PDA

Zobacz pełną wersję : Ile za rozprowadzenie DGP



joogjan
31-10-2004, 16:42
Ciekaw jestem ile wołali od Was kominkarze za samo rozprowadzenie(robocizna + materiał) DGP. Za sześć punktów do rozprowadzenia, powiedzał cenę 2800 zł.Najdalszy punkt w rozwinięciu instalacji to ok 5 m.Nie wiem czy to drogo, czy cena przystępna. Dodam tylko że, są to realia podkarpackie.

Zark
31-10-2004, 20:33
U nas wyceniono samo rozprowadzenie do ośmiu pomieszczeń (najdalsze ok. 10m) z nawiewem mechanicznym za ok. 3000zł. Oczywiście bez zabudowy kanałów płytami GK.

Piotr J.
01-11-2004, 10:18
JA za 5 punktów (grawitacyjne), wprawdzie nieduze odległości , bez podłączania kominka, jeszcze na etapie wylewek zapłaciłem 400zł + materiały (około 650 zł , w tym kratki) . Tez podkapracie. Szukałbym taniej. Materiały kupiłem sam.

Forest-Natura
02-11-2004, 09:28
Witam.
Kosztorysowanie DGP pod kątem "ilości punktów" czy treż "kratek", czy też "anemostatów" bez "zaglądnięcia" głębiej w projekt domu i uwzględnienia oczekiwań klienta jest czystą utopią.
Tak naprawdę każdy dom (czy też dopiero projekt domu) jest rzeczą indywidualną, zależącą od:
- usytuowania komina i samego kominka
- materiałów z jakiego wybudowany jest dom (ściany i stropy)
- ilości wykonywanych przekuć lub wcześniejszego ich zaplanowania i wykonania
- jakości, ilości i rodzaju materiałów
- sposobu zabudowy czy też zamaskowania całego systemu
- łatwości i automatyzacji przyszłej obsługi systemu
Pewnym rozwiązaniem była by możliwość dołączania projektów DGP do projektów domów ale o tym można narazie pomarzyć nawet w dużych i popularnych firmach architektonicznych.
Pozdrawiam.
[/u]

Piotr J.
02-11-2004, 16:02
NA pewno jest to indywidualna sprawa, ale w większości niewielkich domów 110-130 metrów i jeżeli kominek jest w centralnym punkcie, to jest to robota na niecały dzień. Wnioskując z tego co napisał joogjan to koszt robocizny w jego przypaku to pewnie 1500-2000 zł. Jak na jeden dzień to stanowczo za dużo. Chyba, że rzeczywiście rozprowadzenie jest skomplikowane, ale i tak dużo. Ja jak napisałem zapłaciłem 400 zł, nie było niczego skomplikowanego. W sumie 1050 zł , a nie 2800, a to jest równica

Forest-Natura
02-11-2004, 17:48
Witam.
Nie wyciągaj wniosków li tylko po doświadczeniach ze swojego "podwórka".
Ja z postu jogjana nie wywnioskowałem nawet czy to grawitacja czy DGP wymuszone z turbiną.
U Ciebie DGP kosztowało tyle, a u innej osoby może kosztować 2-3 razy więcej i dla mnie nie będzie się to wydawało dziwnym.
Bo po prostu nie widziałem "namacalnie" domu.
Pozdrawiam.
Jogjan - rzuć jakieś rzuty domu to rozpracujemy projekt z pożytkiem dla innych forumowiczów.

Piotr J.
02-11-2004, 19:15
Ok, może i racja. CHociaż ten najdalszy punkt 5m... CZekamy na bardziej szczegółowy opis, zobaczymy jaka to oferta.

joogjan
02-11-2004, 22:26
Kominek położony centralnie. Na etapie budowy zadbałem o dobudowanie w kominie kanału do rozprowadzenia ciepłego powietrza na strych.Nie jest to rozprowadzenie wymuszone.Czysta grawitacja.wszelkie przewody rozprowadzone sa na strychu, bez jakichkolwiek obudów.Po prostu leżą na wylewce.Robocizna sprowadza się do podłączenia tego wszystkiego , wykucia dziur w stropach na kratki , dopieszczeniu gipsem szpachlowym itd.

joola
02-11-2004, 23:04
Kominek położony centralnie, rozprowadzenie DGP grawitacyjne do trzech sypialni na górze z czego najdalszy punkt ok.4,5 m, ściany BK, strop Leier plus,ilość przekłuć: przez strop 3, przez ściany 1, 1 poprowadzenie przez korytarz(to najdalsze), w tym 7mb kanału prostokątnego izolowanego, 3kolana izolowane, 2 zakręty 45st.,3 kanały końcowe na kratkę i rurę, 3 kratki z żaluzjami , ok. 4mb kanału płaskiego do doprowadzenia powietrza do kominka(Tarnava),nic nie maskowane, bo prace wykonywane przed tynkami i wylewkami, całość z robocizną ok.2,7tyz.zł

echo
03-02-2005, 07:52
Mnie gość wyceniłę 1300 PLN za materiały + 600 PLN za robocizną z DGP grawitacyjne.
Domek 116 m2 pow użytkowej. Rozprowadznie do 5 pomieszczeń na poddaszu, strop monolityczny (jeden długi odcinek ok 5 m, a pozostałe bardzo krótkie)
Uważam, że koszt robocizny 600 PLN za 1 dzień roboty to stanowczo za dużo. Jeśli nie zejdzie z ceny, albo nie znajdę tańszego wykonawcy to zrobię DGP sam.

radex
20-08-2005, 21:24
A jaką średnicę (wymiary) powinny mieć rury okrągłe / kanały prostokątne przy DGP grawitacyjnym / wymuszonym? Odległość w poziomie od kominka maksymalnie 5m. Będę wdzięczny za odpowiedzi.

joogjan
21-08-2005, 12:31
Przy rozprowadzenu ok. 5. od kominka, sugerowana średnica przewodów DGP - 100 . Z doświadczenia - zainwestuj jednak w turbinę. Masz pewnosć , że ciepełko rozprowadzi Ci sie w miare szybko i równomiernie .
PZDR joogjan