PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanko do speców od docieple? we?n? .......



Grzesiek13
03-11-2004, 18:13
Potrzebuję informacji jaka wełna fasadowa jest sensowna. Chodzi mi o producentów np. Rockwool, Isover (sam nie produkuje tylko firmuje), oraz paroc. Chodzi o wełnę lamelkową. Kto tym docieplał?

Grzesiek13
03-11-2004, 18:17
jeszcze jedno, jakie ceny za m2 wełny 12, może ktoś zna?

pyrka
03-11-2004, 19:04
Ocieplałam wełną lamelową Isowera, bo była najszybciej i najtaniej. Zamawiałam w czerwcu, dostałam po miesiącu. Cena 199,- netto plus VAT za m3 niezależnie od grubości. Jest bardzo krucha, trzeba się z nią obchodzić bardzo delikatnie, ale łatwo dopasowuje się do niezbyt równych murów.

Grzesiek13
03-11-2004, 19:16
Możesz dać namiary, jeśli masz gdzie kupowałaś?

pyrka
03-11-2004, 19:47
Kupowałam w Poznaniu w V-BUDzie. Ale teraz niestety mi nawalają, bo wełnę na poddasze, którą zamówiłam we wrześniu (i zapłaciłam za nią) miałam otrzymać po tygodniu. Mamy listopad a wełny nie ma. Poddasze nieocieplone a oni mnie informują, że producent takiej już nie robi i mogą mi dostarczyć inny wymiar. Tylko, że inny wymiar (chodzi o szerokość) mogłam kupić sobie dawno i gdziekolwiek. Zamówiony wymiar był dopasowany szerokością do rozstawu krokwi a teraz będą 10cm odpady na całej długości i dodatkowa robota z cięciem. Jak nie urok to sraczka.

Zbigniew Rudnicki
03-11-2004, 20:19
Wełna która dopasowuje się do nierówności murów (jak pisze pyrka) to bardzo nie dobra wełna.
Wełna powinna mieć równą powierzchnię, aby można było osiągnąć równą powierzchnie ocieplonej ściany.
Wszelkie regulacje trzeba wykonać między murem a wełną.

pyrka
03-11-2004, 21:19
Wełnę dociera się tak samo jak styropian. A lamelowa jest po to, żeby ją giąć. Taką właśnie stosuje się np. do rurociągów.

ziomek
03-11-2004, 21:57
Co wy gadacie lamelka jest do ocieplenia zewnętrznego domu na którą kładzie się tynk .Podobno wytrzymuje 150 kilo nacisku

pyrka
03-11-2004, 23:39
Rozłożone równomiernie na metrze kwadratowym.

Sonika
04-11-2004, 04:51
Oczywiście, że wełna lamelowa jest do ocieplania zewnetrznego budynków.

W wełnie lamelowej "chodzi o to", że układ jej włókien jest prostopadły do ściany.
Po nałozeniu kleju i przyklejeniu bloczka, płyta wełny trzyma się ściany całą swoją powierzchnią.
To tak jakgdyby "koniec" każdego włoska był przyklejony.
Dlatego wełny lamelowej nie trzeba kołkować i można zaoszczędzić trochę kasy na kołkach.
Ocieplaliśmy Rockwoolem.

Grzesiek13
05-11-2004, 13:06
Szkoda, że kobiety zawstydzają mężczyzn fachowością. :oops:

xavi
05-11-2004, 13:19
A kto powiedział, że lamelki nie trzeba kołkować !!!!!

Każdą wełnę na ocieplenie trzeba kołkować (wymóg producenta np. Rockwool) w odróżnieniu od styropianu gdzie jest to już tylko zalecane 8)

a-k-a
05-11-2004, 13:24
... i to jeszcze kołkami metalowymi ! pozdrawiam ana

Piotrek1
05-11-2004, 13:25
xavi,

nie masz racji, tak jak Sonika ocieplałem lamelowa z Rockwoola (XXL 100x50 cm, gr.12 ) i producent sam podaje,ze do 20 m wysokości mozna kleić bez kołków, tylko pierwsza warstwę należy przymocowac za pomoca kołków oraz jakieś małe fragmenty ) naproża itp.

Jankes
05-11-2004, 13:44
Kupowałam w Poznaniu w V-BUDzie. Ale teraz niestety mi nawalają, bo wełnę na poddasze, którą zamówiłam we wrześniu (i zapłaciłam za nią) miałam otrzymać po tygodniu. Mamy listopad a wełny nie ma. Poddasze nieocieplone a oni mnie informują, że producent takiej już nie robi i mogą mi dostarczyć inny wymiar. Tylko, że inny wymiar (chodzi o szerokość) mogłam kupić sobie dawno i gdziekolwiek. Zamówiony wymiar był dopasowany szerokością do rozstawu krokwi a teraz będą 10cm odpady na całej długości i dodatkowa robota z cięciem. Jak nie urok to sraczka.
Pyrka,
a rozwazalas ukladanie tej welny miedzy krokwiami w poprzek? Tzn z dlugosci odcinasz takie paski, jaki jest rozstaw krokwi ( z zapasem oczywiscie 1-2 cm) i wtedy nie musisz sie bawic w ciecie zalosci o 10 cm. A potem i tak przyjdzie druga warstwa , ktora sie ulozy na mijanke i mostkow nie ma.
Pozdrawiam
Jankes

Jankes
05-11-2004, 13:49
Kupowałam w Poznaniu w V-BUDzie. Ale teraz niestety mi nawalają, bo wełnę na poddasze, którą zamówiłam we wrześniu (i zapłaciłam za nią) miałam otrzymać po tygodniu. Mamy listopad a wełny nie ma. Poddasze nieocieplone a oni mnie informują, że producent takiej już nie robi i mogą mi dostarczyć inny wymiar. Tylko, że inny wymiar (chodzi o szerokość) mogłam kupić sobie dawno i gdziekolwiek. Zamówiony wymiar był dopasowany szerokością do rozstawu krokwi a teraz będą 10cm odpady na całej długości i dodatkowa robota z cięciem. Jak nie urok to sraczka.
Pyrka,
a rozwazalas ukladanie tej welny miedzy krokwiami w poprzek? Tzn z dlugosci odcinasz takie paski, jaki jest rozstaw krokwi ( z zapasem oczywiscie 1-2 cm) i wtedy nie musisz sie bawic w ciecie zalosci o 10 cm. A potem i tak przyjdzie druga warstwa , ktora sie ulozy na mijanke i mostkow nie ma.
Pozdrawiam
Jankes

Sonika
05-11-2004, 17:40
Wiem dokładnie o czym piszę.



W wełnie lamelowej "chodzi o to", że układ jej włókien jest prostopadły do ściany.
Po nałozeniu kleju i przyklejeniu bloczka, płyta wełny trzyma się ściany całą swoją powierzchnią.
To tak jakgdyby "koniec" każdego włoska był przyklejony.
Dlatego wełny lamelowej nie trzeba kołkować i można zaoszczędzić trochę kasy na kołkach.
I własnie na tym polega różnica pomiędzy wełną lamelową i nielamelową.

Jeśli wełna lamelowa będzie kolkowana, to nie będzie to zgodne z "kartą techniczną" producenta.

pyrka
06-11-2004, 18:19
Rozstaw między krokwiami wynosi średnio 76 cm, więc wepchnięta 80-ka miała być akurat. Nie będzie drugiej warstwy na mijankę tylko jedna z folią aluminiową, bo taką zażyczył sobie mąż, który będzie ją kładł. Uparł się na taką, bo powiedział, że nie będzie go gryzło. A teraz okazuje się, że nie będzie 80-tki, tylko 90-tka i trzeba będzie odciąć. No a przy cięciu kruszy się i pyli.