PDA

Zobacz pełną wersję : Piec Ogniwo Eko Plus M-26 jeszcze raz



kazekk
13-07-2016, 21:44
Jestem ciekawy jak się sprawuje ten kocioł u osób które użytkowały go przez okres zimowy.Czy po historii z bietką kocioł stracił całkowicie zainteresowanie i nikt się nie przyzna do jego posiadania. Bardzo proszę o opinie osób które mogły by się wypowiedzieć na jego temat.

karoka65
14-07-2016, 10:18
Jestem ciekawy jak się sprawuje ten kocioł u osób które użytkowały go przez okres zimowy.Czy po historii z bietką kocioł stracił całkowicie zainteresowanie i nikt się nie przyzna do jego posiadania. Bardzo proszę o opinie osób które mogły by się wypowiedzieć na jego temat.
Chyba na E-S już pytałeś?

kazekk
14-07-2016, 14:13
Na E-S dołączyłem się pod pytanie kolegi lucky i ze względu na brak konkretnych wpisów założyłem nowy temat na innym forum czyli tu. I czekam na wpisy osób użytkujących ten kocioł.

boluslolusj23
14-07-2016, 18:30
Jestem ciekawy jak się sprawuje ten kocioł u osób które użytkowały go przez okres zimowy.Czy po historii z bietką kocioł stracił całkowicie zainteresowanie i nikt się nie przyzna do jego posiadania. Bardzo proszę o opinie osób które mogły by się wypowiedzieć na jego temat.

Najlepiej to spytaj producenta ile tych kotłów sprzedał.
Na forum E-S jest kilku hejterów, którzy mają np. kocioł firmy X ale się wymądrzają na temat kotlł firmy Y chociaż go pewnie z bliska nawet nie widzieli.
Na tym forum jak widać jesteś od niedawna a tak dobrze ponoć znasz sprawę tzw. bietki (przepraszam panią, że tak ten casus nazwałem).
Co z tego wynika?
Że setki ludzi męczą się z "gniotem" i siedzą cicho, czy może coś całkiem odwrotnego?
A poza tym: po co się męczysz szukając ponoć czegoś dobrego wypytywaniem o OEPM skoro na rynku tyle innych dobrych urządzeń?
Jest ewidentna nadprodukcja w tym sektorze, na tym forum masz handlarzy, którzy sprzedadzą ci to, co preferują. Po co więc to bicie piany?

Strach przed wypadnięciem z rynku panie kazekk postów 2???

Tym bardziej, że wg ostatnich doniesień na rynek wnet wejdą kolejne dwie jednostki z Ogniwa. O mocach 20 i 14 kW. Właśnie dostały 5 klasę po badaniach przez notyfikowaną jednostkę badawczą.
A to "pech".

skresz
15-07-2016, 07:16
Najlepiej to spytaj producenta ile tych kotłów sprzedał.
Na forum E-S jest kilku hejterów, którzy mają np. kocioł firmy X ale się wymądrzają na temat kotlł firmy Y chociaż go pewnie z bliska nawet nie widzieli.
Na tym forum jak widać jesteś od niedawna a tak dobrze ponoć znasz sprawę tzw. bietki (przepraszam panią, że tak ten casus nazwałem).
Co z tego wynika?
Że setki ludzi męczą się z "gniotem" i siedzą cicho, czy może coś całkiem odwrotnego?
A poza tym: po co się męczysz szukając ponoć czegoś dobrego wypytywaniem o OEPM skoro na rynku tyle innych dobrych urządzeń?
Jest ewidentna nadprodukcja w tym sektorze, na tym forum masz handlarzy, którzy sprzedadzą ci to, co preferują. Po co więc to bicie piany?

Strach przed wypadnięciem z rynku panie kazekk postów 2???

Tym bardziej, że wg ostatnich doniesień na rynek wnet wejdą kolejne dwie jednostki z Ogniwa. O mocach 20 i 14 kW. Właśnie dostały 5 klasę po badaniach przez notyfikowaną jednostkę badawczą.
A to "pech".

Wow Panie boluś więc do M dołączą jeszcze dwa wspaniałe, bezobsługowe kociołki, jak dla mnie bomba. Wiadomo czy nadal w tych wspaniałych kociołkach będzie montowany super palnik BURNER-SM bo to dzięki niemu kociołek jest przecież tak zachwalany i polecany.

kazekk
15-07-2016, 08:16
Kolego boluslolusj23 nie interesuje mnie ile producent sprzedał tych kotłów.
Nie rozumiem twojego pytania ¬„Strach przed wypadnięciem z rynku panie kazekk postów 2??? ” ?
Szukam pieca dla siebie, OEMP spodobał Mi się, ale po przeszukaniu wątków na forach znalazłem inf. O problemach bietki. Dlatego zarejestrowałam się tu i zadałem proste pytanie i oprócz hejterów i trolli nikt na temat nie pisze.

skresz
15-07-2016, 09:36
Kolego boluslolusj23 nie interesuje mnie ile producent sprzedał tych kotłów.
Nie rozumiem twojego pytania ¬„Strach przed wypadnięciem z rynku panie kazekk postów 2??? ” ?
Szukam pieca dla siebie, OEMP spodobał Mi się, ale po przeszukaniu wątków na forach znalazłem inf. O problemach bietki. Dlatego zarejestrowałam się tu i zadałem proste pytanie i oprócz hejterów i trolli nikt na temat nie pisze.

Jak się nie mylę (nadmiar tożsamości na forum) to bolus to jeden z twórców kociołka wiec mam nadzieje że wystarczająco cię zachęcił do jego kupna

boluslolusj23
15-07-2016, 11:08
Panie kazekk
Kup pan sobie kociołek innej firmy. Jest tego od groma na rynku. Stłuczesz pan termometr, nie będziesz miał gorączki - jak mawiał jeden z klasyków.
OEPM nie zasługuje na pańskie zainteresowanie.Nie ten poziom.

kamihi
15-07-2016, 11:37
Prawie jak reklama Media Markt ;)

boluslolusj23
15-07-2016, 12:19
Prawie jak reklama Media Markt ;)

A jak inaczej odpowiedzieć?
Podoba mu się, ale gdzieś dojrzał, ze jeden miał problemy bo był nie doszacowany mocowo to ... zakłada wątek itd.
Na odległość capi hejtem.

karoka65
15-07-2016, 12:44
A jak inaczej odpowiedzieć?
Podoba mu się, ale gdzieś dojrzał, ze jeden miał problemy bo był nie doszacowany mocowo to ... zakłada wątek itd.
Na odległość capi hejtem.
Znowu zaczynasz swój bełkot o niedoszacowaniu ?
Najpierw niech on osiągnie to co jest deklarowane a później pisz o niedoszacowaniu, ok?
Przewalanie paliwa do szuflady i wyliczanie mocy na tej podstawie jest zwykłym mataczeniem i krętactwem.
Dla Ciebie każdy kto wspomni o M-ce i Bietce jest zaraz hejterem, prowokatorem, zazdrosną konkurencją itp i itd.
Pozdrawiam i więcej zrozumienia a mniej podejrzliwości na każdym kroku proponuję.

skresz
15-07-2016, 13:31
Boluś powinien zostać szefem marketingu albo działu sprzedaży wtedy firma by ruszyła z kopyta, pamiętam swój pierwszy kontakt z obywatelem ale niestety już miałem OEP :p

boluslolusj23
15-07-2016, 13:33
Znowu zaczynasz swój bełkot o niedoszacowaniu ?
Najpierw niech on osiągnie to co jest deklarowane a później pisz o niedoszacowaniu, ok?
Przewalanie paliwa do szuflady i wyliczanie mocy na tej podstawie jest zwykłym mataczeniem i krętactwem.
Dla Ciebie każdy kto wspomni o M-ce i Bietce jest zaraz hejterem, prowokatorem, zazdrosną konkurencją itp i itd.
Pozdrawiam i więcej zrozumienia a mniej podejrzliwości na każdym kroku proponuję.

Szanowny panie handlarzu,

A jak pan myśli? Czy ci tam, gdzie go badali to sa głupsi od pana? Nie mają pojęcia o paleniu w kotłach? tylko pan jesteś the best?
To co dla pana jest bełkotem, bo pański poziom percepcji nie wychodzi poza poziom 80% wg prawa Pareto - w Europie i nie tylko jest standardem.
Ale skoro ciągle czytanie ze zrozumieniem tekstu ponad 128 znaków stanowi dla pana problem, to już nie mój problem, tylko pana.
Rozumiem, ze zgodnie e starym przysłowiem, wśród ślepców jesteś pan jednookim królem.
A jak pan myśli? Ile 26 zostało wprowadzonych na rynek? I co? masz pan jakieś wieści o ich zlej pracy lub nierozwijaniu dedykowanej mocy? Chętnie poznam, jeśli można.
Wtopiłeś gościu tam, gdzie była potrzeba 32 i więcej, choć wiedziałeś, że 26 to max. dla tej jednostki. I mamrasz, mamrasz i końca nie widać.
Na innym forum zacząłeś znowu kpić z technicznej nomenklatury.
Rozumiem. Dla ciebie majzel to majzel, klapcęgi, to klapcęgi.
Ale w cywilizowanym świecie przyjęto pewne nazewnictwo standaryzowane. Stąd ten twój majzel, to przecinak, a klapcęgi to ...? No zgadnij!
To, ze systemy normalizacyjne, ich założenia i cała reszta przekracza twoje zdolności i umiejętności, to na prawdę nie moja wina.
Tyle, ze EU dla ciebie i tobie podobnym nie bedzie zmieniać swoich zasad, to pewnik. I albo to zrozumiesz i zaakceptujesz pobierając przy tym nieco wiedzy faktycznej, albo ... twoja broszka.

boluslolusj23
15-07-2016, 13:39
Boluś powinien zostać szefem marketingu albo działu sprzedaży wtedy firma by ruszyła z kopyta, pamiętam swój pierwszy kontakt z obywatelem ale niestety już miałem OEP :p

Przyjmij wyrazy współczucia.
jak ci się skończy ten, to na pewno zakupisz u pana handlarza innej marki. Będziesz cały happy. Oby.

p.s. a firma doskonale sobie radzi szanowny panie skresz. Czyli - jak mniemam - diametralnie różnie od pana. Umiejętnośc wklejki emotika, to proszę pana nieco zbyt mało, aby brać udzial w niektórych sprawach. Proponuje skoncentrować się na 500+. Tam może będzie łatwiej zrealizować swoje plany. Pa.

skresz
15-07-2016, 14:05
Właściwie porównanie do 500+ jest bardzo trafione z pana ust, też uważam że wszyscy łykną tą bajkę jak tą "o kotle doskonałym" a jak już będzie bum to nagle okaże się ze tylko pieluchy zostaną (tak jak u nas niedopał i smoła w kotle). No ale pan też robił dobrą zmianę tylko że w kotłach ehh

karoka65
15-07-2016, 14:27
Wtopiłeś gościu tam, gdzie była potrzeba 32 i więcej, choć wiedziałeś, że 26 to max. dla tej jednostki. I mamrasz, mamrasz i końca nie widać.

Jeśli ktoś tu umoczył poopę to na pewno nie ja panie najmądrzejszy.
Gdyby osiągnął te max nikt by słówkiem nie pisnął, ten kocioł jak i jego następca nigdy nie pracowały tam z mocą 26kW, to że wyszło Ci tak z przeliczenia przerzuconego węgla z zasobnika do popielnika nie świadczy o niedoszacoawniu na pewno a Ty mamrasz i mamrasz w koło te same dyrdymały.

boluslolusj23
16-07-2016, 11:03
Jeśli ktoś tu umoczył poopę to na pewno nie ja panie najmądrzejszy.
Gdyby osiągnął te max nikt by słówkiem nie pisnął, ten kocioł jak i jego następca nigdy nie pracowały tam z mocą 26kW, to że wyszło Ci tak z przeliczenia przerzuconego węgla z zasobnika do popielnika nie świadczy o niedoszacoawniu na pewno a Ty mamrasz i mamrasz w koło te same dyrdymały.

Masz pan rację. Dałeś pan ludziom w ogromnym siedliszczu z ogromnym zapotrzebowaniem na ciepło w najgorszym okresie wyziębienia kocioł ze s.pinkolonym sterownikiem, nie dałeś im informacji jak w nim palić i wyszło to co wyszło. Zadam pytanie raz jeszcze:
- czy wiesz pan ile 26 kW poszło w rynek?
- czy masz pan wiedzę o tym, ze ktoś jest niezadowolony, bo nie osiąga dedykowanej mocy?
Bełkoczesz pan o przesypywanym paliwie do zasobnika.
Panie śliczny: gdybyś się pan w końcu przemógł i przeczytał normę wg której badane są kotły, to byś pan się w końcu dowiedział ze do obliczenia sprawności biorą niedopał z popielnika. Też.
Rozumiem, że kwestionuje pan wyniki badan w europejskiej notyfikowanej jednostce badawczej w CZ. No to super. Tym samym widać jaką potęgą jest firma OGNIWO. Nie tylko, ze cały kraj ma w garści, to nawet poza granicami sobie radzi.
Coś mi się widzi, że pana umiejętności i wiara w spiskową teorię dziejów daleko pana zaprowadzą.
Opowiadaj pan tak dalej. Daleko pan zajdziesz. Oby tylko nie o jeden ... za daleko.

boluslolusj23
16-07-2016, 11:08
Właściwie porównanie do 500+ jest bardzo trafione z pana ust, też uważam że wszyscy łykną tą bajkę jak tą "o kotle doskonałym" a jak już będzie bum to nagle okaże się ze tylko pieluchy zostaną (tak jak u nas niedopał i smoła w kotle). No ale pan też robił dobrą zmianę tylko że w kotłach ehh

A kto panu każe palić w znacznie przewymiarowanym kotle przez 2 godz. na dobę a resztę trzymać w podtrzymaniu?
Pokaż pan kocioł, który nie będzie zachodził sadzą i smołą, gdy będą go kisić przez większa część doby. Pewnie taki jest, tyle ze innego koloru i od pana handlarza odpowiedniego. Żaden normalny producent tego panu nie zagwarantuje. Bo się fizycznie nie da. Prawa fizyki są nieubłagane. Niestety i na szczęście.
Znam jedynie jedną "doskonałą" personę. Przez grzeczność nie wymienię ani jego nicka ani innych danych.

karoka65
16-07-2016, 12:39
Masz pan rację. Dałeś pan ludziom w ogromnym siedliszczu z ogromnym zapotrzebowaniem na ciepło w najgorszym okresie wyziębienia kocioł ze s.pinkolonym sterownikiem, nie dałeś im informacji jak w nim palić i wyszło to co wyszło. Zadam pytanie raz jeszcze:
- czy wiesz pan ile 26 kW poszło w rynek?
- czy masz pan wiedzę o tym, ze ktoś jest niezadowolony, bo nie osiąga dedykowanej mocy?
Bełkoczesz pan o przesypywanym paliwie do zasobnika.
Panie śliczny: gdybyś się pan w końcu przemógł i przeczytał normę wg której badane są kotły, to byś pan się w końcu dowiedział ze do obliczenia sprawności biorą niedopał z popielnika. Też.
Rozumiem, że kwestionuje pan wyniki badan w europejskiej notyfikowanej jednostce badawczej w CZ. No to super. Tym samym widać jaką potęgą jest firma OGNIWO. Nie tylko, ze cały kraj ma w garści, to nawet poza granicami sobie radzi.
Coś mi się widzi, że pana umiejętności i wiara w spiskową teorię dziejów daleko pana zaprowadzą.
Opowiadaj pan tak dalej. Daleko pan zajdziesz. Oby tylko nie o jeden ... za daleko.
Proponuję zakończyć tą kolejną dziwną dyskusję i Waści dziwne wyjaśnienia w celu chronienia swojej poopy.
Wszystko było napisane już kilka razy, ile ten sterownik był nie sprawny, ile węgla lądowało w popielniku itp.
Można to doczytać na innym forum w relacji samej właścicielki kotła, ale ona nie jest pewnie tak uczona jak pan piękny i zapewne wszystko jej się knociło w oczach z niewiedzy.
Nie będę tu linkował żeby nie robić znowu niepotrzebnego szumu i koło pióra firmie z którą współpracuję bo oni są tutaj najmniej winni.
Widać chyba panu na tym zależy.

boluslolusj23
16-07-2016, 13:39
Proponuję zakończyć tą kolejną dziwną dyskusję i Waści dziwne wyjaśnienia w celu chronienia swojej poopy.
Wszystko było napisane już kilka razy, ile ten sterownik był nie sprawny, ile węgla lądowało w popielniku itp.
Można to doczytać na innym forum w relacji samej właścicielki kotła, ale ona nie jest pewnie tak uczona jak pan piękny i zapewne wszystko jej się knociło w oczach z niewiedzy.
Nie będę tu linkował żeby nie robić znowu niepotrzebnego szumu i koło pióra firmie z którą współpracuję bo oni są tutaj najmniej winni.
Widać chyba panu na tym zależy.

Szanowny Panie,
również proponuję to samo i ciut więcej.
Znasz się Pan przecież na paleniu. Skoro jak Pan twierdzisz niedopalone paliwo lądowało w popielniku, to co z tego Mistrzu nad Mistrze wynika?
No!, No. Trafiłeś!. Bingo. Przewęglenie, czyli nadmiar paliwa w stosunku do powietrza, albo biorąc to od poopy strony: niedomiar powietrza w stosunku do dawki paliwa.
A dlaczego tak było? Bo wentylator nie pracował de facto tak, jak pokazywał na sterowniku. Proste jak pinkolenie się dzikich.
A na koniec Mistrzu jeszcze jedno: pisałeś, że gdyby osiągał 26 kW to byłoby OK. A guzik prawda. Bo jeżeli zapotrzebowanie było wyższe, to temp. wody w układzie spadała.I tak było. A kocioł już więcej nie był w stanie wydolić, bo jego max. moc to 26 kW. Znowu proste jak pinkolenie się dzikich.
Jednak nienawiść do słowa pisanego i praw fizyki czasami potrafi dać w kość.
Jeśli jeszcze chcesz jakiejś elementarnej wiedzy Mistrzu, to pytaj bez obaw. Korepetycje z podstawówki za frico. Z poziomu akademickiego za ziarnko grochu . pasuje???

p.s. "Nie będę tu linkował żeby nie robić znowu niepotrzebnego szumu i koło pióra firmie z którą współpracuję bo oni są tutaj najmniej winni."
A to po jakiego grzyba Mistrzu wchodziłeś do tego wątku???

karoka65
16-07-2016, 16:43
Pitolenie, pitolenie i pitolenie mistrzu.
Sterownik był niesprawny bodajże 3 doby a możliwości kotła skończyli się na około 15 czy 16kW, szamotki wydupiło do szuflady z popiołem i zakończył się piękny sen o kotle w 5 klasie.
Taka prawda panie konstruktor i Ty dobrze wiesz jaka jest ta prawda, chcesz się wybielać na grzbiecie karoki, można sobie sprawdzić na Info co kiedy się działo, kiedy wyszła sprawa ze sterownikiem, kiedy była wymieniona płyta, jak kocioł pracował po wymianie jak długo jeszcze pracował u Bietki, kiedy był zamieniony na inny kocioł i cała reszta, także mistrzu skończ pier...ić.

skresz
16-07-2016, 21:34
Jeszcze raz napisze Karoka, pisałem, potrzymać i nie zdradzać że kociło wymieniony, ale ty chciałeś być uczciwy a teraz zbierasz tego żniwo ale może na przyszłość się nauczysz że zawsze trzeba grać tak jak przeciwnik pozwala a tu masz przykład braku jakichkolwiek zasad człowieczeństwa o uczciwości nie wspomnę.

ps. widzisz ja mam kocioł też przewymiarowany bo latem grzeje CWU, ogólnie szkoda tylko niekiedy ludzi co szukają naprawdę dobrego kotła i nabiorą się na mydlenie oczu pięknymi badaniami które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością

karoka65
16-07-2016, 21:58
Każdego osądzi pan Bóg i historia, niektórzy już zbierają żniwo za to co robili 5 lat temu wstecz.
Teraz trzeba chwytać się brzytwy, szkalować drugiego żeby siebie wybielić.
Karoka niema tytułów ale jest uczciwym człowiekiem, dla niektórych widać kasa zaćmiła mózgi i wyznają jedną prawdę: po trupach aby do celu.
Brzydzę się takimi ludźmi a kiedyś wydawało się że to naprawdę fajni goście.

boluslolusj23
17-07-2016, 10:04
Każdego osądzi pan Bóg i historia, niektórzy już zbierają żniwo za to co robili 5 lat temu wstecz.
Teraz trzeba chwytać się brzytwy, szkalować drugiego żeby siebie wybielić.
Karoka niema tytułów ale jest uczciwym człowiekiem, dla niektórych widać kasa zaćmiła mózgi i wyznają jedną prawdę: po trupach aby do celu.
Brzydzę się takimi ludźmi a kiedyś wydawało się że to naprawdę fajni goście.

Szanowny Panie karoka,
po raz ostatni:
twierdzi pan z uporem maniaka, że kocioł OEPM26kW nie jest w stanie osiągnąć tej mocy na standardowym paliwie spełniającym wymagania normy dla paliw handlowych. No to odpowiedz pan - proszę - jak przeszedł badania w dwóch niezależnych jednostkach badawczych? czy tam siedzą idioci na dodatek bez aparatury badawczej i na tzw. oko piszą papiery? Niech się pan raz jeszcze nad tym zastanowi. Nie wiem, czy widział pan kiedykolwiek pełny raport z takich badań. Dokładna dokumentacja techniczna, fotografie i masa innych. Właśnie po to, aby producent nie wstawił do badań czegoś innego, co różni się od produktu seryjnego. Na dodatek wystawiający papiery po pewnym czasie wykonuje tzw. audyt czyli niezapowiedzianą kontrolę i losowo z placu składowego każe sobie podstawić kociołek. Mierzy wszystkie ważne wymiary i porównuje z dokumentacją dostarczoną do badań.
Panie Karoka. To na prawdę nie jest tylko papierek od wujka Staska, którym posługują się do teraz niektórzy. Może nawet pan ich zna.

Kto kogo i gdzie szkaluje. Pokaż pan. Chociaż może lepiej nie, bo trudno abyś się pan sam oskarżał.
Ciągle pana drażni to, że świat posługuje się normami, przepisami itp. dooperelami wg pana. A najsmutniejsze jest to, że masz pan klakierów.
Po jakich trupach do celu? Gdyby tak było de facto to doskonale pan wiesz, że już handlowałbyś pan co najwyżej kalesonami. Czy mówię nieprawdę?

Wszystko i na temat.
Dużo zdrówka zyczę

boluslolusj23
17-07-2016, 10:09
Jeszcze raz napisze Karoka, pisałem, potrzymać i nie zdradzać że kociło wymieniony, ale ty chciałeś być uczciwy a teraz zbierasz tego żniwo ale może na przyszłość się nauczysz że zawsze trzeba grać tak jak przeciwnik pozwala a tu masz przykład braku jakichkolwiek zasad człowieczeństwa o uczciwości nie wspomnę.

ps. widzisz ja mam kocioł też przewymiarowany bo latem grzeje CWU, ogólnie szkoda tylko niekiedy ludzi co szukają naprawdę dobrego kotła i nabiorą się na mydlenie oczu pięknymi badaniami które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością

Panie skresz,
spróbuj pan wprosić się do którejś z uprawnionych jednostek badawczych i popatrzeć jak i czym prowadzone są badania atestacyjne. Może wówczas dotrze do pana, że to co pan napisał to wierutne bzdury.
Wszystko i na temat.

p.s. jeśli nie podobają się panu wymagania normy to zawsze może się pan zwrócić z protestem do PKN albo nawet do CEN i powiedzieć im wprost: durni ludzie, co wy za pierdoły w tych normach wypisujecie. Według mnie ma być tak, tak i tak.
Tylko, aby ktoś na to zwrócił uwagę, to trzeba podać uzasadnienie swoich twierdzeń. A to jednak wyższa szkoła jazdy.

berdnard
23-07-2016, 22:51
witam
tak se mysle do jakiego stopnia można sie poniżyć wel inż doktotory ale h z wami

boluslolusj23
24-07-2016, 11:57
witam
tak se mysle do jakiego stopnia można sie poniżyć wel inż doktotory ale h z wami

Odpowiadam podwójnie, bo jak się czyta pański wpis, to albo:
1. tak się zdarza, gdy się chce niekumatym wyjaśnić, co i jak
2. ... i z duchem twoim.

lsd
24-07-2016, 13:13
Odpowiadam podwójnie, bo jak się czyta pański wpis, to albo:
1. tak się zdarza, gdy się chce niekumatym wyjaśnić, co i jak
2. ... i z duchem twoim.

Mam identycznie jak czytam twoje wypociny lolus :-)

boluslolusj23
24-07-2016, 13:34
Mam identycznie jak czytam twoje wypociny lolus :-)

Czyli rozumiem, że nic nie kumasz. Wiedziałem. Nie uda ci się.Chociaż w większości jesteś. Tej większości.

lsd
24-07-2016, 14:04
Czyli rozumiem, że nic nie kumasz. Wiedziałem. Nie uda ci się.Chociaż w większości jesteś. Tej większości.

Zabawny z ciebie Bolek :-)

boluslolusj23
25-07-2016, 11:12
Zabawny z ciebie Bolek :-)

Tak proszę pana.
Bo w każdej dziedzinie sprawdzają się założenia z prawa Pareto.
To i w społeczeństwie ok. 80% nacji obejmuje swoim wspólnym rozumkiem tylko ok. 20% tego, co ich otacza.
Stąd wybory takie a nie inne, lemingowanie całym dziobem itd. itp.
Dużo zdrówka.

lsd
25-07-2016, 12:00
Tak proszę pana.
Bo w każdej dziedzinie sprawdzają się założenia z prawa Pareto.
To i w społeczeństwie ok. 80% nacji obejmuje swoim wspólnym rozumkiem tylko ok. 20% tego, co ich otacza.
Stąd wybory takie a nie inne, lemingowanie całym dziobem itd. itp.
Dużo zdrówka.

Ty to na wszystkim się znasz ,taki :'tynkarz,wrotkarz ,spadachroniarz' :-P

boluslolusj23
25-07-2016, 13:34
Ty to na wszystkim się znasz ,taki :'tynkarz,wrotkarz ,spadachroniarz' :-P

Murarz tynkarz akrobata w wolnych chwilach kompozytor.
Masz rację. Bo za moich czasów szkoła uczyła i wymagała. a studia też były znacznie bardziej wymagające niż w czasie tzw. niżu, gdzie przepuszcza się nie znających tabliczki mnożenia - byle kasę z ministerstwa za tzw. studenta wziąć. A znaczna część prac dyplomowych to obecnie ctrl C ctrl V. Niestety.

berdnard
25-07-2016, 15:55
widzisz sumsiedzie -tak to jest jak sie swojską okowitkę wychlapie do dna także dej se pozór bo ty możesz też się wykoleić takim wpisem
aaa jak tam euro pięć w oepm
bo jak ostatnio pale spresowaną słommą ii wydaje mi sie rze lepiszcze w nim to kurskie G brrr -ciekawi mnie tak u mnie jaka wartość pepeemów czy jakoś tak :D

boluslolusj23
25-07-2016, 17:52
widzisz sumsiedzie -tak to jest jak sie swojską okowitkę wychlapie do dna także dej se pozór bo ty możesz też się wykoleić takim wpisem
aaa jak tam euro pięć w oepm
bo jak ostatnio pale spresowaną słommą ii wydaje mi sie rze lepiszcze w nim to kurskie G brrr -ciekawi mnie tak u mnie jaka wartość pepeemów czy jakoś tak :D

Pyrsk Beruś i trzim sie kamracie. a gorolstwo i tak nie zakumo o co biego.

berdnard
25-07-2016, 20:28
a tak z ciekawości kamracie powiedz mi niebieski płomień z tej G słomy na talerzu to dobrze albo na odwrót jak się to ma do tych ppp no wiesz do nosa:D

boluslolusj23
27-07-2016, 08:54
a tak z ciekawości kamracie powiedz mi niebieski płomień z tej G słomy na talerzu to dobrze albo na odwrót jak się to ma do tych ppp no wiesz do nosa:D

Beruś
napisz normalnie czym i w czym to palisz. Bo niebieski płomień może być z różnych przyczyn.

berdnard
27-07-2016, 13:24
witam kamrata
peletem ze słomy pale w piecu ogrzewam cwu a podajnik obrotówka- sam- raczej był to pelet jak był w workach po ulewie się rozpad i proch słomianny załadowałem do zbiornika i niebieski płomień uchodzi z palnika

boluslolusj23
28-07-2016, 07:56
witam kamrata
peletem ze słomy pale w piecu ogrzewam cwu a podajnik obrotówka- sam- raczej był to pelet jak był w workach po ulewie się rozpad i proch słomianny załadowałem do zbiornika i niebieski płomień uchodzi z palnika

Na niebiesko pali się metan. Czyli twoje "paliwo" jeszcze w najlepsze żyje i zachodzą w nim procesy rozkładu beztlenowego, a bakterie "pierdzą" metanem.
Jak to masz rozdrobnione teraz, to ci pięknie mikropyły wala z komina. A że w roślinach trawiastych uprawianych zawsze będzie występował chlor, to i szansa na dioksyny i furany w takim lekkim pyle bardzo duża. "SAMO ZDROWIE".
Trzim sie mocno.

berdnard
28-07-2016, 21:39
aa moja nojlepsza mi prawi -coś kiszonką brendzi- śmierdzi wokół posesji aa to z moigo komina brr jeszcze mam i ćićwierci cetnora musza to spolić bo dostałem to badziewie gratiisowa z zaprzyjaźnionej firmy kotlarskiej-DOBREJ
mam nadzieję że mi kfaki nie odrosną na dachu heee
a tak na poważnie nie mam wiedzy na te tematy zapewne lepsze plewy jak spalanie petów
muszymy się się spotkać na ławce koło księżnej Dejzy hee:D a po lewej stronie patrząc stawiam
lody-najlepsze u nos
1 z ajerkoniakiem
2 z cytrynum
3 ze skużicum
4 polune szlak zagum
a na wiyrchu pora poziumek
a jeszcze wyżej kokoladum polune- zakład ma tele ile ja mam lipców takie jo lubia w kożdum niedzlelę
dzięki za wiedza Z2
POZDR

boluslolusj23
29-07-2016, 10:59
aa moja nojlepsza mi prawi -coś kiszonką brendzi- śmierdzi wokół posesji aa to z moigo komina brr jeszcze mam i ćićwierci cetnora musza to spolić bo dostałem to badziewie gratiisowa z zaprzyjaźnionej firmy kotlarskiej-DOBREJ
mam nadzieję że mi kfaki nie odrosną na dachu heee
a tak na poważnie nie mam wiedzy na te tematy zapewne lepsze plewy jak spalanie petów
muszymy się się spotkać na ławce koło księżnej Dejzy hee:D a po lewej stronie patrząc stawiam
lody-najlepsze u nos
1 z ajerkoniakiem
2 z cytrynum
3 ze skużicum
4 polune szlak zagum
a na wiyrchu pora poziumek
a jeszcze wyżej kokoladum polune- zakład ma tele ile ja mam lipców takie jo lubia w kożdum niedzlelę
dzięki za wiedza Z2
POZDR

Wyciep toto za haźlikiem. Zasyp zimiom, a na bezrok bydziesz mioł kompost jak sie patrzi. Ni ma co tym pieroństwym smyndzić, bo cie jeszcze somsiady do szmot nakopiom i tela z tego bydzie. Gumilaga bioło a rzić czorno.

minertu
31-07-2016, 18:02
Szanowny Panie karoka,
po raz ostatni:
twierdzi pan z uporem maniaka, że kocioł OEPM26kW nie jest w stanie osiągnąć tej mocy na standardowym paliwie spełniającym wymagania normy dla paliw handlowych. No to odpowiedz pan - proszę - jak przeszedł badania w dwóch niezależnych jednostkach badawczych? czy tam siedzą idioci na dodatek bez aparatury badawczej i na tzw. oko piszą papiery? Niech się pan raz jeszcze nad tym zastanowi. Nie wiem, czy widział pan kiedykolwiek pełny raport z takich badań. Dokładna dokumentacja techniczna, fotografie i masa innych. Właśnie po to, aby producent nie wstawił do badań czegoś innego, co różni się od produktu seryjnego. Na dodatek wystawiający papiery po pewnym czasie wykonuje tzw. audyt czyli niezapowiedzianą kontrolę i losowo z placu składowego każe sobie podstawić kociołek. Mierzy wszystkie ważne wymiary i porównuje z dokumentacją dostarczoną do badań.
Panie Karoka. To na prawdę nie jest tylko papierek od wujka Staska, którym posługują się do teraz niektórzy. Może nawet pan ich zna.

Kto kogo i gdzie szkaluje. Pokaż pan. Chociaż może lepiej nie, bo trudno abyś się pan sam oskarżał.
Ciągle pana drażni to, że świat posługuje się normami, przepisami itp. dooperelami wg pana. A najsmutniejsze jest to, że masz pan klakierów.
Po jakich trupach do celu? Gdyby tak było de facto to doskonale pan wiesz, że już handlowałbyś pan co najwyżej kalesonami. Czy mówię nieprawdę?

Wszystko i na temat.
Dużo zdrówka zyczę
Na jakim palniku była badana M-ka?

boluslolusj23
01-08-2016, 10:48
Panie Minertu,
proszę pytać u źródła, czyli u producenta, albo jeszcze lepiej w jednostce badawczej.
Tam mają całą dokumentację badanego urządzenia.

karoka65
01-08-2016, 13:27
Boluś dobrze wiesz że wszyscy posługują się świstkiem z badań a raporty z badań leżą u producenta w sejfie jak sam tu kiedyś pisałeś, nie pamiętam pod którym nickiem.

boluslolusj23
01-08-2016, 17:35
Boluś dobrze wiesz że wszyscy posługują się świstkiem z badań a raporty z badań leżą u producenta w sejfie jak sam tu kiedyś pisałeś, nie pamiętam pod którym nickiem.

Handlarz, dobrze wiesz, że zanim jednostka badawcza wystawi "świstek" to trochę czasu mija. To nie wujek Stasek - wiśnie i rumbarbar.
A przy okazji: tylko szemrani utajniają dane lub wykorzystują je cząstkowo; np. sprawność powyżej... Pamiętasz?
Gdy tylko calość dokumentacji dotrze do zleceniodawcy, to na pewno dane zostaną udostępnione do publicznej wiadomości. Bo jest się czym pochwalić.
Chcesz, to już ci mogę podać wszystko, co w dokumencie startowym wykazali.

karoka65
01-08-2016, 18:07
Nie wiem dlaczego znowu te przytyczki?
Ja jeszcze nie widziałem żadnego raportu bo mi on do niczego jest niepotrzebny, każdy sprzedawca, jak wolisz handlarz posługuje się świadectwem o ile wie o co go się w ogóle pyta, znaczy o to świadectwo.
A kto Ty jesteś żeby mi coś pokazywać czy żeby czymś się mi chwalić? ha?
Jak będzie mi coś potrzebne to otrzymam to od producenta.
A Ciebie ktoś upoważnił do publikowania takich danych? chyba jutro zadzwonię i zapytam.

boluslolusj23
02-08-2016, 08:11
Nie wiem dlaczego znowu te przytyczki?
Ja jeszcze nie widziałem żadnego raportu bo mi on do niczego jest niepotrzebny, każdy sprzedawca, jak wolisz handlarz posługuje się świadectwem o ile wie o co go się w ogóle pyta, znaczy o to świadectwo.
A kto Ty jesteś żeby mi coś pokazywać czy żeby czymś się mi chwalić? ha?
Jak będzie mi coś potrzebne to otrzymam to od producenta.
A Ciebie ktoś upoważnił do publikowania takich danych? chyba jutro zadzwonię i zapytam.

Czas najwyższy abyś się dowiedział.
Czytaj ze zrozumieniem czytanego tekstu.
Napisałem wyraźnie o dokumencie startowym. Nie jest tajny i jest dostępny. Tylko trzeba chciec wiedzieć o co chodzi.

berdnard
02-08-2016, 21:19
witej kamracie
to jaka jest prawda
palnik kanciaty czyli burner lekko zaokrąglony -czy okrągły fajka przeszedł euro pięć bo z forum ludki z intern czekają na odpowiedź hee
bo wiesz znam odowiedź

karoka65
02-08-2016, 21:44
Czas najwyższy abyś się dowiedział.

Tak?
A wiesz mam teraz wakacje i chodzi mi po głowie żeby odwiedzić firmy z którymi współpracuję a nie byłem jeszcze w Ogniwie i Kamenie.
Chyba sobie zrobię wycieczkę na dwa dni.
Zobaczę co mi powiedzą, znaczy czy pokażą mi te raporty czy każą się pałować? jak myślisz?
Może być ciekawie Boluś.
W końcu chociaż bym zobaczył jak te świstki wyglądają, byłbym chyba najmądrzejszym handlarzyną w III-ej RP :)
Świat jest mały panie piękny i nawet do karoki na wieś jaskółki dolatują.

boluslolusj23
03-08-2016, 10:23
Tak?
A wiesz mam teraz wakacje i chodzi mi po głowie żeby odwiedzić firmy z którymi współpracuję a nie byłem jeszcze w Ogniwie i Kamenie.
Chyba sobie zrobię wycieczkę na dwa dni.
Zobaczę co mi powiedzą, znaczy czy pokażą mi te raporty czy każą się pałować? jak myślisz?
Może być ciekawie Boluś.
W końcu chociaż bym zobaczył jak te świstki wyglądają, byłbym chyba najmądrzejszym handlarzyną w III-ej RP :)
Świat jest mały panie piękny i nawet do karoki na wieś jaskółki dolatują.

Szanowny Panie karoka
Mniemam, ze w Ogniwie bez najmniejszego problemu pokażą Panu raport wstępny z uprawnionej jednostki badawczej. Bo jest się czym pochwalić.
Przy okazji - tak mniemam - brał pan udział w pracach projektowych nowych OEPM 14 i 20 kW, był pan i analizował dane z badań wstępnych w laboratorium producenta i ogólnie więcej pan wie na temat tych kociołków niż taki pampoń jak ja. Nawet pewnie jakieś prawa autorskie do nich pan ma.
Dlatego szanowny panie: proponuję odpocząć na wakacjach, odstresować się, a nawet może nieco pomyśleć - jak Bog da.
Udanego wypoczynku i powrotu do realu, bo sezon wnet.

boluslolusj23
03-08-2016, 10:26
witej kamracie
to jaka jest prawda
palnik kanciaty czyli burner lekko zaokrąglony -czy okrągły fajka przeszedł euro pięć bo z forum ludki z intern czekają na odpowiedź hee
bo wiesz znam odowiedź

Beruś, muszę cię zmartwić.
Nowe Ogniwa z V klasą nadaną przez Centralne Laboratorium Urzędu Dozoru Technicznego w Poznaniu pracowały w czasie badań i będą sprzedawane z palnikiem Burner SM po lekkich modyfikacjach.

karoka65
03-08-2016, 13:43
Boluś ja to bym zobaczył te oniejsze.
Centralne Laboratorium Urzędu Dozoru Technicznego w Poznaniu?
Kiedyś ktoś darł gębę po forum o jakiś akredytacjach?
To już nie Zabrze, nie Brno ani Łódź?
Ostatni kolega ze szkolnej ławki? :)

minertu
03-08-2016, 15:17
Ja to mam takie powiedzenie,że "bumerang się wróci" i właśnie wrócił.Eh ...

Jarecki79
03-08-2016, 16:19
Beruś, muszę cię zmartwić.
Nowe Ogniwa z V klasą nadaną przez Centralne Laboratorium Urzędu Dozoru Technicznego w Poznaniu pracowały w czasie badań i będą sprzedawane z palnikiem Burner SM po lekkich modyfikacjach.

Gratuluję, UDT obok IE jest jednostką akredytowaną w EU i ma uprawnienia do badania bezpieczeństwa m.in. zagotowanie wody, stb itp.

Chciałbym jednak zapytać, bo miałem okazję swego czasu owe labo badań kotłów wizytować (w tamtym czasie większe i dobrze wyposażone miała politechnika poznańska, ale bez akredytacji), ono jest dość małe...
a jak jakoś na początku roku dzwoniłem po ofertę, to jednym z pierwszych pytań było, czy mogą do mnie dojechać zrobić badanie na miejscu...

przechodząc do pytania:
czy oni byli w Ogniwie i tam zrobili badania, czy jednak kocioł był dostarczany do Poznania?

boluslolusj23
04-08-2016, 08:54
Boluś ja to bym zobaczył te oniejsze.
Centralne Laboratorium Urzędu Dozoru Technicznego w Poznaniu?
Kiedyś ktoś darł gębę po forum o jakiś akredytacjach?
To już nie Zabrze, nie Brno ani Łódź?
Ostatni kolega ze szkolnej ławki? :)

Panie Karoka
myślę, że pan Jarecki rozwiał pańskie wątpliwości co do uprawnień tej jednostki badawczej i jej kompetencji.
I jak ci teraz w dziobku handlarzu wr.ny a podejrzliwy?

p.s. A wie pan dlaczego Poznań? Bo robią badania na ecodesign też. Tylko co to panu powie, skoro nienawiść do słowa pisanego u pana, niczym ...

Panie karoka. W ramach "dobrej zmiany" od września przywracają możliwość pobierania nauk w WSP*. Tam mają uczyć czytać, pisać i rachować. Ani śpiewu, ani religii ani nawet wf nie będzie.Proponuję skorzystać. Może się nawet jakiś kolega ze szkolnej ławki panu trafi. Jeśli nas do jednej posadzą.

* WSP - wieczorowa szkoła podstawowa

Jarecki79
04-08-2016, 12:27
Eco Design lub Eco projekt (m.in. emisja roczna gdzie brane jest pod uwagę bodajże 15%wyniku ze 100%mocy i 85%wyniku z 30%mocy)

wykonują 3 instytuty badawcze w Polsce:
Instytut Energetyki - Łódź
UDT - Poznań
oraz nowa jednostka z numerem akredytacji AB 1593 :)

boluslolusj23
04-08-2016, 13:37
Panie Jarecki
To wg PCA oni tylko będą mogli IV i V klasę wystawiać. Pokukaj pan w zakres, a zwłaszcza CO
CO – Zakres: (0÷1000) ppm, a to przy 10%O2 = 1250 mg/m3
Nawet III nie będą w stanie zbadać.
Jakoś na ecodesign to cienko ich widzę.
Pożyjemy zobaczymy
:jawdrop:

Jarecki79
04-08-2016, 18:19
Specjalnie posłużyłem się numerem akredytacji, bo nie chciałem poruty robić
Mówiąc szczerze, to moim zdaniem ma to na celu wypromowanie 3-4palników, które tam powstają.... a przy okazji....

nie będę kończył, myślę,że Pan w locie łapie o co kaman.

Wzór ich świadectw posiadam, mogę podrzucić na maila ;)

ofertowo informują,że badają klase 3,4,5 kotłów stałopalnych, automatycznych, podajnikowych oraz pelletowych zgodnie z PN-EN 303-5:2012
plus badania kotłów na zgodność z PN-EN 60335-1:2012 elektryczną na bezpieczeństwo użytkowania
oraz PN-EN 60335-2:102:2006 elektryczną na bezpieczeństwo urządzeń spalających paliwa stałe mających połączenia elektryczne

laboratorium posiada wg oferty możliwości techniczne badania kotła pod kątem uzyskania świadectwa Eco Projektu

minertu
04-08-2016, 21:58
Panie Karoka
myślę, że pan Jarecki rozwiał pańskie wątpliwości co do uprawnień tej jednostki badawczej i jej kompetencji.
I jak ci teraz w dziobku handlarzu wr.ny a podejrzliwy?

p.s. A wie pan dlaczego Poznań? Bo robią badania na ecodesign też. Tylko co to panu powie, skoro nienawiść do słowa pisanego u pana, niczym ...

Panie karoka. W ramach "dobrej zmiany" od września przywracają możliwość pobierania nauk w WSP*. Tam mają uczyć czytać, pisać i rachować. Ani śpiewu, ani religii ani nawet wf nie będzie.Proponuję skorzystać. Może się nawet jakiś kolega ze szkolnej ławki panu trafi. Jeśli nas do jednej posadzą.

* WSP - wieczorowa szkoła podstawowa

W Brnie też je robią , kompleksowo i na miejscu. Bez wysyłania czegokolwiek do innych jednostek badawczych. Czyżby w Brnie było za ciężko?

boluslolusj23
05-08-2016, 10:13
W Brnie też je robią , kompleksowo i na miejscu. Bez wysyłania czegokolwiek do innych jednostek badawczych. Czyżby w Brnie było za ciężko?

Synku,
a wiesz co to jest kasa?
Skoro gdzieś to samo można zrobić taniej, to po jakiego grzyba wydawać więcej?
Kto myśli biznesowo to nie wyciepuje zbednie kasy na staski, tylko od razu idzie tam, gdzie przepis wymaga. Wiśnie i rabarbar:yes:
A tak na marginesie: UDT Poznań jeszcze bardziej formalistyczny niż Brno. Ale i tak nie skumasz, o co chodzi to ci nie będę pacyny zawracał.

boluslolusj23
05-08-2016, 10:30
Specjalnie posłużyłem się numerem akredytacji, bo nie chciałem poruty robić
Mówiąc szczerze, to moim zdaniem ma to na celu wypromowanie 3-4palników, które tam powstają.... a przy okazji....

nie będę kończył, myślę,że Pan w locie łapie o co kaman.

Wzór ich świadectw posiadam, mogę podrzucić na maila ;)

ofertowo informują,że badają klase 3,4,5 kotłów stałopalnych, automatycznych, podajnikowych oraz pelletowych zgodnie z PN-EN 303-5:2012
plus badania kotłów na zgodność z PN-EN 60335-1:2012 elektryczną na bezpieczeństwo użytkowania
oraz PN-EN 60335-2:102:2006 elektryczną na bezpieczeństwo urządzeń spalających paliwa stałe mających połączenia elektryczne

laboratorium posiada wg oferty możliwości techniczne badania kotła pod kątem uzyskania świadectwa Eco Projektu

Co by nie było, to aby dorobić się akredytacji w PCA to trzeba w sam sprzęt i instalację ok. 300 tys. minimum wywalić. Do tego rejestracja firmy, ubezpieczenie, kadra. Pół dużej bańki jak nic. A gdzie walidacja i cala reszta?
Oferta nie pokrywa się z zapisami w PCA. Ale to ich broszka i gajowego.

Udanego urlopu, dużo słonka, ciszy, spokoju.
p.s. szkoda, że nie popracowaliście jeszcze nad swoim kociołkiem, aby go do V doprowadzić. Był blisko jak mniemam.

Jarecki79
05-08-2016, 12:16
Udanego urlopu, dużo słonka, ciszy, spokoju.
p.s. szkoda, że nie popracowaliście jeszcze nad swoim kociołkiem, aby go do V doprowadzić. Był blisko jak mniemam.

Mamy Vklasę, czekam na pełną dokumentację, nowy będzie się nazywał Skam-PV
Dotychczasowego Skama jakbym chciał mieć w V, to po testach w labo doradzili w uproszczeniu bez szczegółów 5półek i odpowiednie zawirowacze plus mała zmiana jednego elementu.
5półek, zawirowacze - to dla mnie oznacza wzrost i uciążliwość obsługi przy czyszczeniu, zatem popracowaliśmy nad nową konstrukcją i nasz grill spalinowy postawiliśmy w pionie.
Skama mogę przy prawie obecnym kształcie dociągnąć do IVklasy i poprawki sprawdzone w labo mam zamiar wprowadzić w życie, aby spalało się lepiej i czyściej.

minertu
05-08-2016, 13:05
Synku,
a wiesz co to jest kasa?
Skoro gdzieś to samo można zrobić taniej, to po jakiego grzyba wydawać więcej?
Kto myśli biznesowo to nie wyciepuje zbednie kasy na staski, tylko od razu idzie tam, gdzie przepis wymaga. Wiśnie i rabarbar:yes:
A tak na marginesie: UDT Poznań jeszcze bardziej formalistyczny niż Brno. Ale i tak nie skumasz, o co chodzi to ci nie będę pacyny zawracał.

Co Ty nie powiesz ?

boluslolusj23
05-08-2016, 13:07
Mamy Vklasę, czekam na pełną dokumentację, nowy będzie się nazywał Skam-PV
Dotychczasowego Skama jakbym chciał mieć w V, to po testach w labo doradzili w uproszczeniu bez szczegółów 5półek i odpowiednie zawirowacze plus mała zmiana jednego elementu.
5półek, zawirowacze - to dla mnie oznacza wzrost i uciążliwość obsługi przy czyszczeniu, zatem popracowaliśmy nad nową konstrukcją i nasz grill spalinowy postawiliśmy w pionie.
Skama mogę przy prawie obecnym kształcie dociągnąć do IVklasy i poprawki sprawdzone w labo mam zamiar wprowadzić w życie, aby spalało się lepiej i czyściej.

No to teraz Festung Kolberg i dużo słońca życzę. Alleluja i do przodu :hug:

boluslolusj23
05-08-2016, 13:08
Co Ty nie powiesz ?

No. I to jest prawda. Boś się ... jak ... na winklu. A niegdyś byłeś człowiekiem. To dowód, co kasa potrafi z fajnego karlusa uczynić. :goodnight:

minertu
05-08-2016, 20:26
No. I to jest prawda. Boś się ... jak ... na winklu. A niegdyś byłeś człowiekiem. To dowód, co kasa potrafi z fajnego karlusa uczynić. :goodnight:
Miałem na myśli to A tak na marginesie: UDT Poznań jeszcze bardziej formalistyczny niż Brno.

A mi jeszcze kasa do głowy nie uderzyła.

boluslolusj23
06-08-2016, 08:49
Miałem na myśli to A tak na marginesie: UDT Poznań jeszcze bardziej formalistyczny niż Brno.

A mi jeszcze kasa do głowy nie uderzyła.

To wyrażaj swoje myśli jasno, boś człek rozumny. Jeśli obraziłem, to przepraszam. :hug:
p.s. Nawet do przecinka w dokumentacji się przywalają. Na każdy detalik papier być musi. A sterownik? Głowa mała.

Jarecki79
06-08-2016, 10:04
A sterownik? Głowa mała.

Widzicie, a swego czasu tak się ze mnie nabijaliście co za głupoty o sterowniku plotę, co o jego badaniach.....

Nie wiem jak duży zakres robiliście w P-niu, ale jedyną rzeczą w kwestii sterownika, z którą się wcześniej nie spotkałem (pomijam stb, papiury, czy tez przepięcie...)...
w ramach klastra jakiś czas temu był taki kociołek w udt badany w tzw pełnej ścieżce. Jakie było wszystkich zdziwienie gdy zażądano (z pamięci piszę, więc nazwę może przekręcę) certyfikatu bezpieczeństwa oprogramowania.... jak się okazało (w tamtym czasie) w Polsce nikt tego nie robi i nie było jednostki z uprawnieniami do tego, trzeba to było zrobić w DE, bo tam najbliższy instytut z takimi uprawnieniami...

boluslolusj23
06-08-2016, 14:44
Widzicie, a swego czasu tak się ze mnie nabijaliście co za głupoty o sterowniku plotę, co o jego badaniach.....

Nie wiem jak duży zakres robiliście w P-niu, ale jedyną rzeczą w kwestii sterownika, z którą się wcześniej nie spotkałem (pomijam stb, papiury, czy tez przepięcie...)...
w ramach klastra jakiś czas temu był taki kociołek w udt badany w tzw pełnej ścieżce. Jakie było wszystkich zdziwienie gdy zażądano (z pamięci piszę, więc nazwę może przekręcę) certyfikatu bezpieczeństwa oprogramowania.... jak się okazało (w tamtym czasie) w Polsce nikt tego nie robi i nie było jednostki z uprawnieniami do tego, trzeba to było zrobić w DE, bo tam najbliższy instytut z takimi uprawnieniami...

Kto plótł, to plótł. Ja na pewno nie. Bo trochę przepisy znałem i pewnie jeszcze znam.
Ważne, że sterownik z Kutna przeszedł wszystkie wymagania. Kocioł z Ogniwa też.

bolek_bolecki
06-08-2016, 20:11
Widzicie, a swego czasu tak się ze mnie nabijaliście co za głupoty o sterowniku plotę, co o jego badaniach.....


A po co to komu, skoro wychodzi na to że każdy sterownik na badaniach pracuje tak samo... (znaczy nie tak jak w realu).

QIM
07-08-2016, 21:50
A po co to komu, skoro wychodzi na to że każdy sterownik na badaniach pracuje tak samo... (znaczy nie tak jak w realu).

Bo każdy kocioł na badaniach pracuje inaczej, niż w realu :) czyli każdy musi tak samo :)