PDA

Zobacz pełną wersję : Błagam!!! Pomocy!!! Rurki w fundam. do pompy ciepła!!!



30-10-2004, 10:30
Prosze o pomoc! właśnie zalewamy fundamenty (za 10 min!!) i nie wiemy na jakiej głebokości ma byc wejście i wyjście z fundamentów dla pompy ciepła!!! I jaki ma byc przekrój otworów!!! Firma, której zlecimy zakładanie pompy akurat jest poza zasiegiem! Z góry dzięki za ratunek!

neuron
30-10-2004, 10:46
Traktuj moja podpowiedz bardzo ostroznie gdyz nie znam sie na PC:

1. Rurki do pompy ciepla sa podobnych wymiarow jak do podlogowki czyli pewnie 20-30 mm srednicy .

2. Najlepiej zrobic przejscia np z rurek kanalizacyjnych 50 mm i w przyszlosci je uszczelnic: glebokosc posadowienia rur w gruncie jest ok. 1.5 m i jesli masz piwnice to tego sie trzymaj jesli nie to np. zaraz nad lawami w scianie fundametowej

3. Musisz miec przynajmniej dwa takie otwory.

Powodzenia

neuron
30-10-2004, 10:53
Srednice rurek moga byc wieksze niz 30 mm spotkalem PC z rurkami 35 mm

30-10-2004, 10:56
Traktuj moja podpowiedz bardzo ostroznie gdyz nie znam sie na PC:

1. Rurki do pompy ciepla sa podobnych wymiarow jak do podlogowki czyli pewnie 20-30 mm srednicy .

2. Najlepiej zrobic przejscia np z rurek kanalizacyjnych 50 mm i w przyszlosci je uszczelnic: glebokosc posadowienia rur w gruncie jest ok. 1.5 m i jesli masz piwnice to tego sie trzymaj jesli nie to np. zaraz nad lawami w scianie fundametowej

3. Musisz miec przynajmniej dwa takie otwory.

Powodzenia

Dzięki serdeczne za odpowiedź!! :D Właśnie przed sekundą udało mi się dodzwonić do firmy i gadali tak samo! Być może nie znasz się na PC, ale masz czuja! :D Dzięki raz jeszcze, pozdrawiam!