PDA

Zobacz pełną wersję : Tynki wew. zrobione prze wylewkami- źle ?? co robic ???



a-kra
05-11-2004, 13:10
Rok temu zrobili mi tynki wewnetrzne. teraz bede robic wylewki podlogowe, no i niestety podobno izolacja powinna sie łączyć z tą papą od fundamentu.
no ale jest juz tynk.
czy skuwac go na dole??????????

czy to w ogole jest jakis problem? moze nie ma i nic sie nie powinno dziac jak i tak wywinę pape na sciane .

rafałek
05-11-2004, 13:29
Przy zawilgoconych fundamentach może się zdarzyć, że wilgoć będzie podsiąkać właśnie tym cienkim przejściem czyli tynkiem.
Ale tak się zastanawiam, jeśli papa wychodziłą do wewnątrz, to powinna leżeć na podbetonie czyli i tak powinna dać się połączyć z izolacją pod podłogą - czyży u ciebie tak nie było?

a-kra
05-11-2004, 13:44
jeśli papa wychodziłą do wewnątrz, to powinna leżeć na podbetonie czyli i tak powinna dać się połączyć z izolacją pod podłogą - czyży u ciebie tak nie było?

niestety. widocznie wychodzila b.b.b mało i przy tynkowaniu jeszcze bardziej sie moze to zmniejszylo.

czyli jednak rady sa aby skuwac dolna czesc tynku?

rafałek
05-11-2004, 13:53
Tylko czy lekkie podkucie da Ci dojście do tej papy? Jeśli tak i zrobisz to poniżej poziomu posadzki to chyba warto. Podkute miejsce zasłoni wylewka.
Pamiętak o zdylatowaniu wylewki przy ścianach. Jak już poprawiać to dobrze.

Leszko
06-11-2004, 20:07
Na dylatacje dalem styropian 1cm , tynk skuwałem żeby się dostać do izolacji

a-kra
07-11-2004, 09:12
straszne. wczoraj sprobowalem skuć kawałek tynku aby zobaczyc jaka to robota. tragedia. strasznie cieżko to idzie. tynk twardy.

pozatym bardzo malo tej papy fundamentowej wystaje. moze ok. 1 cm . no i nie wiem czy nie skuwac , czy jednak bac sie tego podsiakania.......

Leszko
07-11-2004, 11:00
straszne. wczoraj sprobowalem skuć kawałek tynku aby zobaczyc jaka to robota. tragedia. strasznie cieżko to idzie. tynk twardy.

pozatym bardzo malo tej papy fundamentowej wystaje. moze ok. 1 cm . no i nie wiem czy nie skuwac , czy jednak bac sie tego podsiakania.......
Bardzo dobrze że wystaje chociaż centymetr , skuwać i jeszcze raz skuwać. Jeżeli skuwasz sam to kup sobie najtańszy młot udarowy około
150zł bez żadnego wysiłku to skujesz. Ja tak zrobiłem młot zwrócił mi się
ze sto razy robie nim wszystko kucie-wiercenie. Musisz kuć ostrożnie żeby nie przeciąć izolacji
pozdrawiam
Leszko

thalex
07-11-2004, 11:09
Nie dajcie się zwariować checie powiedzieć, że papa czy jest wywinięta czy nie to decyduje o wilgoci.
Przy skuwaniu i tak papa się pouszkadza
Wystarczy tylko włożyć cienki styropian między ścianę a wylewkę.

Papa zapobiega podciąganiu wody pomiędzy fundamentem a ścianą.

Ale to jest moje zdanie tylko.

Leszko
07-11-2004, 11:46
Nie dajcie się zwariować checie powiedzieć, że papa czy jest wywinięta czy nie to decyduje o wilgoci.
Przy skuwaniu i tak papa się pouszkadza
Wystarczy tylko włożyć cienki styropian między ścianę a wylewkę.

Papa zapobiega podciąganiu wody pomiędzy fundamentem a ścianą.

Ale to jest moje zdanie tylko.

Papa zapobiega podciąganiu wody pomiędzy fundamentem a ścianą no właśnie oto cały czas chodzi u
[b]a-kry [b]jest połączone tynkiem , a niech się papa uszkodzi przecież będzie przyłożony prostopadle styropian-dylatacja