PDA

Zobacz pełną wersję : Narzędzia



buba48
02-11-2004, 12:06
Szukałem i nie znalazłem! Problem dotyczy narzędzi ogrodniczych. Jak je przechowywać. Nie chodzi mi o pomieszczenie, bo takowe mam. Chodzi o to jak przechowujecie sprzęt typu: łopaty, szpadle, grabki, siekiety, kilofy itp. Wszystko to mi się plącze w jednym kącie i trudno bez szarpania, czy przekładania coś wydostać. Jak roziązaliście u siebie ten problem?


Pozdrawiam!

Daniel Starzec
02-11-2004, 13:06
Ja mam tak:
Na scianie na wysokosci jakichs 2 m zamocowałem bardzo solidnie listwe 3 cm/10 cm dośc długą.Do niej są poprzykręcane parami solidne wkręty.
Na takiej parze wkrętów wiesza sie narzędzie :łopate grabki czy inne.
Nic nie plącze sie pod nogami,zawsze jest dodtęp do każdego narzędzia.

buba48
02-11-2004, 13:19
Dzięki Daniel !
Rozwiązanie bardzo proste i łatwe do zastosowania. Myślałem o jakiej skrzyni coby nie wiercić dziur w ścianie. :P

Pozdrawiam !

Marbo
02-11-2004, 13:21
Ja mam tak:
Na scianie na wysokosci jakichs 2 m zamocowałem bardzo solidnie listwe 3 cm/10 cm dośc długą.Do niej są poprzykręcane parami solidne wkręty.
Na takiej parze wkrętów wiesza sie narzędzie :łopate grabki czy inne.
Nic nie plącze sie pod nogami,zawsze jest dodtęp do każdego narzędzia.

Mam nadzieję, że opłata za stosowanie pomysłu nie będzie wygórowana :wink:

Daniel Starzec
02-11-2004, 13:21
To moje rozwiązanie nie zabiera wogóle powierzchni podłogi.

buba48
02-11-2004, 13:26
To moje rozwiązanie nie zabiera wogóle powierzchni podłogi.

Z jakiego materiału masz mury domu ? U mnie jest pustak ceramiczny Porotherm. To taka skorupa z pustymi przestrzeniami. Mam wrażenie, że pod ciężarem to się rozsypie. :wink:

Daniel Starzec
02-11-2004, 14:00
No listwe trzeba by zamocować wieloma kołkami.
Wybór kołków do mocowania w scianie jest ogromny.Napewno znajdziesz długie i mocne do mocowania w scianach z dużą iloscią dziur.

buba48
04-11-2004, 09:39
Myślę nad zastosowaniem innego rozwiązania, niż wiercenie w murze. Zrobię skrzynię z desek. Tył skrzyni będzie miał drewnianą płytę na której będą zawieszone narzędzia typu szpadle, grabki, łopaty itd. :wink:

kksia
05-11-2004, 23:15
A w skrzyni piasek z olejem (niedużo), i w to szpadle, duże grabie, kilofy i inne rdzewiejące na okres zimy.
Wyczytałam w czasopiśmie, podobno tak najlepiej - dla konserwacji.
Nie próbowałam!

buba48
08-11-2004, 06:10
Kksia !Jaki piasek z olejem ? Co to za mikstura ? :P