PDA

Zobacz pełną wersję : Elewacja ściany 3W: czy ją dylatowaliście?



Joasia
01-11-2004, 00:56
W Poradniku majstrra budowlanego podają, że elewacyjna ściana ściany trójwarstwowej powinna być koniecznie dylatowana m.in. na każdym narożu, w każdym kącie i na stronie południowej co 8 metrów. I tę dylatację trzeba rzekomo wypełniać "kitem trwale plastycznym".

Czy naprawdę ktoś tak budował? Moi majstrzy prawie się w czoło popukali.

Sama nie wiem...

(Mam ściany zewn. ze zwykłej cegły, otynkowane - a nie klinkier - jeśli to ma znaczenie).

RYDZU
01-11-2004, 08:05
Ściany południowej mam 9 metrów, ale za to zachodniej już 17,8 metra.
Żadnych dylatacji nie dawałem.

Pozdrawiam

01-11-2004, 08:17
W Poradniku majstra budowlanego podają, że elewacyjna ściana ściany trójwarstwowej powinna być koniecznie dylatowana m.in. na każdym narożu, w każdym kącie i na stronie południowej co 8 metrów. I tę dylatację trzeba rzekomo wypełniać "kitem trwale plastycznym".

Czy naprawdę ktoś tak budował? Moi majstrzy prawie się w czoło popukali.

Sama nie wiem...

(Mam ściany zewn. ze zwykłej cegły, otynkowane - a nie klinkier - jeśli to ma znaczenie).

nie dylatowałem Joasiu równiez
ale
potwierdzam ze elewacja moze ulec zarysowaniu (dlatego propozycja dylatacji)
reguł nie ma lecz ja powstrzymałem sie od nadania kolorystyki aby dac czas na ewentualne pokazanie sie rys czy siatki spękań ...

MEDYK
01-11-2004, 08:45
My też nie mamy dylatacji.
pzdr

mdzalewscy
01-11-2004, 10:25
nie mam dylatacji, ale powinna być - mam ścianę 10,5m. Myślę iż majstry nie chcą się bawić w dylatacje i nie obchodzi ich jak to będzie potem wyglądało, aby teraz było O.K, kasę wezną i pa,pa

bobo30
01-11-2004, 12:22
Nasza ściana ma 12,5 metra, ale przedzielona jest z obu stron wykuszem. Kierownik budowy powiedział, żeby nie robić dylatacji. I nie ma. Nie przejmuj się, nie wszystko robi się według książkowych zaleceń. Mam nadzieję,że nic mi na elewacji nie popęka. Tak naprawdę czas pokaże.

RYDZU
01-11-2004, 17:24
Myślę iż majstry nie chcą się bawić w dylatacje i nie obchodzi ich jak to będzie potem wyglądało, aby teraz było O.K, kasę wezną i pa,pa

Z tych słów bije prawda - faktycznie tak jest z majstrami.

Pozdrawiam