PDA

Zobacz pełną wersję : Posadzki i podłogówka przed oknami i tynkami, można?



marlowe
11-07-2016, 15:31
Tynki wewnętrzne (maszynowo, cementowo-wapienne) oraz okna bede miał robione pod koniec sierpnia dopiero. Czy moge w tej sytuacji najpierw połozyc podłogówkę i wylać posadzki oraz zrobić rozprowadzenie rekuperacji? Piony hydraulik juz wyciągnął. wiem że kolejność powinna być okna, później tynki i dopiero posadzki ale moim fachowcom terminy nie odpowiadaja i najlepiej gdybym zaczął od posadzek. Tylko pytanie czy tak mozna?
Ogrzewanie bez grzejników - pompa ciepła.

Elfir
11-07-2016, 16:34
jak nie boisz się, że ktoś ci wykręci rury i zawory to można

dzabij
11-07-2016, 21:07
No i trzeba bardzo dobrze zabezpieczyć posadzkę bo tynkarze ubrudzą, a szkoda. Już teraz zacznij zbierać puste kartony.

Rozdzielacze do podłogówki najlepiej zabrać do domu, inaczej mogą "dostać nóg".

MisiekNS
12-07-2016, 09:18
Podepnę się do tematu. Mam stan surowy otwarty. W założeniach dalsze etapy miały być robione dopiero na wiosnę. Jednak kilka osób w tym elektrycy namawia mnie żeby zrobić instalację elektryczną i tynki jeszcze w tym roku. Tynki miałyby wyschnąć ładnie itp. Jest sens? I czy kable z tynków nie ,,dostaną nóg'' jak rozdzielacze z tematu.

dzabij
12-07-2016, 10:28
Czy kable nie dostaną nóg to trudno powiedzieć, sporo zależy od lokalizacji budowy, otoczenia itp. U mnie od kwietnia do października nic nie zginęło, ale różnie może być.

Jakiś sens w tym jest, natomiast kupę wilgoci i tak wprowadzisz do domu robiąc wylewki. Przy okazji jak nie masz okien to tynkarze nie zrobią obróbek glifów i trzeba będzie ich wzywać ponownie albo samemu otynkować.