PDA

Zobacz pełną wersję : Materiały - pozostałości



remx
04-11-2004, 20:52
Czy potrafiliście dokładnie oszacować zużycie materiałów, czy też zostawało wam i ile.

Ja np. z powodu chronicznego braku snu i związanej z tym brakiem jasności myślenia kupiłem o 60% za dużo Dysperbitu. Sam nie wiem jak to się stało.
Zostanie mi trochę bloczków, sam nie wiem ile bo murowanie trwa. Ale to na szczęście uda mi się wykorzystać w innym celu.

KaiM
04-11-2004, 21:13
Może żeby Cię pocieszyć powiem Ci że mi też Dysperbitu zostało... Pomimo wielkich chęci nie potrafiłem zużyć 0,8-1,1kg/m2 jak podaje Izolacja Jarocin. To co miało wystarczyć ledwo na pokrycie 1x wystarczyło na 2x i jeszcze mam 1/2 wiadra :lol:

W sumie wolę mylić się w tą stronę niż w drugą. Aha pierwsze krycie tej samej powierzchni zjadło 8h pracy oraz 4,5 wiadra a drugie krycie już tylko 2h pracy i 2 wiadra - no ale tego nie podają na opakowaniu. Więc podaję to tutaj jako wymianę doświadczeń. Za pierwszym razem beton "pije" sporo a dopiero druga warstwa dobrze kryje.

Za to betonu na ściany fundamentowe nadal nie mogę się doliczyć - z obliczeń wyszło niecałe 16m3 a weszło w nie 18m3 i nawet lekko zabrakło. I tu mam niestety podejrzenia co do betoniarni chociaż każda gruszka pokazywała mi wydruk komputerowy że ma 6,04 m3 - no ale jak to sprawdzić. Ponieważ nie doliczyłem słupów i gdzieniegdzie szalunek "spuchł" to powiedzmy że powinno wyjść 17m3 - ale 18 i to jeszcze zabrakło - to już ujma na moim honorze - nie mogłem się aż o tyle pomylić w obliczeniach.

To a propo wyliczania materiałów...

pattaya
09-11-2004, 17:42
U nie na razie bez byków.No ,ale jeszcze wiele przed nami :D

mdzalewscy
09-11-2004, 17:51
no ja popełniłem pare poważnych błedów

- zostało 5 bloczków betonowych
- zostało 6 pustaki U220
- zostało 7 pustaki K3
- 3 deski z deskowania
- litr abizolu
- 2kg gwoździ
- 2 kotwy
- 0,2 m2 styropianu
- 3 metrowy drut Fi18
- szklanka wapna
- wiadro żwiru

remx
09-11-2004, 20:00
Nie załamuj mnie.

RYDZU
09-11-2004, 21:06
no ja popełniłem pare poważnych błedów

- zostało 5 bloczków betonowych
- zostało 6 pustaki U220
- zostało 7 pustaki K3
- 3 deski z deskowania
- litr abizolu
- 2kg gwoździ
- 2 kotwy
- 0,2 m2 styropianu
- 3 metrowy drut Fi18
- szklanka wapna
- wiadro żwiru

Nie dołuj kolegów :)
Sam piszesz w dzienniku o 110 cegłach klinkierowych za duzo na kominy,
a na zdjęciu prawie gotowego domu widzę 2 x po pół palety bloczków
bynajmniej nie 12 cm więc scianki działowe chyba odpadają? ;).

U mnie przeliczyłem sie z pustakami Terrivy o troche więcej jak paletę,
- na szczęście hurtownia zabrała nie rozpakowaną więc zostały mi tylko
resztki - jakieś 15 sztuk), Z bloczkami na ściany to cały czas był mętlik
i w efekcie mam teraz 2 palety 24 cm bloczków na placu z którymi za
bardzo nie wiem co zrobić. Stali troche zostało, ale jeszcze mam do
zrobienia fundamenty pod taras - więc zejdzie do zera. Klinkier póki co
z naddatkiem jest ale jeszcze zostały do zrobienia parapety zewnetrzne
więc pewnie trzeba będzie dokupić. Styropian tez w ilościach symbolicznych
pozostał - 1 - 2 paczki FS 15 i FS 20. Kotwy zeszły co do sztuki, drut
wiązałkowy także. Gwoździe jeszcze zostały - ale budowa trwa;)
Materiału na ścianki działowe jeszcze nie rozliczyłem bo dopiero je murują
- wyjaśni się wszystko za 2 dni. Nie ma się co przejmowac nadwyżkami
- no chyba że sa naprawdę duże. U mnie w gazecie ogłoszeniowej
znalazłem takie coś - "nadwyzki materiału z budów skupuję - odbiór
własny, płacę gotówką" - pewnie skorzystam za jakiś czas.
Pozdrawiam

mdzalewscy
09-11-2004, 21:19
Nie dołuj kolegów :)
Sam piszesz w dzienniku o 110 cegłach klinkierowych za duzo na kominy,
a na zdjęciu prawie gotowego domu widzę 2 x po pół palety bloczków
bynajmniej nie 12 cm więc scianki działowe chyba odpadają? ;).


Rydzu, te bloczki to nie pozostałość to pustaki popękane idą do zwrotu do cegielni, a klinkier to już nie pisałem, że został bo przecież jeszcze płot i trzeba będzie nawet sporo dokupić.

Aha, zapominałem

ze 40cm foli Dorken

a to, że mi mało zostało to dlatego iż ciągle mi czegoś brakowało i zamawiałem z zasadą potrzeba 23m3 betonu to zamawiam 21m3 i reszta już dokładnie na telefon, itd...

RYDZU
10-11-2004, 07:04
Rydzu, te bloczki to nie pozostałość to pustaki popękane idą do zwrotu do cegielni, a klinkier to już nie pisałem, że został bo przecież jeszcze płot i trzeba będzie nawet sporo dokupić.

Aha, zapominałem

ze 40cm foli Dorken

a to, że mi mało zostało to dlatego iż ciągle mi czegoś brakowało i zamawiałem z zasadą potrzeba 23m3 betonu to zamawiam 21m3 i reszta już dokładnie na telefon, itd...

Cholera - ty aptekarz jesteś czy co? ;) :D

KrzysiekSw
10-11-2004, 07:16
Jedyna rzecz, której mi zostało w dużym nadmiarze, to cegła kominowa - bo to jedyna rzecz, której nie policzyłem sam - kazali murarze kupić 2500 szt. - ja zadzwoniłem i zamówiłem. Na szczęście hurtownia przyjęła pozostałe 1100szt (!!!).
Pozostałe rzeczy w ilościach znikomych.

10-11-2004, 12:52
:oops: Chyba Was podbuduje, bo nam zostalo 7 palet bloczkow 36 , 7 nadprozy i ok. 5 metrowej dlugosci zbrojenie. Wstyd sie przyznac, prawda ? :oops: Ale na szczescie dobrze jest kupowac wszystkie materialy u jednego dostawcy i zgodzil sie nam wszystko przyjac. Jest wspanialy ! :) Pozdrawiam.

Przemcio13
10-11-2004, 13:34
Jeśli chodzi o ściany to zostały mi 3 bloczki 36, ponad palete dachówki ( na garaż jeszcze dokupie i będzie jak znalazł czyli się nie liczy) w sumie jak biore materiał z hurtowni to się umawiam by to co zostanie oddać, oczywiśiw w stanie nie naruszonym ( styropian prawie 2 kubiki, zbrojenie pod wylewki) , a zostało mi na placu połowe auta piaski i dwa worki cementu ale to jeszcze da się wyrobić :D

Krzysztof - Warszawa
10-11-2004, 13:49
Ja też podbuduję. Pozosytało mi 6 palet porothermu, pustaki rozbiórkowe, częsć suporeksu (zapasy jeszcze poprzedniego właciciela działki). Na dodatek nie mogę znależć chętnych na ten towar. Częciowym usprawiedliwieniem jest fakt wykorzystania cegły pełnej z rozbiórki - pięknie dzwoniła - chyba jeszcze przedwojenna.
Stan surowy zamknięty. Co dalej - jeszcze się okaże.
Pozdrawiam.

remx
10-11-2004, 19:19
Uff.
Jakoś większość materiałów wykorzystam. Planuje piwniczkę w ziemi. Czyli mój głowny problem - 2,5 palety drogich bloczków z Budokruszu - zostanie rozwiązany. A tych bloczków to ekipa wymurowała 36 palet.

Marek30022
11-11-2004, 14:32
Zostało mi trochę bloczków fundamentowych (ok. 30) - wiem jak je wykorzystam, cegły klinkierowej -też do wykorzystania, 4 pustaki stropowe i trochę więcej stali - drut 6mm w zwoju - chcę go wykorzystać do wykonania zbrojenia wylewki w garażu. Oczywiście zostało trochę drewna w tym stemple.