PDA

Zobacz pełną wersję : ile Was kosztował dom?



Fil5
05-11-2004, 13:15
Drodzy,
Mam pytanie - marzy nam się parterowy domek - 120m2. Jednak kompletnie nie wiemy ile należy przeznaczyć pieniędzy na takie "marzenie" . Czytałam, że wielokrotnie przekraczaliście kwoty jakie sobie założyliście. Niewiem na ile traktować serio oferty, że taki dom można mieć za 250 000 zł?
Bardzo proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami. :D

Wowka
05-11-2004, 13:38
Drodzy,
Mam pytanie - marzy nam się parterowy domek - 120m2. Jednak kompletnie nie wiemy ile należy przeznaczyć pieniędzy na takie "marzenie" . Czytałam, że wielokrotnie przekraczaliście kwoty jakie sobie założyliście. Niewiem na ile traktować serio oferty, że taki dom można mieć za 250 000 zł?
Bardzo proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami. :D

Wielokrotnie przekraczali kwoty!!!!!!? Co ty piszesz.....
To znaczy ile razy przekraczli pierwotnie założone koszty budowy 2, 3, 4, 5 razy i z założonych np. 150 000 zł robiło się 300 000 zł., 450 000 zł. ,600 000 zł. ....... bezsens.
Rozumiem, że można przekroczyć planowany budżet o pewną kwotę, nawet całkiem sporą kwotę ... ale żeby wielokrotnie... :o

Koszty budowy domu pod klucz (bez kosztów działki i ogrodzenia) licz w przedziale od 1200 do 2500 zł w zależności od wkładu pracy własnej, kształtu bryły budynku, użytych materiałów budowlanych, rodzaju pokrycia dachu, ilości i rodzaju instalacji wewnętrznych, ilości łazienek, oczekiwanego standardu wnętrz.

Kwota 250 000 zł za dom 120 metrowy pod klucz jest oczywiście realna.

Ps. Witaj na Forum i wybacz styl pierwszej części mojej wypowiedzi, ale lubię przemyślane zapytania i konkretne wypowiedzi.

jprzedworski
05-11-2004, 13:49
Drodzy,
Mam pytanie - marzy nam się parterowy domek - 120m2. Jednak kompletnie nie wiemy ile należy przeznaczyć pieniędzy na takie "marzenie" . Czytałam, że wielokrotnie przekraczaliście kwoty jakie sobie założyliście. Niewiem na ile traktować serio oferty, że taki dom można mieć za 250 000 zł?
Bardzo proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami. :D

Wielokrotnie przekraczali kwoty!!!!!!? Co ty piszesz.....

Chyba chciał napisać niejednokrotnie albo często.

Fil5
05-11-2004, 14:24
Koledzy,
Spokojnie. Chodziło o to, że wielokrotnie o tym było pisane na forum a nie wielokrotnie poprzekraczane kwoty....

BK
05-11-2004, 14:51
Koledzy,
Spokojnie. Chodziło o to, że wielokrotnie o tym było pisane na forum a nie wielokrotnie poprzekraczane kwoty....
a koleżanki to już nie? :( :-?

ja mam właśnie tyle i muszę się zmieścić z wykończeniem. Chociaż przeraża mnie szybkość i łatwość z jaką topnieją pieniądze ...

nie mapisałeś/aś czy to oferta od dewelopera, czy z działką czy bez. Jeśli z działką - dobra oferta.
ale daj wiecej szczegółów,
Pozdro
Beata

tobo
17-11-2004, 12:45
budowałem w latach 2002 - 2003 dom 150 m/2 z garażem koszt wyniósł właśnie ok. 250 tyś.

17-11-2004, 12:50
wy te metry kwadratowe podajecie na powierzchnie budynku (dlugosc razy szerokosc) albo jest to ta magiczna powierzchnia uzytkowa, ktorej do dzisiaj nie jarze?

tobo
17-11-2004, 12:54
podawane m/2 to poprostu ilość m/2 wszystkich podłóg

17-11-2004, 13:07
pewnie zaraz ktos bedzie mial inne zdanie na ten temat.....

Lukrecja
17-11-2004, 14:38
wy te metry kwadratowe podajecie na powierzchnie budynku (dlugosc razy szerokosc) albo jest to ta magiczna powierzchnia uzytkowa, ktorej do dzisiaj nie jarze?
no właśnie, też nie jarzę za bardzo :(

ja mogę powiedzieć na razie tyle: parter+użytkowe poddasze, 140 m2 pow uż (wg projektu), siporeks, dachówka euronit, dach pełne deskowanie, stan surowy: 105.000
pozdrawiam
lukrecja

m_ch_konto usunięte
17-11-2004, 15:45
No fajnie! Jeszcze troche takich postów i zrezygnuję z budowy domu. Narazie jestem na etapie zmniejszania jego wymiarów by dopasować sie do budżetu.
Lukrecjo - te 105.000 to bez okien?

Lukrecja
17-11-2004, 15:48
No fajnie! Jeszcze troche takich postów i zrezygnuję z budowy domu. Narazie jestem na etapie zmniejszania jego wymiarów by dopasować sie do budżetu.
Lukrecjo - te 105.000 to bez okien?
bez okien :(
okna i brama garażowa - ok. 18.000 i to jest bez szaleństw :(
już się boję wykończenia :( :( :(

sta28
17-11-2004, 17:00
W 2003 stan surowy zamknięty (okna plastikowe i dach. cementowa) - 70 tys. Parterowy z poddaszem użytkowym (120 m kw.), podpiwniczony. Wykończenie - 2 razy koszt stanu surowego.... albo i wiecej - przestałem liczyć :(
Ale warto było zbudować :D

katerhasser
17-11-2004, 17:28
250 tys. zł. za 120 m2 to koszt 1m2 min.2000 zł. - realna cena, szczególnie przy tym metrażu. Ja chcę budować większy i zakładam cene metra netto (z garażem) max.1500 zł.

17-11-2004, 18:33
Z kalkulacji wyszło mi 2000/m2,ale to duży dom,więc metr wychodzi taniej :(

RolandB
17-11-2004, 18:43
u mnie jak na razie 1584 zł/m2 :roll:
a jeszcze do konca zostalo :-?
mysle ze kwota 2000 z pelnym stalym wyposazeniem ( armatura, kominek, płot itp ... ) i wykonczeniem jest niestety realna ...

licze wszystko - łącznie z działką

pozdrawiam

Fidelis
17-11-2004, 18:59
RolandB,

działki nie ma co co chyba wliczać, ze zrozumiałych powodów... :wink:

mieczotronix
17-11-2004, 19:05
1937 zł/m - dom prawie wykończony, ogrodzony, uporządkowany teren, podjazd. Docelowo, czyli z parkietami, schodami, drzwiami wewn, kuchnia, wszystkimi instalacjami, ale bez mebli niekuchennych będzie to 2100 zł/m . A z ogrodem, małą architekturą i wszystkimi bajerami typu odkurzacz centralny, plac zabaw, tv sat itepe to jakieś 2350 zł/m. To bez działki.

RolandB
17-11-2004, 19:14
RolandB,

działki nie ma co co chyba wliczać, ze zrozumiałych powodów... :wink:


jak bys chcial porownac budowe domu do cen mieszkan to te zrozumiale powody przestaja byc takie zrozumiale :wink:

pozdrawiam

BK
17-11-2004, 19:15
mieczu -to cena domu luksusowego, nie bójmy się tego słowa.

Ja mam 1500 pln za metr i muszę się w tym zmieścić, wiem że trzeba będzie iść na masę kompromisów wykończeniowych.

mieczotronix
17-11-2004, 19:26
raczej domu kompleksowego, bo ta cena obejmuje wszystko (podjazd, bramy, ogrodzenie, napędy, instalacje tv, sat, internet, alarm, a nawet ogród z podlewaniem)
Pozatym wykończeniówka strasznie wykręca wszelkie wcześniejsze szacuki, bo rozrzut cen w zależności od wyboru materiału jest ogromny.
Na przykład na klatce schodowej mam 5 kinkietów. Widziałem takie po 80 zł. To jest cena umiarkowana. Kinkiety z ikei. Ale razy 5 to już 400 stówy (jakbym chciał żarówki energooszczędne to jeszcze stówka - pewnie nie zechcę). Tyle kasy, a efekt prawie żaden - ginie w morzu innych potrzeb.
Tak samo kafelki są za 50 zł/m i są za 150 zł/m. Podłogi tak samo.
Albo taki niepozorny halogenek. Powiedzmy dwa punkty. 2 oprawki po 25 zł (czyli raczej zero luksusów) do tego 2 żarówki po 10 i transformator za 50 + przycisk za 30. razem 140 zł za kur-de-mol dwa punkty świetlne!

Fidelis
17-11-2004, 19:27
RolandB,

działki nie ma co co chyba wliczać, ze zrozumiałych powodów... :wink:


jak bys chcial porownac budowe domu do cen mieszkan to te zrozumiale powody przestaja byc takie zrozumiale :wink:

pozdrawiam


Ale, jak zrozumiałem, nie porównujemy ceny budowy metra domu do metra mieszkania, tylko wartość samego domu. W końcu budujemy na BARDZO zróżnicowanych cenowo działkach. Warto tę kwotę odliczyć.

Fidelis
17-11-2004, 19:31
Pozatym wykończeniówka strasznie wykręca wszelkie wcześniejsze szacuki, bo rozrzut cen w zależności od wyboru materiału jest ogromny.


I tu jest ból z porównaniami. Na samo wykończenie można wydać każde pieniądze...

duduś
17-11-2004, 21:20
Fil5 - a w jakim "systemie" chcesz budować? Czy dużo będziesz robić samemu czy raczej przez firmy .Ja nie ukrywam ,że do tej pory na dom 170 mkw ( oczywiście o wiele za duży) w stanie sur. zamkniętym + kupiony styrop. na ocieplenie + cały mater. na instalacje wydaliśmy 130 000 i niestety możemy na całą wykończeniówkę jeszcze tylko 50 000 Przy czym w gre nie wchodzą żadne prace wokół domu( za te pieniądze ) No i niestety prawie wszystko mąż robił sam( oprócz murowania, stropu, i więżby)Ostatnio nawet sami montowaliśmy POŚ. No i nogi schodziliśmy szukając tańszych ofert np. na alu - pex , no i standart wykończenia nie chcę użyć słowa " blokowy" ale coś ciut ponad to.No i tempo prac nas wykańcza - raczej mojego męża bo jak mówi stare przysłowie " jak umiesz liczyć to licz na siebie"i tak też trwamy. Ale myślę ,że się nie poddamy Czego i tobie życzę - ( nie życzę ci tylko tego abyś skusił się na duży dom - - czyba że jesteś kasiasty).Powodzenia w podjęciu decyzji.

Thomas
17-11-2004, 21:48
Bez działki z płotem ze sztachet + wyrównany teren + kostka + meble kuchenne , szafy wnękowe, garderoba, meble do salonu - 1389 PLN /m2

RolandB
17-11-2004, 21:48
RolandB,

działki nie ma co co chyba wliczać, ze zrozumiałych powodów... :wink:


jak bys chcial porownac budowe domu do cen mieszkan to te zrozumiale powody przestaja byc takie zrozumiale :wink:

pozdrawiam


Ale, jak zrozumiałem, nie porównujemy ceny budowy metra domu do metra mieszkania, tylko wartość samego domu. W końcu budujemy na BARDZO zróżnicowanych cenowo działkach. Warto tę kwotę odliczyć.

Ale autorowi wątku chodzi o to czy mozna za 250 tys. zrobic domek 120 m2 ... i nic nie pisze ze ma juz dzialke ... ja uwazam ze jak najbardziej mozna ...

Didi
18-11-2004, 07:29
1500zł/m2!!!

Tyle mi wyszło!
Nie liczyłam działki, natomiast policzone jest z wyposażeniem tzn. kuchnia, łazienki, kominek, podłogi, zabudowy (garderoba, szafy do holu), oczywiście ze wszystkimi drzwiami wenętrznymi (bo niektórzy tego nie liczą).
Kupuj dobre materiały, ale.......targuj się ostro! Naprawdę można dużo zbić cenę!

ozborn
18-11-2004, 07:31
Wyliczone koszty + 30 % i można się wyrobić z kosztami. Tak naprawdę to myślę ,że zmieszczę sie w 170 tys.Projekt z Muratora, materiały z rabatami , sprawdzeni , rzetelni i niezbyt drodzy wykonawcy. Ale także dużo prac robie sam.

Gosia Łódź
18-11-2004, 16:07
To ja z tych mniejszych optymistów. W tej chwili się wprowadzam - w stan "do wykończenia" - dla niektórych budowa w toku i za 145m2 wydałam 220 000zł. bez dzialki, bez projektu domu, bez przyłączy czyli 1517zł./m2 w tym stan surowy zamkniety, wylewki, tynki wewnętrzne, ocieplenie styropianem , kominek z dgp , 1 mała łazienka .
Bez drzwi wewnetzrnych, bez ostatecznych podłóg, bez 2 łazienki, bez podjazdu, bez kuchni i spzretu kuchennego, bez ogrodzenia ostatecznego tylko siatka i brama. I liczę ok 2750zł. /m2 z mini ogródkiem. Średnie cen materiałów z rabatami, ale cała budowa po 01.05.2004r. z ukochanymi cenami 22% czasami materiał + usługa jak okna 7% i kominek.

Można taniej anpewno, ale tanimi materialami i kosztem własnej pracy i czasu, na co My nie mogliśmy sobie pozwolić.
Próbować można i zaciskać pasa od pierwszego dnia. POWODZENIA.

Tom_Poznan
18-11-2004, 17:03
Na chwilę obecną (ściany, dach, okna, rolety, drzwi zewn., ocieplenie ścian + fundamentów) ok. 1000zł/m2

Ale co do końcowego wyniku ... to sam się już boję :o

Pozdr.

am00
18-11-2004, 18:28
Stan surowy otwarty około 400zł/m2, tj. zadaszony i otynkowany w środku, bez drzwi, okien, ocieplenia itp. Dom mały na planie kwadratu z poddaszem, dach prosty dwuspadowy. Żeby osiągnąć tak niską cenę całą zimę poświęciłem na czytanie Forum, projektowanie i kalkulacje. Do pełnego stanu surowego wydam jeszcze około 300zł/m2, a potem wykończenie i to mnie przeraża, bo niby dom już stoi, a tu trzeba wydać jeszcze dwa razy tyle żeby zamieszkać.
Acha ważne: buduję na wsi daleko od dużego miasta i mam życzliwych sąsiadów. Do tej pory nic mi nie zginęło pomimo, że działka nieogrodzona, a materiały i narzędzia trzymałem w namiocie.

Arek99
19-11-2004, 09:35
Projekt D06a - 150m2 - początek budowy VII 2003 - brakuje pieca, kafli, drzwi, paneli, wyposażenia łazienek, przyłącza gazowego, prawie cała robocizna własna (oprócz tynków i elektryki) - koszt do tej pory .... poniżej 700zł/m2.

Honorata
19-11-2004, 10:37
moze napiszcie jeszcze keidy powstaly wasez domy, w ktorym roku zacezliscie budowac, to bardzo wazne, bo budujacy po 1 maja maja doczynienia z zupelnie innymi cenami materialow budowlanych (np. stali, drewna), stawki vat itd,

jak juz pisalam w kilku watkach, obecnie cena za metr kwadratowy stanu surowego otwartego wynosi ok. 550-600 zl, cena za metr kwadratowy wykoczeniowki -ok. 1500 zl (tu moga byc oczywscie wieksze rozbieznosci, w zaleznosci od standardu wykoczenia),

obecnie mam stan surowy otwarty, prosty dom dwuspadowy dach, poweirzchnia uzytkowa 150m2 z poddaszem, calosc do tej pory (projekt, przylacza, ogrodzenie z siatki, brama, mury z BK 24, dach -dachowka cementowa nelskamp, rynny pcv -kanion, 2 kominy ceramiczne -zapel, scianki dzialowe) kosztowaly nas 93 tys, pozwolenia, ogrodzenie -2001 rok, fundament -jesien 2003, przylacza-wiosna 2004, mury, dach-jesien 2004. stan pod klucz chcialabym osiagnac za 280 tys (w sumie z surowym)

uwazam ze przy obecnych cenach zbudowanie malego domu za kwote ok. 220 tys jest malo realne, i wymaga spelnienia wielu warunkow jak:
-budowa w regionie o taniej sile roboczej
-system gospodarczy i bardzo duzy naklad pracy wlasnej
-kupowanie najtanszych materialow budowlanych, okazyjnie, bez faktur (np. bloczki z lokalnej malej wytworni, drwno z tartaku po znajomosci, okna pcv, panele zamaist parkietow, blacha lub gont na dachu)

malgosia.m
19-11-2004, 10:38
Domek 120m2 z uzytkowym poddaszem sciany porotherm dach blacha Balex, okna tyssen, dzrwi robocze - stan surowy zamkniety- z pierwsza wylewka i polozona kanalizacja - 61 000 tys. Dalej nie chce myslec. Pozdrawiam.

Honorata
19-11-2004, 10:58
malgosia-twoje koszty sa bardzo niskie, napisz cos wiecej, jak to osiagnelas

c.d. mojej wypowiedzi (mam nadzieje ze nie dotyczy Malgosi :lol: ):
-zauwazylam tez u wielu osob na forum i w relau celowe zanizanie cen swojej budowy i chwalenie sie jakie to super tanie wyszlo im budowanie, jak sie podrazy temat, okazuje sie ze "ukryli" wiekszosc swoich kosztow przezd rozumówca, po co taka gierka?
-kolejne "oszczednosci" -(mam nadzieje ze nie dotyczy to forumowiczow), to budowanie z materialow poprostu kradzionych z innych budow, lub z paserstwa
-inwestor-sam pracujacy w branzy budowlanej, wlascieciel firmy budowlanej, itp

venon
19-11-2004, 14:23
niedawno zakończyłem finasowanie budowy, tzn mieszkam już od kilku miesięcy ale dopiero teraz wszystko zakończyłem i wyszło mi 1280,-/m2 przy 30%wkładzie pracy własnej.To jest cena w nstp. standardzie
-cegła Krotherm odpowiednik Porotherm
-ocieplenie styropian 10 cm
-tynk mineralny Poztynk
-dach płyta falista
-okna pcv Brokat
-sufit podwieszany
-ogrzewanie podłogowe elektryczne
-ogrzewanie kominkiem DGP na cały dom
-poszdzki w płytkach gres
-łazienki wyko ńczone niezłym standardzie np. kabina Kabi wanna Exellent baterie za ok 200,-/szt. itd.

Dom ma 85m2 pow. mieszkalnej plus garaż 28m2
Najwięcej można zaoszczędzić na pokryciu dachowym stolarce i Najważniejsze odpowiednim projekcie! dom musi być ekstremalnie prosty , żadnych udziwnień no a przez to niezbyt efektowny , takiego domu nie znalazłem w gotowych projektach za ok. 900,- zł , dlatego zamówiłem indywidualny za 2200,- i się opłacało !

19-11-2004, 15:08
wszystko zależy od tego gdzie i jak budujesz. Inne ceny są w Warszawie a inne w Białymstoku.
My budujemy w Warszawie systemem gospodarczym dom o powierzchni 230m2. Nie licząc działki na stan surowy otwarty wydaliśmy 150 000PLN: gazobeton, dachówka Brass (w tym projekt domu 0k.10000, wszelkie opłaty, media, płot bez przodu,itp.). Nie korzystaliśmy jednak z najtańszych wykonawców - zależy nam na jakości.

19-11-2004, 16:07
nie wiem jak Wam wychodzą takie koszty. Ja buduję dom 170m2 plus garaż 30m2 z BK, materiały - upusty jakie się dało, ekipa dobra ale nie najtańsza, większość prac robi ekipa, (ja tylko to co jestem w stanie zrobić sam po pracy i w soboty) i ze wszystkim nie wiem czy sie zmieszczę w 300tyś.
Liczę w tym niezbędne wykończenia w domu typu podłogi, pomalowanie ścian, zakup mebli kuchennych, urządzenie 2 łazienek, włączniki do lamp itp. Mam nadzieję, że za 260tyś da sie zamieszkać ale z jedna łazienką wykończoną i nie dokończonym poddaszem oraz bez zagospodarowania działki. Materiały wykończeniowe - raczej z tych tańszych. Stan surowy otwarty z projektem, przyłączami i pozwoleniami kosztował mnie prawie 120tyś (ale na deskowanym dachu tylko papa), z czego większość wydatków w czasie szaleństwa cenowego z 1 maja. Sporo kosztowało zabezpieczenie antywłamaniowe, szyby P4, drzwi, alarm ale coż w tak trzeba w tym kraju.

Tak naprawdę potrzeba sporo kasy na bardzo dużo duperel które są potrzebne w nowym domu, które jednostkowo kosztują może niewiele ale razem potrafią zebrać naprawdę dużą kwotę (np. gniazda el., lampy, żarówki, klamki do drzwi, same drzwi, schody na strych, zamki do drzwi, chodniki na posesji i podjazd do garażu, płot (nawet zwykły),, częst ich sie nie uwzględnia i nie notuje sie wydatków na nie bo np. jedno gniazdko el. kosztuje 8zł, jak kupuje sie 5 aby zamontować w jednym pokoju to często nie każy notuje taki wydatek, ale jak sie potem zsumuje że w całym domu potrzeba jest około 40 gniazdek to jest to już koszt.
Wielokrotnie kilka razy dziennie biegałem do sklepu a to po trochę gwoździe, to po kilka śrub, wiertło się złamało, trzeba było kupić środek przeciw owadom, środek do mysia szyb, folię budowlaną, taśmę do klejenia, piłe do drewna itp, za każdym razem wydawałem 10-20zł, ale dziennie było tego już 100zł.
Czy ktoś z Was liczy koszt paliwa na codzienne dojazdy na budowę, koszt prądu, wody, ubezpieczenia.
Ja staram sie takie wydatki notować, naprawdę nie macie pojęcia (przynalmniej niektórzy z Was) jakie kwoty zbierają się z tych małych sumek. Są to tysiące zł tyle że rozbite na kilkadziesiat pozycji po kilkanaście zł. Tym sposbem może komuś wyjść że za cały dom wyda 200tyś, tyle że faktycznie wydał znacznie więcej ale dużo kosztów ukryło się w innych wydatkach.

tczarek
19-11-2004, 16:40
Na pytanie główne nie da się powiedzieć ze wydatki wyniosły tyle czy tyle. To naprawdę nieporównywalne. Jedno co mogę napisać to to że do zakładanych kosztów należy dołożyć co najmniej 50%, na wydatki o których nie mamy pojęcia, że mogą się wydarzyć.
Np. 1000zł kosztowało mnie równanie wylewek pod płytki. Generalnie w pomieszczeniach poziomy były ale każdy inny.
Takich przykładów można podać bardzo dużo i niestety dlatego to wszystko jest tak trudne do oszacowania.
Wszystko zależy od użytych materiałów itp.

19-11-2004, 18:02
venon wrote:
dom musi być ekstremalnie prosty , żadnych udziwnień no a przez to niezbyt efektowny , takiego domu nie znalazłem w gotowych projektach za ok. 900,- zł , dlatego zamówiłem indywidualny za 2200,- i się opłacało !

Venon
Zechcesz przesłać na priva namiar na projektanta?
Projekt był bez instalacji branżowych jak sądzę?

krisis
19-11-2004, 21:26
przed rozpoczęciem budowy poczyniłem pewne kalkulacje, dodałem do nich 25% na wszelki wypadek no i wszło mi 250-280 tyś za domek.
Udałem sie do banku po kredyt, poinformowano mnie, że konieczna jest wycena rzeczoznawcy. Pan prowadzący sprawy kredytowe powiedział, że dobrze by było by rzeczoznawcy wyszła kwota ok 200 tyś bo ... bankowe ble,ble,ble.
Spotkałem sie z rzeczoznawcą na budowie pogadaliśmy, powiedziałem mu że korzystną dla mnie kwotą jest 200 tyś gosc popatrzył pomruczał i orzekł że chyba sie nie zmieści. Ustaliliśmy że postara sie zrobić co sie da i rozstaliśmy sie , jak sie potem okazało w zgoła odmiennym zrozumieniu sprawy.
W domu pokombinowałem - pewnie na coś za dużo przeznaczyłem i teraz rzeczoznawca nie może tak naciągać do góry kwot i pewnie wyjdzie mu mniej i co tu wykombinować by dociągnął do tych 200 tyś.
Minał tydzień - i usłyszałem kwote wyceny .......................500.000,00 PLN - aż mnie zatkało.
Nie wiedział czy sie zmieści w tak małej kwocie jak 200.000,00 !!!!!!!!!!!!!1

a realia są takie działka jeszcze zupełnie nie "zrobiona", ale dom juz z wszystkimi instalacjami, piec i kominek stoją, drzwi wejściowe i garaz zamontowane, okna drewniane są, dachówka ceramiczna, dom 204 m2 w tym garaż, wylewki w 50% są i tynki w 70 % są, schody piwnica parter sa , brak parter poddasze, biały montaż do obu łazienek zakupiony, czeka na instalacje.

Działka i stan - "strop nad parterem " kupione za 60 tyć, dotąd włożone 110 tyś i jeszcze szacunkowo 70 tyś potrzeba, budowa trwa od sierpnia 2003.
Ale kupa roboty własnej,ale tylko popołudniami i weekendy, "grubsze " roboty -dach, murarka - robiła 3 os ekipa, teraz z drobniejszymi walczy nieoceniony Pan Wojtuś , a nikt tak ładnie nie szpachluje regipsów jak żona :D

czyli ok 1400 za m2 samego domu bez działki - nic nie utajniam i a materiał jak to kiedyś usłyszałem nie ma "wad prawnych"[/b]

Fidelis
20-11-2004, 12:44
(...) Żeby osiągnąć tak niską cenę całą zimę poświęciłem na czytanie Forum, projektowanie i kalkulacje.

Hej,
zdradzisz na czym tak zaoszczędziłeś czytając Forum i projektując?

redrum
20-11-2004, 18:55
dom 170mkw - działka, prąd, do stropu ,scianyBK all kosztów 51tys

jacques
21-11-2004, 19:58
:D :D :D Witam BM 81 z agrobispa stan surowy z zaślepionymi deskami otworami kosztował dużo dienieg, pracy własnej i nerwów. Zliczałem wszystkie wydatki budowlane i poboczne oraz zyciwe typu proste zakupy, paliwo , opłaty, jeszcze wszystkiego nie zsumowałe, ale w 1/2 prac i sezonu podliczyłem budowlankę i iine i włos misię zjeżył na głowie. Wyliczenia kosztów 1 m2 należy uzupełnić o wszystkie wydatki , bo powietrzem nie pozyjesz i w wirulandii nie zamoeszkasz. wyliczenia sensu stricte "budowlane" zaniżają rzeczywiste koszty ponoszone przy budowie , ale "przysia bohu" WARTO Jacques

robert_72
22-11-2004, 07:58
U mnie wyszlo za: stan surowy otwarty, dom 140m2, parter z poddaszem uzytkowym, dach dwuspadowy z dwoma lukarnami, kryty Euronitem "S", ściany z U220, strop Ackermana, bez pierwszej wylewki w parterze (jest tylko zasypka piaskowa), ściany fundamentowe z bloczków betonowych, schody zabiegowe żelbetowe, balkon wspornikowy, bez ścianek działowych, jest przyłącze eNN. Cena 55 kPLN bez działki (wliczone zostało wszystko min paliwo, jedzenie, wszystkie duperele. Przymierzam sie do założenia dziennika budowy ze zdjęciami ale kompletnie nie wiem jak to zrobiś :-)

Wakmen
23-11-2004, 07:51
... Przymierzam sie do założenia dziennika budowy ze zdjęciami ale kompletnie nie wiem jak to zrobiś :-)
Start. To nie jest trudne a warto poczytać innych poczynania na budowie.

Gulek
23-11-2004, 09:17
W marcu tego roku rozpoczęłam budowę małego domku.
Dom o powierzchni użytkowej 90m2, parterowy, niepodpiwniczony, wybudowany z Ytonga 40cm i pokryty blachodachówką. Dom jest całkowicie wykończony zew. i wew. Wykończenie wnętrza obejmuje min: panele podłogowe, płytki ścienne i podłogowe, kominek wraz z obudową, pomalowane ściany, meble kuchenne i łazienkowe wraz z armaturą, szafy zabudowane, grzejniki, lampki i inne niezbędne drobiazgi. Wprowadzam się za 2 dni czyli w czwartek i do dziś całkowity koszt budowy domu wraz z wykończeniem i częściowym wyposażeniem ( zabrakło kasy na meble do salonu) wynosi 150 tyś.

ewuś
23-11-2004, 09:48
Gulek a z jakiego projektu budujesz?

Gulek
23-11-2004, 10:00
ewuś - odp. z własnego.
Sama zaprojektowałam swój dom, jego układ i rozkład pomieszczeń, domek jest mały ale właśnie taki chciałam mieć ponieważ jest szybki do sprzątania, nie trzeba biegać po schodach i wszystko jest w zasięgu ręki :lol:

malgosia.m
23-11-2004, 20:12
malgosia-twoje koszty sa bardzo niskie, napisz cos wiecej, jak to osiagnelas

c.d. mojej wypowiedzi (mam nadzieje ze nie dotyczy Malgosi :lol: ):
-zauwazylam tez u wielu osob na forum i w relau celowe zanizanie cen swojej budowy i chwalenie sie jakie to super tanie wyszlo im budowanie, jak sie podrazy temat, okazuje sie ze "ukryli" wiekszosc swoich kosztow przezd rozumówca, po co taka gierka?
-kolejne "oszczednosci" -(mam nadzieje ze nie dotyczy to forumowiczow), to budowanie z materialow poprostu kradzionych z innych budow, lub z paserstwa
-inwestor-sam pracujacy w branzy budowlanej, wlascieciel firmy budowlanej, itp

Honoratko - tyle wydalam na domek taki jak opisalam - nie wliczam do tego dzialki i przygotowan typu projekt studnia ogrodzenie itp.Na dzialke wydalam 8500 zl a na przygotowanie 16 000. - poniewaz nie byla uzbrojona.

am00
27-11-2004, 14:29
(...) Żeby osiągnąć tak niską cenę całą zimę poświęciłem na czytanie Forum, projektowanie i kalkulacje.

Hej,
zdradzisz na czym tak zaoszczędziłeś czytając Forum i projektując?

Postaram się:
Projekt:
1. na planie kwadratu o boku 8m, z poddaszem użytkowym, bo:
przy tej samej powierzchni, dom taki będzie miał najmniejszy obwód.
2. Jedna wewnętrzna ścianka nośna, a właściwie słupy nośne połączone podciągami, tak by strop nie miał zbyt długich belek (max 440cm).
2. z poddaszem użytkowym, bo: koszt stropu jest kilkakrotbie niższy od kosztu podłogi i dachu nad dodatkową powierzchnią.
3. dach dwuspadowy bez bajerów
4. komin mniej więcej w środku z wyjściem w kalenicy, bo:
można wtedy zastosować ogrzewanie kominkiem bez mechanicznej DGP itp.
5. minimalizacja ilości ścianek działowych i optymalne poprowadzenie kanalizacji, wody i instalacji el.

Materiały oczywiście najtańsze i najłatwiejsze w obróbce:
1. fundamenty i cokół z kamienia polnego, którego miałem pod dostatkiem
2. ściany nośne i działowe z betonu komórkowego (przekonuję się coraz bardziej do tego wyboru)
3. strop teriva
4. komin z cegły bez wkładu
5. dach - więźba drewniana i blachodachówka

Z czego zrezygnowałem wbrew opiniom na forum i tutaj nie zachęcam do naśladownictwa bo mam wątpliwości (zdałem się na doświadczenie swojego murarza i wyjątkowe warunki na mojej piaszczystej górce).
1. z izolacji pionowej fundamentów
2. z wybierania humusu
3. z izolacji akustycznej i cieplnej stropu
4. z rynien

Najwięcej jednak zaoszczędziłem dlatego, że miałem w okolicy uczynnych sąsiadów, u których mogłem pożyczać prąd, spawarkę, ciągnik, przyczepę, tzw cyklop do gnoju (zastępował koparkę i dżwig) itp. Obyło się też bez ogrodzenia i baraku (wystarczył stary namiot).
Taniej i praktyczniej wychodziło mi też płacić majstrowi za godziny, a nie na akord.

Martin
27-11-2004, 20:54
Myślę, że można zbudować taki dom za 250 tys. ale trzeba mieć działkę, dokonywać rozsądnych zakupów (bez większych ekstrawagancji), targować się, angażować się w budowę, raczej wybierać osobne i dobre ekipy niż brać wszystko pod klucz. Dodatkowo dokształcać się aby nie dać się robić w "balona" fachowcom, a także mieć dobreggo inspektora nadzoru. Ponadto cześć rzeczy można robić samemu. Na meble i wyposażenie może już jednak nie starczyć.

rozalia
17-12-2004, 13:44
moze napiszcie jeszcze keidy powstaly wasez domy, w ktorym roku zacezliscie budowac, to bardzo wazne, bo budujacy po 1 maja maja doczynienia z zupelnie innymi cenami materialow budowlanych (np. stali, drewna), stawki vat itd,

jak juz pisalam w kilku watkach, obecnie cena za metr kwadratowy stanu surowego otwartego wynosi ok. 550-600 zl, cena za metr kwadratowy wykoczeniowki -ok. 1500 zl (tu moga byc oczywscie wieksze rozbieznosci, w zaleznosci od standardu wykoczenia),

obecnie mam stan surowy otwarty, prosty dom dwuspadowy dach, poweirzchnia uzytkowa 150m2 z poddaszem, calosc do tej pory (projekt, przylacza, ogrodzenie z siatki, brama, mury z BK 24, dach -dachowka cementowa nelskamp, rynny pcv -kanion, 2 kominy ceramiczne -zapel, scianki dzialowe) kosztowaly nas 93 tys, pozwolenia, ogrodzenie -2001 rok, fundament -jesien 2003, przylacza-wiosna 2004, mury, dach-jesien 2004. stan pod klucz chcialabym osiagnac za 280 tys (w sumie z surowym)

uwazam ze przy obecnych cenach zbudowanie malego domu za kwote ok. 220 tys jest malo realne, i wymaga spelnienia wielu warunkow jak:
-budowa w regionie o taniej sile roboczej
-system gospodarczy i bardzo duzy naklad pracy wlasnej
-kupowanie najtanszych materialow budowlanych, okazyjnie, bez faktur (np. bloczki z lokalnej malej wytworni, drwno z tartaku po znajomosci, okna pcv, panele zamaist parkietow, blacha lub gont na dachu)
W pełni zgadzam się ztym, że ważne jest kiedy wybudowało się dom. Ja nie zdążyłam przed 1 maja i dobrze wiem, że koszty zakupu niestety są dużo większe (zwłaszcza drewno!) Co prawda już mieszkam i nie potrafię dokładnie jeszcze powiedzieć kwoty, ale na pewno jest to powyżej 200 tys.Nie mam jeszcze ogrodzenia i schodów na poddasze, dom jest z poddaszem, ok.160 m2, dach czterospadowy + garaż z boku.Poddasze nie jest wo ogóle ruszone,ale dach jest ocieplony + podbitka.Salon i kominek wykańczamy teraz.

rozalia
17-12-2004, 13:45
moze napiszcie jeszcze keidy powstaly wasez domy, w ktorym roku zacezliscie budowac, to bardzo wazne, bo budujacy po 1 maja maja doczynienia z zupelnie innymi cenami materialow budowlanych (np. stali, drewna), stawki vat itd,

jak juz pisalam w kilku watkach, obecnie cena za metr kwadratowy stanu surowego otwartego wynosi ok. 550-600 zl, cena za metr kwadratowy wykoczeniowki -ok. 1500 zl (tu moga byc oczywscie wieksze rozbieznosci, w zaleznosci od standardu wykoczenia),

obecnie mam stan surowy otwarty, prosty dom dwuspadowy dach, poweirzchnia uzytkowa 150m2 z poddaszem, calosc do tej pory (projekt, przylacza, ogrodzenie z siatki, brama, mury z BK 24, dach -dachowka cementowa nelskamp, rynny pcv -kanion, 2 kominy ceramiczne -zapel, scianki dzialowe) kosztowaly nas 93 tys, pozwolenia, ogrodzenie -2001 rok, fundament -jesien 2003, przylacza-wiosna 2004, mury, dach-jesien 2004. stan pod klucz chcialabym osiagnac za 280 tys (w sumie z surowym)

uwazam ze przy obecnych cenach zbudowanie malego domu za kwote ok. 220 tys jest malo realne, i wymaga spelnienia wielu warunkow jak:
-budowa w regionie o taniej sile roboczej
-system gospodarczy i bardzo duzy naklad pracy wlasnej
-kupowanie najtanszych materialow budowlanych, okazyjnie, bez faktur (np. bloczki z lokalnej malej wytworni, drwno z tartaku po znajomosci, okna pcv, panele zamaist parkietow, blacha lub gont na dachu)
W pełni zgadzam się ztym, że ważne jest kiedy wybudowało się dom. Ja nie zdążyłam przed 1 maja i dobrze wiem, że koszty zakupu niestety są dużo większe (zwłaszcza drewno!) Co prawda już mieszkam i nie potrafię dokładnie jeszcze powiedzieć kwoty, ale na pewno jest to powyżej 200 tys.Nie mam jeszcze ogrodzenia i schodów na poddasze, dom jest z poddaszem, ok.160 m2, dach czterospadowy + garaż z boku.Poddasze nie jest wo ogóle ruszone,ale dach jest ocieplony + podbitka.Salon i kominek wykańczamy teraz.

rozalia
17-12-2004, 13:45
moze napiszcie jeszcze keidy powstaly wasez domy, w ktorym roku zacezliscie budowac, to bardzo wazne, bo budujacy po 1 maja maja doczynienia z zupelnie innymi cenami materialow budowlanych (np. stali, drewna), stawki vat itd,

jak juz pisalam w kilku watkach, obecnie cena za metr kwadratowy stanu surowego otwartego wynosi ok. 550-600 zl, cena za metr kwadratowy wykoczeniowki -ok. 1500 zl (tu moga byc oczywscie wieksze rozbieznosci, w zaleznosci od standardu wykoczenia),

obecnie mam stan surowy otwarty, prosty dom dwuspadowy dach, poweirzchnia uzytkowa 150m2 z poddaszem, calosc do tej pory (projekt, przylacza, ogrodzenie z siatki, brama, mury z BK 24, dach -dachowka cementowa nelskamp, rynny pcv -kanion, 2 kominy ceramiczne -zapel, scianki dzialowe) kosztowaly nas 93 tys, pozwolenia, ogrodzenie -2001 rok, fundament -jesien 2003, przylacza-wiosna 2004, mury, dach-jesien 2004. stan pod klucz chcialabym osiagnac za 280 tys (w sumie z surowym)

uwazam ze przy obecnych cenach zbudowanie malego domu za kwote ok. 220 tys jest malo realne, i wymaga spelnienia wielu warunkow jak:
-budowa w regionie o taniej sile roboczej
-system gospodarczy i bardzo duzy naklad pracy wlasnej
-kupowanie najtanszych materialow budowlanych, okazyjnie, bez faktur (np. bloczki z lokalnej malej wytworni, drwno z tartaku po znajomosci, okna pcv, panele zamaist parkietow, blacha lub gont na dachu)
W pełni zgadzam się ztym, że ważne jest kiedy wybudowało się dom. Ja nie zdążyłam przed 1 maja i dobrze wiem, że koszty zakupu niestety są dużo większe (zwłaszcza drewno!) Co prawda już mieszkam i nie potrafię dokładnie jeszcze powiedzieć kwoty, ale na pewno jest to powyżej 200 tys.Nie mam jeszcze ogrodzenia i schodów na poddasze, dom jest z poddaszem, ok.160 m2, dach czterospadowy + garaż z boku.Poddasze nie jest wo ogóle ruszone,ale dach jest ocieplony + podbitka.Salon i kominek wykańczamy teraz.

Włodek W.
17-12-2004, 22:53
Powinnaś się zmieścić :wink: .Ale jak już zaczniesz to zawsze bedzie mało :cry: ,szczególnie na wykończeniówce :-? to jest najtrudniejsze :D .Tu każdy inwestor dostaje zadyszki :roll:Właśnie jestem na wykończeniu :P Powodzenia życzę :D

jareko
17-12-2004, 23:03
Budowany w latach 87-93 calkowitej 300mkw, pelne podpiwniczenie, parter, pietro, uzytkowe poodasze - koszt calkowity bez dzialki i mebli - niecale 6.500 USD przy wlasciwie pelnym wlasnym nakladzie pracy (wlasciwie to koszt samych materialow robocizna wlasna w 99%). Cholerka tylko wtedy dolec stal inaczej ;) ale i koszty zakupu materialow w sklepach komercyjnych, spod lady ;) czy z tzw. "kombinatu" ;) byly inne

Ale jak fajnie wychodzi dzisiaj przeliczenie mkw? Raptem :) 67 i cos tam zlotego za 1 mkw ;) Piekna cena - nieprawdaz?

marian1
18-12-2004, 11:23
Od połowy października mieszkam w nowym domu. Dom z uzutkowym podaszem i częściowo podpiwniczony. Wybudowany w technologii 3w: ściana nosna 18 cm = 15 cm. ocieplenia + 8 cm. sciana osłonowa. Stropy teriva. Poddasze GK 20 cm. wełny. Blachodachówka rautaruukki, orynnowanie stalowe LIndab. Schody betonowe, tynki cementowo-wapienne (wew. i zew.) ogrodzenie z siatki na podmurówce , częściowo docelowe - klinkier + sztachety, brama przesuwna, wybetonowany podjazd miejsce pod garaż. CO w miedzi, grzejniki PURMO, okna VEKA 5-komorowe. Kocioł na paliwa stałe z podajnikiem Zębiec. Instalaca wodna w plastiku, przydomowa oczyszczalnia ścieków SEBICO (z kieleckiego DEefina). Cokół klinkierowy. Popiwniczenie 35 mkw. parter i poddasze razem po 80 m.kw. Wkonczone obydwie łazienki, sanitariaty i armatura - średni standard to samo glazura. Na parterze przeciętnej klasy panele, w kuchni i holu fajne gresowe płytki. Pozostało: połozyć płytki na balkonach i taracie, w piwnicy, obłozyć schody, kominek, panele na poddaszu oraz zająć się podjazdami. Docelowo jeszcze za jakieśc 7 lat :D parkiet. Wg. dzisiejszych cen będę musiał wydać jakieś 40kzł. Do tej pory wydałem 900-930 zł. za metr kwadratowy w tym uzbrojenie w prąd i wodę, koszty projektu, nadzoru itd. oraz wszystkie wymienione powyżej. Na wszystkie materiały budowlane mam faktury. Nie mam jedynie faktury za roboty murarskie i tynkarskie. Bloczki betonowe, i elementy stropu kupowane w zimie 2003/2004. Silikaty okazyjnie - listopad 2003, pokrycie dachowe luty 2004r. Na wszystko mam certyfikaty. Kluczem do osiągnięcia tej ceny to dobre rozpoznanie rynku i zakup materiałów budowlanych w okresie (cenach) zastoju. Sam nie wiem jak mi się to udało. Mój nakład pracy to sprzątanie, białkowanie i malowanie oraz rozłożenie wełny pomiędzy krokwiami. Acha, prace były wykonywane: kwiecień ławy, murarze do ścian przyszli w czerwcu, tynki i wylewki skończooe były 25 sierpnia (jakoś tak). W połowie października wprowadziliśmy się.
Pozdrawiam M.

18-12-2004, 17:07
Drodzy,
Mam pytanie - marzy nam się parterowy domek - 120m2. Jednak kompletnie nie wiemy ile należy przeznaczyć pieniędzy na takie "marzenie" . Czytałam, że wielokrotnie przekraczaliście kwoty jakie sobie założyliście. Niewiem na ile traktować serio oferty, że taki dom można mieć za 250 000 zł?
Bardzo proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami. :D
Przy zawinięciu rękawów i własnym wykończeniu środka powinno wystarczyć :o

18-12-2004, 17:10
Drodzy,
Mam pytanie - marzy nam się parterowy domek - 120m2. Jednak kompletnie nie wiemy ile należy przeznaczyć pieniędzy na takie "marzenie" . Czytałam, że wielokrotnie przekraczaliście kwoty jakie sobie założyliście. Niewiem na ile traktować serio oferty, że taki dom można mieć za 250 000 zł?
Bardzo proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami. :D
Przy zawinięciu rękawów i własnym wykończeniu środka powinno wystarczyć :o

Włodek W.
18-12-2004, 18:26
Mamy króliczka :D Dużo chodzenia, pytania czy można taniej i dobrże .Najlepiej z polecenia fachowców i zobaczyć ich pracę :o . Warto się trudzić :wink: Pozdr. :D

rubin23
18-12-2004, 19:02
Drodzy,
Mam pytanie - marzy nam się parterowy domek - 120m2. Jednak kompletnie nie wiemy ile należy przeznaczyć pieniędzy na takie "marzenie" . Czytałam, że wielokrotnie przekraczaliście kwoty jakie sobie założyliście. Niewiem na ile traktować serio oferty, że taki dom można mieć za 250 000 zł?
Bardzo proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami. :D
Taki jak na zdjęciach;parterowy 93m2,ocieplony,blachodachówka,wyjścia kanalizacyjne,elektryka,bez tynków wew,bez działki, 50.000 pln. prowadzę dokładne, w tę cenę wliczona jest nawet woda mineralna i browarki :D :lol: http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=30705&q=miodowy&k=2 też

gosia@
19-12-2004, 09:06
Drodzy,
Mam pytanie - marzy nam się parterowy domek - 120m2. Jednak kompletnie nie wiemy ile należy przeznaczyć pieniędzy na takie "marzenie" . Czytałam, że wielokrotnie przekraczaliście kwoty jakie sobie założyliście. Niewiem na ile traktować serio oferty, że taki dom można mieć za 250 000 zł?
Bardzo proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami. :D
Taki jak na zdjęciach;parterowy 93m2,ocieplony,blachodachówka,wyjścia kanalizacyjne,elektryka,bez tynków wew,bez działki, 50.000 pln. prowadzę dokładne, w tę cenę wliczona jest nawet woda mineralna i browarki :D :lol: http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=30705&q=miodowy&k=2 też
A, jaka ilośc tych browarków :P , bo moze wyjdzie na to ze sama budowa to pikus :lol:

Jayer
20-12-2004, 00:17
Nam wyszlo ok. 1580 pln za m2 i wnosic meble (ktore mam).
Postawilismy D24 z kolekcji Muratora (180 m2). Do zrobienia zostalo:
- pomalowac (ok. 800 pln na farbe), co zrobie sam
- duza lazienka (ok. 9.000 pln) jak juz robic to robic...
- podbitka (ok 3.000 pln)
Tyle dom.
Nie licze kuchni, bo przenosimy obecna, a na docelowa bede chcial wydac kilkanascie tysiecy, a nie znowu jakas prowizorka. Nie licze tez zagospodarowania terenu, co bede sukcesywnie sam robil...

Proponuje przyjac 1750 pln na m2 domu...

Pozdro
Jay

karpecik
30-12-2004, 08:23
Witam,
dziękuję za wątek. Ja blokowy jestem, ale kupuję jutro działkę koło Rzeszowa (uf, żeby się udało).
Chciałbym tylko zapytać - na ile osób przewidziane są wasze domy bo to pomoże mi ocenić na ile ja będę musiał być gotowy. Jestem sam z żoną i jej się marzy 150m2. Ja uważa, że 120m2 jest OK i sensownie finansowo tym bardziej, że planowana działka ma 68arów (gaz, woda, prąd) ichaciałbym aby było ładnie koło domu.
Hej.

Stefano
30-12-2004, 16:12
U mnie za całość z wykończeniem i wyposażeniem w klasie "średniej" wyszło 1650 za m2. domek ma 140 m. Myślę że ten metraż jest optymalny dla 4 osobowej rodziny

katerhasser
30-12-2004, 16:41
karpecik,
zależy co kto chce w tym domu mieć. niektórzy potrzebują jakiś gabinet, inni pracownię albo siłownię, niektórzy upychają dzieci po 2 w pokoju, inni rozdają kazdemu po całym. Jak ktoś wychodzi całą rodziną z 2 pokoi w bloku, to 120 m2 w domku będą zbawieniem... jakiś czas... Zmieni się jednak styl życia, człowiek szybko przyzwyczaja się do dobrego i te 120 m2 mogą po roku wydać się ciasne, dokładnie o 1 pokoik za mało, bo gości albo w salonie trzeba położyć albo w dziecinnym pokoju ( a dziecko razem z rodzicami). Z drugiej strony wszystko kosztuje... sam miałem dylemat przy wyborze projektu, moja żona parła metrażowo do góry, ja do dołu. Metraż jedno, rozkład pomieszczeń drugie a razem to trzeba jakoś "ożenić".
Pamiętaj, żeby zaplanować powierzchnię składowo/przechowalniową, i to wcale nie skąpą.

sta28
30-12-2004, 19:07
karpecik, mam 123 m kw. dla 2+2. Jest dobrze - to kompromis pomiędzy wygodą a kosztami i budowy i... utrzymania :D I tak jak ktos juz napisał - ważny jest przemyślany rozkład pomieszczeń ( ze względu chćby na akustykę, cyrkulację powietrza - ogrzewanie). Siostra mieszka w domu 350 m kw. , ja 120 - zbuduj tyle na ile będzie Ciebie stać. Następny dom będzie lepszy :D :D :D

grzech_d12
03-01-2005, 16:50
Buduję d12 (116m2) z muratora,mam stan surowy zamknięty,
bardzo dużo pracy wykonałem sam, szacuję,że całkowity koszt (bez działki) zamknie się w kwocie 170-190 tys pln

grzech_d12
03-01-2005, 16:55
Buduję d12 (116m2) z muratora,mam stan surowy zamknięty,
bardzo dużo pracy wykonałem sam, szacuję,że całkowity koszt (bez działki) zamknie się w kwocie 170-190 tys pln

07-01-2005, 15:05
Drodzy,
Mam pytanie - marzy nam się parterowy domek - 120m2. Jednak kompletnie nie wiemy ile należy przeznaczyć pieniędzy na takie "marzenie" . Czytałam, że wielokrotnie przekraczaliście kwoty jakie sobie założyliście. Niewiem na ile traktować serio oferty, że taki dom można mieć za 250 000 zł?
Bardzo proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami. :D

Można kupić pod Wrocławiem segment 80 m2 w zabudowie szeregowej za 195 tyś. Od dewelopera oczywiście. Pozostaje tylko wykończenie wnętrza. Ja już zakupiłem i jestem cały szczęśliwy.

piotr.nowy
08-01-2005, 11:53
Można kupić pod Wrocławiem segment 80 m2 w zabudowie szeregowej za 195 tyś. Od dewelopera oczywiście. Pozostaje tylko wykończenie wnętrza. Ja już zakupiłem i jestem cały szczęśliwy.

W życiu .... :-?

DwM
08-01-2005, 13:39
mieczu -to cena domu luksusowego, nie bójmy się tego słowa.

Ja mam 1500 pln za metr i muszę się w tym zmieścić, wiem że trzeba będzie iść na masę kompromisów wykończeniowych.

BK chce 1500, a Mieczotronix ma 2000.
Mysle, ze wiekszosc ma wlasnie takie ceny przed/po.
Ja rowniez i to bez luksusu. ktory w umiarkowanym wydaniu bedzie kosztowal kolejne 500zl.

Jofia
13-08-2006, 21:33
Witam. Podciagam temat, bo jestem na etapie planowania oszczednosci a ceny sie od jakiegos czasu pozmienialy.

wels
13-08-2006, 22:12
My też bardzo intensywnie myślimy :roll: , czy wystarczy nam 250 tys, na prosty dom z dwuspadowym dachem o 126m p.uż, zwłaszcza, że chcemy by wybudowała go firma, ale coś czuję że chyba nie zmieścimy się w tej kwocie
pozdrawiam Ela

sta28
14-08-2006, 21:14
czy wystarczy nam 250 tys, na prosty dom z dwuspadowym dachem o 126m p.uż, zwłaszcza, że chcemy by wybudowała go firma, ale coś czuję że chyba nie zmieścimy się w tej kwocie

Chyba się nie zmieścicie... ok. 250 tys. wydalem 2-3 lata temu na właśnie taki taki domek i nie budowała go firma... A ! - to jeszcze zależy z czym się nie zmieścicie. Dom zbudujecie na pewno - najwyżej nie wykończycie wszystkiego lub coś zostawicie na później. Hmmm, mieszkam dwa lata i to co zostało na później baaardzo wolno się "robi"...

gosciu01
15-08-2006, 19:10
Obecnie mam policzony bardzo dokładnie dom 175 m2 ( podłóg ) + 38 m2 garaż dwustanowiskowy.
Razem materiały + robocizna + papierologia - 407-410 tys. zł. „na gotowo” przy bardzo niewielkim wkładzie pracy własnej + bardzo dokładne własne planowanie.
BK500 + 20 cm styropianu – 180 m2 ścian zewnętrznych, 700 m2 tynków tradycyjnych,
Dach ( prawie ) kopertowy z „doklejonym” garażem - razem 300 m2,
dachówka betonowa, pełne deskowanie, ocieplenie 30 cm wełny, podbitka, orynnowanie, 5 okien dachowych + 1 świetlik,
prawie całkowicie przeszklony salon + 8 innych okien,
okna drewniane, szyby U=0,6, g=0,5,
Brama garażowa 4,5 m automat, 10 drzwi wewnętrznych,
Kominek,
Salon podłoga drewniana ( mozaika 11 mm ),
Pozostałe pomieszczenia panele w dobrym gatunku,
Łazienki, kuchnia i komunikacja – terakota,
Ogrzewanie PC + cały dom podłogówka,
Rekuperator + GWC, drenaż budynku, bez piwnic,
Instalacja elektryczna + TV-Sat + komp. itp.
Instalacja wodna z cyrkulacją,
Podjazd + chodnik kostka – 75 m2.

To co już jest ;
1. działka,
2. wszystkie media ( będą potrzebne projekty podłączenia + koszt przyłączy do nowego budynku ),

Zaplanowane jest :
Parter :
Salon 32 m2, kuchnia z jadalnią, łazienka + toaleta, sypialnia, gabinet,
komunikacja + wiatrołap, pomieszczenie gospodarcze,
Poddasze :
Dwa pokoje dziecinne + duża łazienka
Garaż, taras

Dom policzony tak, że można już tylko wstawiać meble.
Nawet żarówki te firmowe energooszczędne ;-) bo dla całego domu i przed domem to kwota niemała,
Przyjmuję też 5-10 tys. zł rezerwy.

Liczyłem też tańszą wersję gdybym wykorzystał rurę gazową, którą mam w ziemi do ogrzewania kotłem kondensacyjnym a nie PC, tańsze okna i więcej własnej pracy, mógłbym zmieścić się w ok. 1800 zł/m2, cały czas mając na uwadze stan domu z możliwością zamieszkania.
Południe Polski, duże miasto.

Przy kalkulacji 1m2 domu należy też wziąć pod uwagę, iż niektóre wydatki niezależnie od wielkości domu są constans np. media, mapy, geodeta itp.

kabietka
15-08-2006, 22:02
My też bardzo intensywnie myślimy :roll: , czy wystarczy nam 250 tys, na prosty dom z dwuspadowym dachem o 126m p.uż, zwłaszcza, że chcemy by wybudowała go firma, ale coś czuję że chyba nie zmieścimy się w tej kwocie
pozdrawiam Ela


Nie zmieścicie się jeżeli budować zamierzacie przez firme :(
Taniej wyjdzie jak zatrudnicie na poszczególne etapy ekipy budowlane tzw systemem gospodarczym.My mieliśmy wycenę firmy na 25000 tyś stan surowy otwarty a buduje nam facet mający 3 osobową załogę za 16500,.
Tak więc widać jaka obcja jest najlepsza dla inwestora :D
Pozdrawiam
:D

wels
16-08-2006, 13:57
Kabietko - to rzeczywiście spora różnica. My też po kalkulacjach i wszystkich za i przeciw zdecydujemy się na system gospodarczy
pozdrawiam Ela

agnieszkakusi
17-08-2006, 06:42
Jeśli macie mozliwość to tylko i wyłącznie system gospodarczy. Trzeba włożyć więcej własnej pracy, ale jaka satysfakcja. Zaoszczędzone pieniądze i świadomość, że stawiało się do "własnymi ręcami"

BEZWIES
17-08-2006, 07:41
Obecnie mam policzony bardzo dokładnie dom 175 m2 ( podłóg ) + 38 m2 garaż dwustanowiskowy.
Razem materiały + robocizna + papierologia - 407-410 tys. zł. „na gotowo” przy bardzo niewielkim wkładzie pracy własnej + bardzo dokładne własne planowanie.
BK500 + 20 cm styropianu – 180 m2 ścian zewnętrznych, 700 m2 tynków tradycyjnych,
Dach ( prawie ) kopertowy z „doklejonym” garażem - razem 300 m2,
dachówka betonowa, pełne deskowanie, ocieplenie 30 cm wełny, podbitka, orynnowanie, 5 okien dachowych + 1 świetlik,
prawie całkowicie przeszklony salon + 8 innych okien,
okna drewniane, szyby U=0,6, g=0,5,
Brama garażowa 4,5 m automat, 10 drzwi wewnętrznych,
Kominek,
Salon podłoga drewniana ( mozaika 11 mm ),
Pozostałe pomieszczenia panele w dobrym gatunku,
Łazienki, kuchnia i komunikacja – terakota,
Ogrzewanie PC + cały dom podłogówka,
Rekuperator + GWC, drenaż budynku, bez piwnic,
Instalacja elektryczna + TV-Sat + komp. itp.
Instalacja wodna z cyrkulacją,
Podjazd + chodnik kostka – 75 m2.

To co już jest ;
1. działka,
2. wszystkie media ( będą potrzebne projekty podłączenia + koszt przyłączy do nowego budynku ),

Zaplanowane jest :
Parter :
Salon 32 m2, kuchnia z jadalnią, łazienka + toaleta, sypialnia, gabinet,
komunikacja + wiatrołap, pomieszczenie gospodarcze,
Poddasze :
Dwa pokoje dziecinne + duża łazienka
Garaż, taras

Dom policzony tak, że można już tylko wstawiać meble.
Nawet żarówki te firmowe energooszczędne ;-) bo dla całego domu i przed domem to kwota niemała,
Przyjmuję też 5-10 tys. zł rezerwy.

Liczyłem też tańszą wersję gdybym wykorzystał rurę gazową, którą mam w ziemi do ogrzewania kotłem kondensacyjnym a nie PC, tańsze okna i więcej własnej pracy, mógłbym zmieścić się w ok. 1800 zł/m2, cały czas mając na uwadze stan domu z możliwością zamieszkania.
Południe Polski, duże miasto.

Przy kalkulacji 1m2 domu należy też wziąć pod uwagę, iż niektóre wydatki niezależnie od wielkości domu są constans np. media, mapy, geodeta itp.


To buduj za 1800zl/m2 na gotowo w takim standardzie i zakresie z zarowkami dla mnie, a ja bede sprzedawal.