PDA

Zobacz pełną wersję : Czy w saunie mo?e byc okno?



ciesiel
04-11-2004, 10:23
Próbuję wirtualnie na moim projekcie umiescić saunę w jednej łazience.
Kombinuję i kombinuję, a franca najlepiej mi pasuje na ścianie z oknem, którego nie mogę zlikwidować - lukarna wyszłaby bez okna, a to wyglądałoby idiotycznie.
Stąd pytanie: Czy w saunie może być okno?
Poradźcie.

Tomasz M.
04-11-2004, 10:36
Nie jestem specem od sauny, ale niby dlaczego nie można by jej wstawić w pomieszczeniu z oknem? Sauna to na ogół oddzielna kabina, którą wstawia się prawie w dowolnym pomieszczeniu - byle miało wentylację. U mnie, jak kiedyś się uda, będzie właśnie w łazience na poddaszu z oknem w lukarnie, z tym że nie na ścianie z oknem. Ale są przecież sauny z szybkami (oprócz drzwi, które najczęściej robi sią teraz całe ze szkła!), więc nie ma problemu zrobić dodatkową szybkę tak, żeby dało się powyglądać przez okno zewnętrzne.

kasieńka
04-11-2004, 10:42
"Miejsce na saunę
O saunie powinniśmy myśleć już na etapie projektowania domu, aby wybrać dla niej najbardziej odpowiednie miejsce. Kabina sauny powinna stanowić wolno stojącą konstrukcję. Nie należy jej instalować w zamkniętym z czterech stron pomieszczeniu. Sauna powinna znajdować się w pobliżu łazienki z natryskiem. Umożliwi to mycie i schładzanie ciała zarówno przed pobytem w saunie, jak i po nim. Praktycznym rozwiązaniem jest zaplanowanie sauny w jednym pomieszczeniu z miejscem do odpoczynku, np. domowym solarium czy małą salą gimnastyczną. Dobrze, jeśli w takim pomieszczeniu jest okno. Nie wolno zapomnieć również o wentylacji wywiewnej (takiej jak w łazience czy kuchni). "

Tekst pochodzi ze strony www.muratordom.pl

pattaya
04-11-2004, 17:51
A czy dla okna zdrowa będzie tak wysoka temperatura i wilgotność?
Zresztą,kup gotową saunę i po kłopocie.

nurni
04-11-2004, 18:27
Przecież w fińskich i ruskich saunach (baniach) bardzo często można spotkać okna, więc chyba nie ma z tym problemu.
U mnie też będzie malutka sauna w łazience, a w pustkę między sauną a ścianami będzie włączony wyciąg od wentylacji mech. Mam nadzieją, że się sprawdzi. Co prawda okna tam nie mam. :wink:

mdzalewscy
04-11-2004, 19:05
zdarzało mi się być w profesionalnych saunach i tam też były okna. Mam miejsce na saune, wiec może powinienem pomyśleć nad budową sauny

ania
04-11-2004, 19:31
zdarzało mi się być w profesionalnych saunach i tam też były okna.

Potwierdzam. Profesjonalna sauna z oknem na świat (!!!) znajduje się w hotelu "Małopolanka" w Krynicy Górskiej (nieopodal muzeum Nikifora). Okno jest plastikowe, woda płynie po nim na okrągło, bo sauna akurat parowa... a za oknem ZIMA.
Zatem - potwierdzam i czywiście polecam! 8)