PDA

Zobacz pełną wersję : Wentylator kanałowy na nawiewie WM



samboman
13-07-2016, 10:40
Witam,

Mam pytanie do obeznanych w temacie. W trakcie drobnych (pylących) prac w domu chcę uruchomić WM. Zastanawiam się czy wentylator kanałowy np. VKO 250 (lub inny podobny) umieszczony na głównym kanale nawiewnym (tam gdzie jest podłączony rekuperator) będzie w stanie wtłoczyć jakąś ilość powietrza, która będzie odczuwalna na kanałach nawiewnych w poszczególnych pomieszczeniach?
Jego wydajność maksymalna wg producenta to 820m3/h, zastanawiam się tylko czy faktycznie tyle ma. Do regulacji zastosowałbym regulator tyrystorowy.
Czy taki wentylator sprawdzi się w tym przypadku?

pozdrawiam

Daniellos_
13-07-2016, 12:29
A jaki efekt chcesz osiągnąć? Jaki masz w tym cel?

samboman
13-07-2016, 14:29
Dostarczenie świeżego powietrza do pomieszczeń bez konieczności otwierania okien.

Daniellos_
13-07-2016, 14:46
nie wiem czy to miałbyby być docelowe rozwiązanie czy tymczasowe? nie wiadomo jakie masz opory na instalacji. nie wiadomo jaka jest kubatora budynku etc
Wg specyfikacji to parametrów super nie ma i jako docelowy wentylator do całego domu moim zdaniem się nie nadaje. : http://www.vokker.pl/img/cms/VKO/VKO_datasheet_pl.jpg

samboman
13-07-2016, 18:33
Miałoby to być rozwiązanie tylko tymczasowe. Właśnie tego się obawiam, że przy oporach instalacji będzie on jedynie hałasował.. Kubatura budynku to 950m3.

Widzę że są jeszcze nieco mocniejsze wentylatory VKO 300 II lub DIL 125/320 ale już nieco droższy. Zastanawiam się czy jest sens pakować te prawie 200zł.