PDA

Zobacz pełną wersję : Dom o którym myślimy, myślimy...ale???



ol_inka
03-11-2004, 06:53
Witam wszystkich Jestem na etapie wybierania projektu, wiele już przejżeliśmy i ciagle nie jesteśmy zdecydowani, ale ten wpadł w oko min. z racji możliwości podziału na część przenaczoną do pracy i część dla gości (salon).
Myślimy o usunięciu z planu garażu a w to miejsce pokój, powiększyć troche kotłownie i na górze zrobić tylko trzy pokoje. Prosze o odpowiedź czy ktoś już budował, buduje lub ma zamiar ten projekt...i ogólnie co o nim myślicie Może jakie zmiany widzielibyście w nim, podzielcie sie swoimi uwagami bo nie jesteśmy zdecydowani :oops:
http://www.postawdom.pl/produkt.php?dz=01_budynki%20jednorodzinne&nazwa_projektu=02_W-1.12a

vg-m
03-11-2004, 07:01
fajny domek 8)
połączyłabym tylko te pkoje na górze na większe-no chyba,że zalezy Ci na ilosci (zalezy jak duża masz rodzine)
a ta antresola na górze jak to wyglada? :o jakby trzeci poziom?
Ciekawe, ciekawe...ale ja nie jestem żadnym ekspertem :wink:

ol_inka
03-11-2004, 07:27
właśnie też myślimy o tym żeby zrobić trzy pokoje, z jednej strony dwa i trzeci z lukerną. Rodzinka 2+1 :)

andzia28
03-11-2004, 09:12
Domek ładny i funkcjonalny.
Podoba mi się:
-nie do końca otwarta na salon kuchnia (co jest praktyczne przy bałaganiku :P)
-spory przedsionek
-duży salon
-pralnia strych
Nie podobają mi się natomiast małe pokoiki na górze. Może faktycznie "coś niecoś" ze sobą połączyć.

kortezjan
08-11-2004, 09:09
Cześć. Bardzo ładny domeczek, ja również zrezygnowałem z garażu ale radziłbym się zastanowić czy nie poszukać gotowego bez wprowadzenia zmian, które na pewno kosztują. Życze powodzenia w realizacji.

ol_inka
12-11-2004, 14:05
Dziękuje wszystki za dotychczasowe posty i będe wdzięczna za następne. Jeszcze przeglądam projekty, oglądam między innymi domy forumowiczów, i ciągle sie zastanawiam, ale jakoś ciągnie mnie do tego :lol: ,
...ale na forum znalazłam wiele ciekawych domów i ...hm
Pozdrawiam cieplutko
olinka

Lia
13-11-2004, 21:09
Witam,
domek bardzo logiczny.
Nie wiem, jaką macie rodzinkę i plany związane z np pracą w domku - wydaję mi się, że garaż jest na miejscu,
bardzo dobre rozwiązanie. Można oczywiście zrobić dodatkowy pokój, oraz zwiększyc ciut kotłownię.
Rzecz gustu.
Natomiast zrobiłabym drobną poprawkę na dole - m.in. zburzyłabym ściankę m/y kuchnią a salonem. bo w projekcie macie jadalnie w salonie - stół naprzeciw drzwi na taras - stoi , moim zdaniem, nieustawnie; drugi, w kuchni ten stołeczek na środku.... , a cały ciąg mebli kuchennych w 1 linii - nieergonomicznie można się nabiegać wzdłuż blatu. :-?
Zrobiłabym zabudowę kuchni w kształcie U -meble kuchenne pod ścianą, oknem i niewysokim murekiem oddzielającym kuchnię od salonu - ten murek gdzieś 0,5 m za oknem kuchni. Na ścianie zewnętrznej między oknem kuchni a drzwiami na taras można zrobić aneks jadalny, a zamiast szafy wnękowej - pozostawić słup- to ładnie otworzyło by salon na holl. Ja to tak widzę. Góra - w sumie też bardzo fajnie rozplanowana, ale zawsze można to zmienić wg potrzeb. Moim zdaniem, pralnio-suszarnia jest bardzo potrzebna, nie zmniejszałabym tego pomieszczenia.W domku bardzo przydatny jest pokój gospodarczy - jak ja to nazywam - tam się pracuje, czasem coś uszyję - bałagan wtedy ukryty. To bardzo ważny pokoik( u mnie ok 10 m, najmniejszy w domie - ale tylko mój!) Pozdrawiam serdecznie

13-11-2004, 23:25
Olinka
Nie wybrała bym tego projektu :( przykro mi...
Dlaczego?
Dach - prawie same okna typu velux - niezbyt praktyczne (śnieg, deszcz) i drogie.Pokoje małe i nieustawne.Wjazd chyba od południa, bo taraz od zachodu i kuchnia od północy - jaką masz działkę?
antresola tutaj nie wydaje mi się sensowna, bo nie daje przestrzeni - wysokości nad salonem, tylko komunikacją.Zbyt dużo przeróbek - po co kupować wtedy taki akurat gotowy projekt?
Wizualnie też mi się nie podoba.Coś bym poszukała innego.

ol_inka
14-11-2004, 01:03
Witam i dziękuje za posty:)
Hmm no cóż mam prawdziwy dylemat
:roll: W tym projekcie pewnie nie uniknie sie przeróbek, chociaż myśle że nie będą one aż tak wielkie, ale będą
Ale... przeglądając inne projekty z różnych biór, (można powiedzieć że powoli sie w nie zagłębiam), również tam nie uniknie sie tego.
Co mnie razi to w wielu "kotłownia"-pom. techniczne, nie wiem jak to ująć ale jest jakoś dziwnie pomyślana, często jest tak że wejście jest gdzieś w przedpokoju a praktycznie nie ma przewidzianego drugiego wyjścia lub nawet składu na węgiel, miał itp
Wiem że teraz jest wiele różnych sposobów ogrzewania domu i może innym to odpowiada ale nie widze jakoś tego jeśli chodzi o porządek w domu
Kuchnia
Pięknie wygląda otwarta na salon, ale znowu mam zastrzeżenia, prawda że nie codzień ale jeśli zechce zaprosić gości, np na uroczystość rodzinną to jestem przekonana że będe sie czuła swobodniej jak nikt mi nie będzie zaglądał do garka w trakcie rozmowy przy stole
Może właśnie tak jak pisała LIA pół otwarta z murkiem

M.in dlatego ten projekt wydaje mi sie atrakcyjny , ta antresola na górze to feler który nie wiem jak przeskoczyć, bo pokoje można połączyć ale czy da sie przesunąć ściany?Jeszcze zobaczymy. Może jeszcze znajde coś ciekawego przy czym niebędzie tyle znaków zapytania 8) W ttym roku mam jeszcze czas na podjęcie decyzji więc będe WAS prosić o dalsze obiektywne i cenne opinnie i podpowiedzi
Pozdrowionka

Lia
15-11-2004, 16:58
Może poszukaj jeszcze - polecam ARCHIPELAG www.archipelag.com.pl Wybudowałiśmy z męzem Brygidę. Kurcze nie umiem wklejac zdjęcia.
:wink:

ol_inka
18-11-2004, 18:09
Lia bardzo ładny ten projekt, i nawet o czymś takim mogłabym pomyśleć , ale boje sie że będzie drogi:)
Jestem z czasem do tyłu, ale w wolnej chwili przejże projekty tej firmy , Pozdrawiam
Ola