PDA

Zobacz pełną wersję : Długi weeekend - odpoczywamy czy na budowie ?



gosciu01
07-11-2004, 22:39
no właśnie, robótka czy pywko ?

bo ja pobruszę trochu przy pywku :wink:

co robicie w listoadzie, przy tej pogodzie ?

Cz.

flayp
07-11-2004, 23:32
4 dni piwko??? chyba poukładam drzewo na zimę, podobno ma być marna zima, ale palić trza

Jezier
07-11-2004, 23:35
Jaki tam długi. Ja zwyczajowo dwa z 4 dni mam pracujące.

pirat
08-11-2004, 07:24
liscie pograbie, postprzatam troche w domku, połącze instalacje elektryczną a pozniej wypije sobie ciepłe piwko z soczkiem o ...

KaiM
08-11-2004, 07:28
Walczymy nadal coby zdążyć przed zimą - nawet jeśli lekką. W ten weekend udało się ocieplić fundament styropianem - brrr jak to piszczy przy cięciu. Pozostało mi właśnie na długi weekend ułożyć kanalizację oraz folię i zasypać wszystko piaskiem.

I to niestety będzie już ostatnia akcja w tym roku - potem będzie nudno.

Tak przy okazji - czy ławy sznurkowe od geodety są jeszcze potrzebne kiedy stoją już sciany fundamentowe? Coś słyszałem że pierwszy rząd bloczków ścian nadziemia trzeba jeszcze wg sznurków - dajcie znać.

pattaya
08-11-2004, 09:33
Najpierw 2 dni remanent w firmie a potem na budowę!
Będę zasłaniał dziurę na schody w stropie i popalę trochę kawałków stempli i desek.

pattaya
08-11-2004, 09:36
Tak przy okazji - czy ławy sznurkowe od geodety są jeszcze potrzebne kiedy stoją już sciany fundamentowe?
A jak Ty to zrobiłeś?Przecież sznurki powinny wyznaczać osie ław.

sidney
08-11-2004, 09:38
Ja widzę 4 dni budowlanki i porządków na budowie, ale to dla mnie odpoczynek i przyjemność :)

KaiM
08-11-2004, 09:41
Tak przy okazji - czy ławy sznurkowe od geodety są jeszcze potrzebne kiedy stoją już sciany fundamentowe?
A jak Ty to zrobiłeś?Przecież sznurki powinny wyznaczać osie ław.

juz tlumaczę

co wyznaczają sznurki to kwestia gwoździ na deskach. U mnie geodeta wyznaczył obrys zew. budynku a na moją prosbę również osie.

Wg osi tak jak mówisz wykonałem ławy fundamentowe a potem ściany (monolityczne wylewane w szalunku). No i teraz mam ściany oraz sznurki. Zastanawiam sie czy są jeszcze potrzebne. Wiadomo że budowa to nie apteka i tu gdzies mam centymetr w lewo a tam w prawo. Ale to jestem w stanie stwierdzić wyłącznie kiedy mam sznurki :lol:

A że mi trochę zaczęły teraz przeszkadzać to chętnie bym je zdjał. Ale nie wiem czy przy murowaniu ścian nadziemia wiosną murarze nie zapytają gdzie osie? gdzie obrys? (poziom 0 mam zaznaczony jeszcze w czterech miejscach poza obrysem). Stąd moje pytanie.

Tomek_J
08-11-2004, 09:51
Ja widzę 4 dni budowlanki i porządków na budowie, ale to dla mnie odpoczynek i przyjemność :)

To jest ostatnia szansa na zrobienie tych pac zewnętrznych, które muszą być skończone przed zimą, więc o odpoczynku mowy nie ma. Muszę zamontować okna w ścianach szczytowych na poddaszu stajenki, zafugować te ścianki (gołe pustaki), żeby się woda nie gromadziła, zabezpieczyć, co się da, zagrabić śmieci w okolicy itd. itp. A potem zima - już mam kilka pomysłów na prace wewnątrz domu... Tyle, że mam na nie całą zimę, będę je robił powolutku, a miarę własnych sił i "chciejstwa", bez pośpiechu. I to będzie Pięęęękne ! :)

MEDYK
08-11-2004, 09:57
Walczymy nadal coby zdążyć przed zimą - nawet jeśli lekką. W ten weekend udało się ocieplić fundament styropianem - brrr jak to piszczy przy cięciu. Pozostało mi właśnie na długi weekend ułożyć kanalizację oraz folię i zasypać wszystko piaskiem.

I to niestety będzie już ostatnia akcja w tym roku - potem będzie nudno.

Tak przy okazji - czy ławy sznurkowe od geodety są jeszcze potrzebne kiedy stoją już sciany fundamentowe? Coś słyszałem że pierwszy rząd bloczków ścian nadziemia trzeba jeszcze wg sznurków - dajcie znać.

Ja bym zostawił. U nas też przeszkadzały te dechy, ale majstry nie pozwoliły rozwalić ich bo korzystali z nich również po wyciągnięciu piwnic i zalaniu stropu.
pzdr

pattaya
08-11-2004, 10:07
co wyznaczają sznurki to kwestia gwoździ na deskach. U mnie geodeta wyznaczył obrys zew. budynku a na moją prosbę również osie.

Teraz wszystko jasne.A co do sznurków...Chyba Ci nie przeszkadzają?Zostaw je jak są,przeżyją zimę to dobrze,nie to trudno.

KaiM
08-11-2004, 10:35
co wyznaczają sznurki to kwestia gwoździ na deskach. U mnie geodeta wyznaczył obrys zew. budynku a na moją prosbę również osie.

Teraz wszystko jasne.A co do sznurków...Chyba Ci nie przeszkadzają?Zostaw je jak są,przeżyją zimę to dobrze,nie to trudno.

sznurki faktycznie to nie problem - przeszkadzają paliki z deskami w szybkim zasypaniu wszystkiego Catem :-(

qrcze czyli jednak zostawic? a mialo byc tak pieknie....

buba48
08-11-2004, 10:41
...co robicie w listoadzie, przy tej pogodzie ?

Po zmianie czasu na zimowy pozostają tylko roboty wewnętrzne i majsterkowanie ! :P

hadzar
08-11-2004, 10:48
ja mam pytanie w sprawie tych sznurków.....kiedy geodeta wyznacza dom..po zdjeciu humusu czy przed......jak przed, to jak te sznurki czy tam paliki chronic??......i nie smiać sie i nie pastwic nowa jestem...:)

pattaya
08-11-2004, 10:52
Po zdjęciu humusu.

KaiM
08-11-2004, 10:54
ja mam pytanie w sprawie tych sznurków.....kiedy geodeta wyznacza dom..po zdjeciu humusu czy przed......jak przed, to jak te sznurki czy tam paliki chronic??......i nie smiać sie i nie pastwic nowa jestem...:)


powiem Ci jak ja zrobilem - ustalilem wg planu zagospodarowania terenu gdzie będzie stał dom (a raczej to plan zrobilem wg ustawienia domu mojego pomyslu ale to juz inny temat).

Wokół wyznaczonego prostokąta dodałem po 3m z każdej strony (ale mam dużą działkę no i chciałem ściągnąć humus żeby się nie zniszczył przy budowie). Tak wyznaczony obszar kazałem zepchnąć Catem na dwie zgrabne kupki - przyda sie później jak juz dom bedzie stał.

Wtedy wszedł geodeta i na plaskim jak stół lotnisku wbił swoje paliki - które już mi teraz przeszkadzają jak już wspominałem.

pozdrawiam
KaiM

hadzar
08-11-2004, 11:02
Pattaya, KaiM...dziękuje;))

pattaya
08-11-2004, 11:13
Patrz KaiM,zrobiłem identycznie.Też po 3m :D

bodzio_g
08-11-2004, 19:12
no właśnie, robótka czy pywko ?

bo ja pobruszę trochu przy pywku :wink:

co robicie w listoadzie, przy tej pogodzie ?

Cz.
Cześć
Ja piwko, robota i praca (piwko i robota na budowie, a praca ...w pracy :wink: :D )

PADI
08-11-2004, 19:18
[quote="gosciu01"]no właśnie, robótka czy pywko ?

2 dni budowa :-? , niedziela na nura :D , a potem duzo pyfka :lol: :lol:

Pascall
08-11-2004, 21:44
Ja jak najbardziej na budowie. Trzeba zabezpieczyc chate przed zima [stan surowy otwarty] :wink:

gosciu01
08-11-2004, 22:52
ludziska, ale jesteście zakręceni :wink: :lol:

chyba nikt tutaj nie wspomniał o dobrym filmie, spektaklu czy też spotkaniu ze znajomymi.

Rozumiem, że nie czas na spacery, ale do tego stopnia tylko budowa :o

no, sam się czasem zmuszam na wyjście do kina :wink: , gdy na budowie materiał leży ... :lol:

ale na pywko ze znajomymi, nie trzeba mnie namawiać, szczególnie już w nowych murach.

Nie zapominajmy o "normalnym" życiu.

Cz.

09-11-2004, 12:44
:) My dokladnie jak Pascall , tez zaczelismy zabijac otwory , a chcemy zdazyc zanim miejscowi zmarzna i stwierdza, ze nasze stemple i deski po szalunkach juz sa nam niepotrzebne. :lol: Ale to i tak nie praca, a sama przyjemnosc ! :lol:

Przemcio13
09-11-2004, 13:44
Właśnie ale jesteście zakręceni :D ja zporoszę kolegów na piwko na budowe, a przy okazji troszkę pomogą przy regipsach, no i miło będzie :D

trach
09-11-2004, 13:54
Ja tak jak Jezier, dwa z tych czterech mam robocze. Ale firma nie moja własna, więc jak wezmę na jeden dzionek urlop, to jeszcze zrobię pewne zakupy w stolycy.
A w same święta czyli 11-go mam zamiar sadzić drzewka. Jak mawia Rbit: zielonym do góry !...

JacekS
09-11-2004, 16:33
Ja zmieniam klimat i jade do pierwszego domu w bieszczdy popatrze na ogień w otwartym kominku:) no i oczywizda bez piwa sie nie obędzie

gosciu01
10-11-2004, 22:47
jutro jadę do nowego domku, parę rzeczy czeka, a jakże ...

ale od piwka zacząłem dzisiaj długi weekend, no to zdrówko :P


Cz.

KaiM
11-11-2004, 17:09
Pierwszy dzien swietowalem - a jakze - na budowie :lol:
Plan zostal wykonany - kanalizacja ułożona.

A propos pytanie - jeżeli ze spadku wychodzi mi że rura pomarańczowa fi110 będzie przez jakieś 2m zabetonowana swoją górną połową a dolną będzie leżeć w ubitym piasku - czy to jej jakoś zaszkodzi? Czy lepiej jednak całą dać w piasku? Wszelkie uwagi mile widziane.

I druga kwestia - o czym mogłem zapomnieć? O tyle ważne że być może w sobotę zasypię fundamenty piaskiem a wtedy będzie już za późno. Do tej pory mam zrobione:
- rozprowadzenie kanalizacji pomarańczowymi rurami fi110 i fi160 z wyjściem na zew. budynku
- zrobione doprowadzenie powietrza do kominka z zew.
- wprowadzone z zewnątrz 6 rur osłonowych Arota fi75 do pomieszczenia gospodarczego do kabli elektr. wody do podlewania ogródka i innych z rezerwą na przyszłe pomysły
- wprowadzenie uziemienia fundamentowego do pom. gosp.
i ..... no właśnie ostatnia szansa zanim zasypię

pozdrawiam i z góry dziękuję za Wasze pomysły

Ew-ka
11-11-2004, 17:13
Wróciliśmy z budowy - wymurowaliśmy luksferowe okno w garażu ( 4 warstwy - jutro reszta)

Pascall
11-11-2004, 17:15
KaiM moze TUTAJ (http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=23376) znajdziesz cos ciekawego :wink:

KaiM
11-11-2004, 18:05
KaiM moze TUTAJ (http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=23376) znajdziesz cos ciekawego :wink:

Dzięki Ewka ale tamto już czytałem. W ogóle sporo już na Forum szukałem w tym temacie. Dlatego nie zakladam nowego wątku tylko tak wtracilem przy okazji moje zapytanie

pozdrawiam
KaiM

gosciu01
11-11-2004, 20:19
I druga kwestia - o czym mogłem zapomnieć?



Jeśli będziesz miał kominek, to rura PVC doprowadzająca powietrze do spalania, 100-150 z wyjściem w miejscu gdzie będzie wkład.


Cz.

KaiM
11-11-2004, 20:48
I druga kwestia - o czym mogłem zapomnieć?



Jeśli będziesz miał kominek, to rura PVC doprowadzająca powietrze do spalania, 100-150 z wyjściem w miejscu gdzie będzie wkład.


Cz.

Dzieki o tym udało mi się jednak nie zapomnieć. Mam pomarańczową 110 którą mam zamiar zakończyć na zewnątrz taką wywiewką (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=34521509)

11-11-2004, 20:52
ludziska, ale jesteście zakręceni :wink: :lol:

chyba nikt tutaj nie wspomniał o dobrym filmie, spektaklu czy też spotkaniu ze znajomymi.

Rozumiem, że nie czas na spacery, ale do tego stopnia tylko budowa :o

no, sam się czasem zmuszam na wyjście do kina :wink: , gdy na budowie materiał leży ... :lol:

ale na pywko ze znajomymi, nie trzeba mnie namawiać, szczególnie już w nowych murach.

Nie zapominajmy o "normalnym" życiu.

Cz.


Czesłav, mozna przyjemne z pozytecznym
czyli mozntaz armatury przy pifku, zerkając na "Zemste" ... :wink:


ja mam pytanie w sprawie tych sznurków.....kiedy geodeta wyznacza dom..po zdjeciu humusu czy przed......jak przed, to jak te sznurki czy tam paliki chronic??......i nie smiać sie i nie pastwic nowa jestem...:)

hadzar - kiedy wyznacza ?
wtedy kiedy Ty to określisz ...

czy przed czy po zdjeciu humusu?
nie ma znaczenia ...
ławice moga byc w odległosci zarówno 1 m jak i 5 m od budynku zlokalizowane
i nie musza byc przeszkoda dla koparki ...

sta28
11-11-2004, 21:10
Wolny, ale pracowity... Właśnie skończyłem układać podłogę na strychu :D

pattaya
16-11-2004, 11:05
No i z planów d...a wyszła.
Zachorowałem i przeleżałem kilka dni :evil:

trach
16-11-2004, 11:23
Kondolencje, pattaya.

Moje plany się udały - 11-go zaczęte i kontynuowane dalej sadzenie drzewek ma się ku końcowi, jeszcze 200 sosenek na jutro rano i... finito.