PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy!!!



julkawrocław
08-11-2004, 20:50
Ma ktoś może wzór pozwu przeciwegzekucyjnego.Komornik raczył zająć piec który jest moją własnością,a stał sobie u kolegi który okazało sie ma takie kłopoty.

sidney
09-11-2004, 07:46
julkawrocław jeżeli piec jest twój i masz na to dokumenty to musisz wystąpić do organu egzekucyjnego (komornika) w terminie 14 dni od dnia uzyskania wiadomości o czynności egzekucyjnej(zajęcie pieca) z żądaniem wyłączenia tej rzeczy spod egzekucji, przedstawiając dowody na poparcie swojego żądania. Komornik na odpowiewie na twoje pismo w ciągu 14 dni (ewentualnie 28 dni), do czasu wydania postanowienia komornik zaniecha dalszych czynności egzekucyjnych w stosunku do pieca. Co do pisma jest to wniosek o wyłączenie rzeczy spod egzekucji, niestety nie mogę wkleić tego wkleić

julkawrocław
09-11-2004, 15:38
To mam się udać do komornika czy do sądu z wnioskiem.Na piec oczywiście mam fakture i karte gwar.

mww
09-11-2004, 15:45
Moim zdaniem do komornika.

sidney
10-11-2004, 07:26
pismo z prośbą o wyłaczenie spod egzekucji pieca składasz wraz z fakturą lub innym dokumentem świadczącym że piec jest twój, w dokumencie muszą się znajdować twoje dane, u komornika sądowego lub u komornika w Urzędzie Skarbowym itp. w zalezności jaki komornik prowadzi postepowanie egzekucyjne

Joasia
12-11-2004, 13:26
Na powództwo przeciwegzekucyjne zawsze masz czas - a przeciez trzeba tam zapłacić wpis. Po co?
Lepiej najpierw spróbować rzeczy prosztszych i tanszych, tj:
1. zwrócić się bezpiośrednio do komornika z fakturą i gwarancją na piec - powinno wystarczyć i powinien zwolnić piec spod zajęcia;
2. Jeśli nie - to składasz do sądu skargę na czynność komornika - na postanowienie o zajęciu pieca - opłacasz ją najlepiej od razu - znaczek sądowy 50,- zł - uwaga, na wniesienie skargi na czynności komornika masz tylko 7 dni od kiedy się o tej czynności dowiedzxiałeś - potem sąd skargę odrzuci, i zostanie Ci tylko powództwo przeciwegzekucyjne (wpis: 8 % od wartości pieca).

Jakby trzeba było więcej szczegółów, to pytaj na priva.

Joasia

sidney
15-11-2004, 09:21
Joasiu jakie powództwo, składasz zwykły wniosek o wyłączenie rzeczy spod egzekucji z dowodem zakupu do komornika i masz na to 14 dni, po tym terminie piec może być zlicytowany i będzie po sprawie.

Joasia
15-11-2004, 17:51
No tez właśnie to napisałam: najpierw do komornika - a potem ewentualnie inne możliwości.
A "wniosek o wyłaczenie od egzekucji" to wlaśnie powództwo przeciwegzekucyjne - i nie jest obwarowane żadnym 14-dniowym terminem, i oplaca się od niego wpis. Uwierz mi, wiem, co piszę :D .