PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki kolor dachu



Bożena
23-04-2001, 14:31
Buduję dom na zewnątrz z cegły klinkirowej, czerwonej. Bardzo prosze o pomoc w doborze koloru dachu. Pokryciem dachowym ma być blachodachówka.

Agnicha1704
06-06-2001, 13:05
Ja dałabym ciemny. Brązowy lub grafitowy. Jeśli położysz czerwony dach to wszystko optycznie się "zleje" i nie będzie ładnie wyglądać. jest to oczywiście kwestia gustu.
Spójrz do czerwcowego muratora - tam pokazali różne zestawienia.

wiarus
03-08-2001, 23:56
ja robieelewacje z Hansena-polonia-pomerania.podzielam opinie ze dach powinien być ciemny, abu odróżniał sie od elewacji.
w moim przypadku robię dach z brązowego robena.
do tego dodaje cokół 0,5 m z brązowej cegły i ztej samej robie ogrodzenie.
ostatnio pożyczyli mi u dilera Hansena płyte CD gdzie:
1. są pokazane ciekawe i ładne elewacje klinkierowe
2. możesz samodzielnie w projekcie zmieniać rodzaj cegły elewacyjnej i kolor dachu
3. dużo projektów i możliwości
moim zdaniem płyta jest THE BEST dla ludzi którzy robią elewacje z klinkieru- dużo pomysłów na elewacje z klinkieru.
jeżli masz w pobliżu dystrybutora Hansona to zaputaj o tą płyte może będą mieli i ci pożyczą , jeżeli nie to możesz ją zamówić na stronach www Hansona . Zmojej strony ta płyta pomogła mi urozmaicić elawacje z klinkieru. Powodzenia.

miron1
23-10-2001, 01:57
kolory jw. ALE zastanów się czy faktycznie chcesz tam dawać blachę ? Szkoda by było .

bogo
25-10-2001, 20:44
Popieram to z blachą - do blachodachówki pasuje obleśny plastikowy Siding rodem z texańskiej stodoły (oczywiście moja opinia). Tak ładna elewacja musi mieć klasyczne pokrycie. Ja wybrałbym raczej Grafitową S-kę z Euronitu lub Brasa. Już mi się ten twój dom podoba.

12-12-2001, 14:03
Jeśli w projekcie jest blachodachówka, to nie można jej zmieniać na cięższe pokrycie, szczególnie na ciężką cementową dachówkę Brassa, bez obliczeń. A co do "plastikowego sidingu" to blacha jest materiałem bliższym natury niż beton na dachu...

bogo
12-12-2001, 20:16
Nie chodzi mi o bliskość natury a wygląd. Dachówka czy to betonowa czy ceramiczna po prostu inaczej wygląda - klasycznie, tak jak klinkier. Muszę przyznać Ci rację, że zapomniałem o kwestii wagii, ale jeżeli więźba nie jest jeszcze zrobiona to nie uważam by był to problem, łatwo można to skorygować (oczywista że z architektem) a ściany na pewno wytrzymają. A twojej konkluzji z Sidingiem nie rozumiem, w każdym razie podtrzymuję, że wg mnie wygląda obleśnie, jak lalka Barbi czy Bic Mac - taka amerykańska tandetna pop kultura budowlana.

Alanta
13-12-2001, 12:47
Co do plastikowego sidingu masz rację, jest ochydny. Nie wiem czy widziałeś, kiedyś w wiadomościach pokazywali jak wygląda po opadzie gradu - jak ser szwajcarski...Ale jest też siding drewniany, stosowany w niektórych reginach USA i w Kanadzie. Jeśli pasuje do architektury budynku, to nie mam nic przeciwko.