PDA

Zobacz pełną wersję : kominek z płaszczem wodnym a powietrze z zewnątrz



elczak
03-11-2004, 10:43
Czy kominek z płaszczem wodnym musi mieć pobór powietrza z zewnątrz?

Majka
03-11-2004, 10:47
powinien 8)

chemik
03-11-2004, 15:04
Witam!

Powinien- musi!- mieć pobór powietrza do spalania z zewnątrz jak każdy inny kominek-palenisko otwarte.

Pozdrawiam!

Wakmen
03-11-2004, 16:28
Niestety musi mieć ale wielu projektantów zapomina o tym i wtedy sąą problemy z prawidłową pracą kominka. Ja będę mieł kominek z płaszczem ale w projekcie żądnego doprowadzenia z zewnątrz nie było. Ja jednak zastosowałem pod podkładem betonowym rurę PVC zewn. 110 od strony północnej. Na pomorzu gdzie mieszkam powinno się montować od zachodu (najczęściej wieje od zach.) ale usytuowanie mojej dziełki jest takie, że z kierunku zach - wsch jest istny przeciąg i nie chciałbym aby kominek mi podskakiwał :wink: gdy na zewnątrz nbędzie wiało.
Jeżeli jesteś na takim etapie, że nie możliwe jest usytuowanie rury pod posadzką (podkładem) to możesz wstawić 3 (lub 4) x fi 50na płasko co chociaż częściowo będzie poprawnie.

JarL
03-11-2004, 19:06
No własnie to mi było potrzebne, bo o rurze projektant zapomniał i już pierwszy beton jest.

16-11-2004, 20:54
A jeśli jest turbinka powietrza pod kominkiem to też jest potrzebne doprowadzenie?

passenger
16-11-2004, 21:17
A jeśli jest turbinka powietrza pod kominkiem to też jest potrzebne doprowadzenie?

tu nie tyle chodzi o zaciąganie powietrza w ogóle, ale o dostepność powietrza spoza pomieszczenia, w którym kom. sie znajduje
tak więc - powinien mieć doprowadzenie pow. z zewnątrz, by sie lepiej spalałao, a przede wszystkim - by oddychać było czym ;>

pozdr
piotr

Mały
16-11-2004, 21:23
Widziałem już kilka kominków z płaszczem(ctm) z powietrzem z zewnątrz(rura 110-160-a nawet 2*50)-i świetnie zdaje to egzamin(obojętnie -jeśli chodzi o strony świata)-wystarczy pod "chudziak " wsadzić rurę i kształtki (najtańszą np armakan).
Nie można zapomnieć o zasobniku CWU min .300l(jako źródło ciepłej wody a także swoisty "akumulator" ciepła.)

Mały
16-11-2004, 21:26
Aha Wakmen. Nie musisz specjalnie zwracać uwagi na strony świata-bo przecież komin ma jakieś zadanie no nie?A przy zamkniętych drzwiczkach kominka jedyne źródło powietrza i tak jest w owej rurze.

Wakmen
18-11-2004, 08:20
Aha Wakmen. Nie musisz specjalnie zwracać uwagi na strony świata-bo przecież komin ma jakieś zadanie no nie?A przy zamkniętych drzwiczkach kominka jedyne źródło powietrza i tak jest w owej rurze.
W moim przypadku powinienem zwracać uwagę, gdyż na mojej działeczce powstaje tzw. korytarz powietrzny pomiędzu wschodem a zachodem i w takim przypadku miałbym zbyt duże "wpychanie" powietrza pod kominek. Od północy mam rurę i kominek sam będzie zasysał tyle powietrza ile będzie chciał.