PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ktos buduje lub wybudowal z Prothermu 44 P+W ??



pawllo
06-11-2004, 14:31
Czesc!
Mam zamiar budowac dom z "Prothermu 44 P+W, bardzo prosze o opinie na ten temat, czy jest to dobry material itp., moze ktos wlasnie buduje prosze o opinie, pozdrawiam!!

grzegorzleg
02-12-2004, 17:41
Miałem budować z Porothermu 44 P+W,ale zdecydowałem się na porotherm25+ styro12
Jeśli chcesz się dowiedzieć o tym materiale to użyj wyszukiwarki
http://www.murator.com.pl/forum/search.php?
i wpisz porotherm Zyczę miłęj lektury...No i to się nadaje do wymiany doświadczeń.... http://www.murator.com.pl/forum/viewforum.php?f=34

pawllo
02-12-2004, 18:56
Dzieki za wiadomosc tam już szukalem, chciałbym z kims pogadac na ten temat koto już wybudowal, jestem ciekawy dlaczego ty zrezygnowales?
pozdrawiam

Toudee
03-12-2004, 06:48
A jakie jest wasze zdanie na temat informacji o "nie trzymaniu" norm przez Porotherm. ja u siebie w projekcie mam 38-kę na ścianę jednowarstwową i już zgłupiałem - zmieniać na BK czy silkę albo nie ?

pawllo
06-12-2004, 17:41
Trudno mi cos Ci odpowiedziec bo sam sie zastanawiam czym budowac, jest wiele dodrych i zlych wiadomosci, choc jak na razie jestem za prothermem sciana jednowarstwowa, chcialbym wlasnie z kims pogadac kto ma juz cos takiego za soba, a moze cos ciekawego napisza w styczniowym "Muratorze"
pozdrawiam

Krzyszto
06-12-2004, 18:52
Co do PH 44 to trudna sprawa. Problemy mogą się pojawić przy wieńcu i przy oknach (mostek termiczny). Poza tym musisz zastosować zaprawę ciepłochronną a to kosztuje. Wienerberger wypuścił już ścianę 50cm bo 44 nie jest zbyt ciepła. Dodatkowo wzrasta koszt fundamentów bo muszą być prawie 2x szersze niż przy ścianie np. 25 a to wszystko generuje koszty.
Ja buduję z ceramiki ścianę 2W ale dlatego bo dałem d... przy fundamentach. Następnym razem budowałbym ścianę 3W.
Pozdrawiam

Dopuser
06-12-2004, 19:09
... jak na razie jestem za prothermem sciana jednowarstwowa...

Ja zbudowałem z Porothermu 44 P+W, zaprawa zwykła. Jeżeli bym miał zmienić to tylko na Porotherm50 lub coś analogicznego z keramzytu. A dlaczego akurat z tego materiału: bo chyba najbardziej "przyjazny" człowiekowi... założyłem po prostu że wszelkie ocieplenia czy bloczki styropianowe po prostu odpadają, podobnie wełna... w czym problem ?

tomas matla
06-12-2004, 19:19
w ubiegłym tygodniu zakończyłem stan surowy otwarty,ściany porotherm 44 ,strop ceramiczny porotherm,dach ceramiczny ruppa(teraz już brass),od początku byłem przekonany do porothermu(opinie znajomych ,którzy już mieszkają i moje 'pozytywne' nastawienie do ceramiki), jednak nie chcę styropianu na ścianach(sk. betonowe bloki ocieplone styropianem oraz termos),być może rach. za ogrzewanie będą wyższe, tego nie wiem,jeśli chcesz ocieplać to buduj z maxa,wyjdzie podobnie jak jednowarstwowy porotherm lecz taniej niż porotherm + ocieplenie,a jeśli chodzi o zaprawę ciepłochronną to wcale nie jest ona taka droga zwłaszcza jak wynegocjujesz spory rabat i kupisz na wykonawcę(7% vat)

AVID
07-12-2004, 17:12
Ja też zbudowałem z PTH 44 i jedyna z wad jest nierówny materiał a druga o której nikt nie mówi to to że Winenberger dodaje popiołu do cegieł i jak zaczołem ciąć cegły to zauważyłem(oficjalnie tłumaczą sie że to niewypalona cegła buhahahhaa)Ale to jest podobno tajemnica poliszynela!!!!!!!!!!!!!!!!Jeśli chodzi o zaprawę to u mnie wyszło na dom o powierzchni całkowitej około 260 metrów kw. 220 worków.Co jest nie powiem wysiłkiem finansowym który przy YTONGU nie ma miejsca bo klej sie dostaje w cenie pustaka:) Właściwie to wiem że jak bym budował jeszcze raz to mimo tych wad zbudował bym jeszce raz z tego materiału bo nie ma alternatywy oczywiście wg mnie.
No i najważniejsze EKIPA!!! technologia jest prosta jak konstrukcja cepa (sam byś zbudował zaręczam CIe teraz to wiem )ale wymaga jednego PRECYZJI!!!I DLATEGO JAK BUDOWALI U MNIE TO AUTENTYCZNIE STAŁEM ZA PLECAMI MURARZOWI:):):)
Miałem rok temu te same rozterki co Ty więc doskonale Cię rozumiem .NIe martw sie co byś nie zrobił zawsze będiesz sie zastanawiał a może ................Nie daj sie zwariować i głowa do góry
Powodzenia
PSjak byś coś chcaił to daj znać:):):))

echo
08-12-2004, 07:38
A my wybudowaliśmy z PTH 44 P+W i jesteśmy bardzo zadowoleni!!!
Najpierw jednak poszukałem opinii osób, które mieszkają w takich domach (mam kilku znajomych i sąsiadów). Porozmawiałem z nimi, pooglądałem i wybrałem materiał na dom na podstawie praktycznych ich doświadczeń i spostrzeżeń.
Z praktyki powiem tylko jedno: nie bierz pod uwagę tych opinii, które przedstawieją ogromne mostki termiczne (wszystkiemu można zaradzić, np pomiędzy nadproża wkłada się styropian), straszną kruchość i niedokładność PTH i wiele, wiele innych strasznych wad.
Mamy cały dom z PTH44 a ostatnią warstwę ścianki kolenakowej z Prefabetu (szary beton komórkowy) z uwagi na to, że potrzebowałem pustaki o szer 6 cm aby obmurować murłatę - na tej podstawie upewniłem się jeszcze, że wybór ceramiki poryzowanej to dobry wybór.

Daroll
10-12-2004, 12:31
a czy sam por 44 bedzie cieply?? bez styropianu czy welny?? czy nie lepiej zastosowac max 29+12styro??

dobrzykowice
10-12-2004, 13:45
a czy sam por 44 bedzie cieply?? bez styropianu czy welny?? czy nie lepiej zastosowac max 29+12styro??


44 jest przeznaczony do ściany jednowarstwowej i robienie dodatkowego ocieplenia mija się z celem :)
Mieszkam w takich ścianach juz od roku i jest Ok

echo
10-12-2004, 16:42
czy nie lepiej zastosowac max 29+12styro??

moim zdaniem - NIE (ale to moja subiektywna opinia)