PDA

Zobacz pełną wersję : Ferty czy akermany na strop



jost
03-11-2004, 12:08
Chcę przed zimą zakupić strop, materiał na ściany już mam (wiadomo o tej porze jest taniej). Nie wiem jaki strop kupić. Z fertów jest droższy lecz podobno lepszy niż z akermanów. Co radzicie? :-?

inwestor
03-11-2004, 12:35
Kurcze po mojemu to strop Akermana muruje się ze zwykłych cegieł na belkach stalowych i na szalunku. Nikt juz chyba tak nie robi bo to duzo roboty i długo i chyba wcale nie taniej wychodzi. Natomiast fert to strop gestożebrowy czyli prefabrykowane pustaki układane na prefabrykowanych belkach żelbetowych - teriva zreszta rownież. Nie bardzo wiem czym sie rózni teriva od ferta pewnie wielkościa i kształtem pustaków i pewnie rozpietoscia. W każdym razie wykonanie ferta i terivy polega na ułozeniu pustaków na belkach do tego małe zbrojonko zalanie betonem od góry i po zawodach, bez szalunków bez murowania i dużo szybciej.
Pozdrawiam

Joasia
03-11-2004, 12:40
Inwestor, terriva jest betonowa, a fert to strop ceramiczny (belki i pustaki są z czerwonej ceramiki).

inwestor
03-11-2004, 13:02
Inwestor, terriva jest betonowa, a fert to strop ceramiczny (belki i pustaki są z czerwonej ceramiki).
Aaaaahaaa dzięki dzięki czyli to o kolor sie rozchodzi :wink: 8) .
Pozdrawiam

Joasia
03-11-2004, 13:04
No właśnie :D Niektórzy nie cierpią szarości :P

januszek
03-11-2004, 13:32
oba stropy to stropy gęstożebrowe
jednak różnica między mimi polega na tym
że akerman trzeba częściowo szalować i stęplować
natomiast fert tylko stęplować pod belkami
dlatego też akerman wymaga więcej pracy i materiałów pośrednich
co lepsze? to zależy do warunków inwestora

brzuzens
03-11-2004, 17:25
Kurcze po mojemu to strop Akermana muruje się ze zwykłych cegieł na belkach stalowych i na szalunku. Nikt juz chyba tak nie robi bo to duzo roboty i długo i chyba wcale nie taniej wychodzi.

Ten strop o ktorym piszesz to tzw. strop Kleina - belki dwuteowe i wypelnienie z cegiel. I faktycznie nikt juz ich nie robi.

Pozdrawiam
Brzuzens

inwestor
03-11-2004, 18:38
Kurcze po mojemu to strop Akermana muruje się ze zwykłych cegieł na belkach stalowych i na szalunku. Nikt juz chyba tak nie robi bo to duzo roboty i długo i chyba wcale nie taniej wychodzi.

Ten strop o ktorym piszesz to tzw. strop Kleina - belki dwuteowe i wypelnienie z cegiel. I faktycznie nikt juz ich nie robi.

Pozdrawiam
Brzuzens
No to kurcze co to jest ten Akerman człek juz tyle lat w tym "biznesie "
:D :D siedzi a tu kurcze taka plama :oops: :wink: :D normalnie załamka kleina z akermanem pomylić wstyd normalnie i obciach.
Pozdrawiam

mdzalewscy
03-11-2004, 18:56
Strop Fert - ceramiczno żelbetowy, pustaki ceramiczne prefabrykowane kładzie się na gotowe belki i zalewa betonem,

Strop teriva – na belki, kładzie się pustaki betonowe (keramzytowe) i zalewa betonem. Obecnie bardzo popularny

Strop Ackerman – strop z pustaków ceramicznych wiec posiada zalety ceramiki. Uważany za strop królewski, inni mówią iż to najlepszy ze stropów, co raz rzadziej stosowany, ze względu na pracochłonność. Jest jednym z tańszych stropów, ale wymaga dużo szalowania i stemplowania.

poniżej strop ackermana w trakcje zbrojenia
http://www.republika.pl/mdzalewscy/BUDOWA/Stropek.jpg