PDA

Zobacz pełną wersję : Kostka brukowa- kłopoty z fugą- pomocy :-(



inwestor
02-11-2004, 09:08
Mam kostkę brukowa betonową już drugi sezon. Ciagle robią się szpary pomiedzy kostkami - ubywa fugi szczególnie w miejscach gdzie kapie woda :-? . Czyli np. pod drzewami ale niekoniecznie ubywa raczej wszędzie. Nie wiem jak to jest ale na chodnikach publicznych jakos fugi nie ubywa a nie widziałem aby ktoś uzupełniał. Ja uzupełniałem juz 2 razy i ciagle ubywa. Jak sobie z tym poradzić. :-? Prosze o radę.
Pozdrawiam

invx
02-11-2004, 09:45
znaczy, ze ja wymywa, czyli, nusi podmywac takze kostke, nie ma innej rady, tylko uzupelniac, uzupelniac az przestanmie ubywac, a jak by to nie pomoglo i wciaz wymywalo (watpie zaby tak bylo) trzeba bedzie poprawci podloze pod kostka :)

inwestor
02-11-2004, 14:21
Invx
Dzięki za odzew. :D
Czy nikt wiecej nie ma doświadczenia z kostką :cry:
Pozdrawiam i czekam na podpowiedź.

sawka
02-11-2004, 15:35
czesc
tak sie zastanawiam czy ktokolwiek na publicznych drogach bawi sie w jakies fugi. czy nie jest czasem tak za zasypujš to piachem z cementem i po zwišzaniu zadna woda tego nie wypłuka??
sawka

invx
02-11-2004, 20:02
nie zasypuje sie piachem z cemente, gdyz moglby poplamic kostke, robi sie to najczesciej, bardzo drobnym pisakiem. Ja mam wlasnie tak zasypane, i zdazalo sie ze gdzieniegdzie po deszczu ubywalo fugi, ale pare razy zasypalem, i juz sie nic nie dzieje :)

inwestor
03-11-2004, 08:21
Invx
Czyli rozmumiem że kilka razy się uzupełni i juz przestanie ubywać 8) ? Czy tak. Acha czy to ma być jakiś cpecjalny ten piasek czy zwykły rzeczny starczy ?
Pozdrawiam

invx
03-11-2004, 10:22
tak, kiklka razy uzupelnisz i bedzie OK :D , najlepiej, zasypac tym piachem, i zastawic na jakis czas. Co do piasku to najlepiej taki bardzo dorbny (tzw. mulik) bo jak bedzie taki ostry, gruboziarnisty to nie wejdzie dobrze w spoiny, pozatym bedzie kiepsko wygladac. :)

inwestor
03-11-2004, 11:27
tak, kiklka razy uzupelnisz i bedzie OK :D , najlepiej, zasypac tym piachem, i zastawic na jakis czas. Co do piasku to najlepiej taki bardzo dorbny (tzw. mulik) bo jak bedzie taki ostry, gruboziarnisty to nie wejdzie dobrze w spoiny, pozatym bedzie kiepsko wygladac. :)
Dzięki za pocieszenie że w końcu przestanie ubywać już sie bałem że coś mam nie tak zrobione. 8)
Pozdrawiam

trach
03-11-2004, 11:34
A czy jesteś ABSOLUTNIE pewien, inwestorze, że ta fuga się nie rozjeżdża - krawężniki aby dobrze ją trzymają ??? Bo wtedy piachu też by w niej wizualnie "ubywało".

Andrzej (Trach)

inwestor
03-11-2004, 12:01
Trach
Krawęzników nie mam, mam tylko obrzeża nie zauważyłem aby sie rozjeżdżały. Owszem troszki sie zapadło w kilku miejscach :-? ale to te cholerne mrówy kradną piach :evil: . Kopią se kudre tunele i rózne kopczyki se stawiają musze jakos wytępić te szkodniki. Niech sie przeniosa na trawnik albo gdzieś indziej. :wink:
Pozdrawiam

Snowdwarf
03-11-2004, 12:49
to dodaj do piasku tam gdzie są mrówy środka ANYTmrówkowego - takie cuś jak oranżada w proszku (nazwy nie pamiętam) zresztą preparatów jest mnóstwo ...powinno pomóc...
-----

inwestor
03-11-2004, 12:58
to dodaj do piasku tam gdzie są mrówy środka ANYTmrówkowego - takie cuś jak oranżada w proszku (nazwy nie pamiętam) zresztą preparatów jest mnóstwo ...powinno pomóc...
-----
Dzięki tak zrobie :D ale to chiba :wink: na wiosnę teraz jakoś poszły juz spać czy co :o . Pochowały sie i jakos ich juz nie widać.
Pozdrawiam