PDA

Zobacz pełną wersję : Podłogówka i wykładzina dywanowa



Jagna
08-11-2004, 20:08
Szukałam w wyszukiwarce i nie znalazłam. Czy można położyć wykładzinę na ogrzewaniu podłogowym? Są jakieś wykładziny, które do tego się nadają? Ostatnio myślimy o położeniu podłogówki w całym domu, ale jednak w sypialniach chcielibyśmy coś przytulnego i nie drewno. Chłopcy lubią bawić się na podłodze, dlatego przydałoby się coś miękkiego pod pupsko....

08-11-2004, 20:16
Z tego co sie dowiadywalam, to sa specjalne wykladziny i dywany na podlogowke.

gosciu01
08-11-2004, 20:28
oj, może być ciężko,

jeśli jest Ci zimno to zakładasz sweterek, który dobrze zatrzymuje ciepło i izoluje od zimna. Podobnie jest z wykładziną.

Ale nie jest to niemożliwe.
Sposób 1 :
zwiększyć temperaturę w podłogówce i tam gdzie nie będzie wykładziny, odpowiednio policzyć pętelki, aby nie przegrzewać innych pomieszczeń.
Wykładzinę trzeba by umiejętnie dobrać, w pozostałych pomieszczeniach ( bez wykładziny ) pod rurki dać koniecznie folię aluminiową i nieco zwiększyć grubość jastrychu. Można też odpowiednio policzyć i dobrać przepływy (wyregulować na rozdzielczach ). Można też w pomieszczeniach z wykładzinami, zaplanować krótsze pętelki podłogówki.

Jednym słowem bardzo dobry projekt.

Sposób 2.
widziałem połączenie paneli z wykładziną za pomocą takiej listwy.
strefy brzegowe i tam gdzie nie będzie to konieczne zastosować panele lub ewentualnie gres, świadomie zwiększajac moc podłogówki w tych miejscach, w pozostałeych wykładzina.

no ale trzeba by to przeliczyć i zaznaczam, nie każda wykładzina.

Podam też własny przykład,
w salonie 30 m2, leży gruby dywanik z wełny ale ma on ok. 4-5 m2 + skóra taka z owcy czy też innego puchacza. Nie zauważyłem niedogodności, ale to tylko kilkanaście procent podłogi.


Cz.

Jerzysio
17-11-2004, 12:29
Generalnie rzecz biorąc musisz szukać wykładzin dywanowych które maja znaczek określajacy zastosowanie do ogrzewania podłogowego. wbrew pozorom jest sporo takowych, jednak z założenia musisz odrzucić wszystkie "futrzaste" i szukać tych których wartość jest poniżej ( o ile dobrze pomnę :-? ) 0,012 kW/m2 :-?
Pozdro
J

Jagna
17-11-2004, 15:28
Dzięki :D

Grzesiek13
17-11-2004, 17:09
Kilka dni temu pojawił się podobny wątek, więc go przeglądnij .