PDA

Zobacz pełną wersję : Taki domek nieduży (przynajmniej z zewnątrz)



_bogus_
02-11-2004, 12:07
Witam,

Umieściłem kilka zdjęć naszego domu. Na razie większość z zewnątrz ale że przeszklony to i środek trochę widać ;).

Zdjęcia są tutaj (http://www.fuw.edu.pl/~jbogusz).

Pozdrawiam

magnolia
02-11-2004, 12:43
bugus- bardzo ladny!.I z zewnątrz i ten środek- bardzo lubię takie nieprzeładowane, miłe i jasne wnętrza.Szczególnie zachwycił mnie kominek.A z zewnatrz- oczami zawodowca ( architekt krajobrazu) zobaczyłam Twój dom w ogrodzie-hm...pięknie! Nie zapomnij o ogrodzie!.
Pozdrawiam Marta

mww
02-11-2004, 15:15
Śliczny domek! I kotki! Proszę o więcej zdjęć środka, bo mi się podoba :D .

D`arek
02-11-2004, 18:36
Bardzo ładny kolor elewacji. Pozdrawiam Ela

Jagna
02-11-2004, 18:44
Faktycznie z zewnątrz wygląda na meleństwo a środek...super! Wspaniałe są te przeszklenia. Gratulacje.
A koty są odjazdowe. Jak to koty... :P

duduś
02-11-2004, 19:48
Czy nie jest to aby Zacisze? - prosimy o więcej zdjęć- ciekawie się zapowiada

dana15
02-11-2004, 21:18
Piękne wnętrza i piękna okolica:) Życzę wspaniałego mieszkania w uroczym zakątku :)

_bogus_
03-11-2004, 10:31
bugus- bardzo ladny!.I z zewnątrz i ten środek- bardzo lubię takie nieprzeładowane, miłe i jasne wnętrza.Szczególnie zachwycił mnie kominek.
Cieszę się że Ci się spodobał. Chcieliśmy maksymalnie prosty wiedząc że nie każdemu się spodoba. I musieliśmy walczyć z różnymi pomysłami - np. sugestia Pana od kominka by nad wkładem powiesić "portret przodka" :o ;)

A z zewnatrz- oczami zawodowca ( architekt krajobrazu) zobaczyłam Twój dom w ogrodzie-hm...pięknie! Nie zapomnij o ogrodzie!.

O ogrodzie pamiętamy, a raczej moja żona, cały czas. Od lat kupuje, i co najważniejsze czyta, wszystkie czasopisma dostępne na ten temat na rynku.
Oczywiście nie jest zawodowcem ale się stara ;)

Wiemy już mniej więcej co będzie np.
1) Ogród w stylu angielskim (no prawie)
2) Przedogródek = zieleń + biel
3) Staw kąpielowy (bardzo prawdopodobne)
4) Piwniczka węgierska na wino

Zimę zamierzamy przeznaczyć na projektowanie. Od wiosny mam nadzieję że ruszymy.

Największym problemem jest ziemia. Słaba. 30 cm lekkiej gleby, pod spodem 1,5 m piachu. To jest też poziom wód gruntowych. Nawet trawa na tym rosnąć nie chce.

_bogus_
03-11-2004, 10:34
Śliczny domek! I kotki! Proszę o więcej zdjęć środka, bo mi się podoba :D .
Dzięki za dobre słowo. Niedługo dam kilka kolejnych zdjęć. Bo np. salon uległ zmianie - znikły (widoczne na jednym ze zdjęć) przykryte narzutą płyty gispowe czekające na wędrówkę na poddasze. Już na tym poddaszu znalazły się ;)

_bogus_
03-11-2004, 10:38
Bardzo ładny kolor elewacji. Pozdrawiam Ela
Kolor elewacji miał być dokładnie taki - to była jedna z pierwszych decyzji mojej żony - jeszcze na etapie wyboru projektu. Cieszę się że Ci się podoba - bo trochę to niestandardowe jest - zwykle daje się pastelowe kolorki. Ja miałem wątpliwości - ale po wykonaniu bardzo mi się podoba.

_bogus_
03-11-2004, 10:41
Faktycznie z zewnątrz wygląda na meleństwo a środek...super! Wspaniałe są te przeszklenia. Gratulacje.

Mieliśmy wizyty przyszłych inwestorów poszukujących, jak to mówili, "właśnie takiego 60 metrowego domu". Byli zszokowani że w środku jest na parterze prawie 2 razy tyle a dodatkowo przecież jeszcze poddasze.


A koty są odjazdowe. Jak to koty... :P
Koty są de best ;)

_bogus_
03-11-2004, 10:42
Czy nie jest to aby Zacisze? - prosimy o więcej zdjęć- ciekawie się zapowiada

Tak to Zacisze (tak jak np. domek Alex ).

_bogus_
03-11-2004, 10:45
Piękne wnętrza i piękna okolica:) Życzę wspaniałego mieszkania w uroczym zakątku :)
Na razie mieszka się rzeczywiście wspaniale ...

BK
03-11-2004, 10:50
Muszę powiedzieć że domek piękny. Ten projekt był jednym z moich faworytów,
Bardzo podoba mi się elewacja - przewrotnie kontrastująca z wnętrzami, ale jednak ładnie harmonizująca z wnętrzem - jest konsekwencja
Wnętrza piękne - podoba mi się prostota. Bardzo podoba mi się podłoga.

Honorata
03-11-2004, 14:16
piekny dom, baaardzo w moim stylu, też będę miec duzo przeszkleń, pochwalę się wkrótce :lol:

_bogus_
04-11-2004, 10:00
Muszę powiedzieć, że domek piękny.

Dziękuję. Mam nadzieję, że dalej nie zepsujemy.


Ten projekt był jednym z moich faworytów,

My mieliśmy dość sprecyzowane oczekiwania. I z ok. 800 przejrzanych projektów okazało się, że jedynie 3 spełniają je. Ku naszemu zaskoczeniu jeden z projektów, pomimo że od 2 lat w ofercie biura - nie był nigdy budowany (więc z żalem zrezygnowaliśmy, bo musieliśmy czekać chwilę na różne dodatkowe wyliczenia które robią przy 1 projekcie). Z dwu które zostały wybraliśmy Zacisze jako "prostsze" (czytaj - "tańsze"). To do końca nie okazało się prawdą - ale dom z każdym dniem bardziej nas urzekał.


Bardzo podoba mi się elewacja - przewrotnie kontrastująca z wnętrzami, ale jednak ładnie harmonizująca z wnętrzem - jest konsekwencja
Wnętrza piękne - podoba mi się prostota.
Bardzo podoba mi się podłoga.
Miała być właśnie taka - gres nie szlifowany - z fakturą. Kafelkarz klął na czym świat stoi gdy robił fugi (masa fugowa wchodziła w fakturę i godzinami to czyścił).

_bogus_
04-11-2004, 10:06
piekny dom, baaardzo w moim stylu, też będę miec duzo przeszkleń, pochwalę się wkrótce :lol:
Miło słyszeć. I poczekam, mam nadzieję, że już niedługo.

magnolia
04-11-2004, 13:32
bogus, w stylu angielskim, zieleń z bielą-swietne pomysły!To właśnie to, czego potrzeba temu domowi.
A ziemia- cóż, trzeba będzie powalczyć, znaczy ponawozić.Szkoda że już tak późno, bo możnaby jakieś motylkowe zasiać jako nawóz.Chyba że Wam się nie spieszy i posiejecie je wiosną a za ogród weźmiecie się latem.Takie motylkowe, przekopane potem to super rzecz na takie gleby.Aha i postuduijcie książki-podobierajcie rośliny niewymagające, na lekkie ziemie.Najważniejsze nie sa konkretne okazy, ale umiejętne dobranie i połaczenie ze sobą roslin.I nie zapomnijcie o drzewach-to taki szkielet ogrodu.Trzymam kciuki
Marta

MarzannaPG
04-11-2004, 16:25
A ja mam pytanie o wykusze. Takie delikatne i nietypowe. Czy takie były w projekcie czy też jest to własna aranżacja. Pytam, bo mam wykusz tradycyjny i teraz zgrzytam zębami, chociaż ten mój z pewnością jest głębszy. Za to już wiem na pewno - okna do samej podłogi!

ara
04-11-2004, 17:24
Tu dopiero widać, że we wnętrzu pierwsze skrzypce grają okna !!
Wypędzają na cztery wiatry ponurości z domku. :D

Co z firankami, zagrzeją tu miejsce ?
Czy może wszystko pozostanie tak jak teraz : dla mnie piękne okna- obrazy.

Pozdrawiam

_bogus_
05-11-2004, 08:33
A ja mam pytanie o wykusze. Takie delikatne i nietypowe. Czy takie były w projekcie czy też jest to własna aranżacja. Pytam, bo mam wykusz tradycyjny i teraz zgrzytam zębami, chociaż ten mój z pewnością jest głębszy. Za to już wiem na pewno - okna do samej podłogi!
Wykusze są praktycznie dokładnie takie jak w orginalnym projekcie. Nic nie zmienialiśmy oprócz tego że jedna połać z jadalni miała być otwierana a my zrobiliśmy wszystkie stałe.
Prawdę mówiąc miałem duże wątpliwości konstrukcyjne (czy to się w diabły nie zawali) - ale odpukać - na razie były tylko problemy na każdym etapie budowy (chłopcy np. 3 razy rozwalali szalunek bo kierownik budowy stwierdzał że jest zły i trzeba robić jeszcze raz) - a po zakończeniu budowy - problemów brak.
Odnośnie okien do podłogi - w muratorze wyraźnie tego odradzają jako niekorzystnego energetycznie (na dole okna straty ciepła są podobno większe niż zysk przez to że jest więcej światła) więc nie łam się jeśli takich nie masz ;) ;)

Pozdrawiam

_bogus_
05-11-2004, 08:38
Tu dopiero widać, że we wnętrzu pierwsze skrzypce grają okna !!
Wypędzają na cztery wiatry ponurości z domku. :D

Co z firankami, zagrzeją tu miejsce ?
Czy może wszystko pozostanie tak jak teraz : dla mnie piękne okna- obrazy.


Jest tak jak mówisz - żadnych firanek w tych wykuszach nie planujemy. Jedynie kwiaty. Może to będzie Big Brather ale jest to część reprezentacyjna domu (salon, jadalnia, kuchnia, przedsionek) więc nawet w Polsce chyba jest to zrozumiałe. W takiej Holandii to chyba nikt by nawet nie pytał o jakieś tam firanki - byłoby samo z siebie zrozumiałe że jest to docelowe rozwiązanie ;););)

zielonooka
16-11-2004, 12:02
wnetrze - super lubie jasne i biale:)
ale co tam domek!
ja chce takiego kota!!!!!!!!:)
pozdrawiam!

_bogus_
16-11-2004, 15:33
ale co tam domek!
ja chce takiego kota!!!!!!!!:)

Ale którego? Właściwie pytanie retoryczne - bo żadnego nie oddam :)

A na poważnie - obydwa to ze schroniska.

Ten duży - to jest kotka syberyjska. Prawdopodobnie przyjechała "na handel" z Rosji i w jakiś sposób znalazła się na Centralnym Dworcu. Zanim trafiła do schroniska - straciła ogon :( (dla nie wtajemniczonych - koty syberyjskie to chyba mają jedne z największych i najgrubszych ogonów wśród kotów).

Ten mały, szary - to zwyczajny, polski dachowiec. Gdyby miał inny kolor oczu mógłby uchodzić za rasowego egipskiego ;) Nie wiem, kto wyrzucił taką przylepę z domu, ale trafił do schroniska i do nas. Jest bardzo odważny - ale to inna historia ;)

Pozdrawiam