PDA

Zobacz pełną wersję : uziemienie



sarwa
03-11-2004, 21:59
witajcie,
powiedzcie mi czy obowiazkowe jest uziemienie instalacji?
rozumie ze z skrzynki powinno cos mi isc do ziemi...

tak?


tomek

Patos
04-11-2004, 00:41
W nowo budowanych i modernizowanych tak, a co do uziemienia to z grubsza tak

krzysztofh
04-11-2004, 05:52
z jakiej skrzynki - tam gdzie jest wykonane przyłącze (ZK-1 lub ZK-21) czy w tablicy rozdzielczej w domu?

sarwa
05-11-2004, 11:35
uziemienie ma wychodzic z skrzynki w domu?
czy moze byc z skrzynki przyłączeniowej zlokalizowanej w granicy działki?

tomek

krzysztofh
05-11-2004, 12:17
Jaki masz rodzaj przyłącza - kablowe czy napowietrzne?

pstryna
05-11-2004, 12:23
u mnie w przylaczu ziemnym uziemienie jest w skrzynce w granicy tam gdzie jest zk. tak wiec w domu podlacze kable uziemienia do tego kabla ktory jest potem uziemiony w granicy dzialki i jest OK

jarekv
05-11-2004, 13:46
A u mnie uziemienie wychodzi ze skrzynki elektrycznej umieszczonej na ścianie domu - przyłącze napowietrzne. Z tego co wiem to jest ono obowiązkowe ( nie mówiąc o tym, że jest podłączane dla naszego bezpieczeństwa).

thalex
05-11-2004, 14:05
witajcie,
powiedzcie mi czy obowiazkowe jest uziemienie instalacji?
rozumie ze z skrzynki powinno cos mi isc do ziemi...

tak?


tomek
muszisz to ustalić z miejscowym zakładem energetycznym, czyli z tym elektrykiem który ci będzie odbierał/dawał do odbioru przyłącze instalacji.

Czy jest uziemienie potrzebne czy nie decyduje energetyka stosownie do warunków w danym miejscu.

Jeżeli chciałbyś mieć zrobione jak najlepiej to ze skrzynki w granicy działki do pierwszej rozdzielki w domu połóż bednarkę do której przyłączysz inne elementy zalecane do uziemiania np metalową instalację CO.

Dopiszę może;
tej bednarki nie musisz wprowadzać do pierwszej rozdzielki w domu ale doprowadzić do miejsc gdzie zbiegają się instalacje i zamontować np na ścianie.