PDA

Zobacz pełną wersję : krzewotoks



rafcio1
20-08-2002, 13:25
No wlasnie. Czy ktos slyszal o tym srodku. Slyszalem, ze moge tym srodkiem wytepic krzaki akacji, ktore zarastaja moja dzialke. Ale niestety w sklepie ogrodniczym nie slyszeli o takim preparacie. Czy w ogole istnieje Krzewotoks?
Roundapem juz probowalem, ale po poewnym czasie krzaki odrastaja.

baba
20-08-2002, 20:40
o krzewotoksie nie słyszałam ale jest "Arsenal"- środek który tępi wszystko. Nie służy do oprysków ponieważ zostawia "spaloną ziemię" i przez kilka lat nic nie rośnie. Kupić można nie w sklepach ogrodniczych ale raczej w składach chemicznych lub ze środkami do dezynfekcji i dezynsekcji. Stosują to firmy sanitarne do oprysku chodników, żeby nie zarastały trawą.Na drzewa napewno działa, ale trzeba podać pod pień i wiosną nie wypuści liści. baba

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: baba dnia 2002-08-20 21:43 ]</font>

rafcio1
21-08-2002, 10:19
dziekuje

Danajot
04-09-2002, 13:53
Baba- czy ten Arsenal działa jak randap, tzn. przez zielone części rośliny dociera do korzenia i powoduje , że paskudztwo usycha? Pomyślałam, że mogłabym wypryskać nim zielsko za płotem, ale nie wiem czy nie wypali mi tego co jest w ogrodzie.

baba
10-09-2002, 05:27
Przez części zielone przenika do korzeni (kłączy) i niszczy je. Następnie rozchodzi się w ziemi. Nie rozkłada się od razu.Stężenie robocze to 250 ml na 10 litrów wody!!! Przy takim stężeniu pada wszystko!!! baba

pik33
13-09-2002, 21:03
A co się dzieje jak się człowiek tego napije ??? :smile: albo zje marchewkę, która resztkami sił wyrosła w ogrdku, obok którego tępiono tym zielsko ?

Jeśli to paskudztwo działa aż tak skutecznie, to może po prostu ponawiercać (pionowo w dół lub na skos) drzewka przeznaczone do zasuszenia a potem wlać do otworów po parę mililitrów nie rozcieńczanego płynu? Drzewko wykończy, a gleby nie zatruje...

Ale to takie moje fantazje spowogowane skojarzeniem preparatu do niszczenia roślin ze "zdrową marchewką z własnnego ogródka"