PDA

Zobacz pełną wersję : Kocio? ARISTONA



Mailman
04-11-2004, 12:57
Jestem na tzw. kupnie pieca do swego domku, rozgladałem się jeszcze przed 1-wszym maja i celowałem w Vailllanta 24 kW z zasobnikiem 120 litrów, jednak wtedy kosztował o 1,5 tysiaca mniej. teraz kedy doqwiedziałem się jak jest cena i ile jeszcze kosztują:montaż, materiały to wychodzi około 8 tysiecy czy ponad 8.
ARISTON'a dostane za niecałe 6 z zasobnikiem, regulataorem, i z pompa recyrkulacyjną.
Ale czy ARISTON to dobry sprzęt? ( to jest kocioł Microsystem 21 RI bodajże)
Myślę także o Bereccie, Viessmann'a sobie wybiłem z głowy prawie 9 tysięcy, a w Junkersa i Buderusa radzą mi nie wchodzić, co Wy na to?
Dziekuje za kazdą odpowiedż!

tom soyer
04-11-2004, 13:19
http://www.mtsgroup.com/POLAND/

Ariston (a raczej merloni) sprzedaje te kotly w niewielu krajach - chyba tylko u nas pod ta marka. Pomysl o ew. serwisie - on tez kosztuje wiec firmy ktore dbaja o serwis czesto maja drozsze kotly.

Po drugie to kociol wiszacy z otwarta komora spalania wiec raczej kiepsko nadaje sie do kuchni czy lazienki. Zasobniki aristona tez nie naleza do tanich.

SławekD
04-11-2004, 13:52
Ja tez jestem w podobnej "kropce" co Ty. Początkowo brałem pod uwagę Ulricha, ale ponoć to niezbyt szczęśliwy wybór. Teraz zastanawiam się nad Hovalem www.hoval.pl/add/promocje.htm
Ponoć w tej cenie nie ma firmy oferującej tak dobrą jakość (tak słyszłem).A co najważniejsze (jak dla mnie) dystrybutor jest w Poznaniu i nie powinno być problemów z serwisem. Co wy na to forumowicze? Jest może na forum jakiś użytkownik kotła tej firmy?

marpanek
04-11-2004, 18:32
A może kocioł Immergas, tani, od razu z zasobnikiem, jestem na razie zadowolona, jest dużo serwisantów. :lol:

Grzesiek13
04-11-2004, 18:50
Mailman możesz mieć kocioł firmowy np. Viessmann'a z zasobnikiem innego producenta. Taka opcja jest dopuszczalna i zarazem tańsza. Dla przykładu podam Ci, że aktualnie wyceniłem Vitopenda 100 z zasobnikiem innej firmy o poj. 100 l z wężownicą 15 kW i razem z armaturą ( + rury , kształtki) wyszło około 5800 zł, a napewno wyjdzie mniej. Skąd taka cena Vaillatna?

mdzalewscy
04-11-2004, 19:04
Mógłbym mieć Aristona w rewelacyjnej cenie dlatego też jestem ciekawy opini, czy warto wybrać ten kocioł

mib
04-11-2004, 19:42
Sąsiad rodziców ma ARISTONA i niestety opine ma nie najlepszą. Jak się skonczyła gwarancja przeszedł na ogrzewanie elektryczne akumulacyjne, bo na szczescie takie miał wczesniej. Na gwarancji kocioł działał wspierany serwisem. W okolicy mozna sobie wyrobić opinie na temat różnych kociołków (bo domki zwykle ogrzewane są gazem ziemnym GZ50, rzadziej paliwem stałym - nielegalnie zresztą, lub en.elektryczną). Co do gazowych kociołków to z opinii sąsiadów można wywnioskowac, ze najmniej problemów jednak jest z tymi droższymi kociołkami, szczególnie z popularnym Vaillantem, wiec chyba jednak coś w tym jest. A mają rózniste kotły, nawet jakies Beretty (własnie, czy ta firma nie produkuje uzbrojenia?)..
Aby być sprawiedliwym musze tu stanowczo zaznaczyć ze to jedyny ARISTON, do tego sąsiad, by go nie obrazić - gapa, wiec trudno do konca powiedziec, czy problemy z kotłem wynikają z tego, ze sam kocioł jest zły, czy moze sąsiad coś z nim kombinuje (a to bardzo prawdopodobne). Bo tjak ktoś chce namieszać to w każdym, nawet najlepszym wychwalanym i ekonomicznym EcoTec'u Vaillanta namiesza.

Ja u siebie przymierzam się właśnie do EcoTec'a, bo sobie pooglądałem conieco, podowiadywałem się u ludzi którzy te kotły użytkują (niestety znam tylko dwóch, bo kotły są stosunkowo drogie, mimo ze od razu przy wycenie można założyć rabaty rzedu 20-25%) i obie opinie bardzo pozytywne. Kusi tez Junkers i Viessman, ale to kotły mniej u nas popularne i dostepność do serwisu zdecydowanie gorsza. Natomiast Ci, którzy te kotły użytkują, bardzo je sobie chwalą.

gosciu01
04-11-2004, 22:00
jak szukałem kociołków i robiłem prywatny ranking, to wyszło mi że Ariston jest lepszy od Urlicha, ale nie pamiętam, czy jeszcze od któregoś więcej :lol:
W archiwum Forum powinno być coś więcej ...

Chyba wybrałbym jednak termeta, po sprawdzeniu jak w regionie sprawuje się serwis.

Cz.

Mailman
05-11-2004, 11:06
Dzięki za wszytskie infosy, jestem zbudowany aktywnościa forumowiczów!
Dziś, udało mi się znaleźć Viessmann'a z zasobnikiem 120 l, Vitopend 100 WHE, ten starszy design za 4 i pół tysiąca złotych!!!!! Brutto cały pakiet!
NIe wiem, czy ktoś mnie robi w bambuko, czy nie?
Mówia, ze ostani egzamplarz na magazynie i stad ta cena - zaznaczam, że nie kupuję na bazarze, i że raczej "nie spadł" z TIR-a, a w poważnej firmie!
Daja gwarancję i etc. Hmm, co Wy na to?
POzdrawiam

Macsobol
05-11-2004, 12:05
ja robie właśnie CO w mieszkaniu 100 m2
mam wujka instalatora ktoremu ufam bezgranicznie
powiedział mi ze piece Vailanta (chyba tak sie pisze :) ) zepsuły sie jakis czas temu
ja zakładam za jego porada Aristona Microgeniusa
podobno dardzo dobre piece i serwis na Slasku tez dobry
PS podobno ma dobre ceny na ten kocioł

Monika L.
05-11-2004, 12:17
Nam też zaproponowano Aristona z zamkniętą komorą spalania, ale nasz przyszły wykonawca ostrzegł, że w ostatnim czasie znacznie pogorszył się jego serwis. Same kotły chyba nie są takie złe - przyjaciele mają od 4 lat i są bardzo zadowoleni. Chodzi nam jednak po głowie "zajączek", tylko ta cena...uhm :-?

tom soyer
05-11-2004, 12:32
tylko zeby z tego zajaczka nie zrobil sie lis albo niedzwiedz. albo co najgorsze zebyscie nie pomylili zajaca z kaczka.
:D :D :D :wink: