PDA

Zobacz pełną wersję : kupilam dzialke - co dalej? (papierologia)



Wa_anka
04-11-2004, 09:22
Witam,
pare dni temu kupilismy dzialke; na wiosne planujemy ruszyc z budowa.
Chcialabym prosic o wykaz dokumentow, urzedow, ktore powinnismy odwiedzic i kolejnosc tych wszystkich dzialan zanim wystapimy o zgode na budowe.
Pozdrawiam

Lukrecja
04-11-2004, 11:57
Witam,
pare dni temu kupilismy dzialke; na wiosne planujemy ruszyc z budowa.
Chcialabym prosic o wykaz dokumentow, urzedow, ktore powinnismy odwiedzic i kolejnosc tych wszystkich dzialan zanim wystapimy o zgode na budowe.
Pozdrawiam
projekt, adaptacja, pozwolenie na budowę w starostwie powiatowym

Tomasz M.
04-11-2004, 12:34
Najpierw do Gminy po wypis z planu zagospodarowania, a jak nie ma aktualnego planu, trzeba wystąpić o warunki zabudowy. Inaczej nie wiadomo czy i jaki dom można będzie wybudować - np. wybierzecie projekt domu o stromym dachu, a pozwolą na maks. nachylenie połaci 35 stopni. Poszukaj trochę na tym Forum, znajdziesz wiele szczegółowych informacji, nawet w postach z ostatnich kilku tygodni.

MarzannaPG
04-11-2004, 14:33
Po kolei (mniej więcej):
1. Wystąpić o warunki zabudowy
2. Wybrać projekt i ewentualnie dostosować go albo do wymogów warunków zabudowy (o ile się da, więc trzeba najpierw mieć te warunki) albo potrzeb własnych. Najlepiej wybrać jednak taki, w którym nie robi się zmian, bo to zawsze ingerencja i niemało kosztuje.
3. Wystąpić o warunki przyłączy do ZEW, wodociągów i co tam tylko na terenie funkcjonuje np. gaz. Tutaj sprawdź, czy ci jest to potrzebne do pozwolenia (zapytaj w powiacie), bo słyszałam, że wg nowych przepisów nie trzeba, ale nie wiem na pewno. Ja musiałam wystąpić a było to rok temu.
4. Robisz a właściwie architekt robi plan zagospodarowania przestrzeni na aktualnej mapie geogezyjnej (co słono kosztuje, mapa i plan) do celów projektowych.
5. Szukasz kierownika budowy, on podpisuje zobowiązanie, że będzie kierował twoją budową, dostarcza kserokopię uprawnień i zaświadczenie, że należy do Izby (jakiej - z nazwy nie pamiętam, ale on będzie wiedział)
6. Składa się całą dokumentację do odpowiedniego organu (chyba powiatowego, bo ja składałam jeszcze w gminie) i czeka się na decyzję. Po otrzymaniu decyzji czekasz na uprawomocnienie sie jeszcze przez 14 dni a potem ruszasz z budową. Życzę powodzenia!

Wa_anka
04-11-2004, 15:04
Dzieki!
A skad biore tę "mape geodezyjna"? Kto mi ją wydaje? Jaka jest ich zalecana ilość?
pozdrawiam

kroyena
04-11-2004, 15:06
Punkt 2 dopiero jak uprawomocni się 1.
W międzyczasie punkt 3, ale do tego będziesz pewnie potrzebowała aktualnej mapki potwierdzonej przez geodetę. Posprawdzaj w mediach.

Jeżeli w okolicy nie ma Planu Zag. Przestrzennego to jak najszybciej do gminy zeby złożyć 1, bez tego ani rusz.

jao321
04-11-2004, 16:15
Zatrudnij dobrego inspektora nadzoru-on powinien załatwić ci wszystko.nie obejrzysz rzadnego urzędu

jao321
04-11-2004, 16:16
Zatrudnij dobrego inspektora nadzoru-on powinien załatwić ci wszystko.nie obejrzysz rzadnego urzędu

jao321
04-11-2004, 16:17
Zatrudnij dobrego inspektora nadzoru-on powinien załatwić ci wszystko.nie obejrzysz rzadnego urzędu