PDA

Zobacz pełną wersję : separator co to takiego czy warto działkę obok tego?



I.W.
06-11-2004, 03:48
Witam
Przy działce którą chcę kupić urząd miejski planuje zainstalować tzw, separator z urządzeniami towarzyszącymi :o . Ma to być element kanalizacji sanitarnej i burzowej dzielnicy. W tym miejscu również nowa kanalizacja będzie włączona do istniejącej już rury. Nie wiem czy ma to znaczenie ale obok znajduje się rzeka i nie wiem czy oni nie chcą czegoś wstępnie na miejscu oczyszczać i zrzucać do tej rzeki (Np wód opadowych). Działka jest duża ok 100m x 30 m przy rzece więc dom i tak jest planowany ok 60 m od tej granicy (do 50 m nie wolno budować co najwyżej bud gospodarczy za zgodą urzędu marszałkowskiego). Cena działki przystępna i dość dobre położenie.
Czy ma ktoś pojęcie jak coś takiego może wyglądać i na ile jest uciążliwe? Co myślicie o takiej działce? Czy znacie jekieś forum kanalizacyjne :wink: (chyba napiszę do Tadzia Norka).

marpanek
06-11-2004, 06:32
Separator to szczelne urządzenie , które ma za zadanie oddzilić niektóre frakcje ścieków, tutaj chyba deszczowych i dalej spuścić je do rzeki.
Co jakiś czas bedą to czyścić i wtedy może trochę śmierdzieć, ale za to z tej strony działki cisza i spokój. Może tylko bzyczeć jakaś pompa. :(