (taras latem zacieniony). A propos pyrtania o realizacje KORONY - jedna znajduje się pod Wrocławiem w Żernikach, aktualnie na etapie wykańczania. Z kosztyorysu projektantów wynika że domek ten kosztuje 352.000, ale szczegółów wykończenia nie znam.
pozdrawiamy
BiK


witam,
a gdzie doklladnie budujecie libre???
tez jestem z wroclawia i od dluzszego czsu zastanawiam sie nad libra II wlasnie
chetnie bym ja ogladnela
pozdrawiam

Tatua
07-02-2006, 09:56
Witam,

jestem na etapie wyboru projektu i bardzo mi się podoba Korona II
czy moglibyście podzieliś się swoimi uwagami co zmiany rozplanowania
pomieszczeń w tym projekcie ?
Wg mnie brakuje pomieszczenia na dole na rowery, opony zimowe i sprzęt
ogrodowy - myślę o przedłużeniu garażu o 1-2 m.
Powiększę również gabinet tak aby miał około 13 m2
No i zmiana całego układu na poddaszu:
dzwie sypialnie dla dzieci nad salonem i duża sypialnia dla rodziców
po przeciwnej stronie

byłbym wdzięczny za wszelkie informacje

pozdrawiam

Ela_i_Maciek
05-03-2006, 13:13
Tatua

my właśnie wybraliśmy projekt Korona i jesteśmy na etapie ustalania zmian, które nasza pani architekt będzie do projektu wprowadzała.

Wiemy, że Korona II ma zupełnie inny układ wnętrz na dole (wjazd od południa zamiast od północy wymaga przesunięcia salonu do przodu), ale może nasze pomysły do czegoś cię zainspirują.

1. zastanawiamy się nad zamianą wolego oczka na lukarnę (taką samą, jaką od frontu ma projekt Atrium pracowni APA);

2. obniżymy strop garażu o 45-50 cm (podłoga bez zmian). Garaż będzie miał jakieś 2.40-2.45 m, natomiast dzięki temu powstanie ścianka kolankowa w pomieszczeniu nad garażem, co zdecydowanie zwiększy jego powierzchnię użytkową (wg projektu, skosy idą tam od samiuśkiej podłogi....)

3. w pomieszczeniu nad garażem (już po jego powiększeniu) postanowiliśmy dodać jedno okno połaciowe, oraz wygospodarować pomieszczenie na pralnię / suszarnię, a reszę przeznaczyć na "gabinet" (miejsce do pracy po powrocie z biura... :wink:).

4. reszta zmian dotyczy układu dołu, ale w Koronie II pomieszczenia zaplanowane są inaczej, więc nie piszemy, co zmieniamy.

pawel_kwirynow
05-03-2006, 14:34
Witamy nowych Forumowiczów - Koronowiczów.My też będziemy budować Koronę dlatego bardzo chętnie będziemy dzielić się z wami swoimi doświadczeniami.

Jesteśmy już po adaptaccji ,mamy pozwolenie na budowę tylko zaczynać...

Nasza adaptacja przedstawiona jest w naszym dzienniku budowy "Iza, Dorota ,Pawel w Kwirynowie".Nie pomyśleliśmy tylko o zastąpieniu pionowych belek podtrzymujących dach w pomieszczeniu nad garażem na jętki.Wnaszym przypadku pomieszczenie to zyskałoby bardzo na funkcjonalności (po wydłużeniu garażu o 2.20m mamy 47m pow i też obniżyliśmy strop). Z tymi jętkami będziemy jeszcze kombinować- może się uda.

Małe WC na poddaszu włanczamy do łazienki- w przyszłości będzie tam sauna. Na poddaszu nie ma więcej zmian a parter jak już wspominałam w dzienniku.

Kiedy zaczynacie , z czego budujecie ,jaka dachówka?

Liczymy na "miłą współpracę"

Pozdrawiamy Dorota i Paweł


'

Ela_i_Maciek
05-03-2006, 15:41
Witam,

cieszę się na wymianę doświadczeń!

Zaraz zabieram się do czytania dziennika.

Plany na teraz:

1. ściany: silikaty albo pustak max U220 (pustak jest w projekcie) - niezależnie od wyboru grubość 24 cm + 15 cm wełny + tynk (czyli 2W)

2. okna: plastikowe, wzmacniane szyby P4 i okucia wk2, najpewniej białe

3. dach: ocieplany wełną (min. 20 cm), najpewniej deskowanie pełne (sztywniejsza konstrukcja), dachówka BRAAS Cisar (czyli cementowa), chyba że uda nam się znaleźć angobowaną ceramiczną w porównalnej cenie.

Działkę w Rembertowie (koniecznie tam chciałem, bo tam wyrosłem) kupowaliśmy od wiosny 2004 (pomysł powstał na moje i żony 25 urodziny) i zamknęliśmy ten etap na początku 2005. Udało się znaleźć placyk 24.5 x 32.5 m (799 m2 dokładnie), krótszym bokiem przylegający do drogi.

Rok szukaliśmy projektu. Teraz jest papierologia i zbrojenie działki (nie żadnych mediów, ani nawet drogi dojazdowej...). Czeka nas pewnie ciężka przeprawa, ale mamy rzutkich sąsiadów (równie młodych i zapalonych, jak my), którzy też właśnie kupili działkę (przez płot z nami) i zamierzają w te Święta Bożego Narodzenia być już u siebie w domu... (crazy!!!).

Zaczynamy po wakacjach - jeżeli uda nam się zamknąć wszystkie papierologiczne etapy. Stoen już załatwiony (podpisana umowa na grupę V). Gazownia w drodze, wniosek o decyzję o warunkach zabudowy złożony. Sąsiedzi już mają pozwolenie na budowę, więc nie przewidujemy większych opóźnień.

Ten rok chcielibyśmy zakończyć mając gotowe fundamenty, wstępne ogrodzenie działki i być może ściany i strop parteru i garażu. Na razie tyle możemy zrobić bez kredytów. Na wiosnę 2007 ruszamy dalej.

Cel: wprowadzić się w wakacje 2008. Czyli bez pośpiechu. Dom sobie wyschnie, osadzi się, będzie czas na wykończenie i wysprzątanie. Pożyjemy, zobaczymy. :)

Pozdrawiam,
Maciek

Ela_i_Maciek
05-03-2006, 15:45
Jeszcze jedno pytanie: jak zakłada się dziennik budowy?

Ela_i_Maciek
11-03-2006, 22:07
Hop hop?

pawel_kwirynow
11-03-2006, 22:34
a no hop hop:)))
a tak wogole to chyba pora spac?:)))
Pozdrawiam
Pawel

Ela_i_Maciek
14-03-2006, 21:00
Paweł,

jak wasze sprawy?

My póki co czekamy na umowy z gazownią i STOENem... Prawdę mówiąc, nie wiemy co potem - co powinno być następnym krokiem, jak już będziemy mieli te papierki?

Pozdrawiam,
Maciek

Ela_i_Maciek
26-03-2006, 18:06
Czy ktoś z szanownych Czytających Ten Wątek miał taką zagwostkę, z jaką ostatnio borykamy się my?

chodzi o: pomysł zainstalowania kotła C.O. w pomieszczeniu na poddaszu użytkowym... Czy to zupełna paranoja, czy da się to zrobić? Dodam, że chodzi o pomieszczenie dosyć mocno dotknięte przekleństwem skosów (ale z kawałkiem płaskiego sufitu wysokiego na ponad 2.20).

Jakieś uwagi / opinie?

Ela_i_Maciek
03-04-2006, 21:52
dlaczego Saga jest popularniejsza? :)

dobrze to?

bibik
05-04-2006, 16:26
witam.ja z zona myslimy o trzech koronach,tylko porzebujemy domu z piwnica.ciekawe czy do tego projektu mozna dodac piwnice?

pawel_kwirynow
05-04-2006, 18:33
wydaje mi sie ze nie powinno byc problemu
najwyzej piwnice zaprojektuje wam architekt dokonujacy adaptacji ( w projektach jest napisane standardowo ze mozna wykonywac podpiwniczenia czesciowe i calkowite bez dodatkowej zgody pracowni)
Pozdrawiam
Pawel

bibik
06-04-2006, 08:25
dzieki bardzo

Ela_i_Maciek
06-04-2006, 22:44
Nas przestraszyły koszty podpiwniczania domu...

bibik
07-04-2006, 13:27
ale w dzisiejszych czasach gdy moze okazac sie ze koszty gazu i ropy moga z dnia na dzien wzrosnac kilkukrotnie warto miec miejsce na piec na kostke lub mial oraz miejsce na pare ton wegla lub mialu, a piwnica na to w sam raz

Ela_i_Maciek
09-04-2006, 21:37
rozpatrywaliśmy też wiele innych powodów dla posiadania piwnicy... ale niestety. koszty - wykonawca powiedział, że wykonanie porządnej piwnicy będzie kosztowało dodatkowe kilkadziesiąt tys. zł... sporo

Ela_i_Maciek
17-04-2006, 17:24
Paweł,

nie wiemy, czy jeszcze tu zaglądacie, ale chcieliśmy spytać o wasz garaż. O ile wyciągnęliście go do przodu względem oryginalnego projektu i jaki miało to wpływ na konstrukcję dachu / ścian? Czy obyło się bez przeróbek głównej części dachu i zmiany dotyczyły tylko tej części nad garażem?

Dzisiaj dokonaliśmy kolejnej analizy i wyszło nam, że garaż jest tak o 50 cm zbyt krótki w środku (tylko 5,75m, co oznacza, że przy aucie o długości ok. 4,5-4,8m zostanie bardzo mało miejsca w środku przed dziobem auta i za autem...). Dlatego myślimy o małej modyfikacji. Jak zareagowała na taki pomysł p. architekt?

Pozdrawiamy,
EiM

Orzel
26-04-2006, 12:10
Witam,
Mam goraca prosbe, wlasnie kupilismy projekt Korony I (lustrzane odbicie), no i po przeczytaniu paru informacji na forum, i biorac pod uwage kosztownosci bawolego oka, chcemy przerobic na trapezowe, myslimy tez o modyfikacji pomieszczenia nad garazem (dach jest od frontu nachylony - rownolegle do glownego dachu - chcemy dach postawic do pionu - czyli cos w stylu tradycyjnej "stodoly" - podniesc do gory sciane przednia garazu - z jakims fajnym oknem - mam pare wizji, zdjec jesli ktos zainterosowany moge przeslac mailem) coby bylo troche wieksze i bardziej oswietlone.
Na razie zalatwiamy formalnosci zwiazane z zezwoleniem na budowe, no i musimy opracowac zakres zmian. Mozna sobie teoretyzowac z tymi zmianami, ale na pewno nie ma to jak zerkniecie na budynek w rzeczywistosci.
Dlatego mam goraco prosbe, czy ktos z Was postawil Koronke w Warszawie (czy okolicy)? jesli tak, to czy mozna byloby podjechac i sie przyjrzec - bede wdzieczny za odpowiedz (moj mail: [email protected]).
Pzdr
Roman

Ela_i_Maciek
26-04-2006, 21:16
Paweł,

ostatnio nasza Pani Architekt o mało nie przyprawiła mnie o zawał serca!!!

Na pierwszym spotkaniu prosiliśmy ją o ocenę, jak należy ustawić na naszej działce dom względem stron świata. Po kilku chwilach namysłu odpowiedziała, że powinniśmy wybrać wersję podstawową projektu (tj. z garażem z lewej strony patrząc na front domu z zewnątrz). Uzasadniła to tym, że mamy wjazd na działkę z północnego wschodu (wyglądając przez okna na froncie domu "patrzymy" w stronę Białegostoku.. :)). Przy takim ustawieniu, powiedziała Pani Architekt, będziemy mieli ładne zachodzące słońce na tarasie i w jadalni....

Kilka dni temu byłem u niej z kolejną wizytą w sprawie zmian w projekcie (np. wydłużenie garażu o 80 cm). Pani Architekt obwieściła mi - Z WYRZUTEM - że dokonałem tragicznego wyboru wersji projektu i że powinienem niezwłocznie zmienić na wersję lustrzaną. W przeciwnym wypadku, tj. jeżeli zostanę z wersją podstawową, będzie strasznie ciemno w salonie i jadalni, których okna wychodzić będą tylko na zachód / północny zachód... :o :evil: !!!! Mało tego, Pani Architekt każe dopłacić sobie za przerysowywanie zmian z wersj "prawej" na "lewą"!!!

Czy wasze doświadczenia z tą Panią są równie "emocjonujące"??? Ja powoli zaczynam tracić wiarę, że zmogę trudy związane z tym całym budowaniem... Wykonawcy / dostawcy materiałów są jeszcze gorsi!!!

Tak się chciałem pożalić...

Pozdrawiam,
Maciek

Ela_i_Maciek
30-04-2006, 22:36
Drodzy,

mam do was pytanie: czy widzieliście Koronę w środku... Ja miałem dzisiaj pierwszy raz taką okazję i oczywiście skorzystałem.

Moje wnioski:

1. domek z zewnątrz robi piękne wrażenie. Ale to wiedzą wszyscy. :)

2. Środek:

* wiatrołap - mały, ciemny i koniecznie wymaga wentylacji!!!

* hall za wiatrołapem - za bardzo otwarty na salon

* schody - strasznie strome i wąskie, a także CIEMNE pioruńsko

* kuchnia i jadalnia - ogromne, za bardzo otwarte na salon. szczególnie rażące jest to, że kuchnię widać "w pełnej krasie" z salonu, co może być nieco kłopotliwe przy okazji wizyty gości na obiad, etc.

* salon - JEST STRASZNIE MAŁY (ok. 30 mwk). niestety zderzenie rzeczywistości z wizją zbudowaną na podstawie projektu okazało się niezwykle bolesne... spodziewałem się, że dół Korony będzie bardzo przestronny przez swoje "otwarcie" - ale niestety taki nie jest... może to tylko wrażenie

* góra - hall jest bardzo duży (aż za) i ciemny... dom, który oglądaliśmy był wyposażony w "świetlik" poprowadzony bezpośrednio z połaci dachu specjalną rurą oraz doświetlony szybami w drzwiach pomieszczeń i luksferami w ścianie pomieszczenia nad garażem, a mimo wszystko było tam ciemno

* pomieszczenie nad garażem - małe i ciasne.... wyobrażenie o jego wielkości na podstawie powierzchni podłogi okazało się strasznie mylne... skosy są zabójcze.

* sypialnie - skosy mocno ingerują we wnętrze... garderoby są maleńkie i lepiej wcale ich nie robić, tylko zastąpić je większymi szafami

* łazienki i sypialnia państwa domu są w miarę udane...

nie chcę siać defetyzmu, ale szukaliśmy projektu ponad rok i wydawało nam się, że "Korona to jest to"... a tu taka niespodzianka. może ktoś nas pocieszy? Dom, który odwiedziliśmy był już zamieszkany i wyposażony, co pozwoliło nam zobaczyć, jak się sprawuje w warunkach "bojowych"...

co począć..? szukać innego domu (np. z dwuspadowym dachem)? przeprosić się z własnymi wyobrażeniami, zacisnąć zęby i iść dalej z projektem, który już kupiliśmy?

mamy rozterkę...

Pozdrawiamy,
EiM

Orzel
25-05-2006, 13:32
Witam wszystkich zwolennikow Korony I

Tez przymierzamy sie z zona do budowy, projekt juz zakupiony (lustrzane odbicie), teraz papierologia i jak sie uda to pod koniec lipca startujemy (Łomianki).

Co zmieniamy:
- wyrzucamy balkon i zamiast tego podnosimy na 1sze pietro wykusz
- zmieniamy wykusz wstawiajac murek pomiedzy okna
- wykusz w projekcie jest troche mizerny, malo sie wyroznia w bryle budynku wiec trzeba bedzie pomyslec nad zwiekszeniem wymiarow
- nie podoba nam sie, ze schody zaczynaja sie w czesci holl'u (1sze 3 stopnie), no ale tego chyba sie nie da wepchnac do gory
- zamiana oka wolego na lukarne trapezowa z 3ma oknami (prawe bedzie w hollu na gorze, zeby doswietlic)
- w sypialni rodzicow - likfidacja lazienki (wlaczenie do powierzchni sypialni - z 2 oknami po zmianie oka wolego) - powinien wyjsc fajny, doswietlony kacik
- garaz: obnizka stropu o 50 cm oraz zmiana frontu poprzez wstawienie pionowej sciany kolankowej, od frontu zmieni sie zatem dach, natomiast scianka kolankowa bedzie uksztaltowana w trapez - u dolu, pod oknami, bedzie wychodzil dach (przedluzenie tego co w oryginale), natomiast rog gory takiego dwuspadowego dachu bedzie sciety tworzac trojkatna powierzchnie o kaci nachylenia glownego dachu i tej koncowki dachu pod oknami. Taki ksztalt - widoczna sciana w formie trapezu, bedzie nawiazywala do lukarny trapezowej nad glownym wejsciem - zmianie ulega tez wiezba dachowa (likfidacja slupkow - wprowadzenie jetek) - po takiej aranzacji mamy nadzieje ze pomieszczenie bedzie przyjemne do zamieszkania.
- w lazience za garazem zmieniamy polozenie kibelka z prysznicem, co pozwala przesunac okno (oddalajac je od garazu), a tym samym dobudowac kaniape w prawym rogu garazu (taka wneke)
- niepotrzebnie scieli glowny dach w prawym (naszego lustrzanego odbicia - czyli tam gdzie garaz) boku budynku, przedluzajac to otrzymujemy fajne miejsce na skladowanie drewna do kominka (zadaszone)
- tworzenie wneki na tylach garazu oraz zmiana konstrukcji dachu w tej czesci (nie potrzebny skosny - przedluzajac sciety dach jak opisalem powyzej, koncowka garazu moze byc zadaszona przedluzonym dachem glownym budynku, wiec odpada jeden skos i dochodzi powtorzona u gory wneka z wneki garazowej - jedynie ze skosem z prawej strony)

..hm to na razie tyle, troche sie tego uzbieralo - no i ingeruje mocno w charakter budynku, dlatego zrobilem wizualizacje - calosc wydaje sie ze chyba lepiej wyglada niz w oryginale (a ile korzysci), ..zainteresowanym moge przeslac zdjecia (jpg).

..nie ma to jednak jak zobaczyc Korone w rzeczywistosci (jesli macie info gdzie w Wwie albo okolicach mozna ja zobaczyc - bede wdzieczny za info, jak na razie wiem o: przy Trasie Torunskiej (widoczna z trasy /przy osiedlu Viking), dalej wgłąb Bialoleki - przy Berensona, no i - nie moglem odnalezc budynku przy Wale Miedzeszynskim, znajomy zrobil tam pare zdjec cir. 3 lata temu - ale teraz ciezko bylo trafic:)

Pzdr
Roman

MONIKKKAA
11-07-2006, 13:11
Witam wszystkich my juz kończymy wykańczanie korony, wklejam link do kilku zdjeć jak to wygląda:
http://monikkkaa.fotosik.pl/albumy/26372.html
Jak macie swoje zdjęcia eż chętnie zobaczę.

MONIKKKAA
03-08-2006, 12:08
Tydzień temu wprowadziliśmy się do naszej KORONY II, jestem bardzo zadowolona z wnętrz domu. Oczywiście wprowadziliśmy trochę przeróbek i rozbudówek, i chyba uzyskalismy to chcieliśmy. Załujemy tylko że stro nad garazem nie jest obniżony, tak jak np. u szanownego Pana MOLUSA.
Co do często poruszanego tematu kosztów budowy, to naprawdę trzeba brać spore poprawki na wstepne kalnulacje. Stan gotowy do zamieszkania za mniej niż 400 000,00 jest nie możliwy. Załączam linki do naszym małych albumów, nie ma tam jeszcze zdjęć dołu skończonego, ponieważ jesteśmy jescze w trakcie malowania, a zdjęcia są trochę przeterminowane.
jeden:http://monikkkaa.fotosik.pl/albumy/26372.html
drugi:http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=51081&q=BUDOWA%20DOMU%20KORONA&k=2

Ela_i_Maciek
03-08-2006, 21:30
Gratulacje!

Ładne zdjęcia.

Pozdrawiamy,
EiM

MONIKKKAA
04-08-2006, 09:49
ZACHĘCAM DO ODWIEDZENIA ALBUMU, WRZUCIŁAM NOWE ZDJĘCIA.
http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=51081&q=BUDOWA%20DOMU%20KORONA&k=2

Ela_i_Maciek
04-08-2006, 23:27
ciekawe pomysły architektoniczne...

Tylko czemu KUCHNIA NIE MA OKNA??

MONIKKKAA
07-08-2006, 07:57
W kuchni jest okno, patrz zdjęcia 04, 06.

Ela_i_Maciek
07-08-2006, 21:48
No fakt. Nie zauważyłem!

Kasia18
08-08-2006, 12:05
Witam wszystkich

Gratuluje mieszkajacym i budujacym Koronę! :D

Ja wybrałam "Trzy Korony", ale niestety nie mogę nikogo złapać kto ma ten domek :( może chociaż Wy podzielicie sie swoimi uwagami na temat tego projektu, przeciez Trzy korony sa bardzo bodobnę.

pozdrawiam. oto projekt:
http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=4&hid=789

Ela_i_Maciek
08-08-2006, 19:46
Kasiu,

Trzy Korony są powiększoną wersją Korony II, czyli tej, którą budowała Monika (wersja przeznaczona na działki z wjazdem od południa i salonem od frontu).

Mało kto buduje na forum tak duże domy i pewnie stąd wynika fakt, że nikt nie podejmuje dyskusji o Trzech Koronach.

Nam dom Korona bardzo się podoba, ale ma sporo minusów, które wychodzą dopiero w bezpośrednim kontakcie z gotowym domem, a których nie widać na papierze. Głównym problemem są skosy - przestraszyły nas do tego stopnia, że oddaliśmy KUPIONY już projekt Korony i wybraliśmy zamiast tego Gemini - nie ma ani kawałka skosów (link w podpisie).

Pozdrawiamy,
EiM

muszka
11-09-2006, 09:38
Witam,
Ja z mężem zaczynamy dopiero budowę Korony I odbicie lustrzane. Właśnie wylaliśmy fundamenty i w tym roku tyle zrobimy (oprócz podciągnięcia wody). Cały czas zastanawiamy się na wolim okiem czy go robić czy nie (głównie chodzi o koszt ale również o doświetlenie pomieszczenia- wydaje mi się że takie okno jest mało praktyczne). Czy macie może zdjęcia waszego domku po przeróbkach? Mamy zimę na przemyślenia ale dobrze byłoby poradzić się kogoś kto już wybudował. I kładziecie dachówkę czy blachodachówkę?
Pozdrawiam

Maggi
19-09-2006, 14:05
my tez zmienilismy wole oko ale na trojkat

a pomieszczenie nad garazem moze jest male ale cos mi sie wydaje ze bedzie najbardziej przytulne z calego domu.

jak zaloze dziennik budowy to wkleje fotki to bedzie wszystkow idac

tukaj
05-12-2006, 14:03
Witam wszystkich

Gratuluje mieszkajacym i budujacym Koronę! :D

Ja wybrałam "Trzy Korony", ale niestety nie mogę nikogo złapać kto ma ten domek :( może chociaż Wy podzielicie sie swoimi uwagami na temat tego projektu, przeciez Trzy korony sa bardzo bodobnę.

pozdrawiam. oto projekt:
http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=4&hid=789

Witam,

Mnie i mojej żonce projekt Korony bardzo się podobał. Generalnie wiele projektów z pracowni Charkiewicza, a praktycznie wszystkie z wolim okiem zwróciły na siebie naszą uwagę. Jednakże z powodów czysto prozaicznych ( koszty budowy) jak i ilość domowników ( 3 osoby) skłoniły nas do wyboru Sagi, najmniejszej bryły z wolim okiem. Poczyniliśmy niewielkie zmiany, ale o tym to już w innych postach dot. budowy domu Saga.

pozdrawiam :D

Darek

CoolaTT
17-12-2006, 20:36
Ja jak na razie jestema na etapie wyboru projektu. No i wybrałem oczywiście Koronę. Wprowadzam jednak kilka zmian, generalnie zmniejszam i zmieniam technologię na szkieletową. Powinno być sporo taniej.

Powierzchnia zabudowy zmniejszona ze 186 m2 do 141,72 m2 zmniejszona została ze 142,2 m2 do 124,6 m2.

Zrobienie nowego projektu ok. 3000 pln. Nie będzie zawierał projektów tzw instalacji branżowych - czyli wodono-kanalizacyjnej i elektrycznej (tą akurat mogę zorbić sam). Jak uda mi się pozałatwać wszelkie papierki to startujemy na wiosnę.

Pozdrawiam.

CoolaTT
17-12-2006, 20:38
Powierzchnia zabudowy zmniejszona ze 186 m2 do 141,72 m2 zmniejszona została ze 142,2 m2 do 124,6 m2.

Pozdrawiam.

Powierzchnia zabudowy zmniejszona ze 186 m2 do 141,72 m2, a powierzchnia parteru zmniejszona została ze 142,2 m2 do 124,6 m2.

Ela_i_Maciek
17-12-2006, 21:25
to nie lepiej było wybrać od razu Sagę??? w sumie to taka nieco mniejsza Korona!

Pozdr.
M

CoolaTT
18-12-2006, 05:24
Zastanawiałem się i nad tym. Ale sokoro nam sie tak spodobała ta Korona, to trzeba było przy niej zostać. Zmieniać i być potem nie do końca zadowolonym to troszkę nie w moim stylu. Powiem szczerze wolę wydać 1000 złotych więcej za projekt indywidualny i troszkę pozmieniać. Sądzę, że w trakcie budowy wyjdą inne mniej lub bardziej potrzebne zmiany i wtedy trzeba będzie na nie się zgodzić. Jest kupa czynników wpływających na zmiany, uważam że jeżeli już coś robić to robić tak, ażeby potem można się było z tego cieszyć.

Ela_i_Maciek
18-12-2006, 21:01
a jaki macie pomysł na skosy?

leluss
22-12-2006, 20:17
Również rozpoczynamy budowę KORONY I odbicie zwierciadlane ale na wiosnę. Nie wyobrażamy sobie domku bez wolego oka i dachówki karpiówki.
Dla nas te elementy tworzą właśnie klimat tego projektu.

Pozdrawiam
leluss

bibik
14-01-2007, 19:49
witam ja zaczynam na wiosne trzy korony-tez nie wyobrazam sobie tego domu bez wolego okai karpiowki.wtedy caly projekt traci badzo na wygladzie,

bibik
14-01-2007, 19:57
witam dokumentacja zebrana pozwolenie jest.zaczynamy na wiosne budowe trzech koron ciekawe jak nam to pójdzie

Ela_i_Maciek
15-01-2007, 20:06
Oby jak najlepiej! Ładny dom - gratulacje.

M

hemma
09-02-2007, 08:25
Mam pytanie czy może ktoś buduje albo zamierza wybudować diadem lub korone z pracowni Charkiewicza??? Jestem na etapie wyboru projektu , może ktoś mi pomoże

hemma
12-02-2007, 12:12
Proszę o pomoc , może ktoś zbudował juz ten domek?. Co myślicie o tym projekcie?? http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=4&hid=763

franelka1
07-03-2008, 19:51
Witam,

mam pytanie czy ktoś teraz buduje Koronę w Warszawie (ew. okolicach) lub wie gdzie się taki wybudowany już domek znajduje, aby można go było obejrzeć?

Bardzo podoba mi się ten projekt, jednak chcialabym zzobaczyć go w rzeczywistości, aby ocenić i zobaczyć co możnaby zmienić.

Maria

modell
08-03-2008, 20:20
Jeśli chodzi o "Rezydencję Korona" to chyba buduje się w Łodzi (o ile również nie w Warszawie).
Mam wstępne wizualizacje.

zrobas
26-03-2008, 14:14
jestem zainteresowany tym projektem, jestem z w-wy, mogę prosić o jakieś informacje i fotki.
pozdr

zrobas
26-03-2008, 14:17
mam ten sam problem. troche z korony troche z diademu. może jakąs pomoc poradę

pozdr

ewabart
06-05-2008, 15:10
Witam
ja będę budować na podstawie projektu Diadem, tylko tyle, że taras będzie taki jak w Koronie. Ja dodatkowo zrezygnowałam z balkonów.

Jak rozmawiałam z APA to mi powiedzieli, że Diadem jest identyczny jak Korona (poza tarasem, ale to jest najłatwiejsza rzecz do zmiany) tyle tylko, że ma pare zmian, które czynią projekt Korona lepszym za darmo tj, bez dodatkowych opłat dla architekta adaptującego projekt.

I tak jest obniżony juz strop w garażu w Diademie przez co pokój nad garażem jest większy, wejście do gabinetu jest osobne a nie przez salon. A to były dla mnie jedne z ważniejszych rzeczy.

Pozdrawiam,
Ewa

aneta 28
07-07-2008, 11:47
Witam,
Ja jestem na etapie kończenia stanu surowego KORONY, też myślałam nad Diademem jednak wybór padł na koronę po długich dyskusjach i naradach z mężem, Korona ma lepiej zaprojektowane wnętrze które na etapie budowy można podpasować pod siebie.
My zmniejszyliśmy spiżarnie o 30cm, dzięki temu powiękrzył się wiatrołap i będzie można wstawić tam szafę, zmniejszyliśm okienka w łazience i kotłowni na parterze i zmniejszyliśmy okno w kuchni o jedną cegłe, a poddasze podnieśliśmy o jeden pustak, zwiększyła nam się powierzchnia użytkowa a pokój nad garażem ma ściankę kolankową na 50cm, łazienka na górze nie ma okna zrezygnowaliśmy z lukarny na rzecz 2 okien połaciowych dach będzie tańszy a łazienlka ustawniejsza dom nie stracił swego uroku.

pozdrawiam Aneta

aneta 28
16-07-2008, 12:42
Witam,
Ja buduję KORONĘ ale pod B-stokiem :)

ZIWON
09-05-2009, 22:42
witam , jaki jest koszt budowy stanu korony/biademu?
pozdrawiam Iwona

jotesz
17-08-2012, 01:18
Wybór projektu jest kwestią gustu. Ja wybrałem taki, który dla mnie był naj,naj,naj. Kiedyś był obecny na forach, teraz nie ma , nie ma wśród projektów Muratora. Projekt kupiony kilka lat temu, ale budowa się odwlekła, teraz mam zamiar wystąpić o pozwolenie na budowę. Próbuję skontaktować się z autorem projektu, ponieważ nie jest dostępna wersja elektroniczna. Pracownia autora nie raczy odpowiedzieć na maile. W tym miejscu powiem, że chodzi o projekt Korona Autorskiej Pracowni Architektonicznej Jarosław Charkiewicz z Białegostoku.
Moje pytanie do weteranów, czy można wymusić na autorze wersję elktroniczną? Chcę prowadzić bezpośredni nadzór inwestorski i zdałem sobie sprawę z tego, że w ArchiCadzie mogę rozmieścić w trójwymiarze wszystkie instalacje, z uwzględnieniem kolejności wykonywania i bardzo dokładnego umiejscowienia. Chcę uniknąć niepotrzebnych wierceń, wyburzeń i adaptacji, jeśli odpowiednie kanały i otwory można wykonać na wczesnym etapie budowy. Dzięki temu oprogramowaniu, mogę zweryfikować wymiary i ilości materiałów, bo adaptacja projektu jednak wprowadziła istotne zmiany. Zabierałem się kilka razy do samodzielnego skopiowania projektu na ArchiCada, ale ogrom tej pracy mnie przerasta - nie jestem architektem, co najwyżej amatorem oprogramowania komputerowego. Ciekaw jestem, czy ktoś miał podobne problemy?