PDA

Zobacz pełną wersję : Szumi?ce grzejniki Kermi



KasiaS
09-11-2004, 07:20
Witam,

włączyliśmy ostatnio ogrzewanie gazowe, no i wszystko byłoby ok gdyby nie to że grzejniki wydają dźwięk podobny do szumu, mąż mówi że to przepływająca woda ale ja pierwszej nocy nie mogłam spać (przyzwyczajona do absolutnej ciszy) chyba coś jest nie tak bo grzejniki powinny być cichutkie....tak mi się wydaje. Czy wiecie o co chodzi ? Może powinnam je reklamować a może po prostu jakoś wyregulować?...

I to wszystkie 12 grzejników wydaje taki dźwięk....

pozdrawiam

Daru
09-11-2004, 07:45
U mnie wogole nie słychac grzejników (Brugmany) i u ciebie też powinno byc cicho

Snowdwarf
09-11-2004, 07:46
woda szumi i tyle...
jak jest cicho to po prostu słychac - przyzwyczaisz się
---

mib
09-11-2004, 07:58
woda szumi i tyle...
jak jest cicho to po prostu słychac - przyzwyczaisz się
---

inteligentna odpowiedź

inwestor
09-11-2004, 07:58
Witam,

włączyliśmy ostatnio ogrzewanie gazowe, no i wszystko byłoby ok gdyby nie to że grzejniki wydają dźwięk podobny do szumu, mąż mówi że to przepływająca woda ale ja pierwszej nocy nie mogłam spać (przyzwyczajona do absolutnej ciszy) chyba coś jest nie tak bo grzejniki powinny być cichutkie....tak mi się wydaje. Czy wiecie o co chodzi ? Może powinnam je reklamować a może po prostu jakoś wyregulować?...

I to wszystkie 12 grzejników wydaje taki dźwięk....

pozdrawiam
To nie jest problem w grzejnikach. Przyczyną może być pompa o zbyt dużym wydatku, albo złe wyregulowanie instalacji.
Sprawdź czy wszystkie grzejniki tak szumią. Odkręć głowicę na full albo ja całkiem zdejmij i zobacz czy się poprawi.
Pozdrawiam

Snowdwarf
09-11-2004, 08:20
a może wystarczy zmienić bieg pompy na nizszy???
-----
czy grzejniki grzeją OK? może jest za mało wody w instalacji i grzejniki są zapowietrzone???
-----
co do wypowiedzi mib'a - u mnie kolego o 4 rano jest tak cicho że słychać nawet cichutki szum grzejników przy pompie na najniższym biegu...
w dzień nie słychać szumu...grzejniki są odpowietrzone, ilośc wody OK.
-----
mnie osobiście najbardziej podobała się wypowiedź DARU:
"...U mnie wogole nie słychac grzejników (Brugmany) i u ciebie też powinno byc cicho..." z której wynika ze Brugmany sa cichutkie jak mysz w baletkach...
---
oj koledzy i koleżanki czasami zastanówcie się co chcecie (i możecie) wasza wypowiedzią osiągnąć...
---

09-11-2004, 08:47
no tak
smiac sie chce
znam temat od pewnej ciekawej strony
otoz spotkalem sie juz wielokrotnie z pogladam, iz grzejniki o malej pojemnosci + cienkie rurki sa jakoby oszczedniejsze od znanych kaloryferow w ktorych jak wiadomo miesci sie caly ocean

zawsze wysmiewalem ten poglad (gdyz pojemnosc kaloryfera nie ma nic wspolnego ze zuzywana energia- malo tego w ciasnych kaloryferach mamy duze opory przeplywu a to pociaga za soba duze koszty energii zuzywanej przez pompe ( i ten wspanialy szum)) ale teraz widze, ze to rozwiazanie posiada jednak pewne zalety

a mianowicie w zamian za pojemnosc oceanu dostajemy SZUM oceanu ;)

powodzenia zycze wszystkim ktorzy dali sie naciagnac na "oszczedne " kaloryferki

Snowdwarf
09-11-2004, 08:58
hehehehehe
dobre leon...
----
alwe nie jest tak źle (przynajmniej u mnie) - szum słychać jedynie rano (wstaję o 4tej, jest wtedy baaardzo cicho) - wtedy szum jest słyszalny...
w ciągu dnia - nic nie słychać
---
a może slychać a ja się już przyzwyczaiłem?
możliwe...
---
cóż są ludzie którzy nie mogą spać nawet przy tykającym zegarze bo im przeszkadza... ;)

Daru
09-11-2004, 09:05
Snowdwarf dowaliłeś wszytkim równo - szum w instalacji występuje ale u mnie jest niezauważalny czyli przyjmuje ze go nie ma. Jeśli juz występuje to powinien tylko w czasie działania kotla czyli napewno nie całą noc. Ja wiem że kocioł grzeje tylko wtedy kiedy spojrze na wyświetlacz sterownika a nie wtedy kiedy zaczyna mi szumieć w domu. Byc może to jest zaleta mojej instalcji i grzejników. Uciązliwy szum to wg mnie jakaś wada instalcji.

Snowdwarf
09-11-2004, 09:27
Snowdwarf dowaliłeś wszytkim równo - szum w instalacji występuje ale u mnie jest niezauważalny czyli przyjmuje ze go nie ma. Jeśli juz występuje to powinien tylko w czasie działania kotla czyli napewno nie całą noc. Ja wiem że kocioł grzeje tylko wtedy kiedy spojrze na wyświetlacz sterownika a nie wtedy kiedy zaczyna mi szumieć w domu. Byc może to jest zaleta mojej instalcji i grzejników. Uciązliwy szum to wg mnie jakaś wada instalcji.
----

heheheheh niezły jesteś
więc gratuluję wspaniałej instalacji i grzejników...
aha
wyłaczałem dziś kocioł rano więc zapewniam cię że szumi tylko w czasie pracy kotła...potem już nie szumiało...
---
a swoją drogą coś co mi nie przeszkadza nie jest dla mnie wadą...
tykanie zegara mi nie przeszkadza, szum wody w rurach też nie...

a ty daru uważaj bo w główce ci zaszumi od samozachwytu nad zaletami twojej instalacji i grzejników...:)

mib
09-11-2004, 09:30
hehehehehe
dobre leon...
----
alwe nie jest tak źle (przynajmniej u mnie) - szum słychać jedynie rano (wstaję o 4tej, jest wtedy baaardzo cicho) - wtedy szum jest słyszalny...
w ciągu dnia - nic nie słychać
---
a może slychać a ja się już przyzwyczaiłem?
możliwe...
---
cóż są ludzie którzy nie mogą spać nawet przy tykającym zegarze bo im przeszkadza... ;)

Snowdwarf, ty akurat powinieneś wiedziec (z racji swojego miejsca pracy), ze szum wody moze wynikać ze zbyt dużego natężenia przepływu (np. z powodu źle zaprokjektwanej instalacji)

Snowdwarf
09-11-2004, 09:31
skąd wiesz gdzie pracuję mib???
my się znamy?????????????????
---

mib
09-11-2004, 09:32
skąd wiesz gdzie pracuję mib???
my się znamy?????????????????
---

świat jest mały

Snowdwarf
09-11-2004, 09:33
"świat jest mały"

jak mały?????

inwestor
09-11-2004, 09:40
Zaraz źle zaprojektowana instalacja. To za duże słowa. W domku jednorodzinnym to specjalnie nie ma co projektować a szczególnie jeśli instalacja jest rozdzielaczowa. Miałem u siebie również kłopoty z szumem pisałem już o tym na forum. Pomogło zmniejszenie wydatku pompy, przekryzowanie grzejników. To znaczy zwiekszenie kryz równo o 2 stopnie na wszystkich grzejnikach. Nastepna sprawa to utrzymywanie nie za wysokiej temperatury wody w instalacji - czyli dobranie prawidłowej krzywej grzewczej. Wtedy zawory na grzejnikach pracują przy wiekszym stopniu otwarcia. Jak zawór pracuje w pozycji prawie przymknietej to wtedy właśnie bardziej szumi. Zresztą nie wszystkie zawory szumia. Zauważyłem że Heimeiery szumiały nieco słabiej niż Oventropy.
Pozdrawiam

mib
09-11-2004, 09:50
Zaraz źle zaprojektowana instalacja. To za duże słowa. W domku jednorodzinnym to specjalnie nie ma co projektować a szczególnie jeśli instalacja jest rozdzielaczowa. Miałem u siebie również kłopoty z szumem pisałem już o tym na forum. Pomogło zmniejszenie wydatku pompy, przekryzowanie grzejników. To znaczy zwiekszenie kryz równo o 2 stopnie na wszystkich grzejnikach. Nastepna sprawa to utrzymywanie nie za wysokiej temperatury wody w instalacji - czyli dobranie prawidłowej krzywej grzewczej. Wtedy zawory na grzejnikach pracują przy wiekszym stopniu otwarcia. Jak zawór pracuje w pozycji prawie przymknietej to wtedy właśnie bardziej szumi. Zresztą nie wszystkie zawory szumia. Zauważyłem że Heimeiery szumiały nieco słabiej niż Oventropy.
Pozdrawiam

to prawda, nic dodać, nic ując, ale jest jedno ale...
zgadzam się, że nalezy wyszukac zlikwidować miejsca, w którym "lokalnie" wzrasta natężenie przepływu wody. tak iwc gdy problem tkwi w "lokalnych" żródłach szumu, jest on do rozwiązania w stosunkowo łatwy i niezbyt kosztowny sposób, problem staje sie powązniejszy, gdy
szumi woda przepływająca przez same rurki (zbyt małe przekroje) i też jest prawdą, ze wówczas mozna zmniejszyć wydajnośc pompy by temu zaradzić
tyle tylko ze niejako wraz ze spadkiem ilości przepływającej wody spada moc grzejników (woda w większym stopniu wychładza się w grzejniku) przez co przy obniżonej wydajnosci może być problem z utrzymaniem wymaganej temperatury w pomieszczeniu, czyli wychodzi na moje - może byc to żle zaprojektowana instalacja

Daru
09-11-2004, 10:21
Cóż ja poradze Snowfard ze masz źle zrobiona instalcję - widac jak ci szumi to uważasz że tak mam byc i juz. A może sam sobie robileś?
Wiesz znam wiele osób któr maja rózne instralacje i nikomu nie szumi ale chyba dlatego że robił im to ten sam fachowiec.

inwestor
09-11-2004, 10:22
Mib
Jasne że jak rurki bedą zbyt cienkie to bedzie kicha. Ale popatrz sam mowa jest o domku jednorodzinnym na takiej najcieńszej rurce to możesz powiesic grzejnik chyba ponad 2 kW nawet na niskich parametrach i będzie OK gdzie we współczesnych ocieplonych domkach masz takie bycze grzejniki :wink: . Co innego jak grzejnik jest za mały. Nie będziesz przegrzewał całej instalacji ani nie bedziesz kotłował pompą na full aby tylko z tego jednego wydusić jak najwiecej ciepła. Jak grzejnik jest za mały to trzeba go wymienic na wiekszy i tyle. Doczytałem że Kasi szumią wszystkie grzejniki. Więc skłaniałbym się do tego że pompa chodzi na zbyt wysokim biegu i przełaczyłbym ją na niższy bieg. Potem obniżyłbym krzywą grzewczą i zwiększył kryzowanie. Czyli zrobiłbym to co pomogło u mnie.
Pozdrawiam

mib
09-11-2004, 10:27
(...)Doczytałem że Kasi szumią wszystkie grzejniki. Więc skłaniałbym się do tego że pompa chodzi na zbyt wysokim biegu i przełaczyłbym ją na niższy bieg. Potem obniżyłbym krzywą grzewczą i zwiększył kryzowanie. Czyli zrobiłbym to co pomogło u mnie.
Pozdrawiam

Też bym od tego zaczął.

Snowdwarf
09-11-2004, 11:48
Cóż ja poradze Snowfard ze masz źle zrobiona instalcję - widac jak ci szumi to uważasz że tak mam byc i juz. A może sam sobie robileś?
Wiesz znam wiele osób któr maja rózne instralacje i nikomu nie szumi ale chyba dlatego że robił im to ten sam fachowiec.

kolego daru - instalacja nie jest zrobiona przeze mnie, jeśli na podstawie tych kilku zdań jakie napisałem na forum że i faktu że przy absolutnej ciszy o 4 rano słychać przepływającą przez grzejnik wodę - uważasz że mam źle zrobioną instalację - gratuluję wiedzy i doświadczenia...

nie wiedząc jaką instalację mam w domu, jaki kocioł, ile grzejników i jakie, jaka pompa wydałeś wyrok - marnujesz się kolego idź na sędziego.
---
cieszę się twoim szcześciem i szczęściem twoich znajomych że posiadacie takiego fachowca i że nikomu nie szumi...
------
pozdrawiam i gratuluję

PS.chociaż przekręciłeś nicka domyśliłem się że post jest do mnie
jeśli masz problemy z pisaniem - poszukaj odpowiedniego fachowca od "typingu"

Snowdwarf
09-11-2004, 11:51
(...)Doczytałem że Kasi szumią wszystkie grzejniki. Więc skłaniałbym się do tego że pompa chodzi na zbyt wysokim biegu i przełaczyłbym ją na niższy bieg. Potem obniżyłbym krzywą grzewczą i zwiększył kryzowanie. Czyli zrobiłbym to co pomogło u mnie.
Pozdrawiam

Też bym od tego zaczął.

mib u mnie było podobnie - z biegu 3go przelączyłem na 1szy.

---

inwestor
09-11-2004, 12:05
Acha jeszcze jedno grzejniki moga szumieć również przy całkowicie otwartych zaworach termostatycznych. Wtedy szumi kryza w zaworze. Oznacza to że jest ustawiony zbyt mały otworek. Należy wtedy przekryzować całą instalacje na wieksze nastawy. No i oczywiście zmniejszyć wydatek pompy.
Pozdrawiam

Snowdwarf
09-11-2004, 12:11
Acha jeszcze jedno grzejniki moga szumieć również przy całkowicie otwartych zaworach termostatycznych. Wtedy szumi kryza w zaworze. Oznacza to że jest ustawiony zbyt mały otworek. Należy wtedy przekryzować całą instalacje na wieksze nastawy. No i oczywiście zmniejszyć wydatek pompy.
Pozdrawiam
---
o a u mnie sa poodkręcane zawory na maxa....
---

inwestor
09-11-2004, 12:14
Acha jeszcze jedno grzejniki moga szumieć również przy całkowicie otwartych zaworach termostatycznych. Wtedy szumi kryza w zaworze. Oznacza to że jest ustawiony zbyt mały otworek. Należy wtedy przekryzować całą instalacje na wieksze nastawy. No i oczywiście zmniejszyć wydatek pompy.
Pozdrawiam
---
o a u mnie sa poodkręcane zawory na maxa....
---
No i co dalej szumią próbowałeś zwiekszać nastawy ?
Pozdrawiam

Snowdwarf
09-11-2004, 12:18
nie - szum (ktory slyszę tylko wcześnie rano jak jest zupełnie cicho) nie przeszkadzal mi - ale dla swietego spokoju spróbuję...
dopiero w długi weekend bo czasu ni ma
...

mib
09-11-2004, 12:23
(...) szum (ktory slyszę tylko wcześnie rano jak jest zupełnie cicho) (...)
...

A konsultowałeś to już z oto-laryngologiem? :wink:

bez obrazy, żartowałem :D

Snowdwarf
09-11-2004, 12:24
nie ma sprawy - o szumie w głowie pisałem już wcześniej.....
-----
pozdrawiam

inwestor
09-11-2004, 12:27
nie ma sprawy - o szumie w głowie pisałem już wcześniej.....
-----
pozdrawiam
A może tu chodzi raczej o kaca a nie ogrzjniki :wink: :D To by sie mogło zgadzać z samego rana faktycznie najbardziej szumi :wink: :D
Pozdrawiam

mib
09-11-2004, 12:30
nie ma sprawy - o szumie w głowie pisałem już wcześniej.....
-----
pozdrawiam
A może tu chodzi raczej o kaca a nie ogrzjniki :wink: :D To by sie mogło zgadzać z samego rana faktycznie najbardziej szumi :wink: :D
Pozdrawiam

inwestorze, znowu zgadzam się się z Tobą w całej rozciągłości :wink: u mnie jest TAK SAMO! :D

Snowdwarf
09-11-2004, 12:32
nie ma sprawy - o szumie w głowie pisałem już wcześniej.....
-----
pozdrawiam
A może tu chodzi raczej o kaca a nie ogrzjniki :wink: :D To by sie mogło zgadzać z samego rana faktycznie najbardziej szumi :wink: :D
Pozdrawiam

inwestorze, znowu zgadzam się się z Tobą w całej rozciągłości :wink:


nie - u mnie na kacu jedynie zawor różnicowy słychać ;) - szumu nie ma bo pompa dobrze zassała....

inwestor
09-11-2004, 12:34
No widzisz Mib :D jednak co dwie głowy to nie jedna. Zatem lekarstwo na grzejniki Snowdwarf'a jest bardzo proste :D musi zmienić gatunek trunku. :-? :D :D
Pozdrawiam

mib
09-11-2004, 12:37
No widzisz Mib :D jednak co dwie głowy to nie jedna. Zatem lekarstwo na grzejniki Snowdwarf'a jest bardzo proste :D musi zmienić gatunek trunku. :-? :D :D
Pozdrawiam

A KasiaS ma problem z Kermi czy Karmi, bo już teraz sam nie wiem... :wink:

Snowdwarf
09-11-2004, 12:40
najgorzej jak się "pali" na słabej "podpałce" - cug niby jest ale zdarza sie że piec się zatka - niby by sterowanie chciało ale komora spalania pelne - jedyne wyjscie to opróżnienie komory spalania i wystudzenie kotła...;);):)
---
ja osobiście "palę na szlachetnych paliwach", najczęściej na herbaciance wysokooktanowej (albo solo albo na śrubokręcie) :D
---
pozdrawiam innych użytkowników

inwestor
09-11-2004, 12:55
...

najczęściej na herbaciance wysokooktanowej (albo solo albo na śrubokręcie) :D
---
pozdrawiam innych użytkowników
Byś kurcze rozszyfrował bo to chiba jakaś gwara miejscowa nie bardzo już łapię na jakim paliwie chdzi twój kocioł :wink: . Czy to w końcu jest LPG, czy ropa Cóś o wysokich oktanach piszesz może chodzi o jagodziankę :wink: . Wtedy to faktycznie nie tylko grzejniki moga szumieć :wink: :D :D :D
Pozdrawiam

Daru
09-11-2004, 13:16
nie wiedząc jaką instalację mam w domu, jaki kocioł, ile grzejników i jakie, jaka pompa wydałeś wyrok - marnujesz się kolego idź na sędziego.
---
cieszę się twoim szcześciem i szczęściem twoich znajomych że posiadacie takiego fachowca i że nikomu nie szumi...
------
pozdrawiam i gratuluję

PS.chociaż przekręciłeś nicka domyśliłem się że post jest do mnie
jeśli masz problemy z pisaniem - poszukaj odpowiedniego fachowca od "typingu"

Widzę że kolega wrażliwy jest na słówka. Ja tez sie ciesze ze sie ty cieszysz z czyjegość szcześcia Tak to juz bywa jeden ma instalacje zrobioną dobrze inny spie..... - moge zrozumieć twoja frustrację.
Nie przejmuj sie tym jednak podonbno do szumów mozna sie przywyczaić - nawet tych nie pochodzących z grzejników.

pozdrawiam i gratuluję "typingu"

Dlugi
09-11-2004, 19:09
mib u mnie było podobnie - z biegu 3go przelączyłem na 1szy.

Podobno bieg pierwszy nie jest zalecany do pracy pompy, moze sie spalic bo nie ma na tyle mocy by krecic sie dalej jak na cos natrafi. Slyszalem ze nawet Grundfos nie uznaje reklamacji jak pompa nie chodzi na I biegu (chcialem reklamowac bo moja nie chodzila - na szczescie ruszyla, choc teraz i tak chodzi na III - pompa ladujaca zasobnik).
Na problem szumu moze byc rozwiazaniem pompa z redukcja nocna - np. Grundfos Alpha

ADAMOS48
09-11-2004, 19:46
Powiem wam ,że po 50 co niektórym miażdzycowo szumi w uszach i jest to juz nie uleczalne. Poważnie ,zawory hertz-a, lub ine badziewia typu tani danfoss mają bardzo małe przepływy i stąd ten szum .Proponuje po zatym co już napisaliście zmienic firmę na lepszą czytaj nie droższą caleffi i macie po problemie ,nie dotyczy convectora.

Artur_Cholys
09-11-2004, 22:19
Szum jest spowodowany:
1. Zbyt dużą prędkością przepływu medium
2. Złym kryzowaniem na zawiorach termostatycznych jesli takowe występują
3. Złymi nastawami automatyki kotła - jesli takowa występuje

Co zrobić:
Ad1. Zmniejszyć obroty na pompie
Ad.2 Po zmniejszeniu obrotów, sprawdzić czy temperatura powrotu z gzejnika jest niższa od zasilania o ok. 20St.C jeśli tak to jest ok, jeśli różnica temperatur jest mniejsza (tj nie wyczuwa się dłonią różnicy w temperaturze rurki na grzejniku zasilającej od powrotnej) oznacza to że grzejnik "przerzuca wodę" stąd też szum. Wtedy należy przykryzować lub rozkryzować jeśli jest zbyt duża różnica temperatur. ZROBIĆ TO PRZY KAŻDYM GRZEJNIKU.
3. Zgłosić się do serwisu bo tu błędów może być zbyt wiele.

Snowdwarf
10-11-2004, 08:59
Widzę że kolega wrażliwy jest na słówka. Ja tez sie ciesze ze sie ty cieszysz z czyjegość szcześcia Tak to juz bywa jeden ma instalacje zrobioną dobrze inny spie..... - moge zrozumieć twoja frustrację.
Nie przejmuj sie tym jednak podonbno do szumów mozna sie przywyczaić - nawet tych nie pochodzących z grzejników.

pozdrawiam i gratuluję "typingu"


kolego daru wrażliwy na słówka nie jestem - gdyby tak bylo - nie pisałbym na forum muratora...
owszem zgadza się tak to już jest ze jeden ma dobrze a drugi źle - podobnie jest z ludźmi - jeden jest głupi drugi mądry - jeden wychowany na człowieka a drugi na świnię....
ale takie jest tzw. "C'est la vie" ;)
--
jeżeli na siłę szukasz okazji do kłótni - gratuluję pomysłu - kłótnia na forum muratora nie jest nowym problemem - jest tu wiele takich osób szukających okazji do zwady i "wykazania się" - tylko zwykle kończy się to znużeniem czytelników...aha uwagi w stylu "...masz spier... instalację a moja jest OK" na pewno pozwolą ci uzyskać informacji których będziesz (być może kiedyś) potrzebował
-----
sfrustrowany także nie jestem - razcej znużony tym że osoby które czasami się logują traktuja FM jak czat na dzikich pokojach...
---
owszem - do szumów można się przyzwyczaić
----
dziękuję za uznanie w sprawie "typingu"....
---------------------
pozdrawiam

inwestor
10-11-2004, 09:07
Powiem wam ,że po 50 co niektórym miażdzycowo szumi w uszach i jest to juz nie uleczalne. Poważnie ,zawory hertz-a, lub ine badziewia typu tani danfoss mają bardzo małe przepływy i stąd ten szum .Proponuje po zatym co już napisaliście zmienic firmę na lepszą czytaj nie droższą caleffi i macie po problemie ,nie dotyczy convectora.
ADAMOS
Co to za firma ta caleffi nigdy o niej nie słyszałem ? Czy ma zawory termostatyczne nie szumiące ?? Napisz coś wiecej ? może jaki link podaj
Pozdrawiam

Daru
10-11-2004, 09:22
kolego daru wrażliwy na słówka nie jestem - gdyby tak bylo - nie pisałbym na forum muratora...
owszem zgadza się tak to już jest ze jeden ma dobrze a drugi źle - podobnie jest z ludźmi - jeden jest głupi drugi mądry - jeden wychowany na człowieka a drugi na świnię....
ale takie jest tzw. "C'est la vie" ;)
--
jeżeli na siłę szukasz okazji do kłótni - gratuluję pomysłu - kłótnia na forum muratora nie jest nowym problemem - jest tu wiele takich osób szukających okazji do zwady i "wykazania się" - tylko zwykle kończy się to znużeniem czytelników...aha uwagi w stylu "...masz spier... instalację a moja jest OK" na pewno pozwolą ci uzyskać informacji których będziesz (być może kiedyś) potrzebował
-----
sfrustrowany także nie jestem - razcej znużony tym że osoby które czasami się logują traktuja FM jak czat na dzikich pokojach...
---
owszem - do szumów można się przyzwyczaić
----
dziękuję za uznanie w sprawie "typingu"....
---------------------
pozdrawiam

Zauważyłem ze jesteś typowym pieniaczem na tej grupie - dalszą dyskusje z tobą uważam za bezsensowną - zaczołeś od krytyki wypowiedzi wszystkich i wszystkiego i masz jeszcze z tego powodu pretensje ze ktoś raczy Jasnie Pana upomnieć.
Gratuluję samooceny i kultury.

Ps. Nie oczekuje odpowiedzi, zostaw sobie dla innych lub wogole zamilknij jeśli masz nadal zamiar wypowiadać sie w tym tonie.

Snowdwarf
10-11-2004, 09:33
Zauważyłem ze jesteś typowym pieniaczem na tej grupie - dalszą dyskusje z tobą uważam za bezsensowną - zaczołeś od krytyki wypowiedzi wszystkich i wszystkiego i masz jeszcze z tego powodu pretensje ze ktoś raczy Jasnie Pana upomnieć.
Gratuluję samooceny i kultury.

Ps. Nie oczekuje odpowiedzi, zostaw sobie dla innych lub wogole zamilknij jeśli masz nadal zamiar wypowiadać sie w tym tonie.

:D:D:D:D:D:D:D:D
-----------------------
pretensji nie mam do nikogo nawet do ciebie daru bo to nie miejsce na to...
---

jeśli cię denerwuje mj ton - to po prostu nie czytaj...
ale to twoja sprawa...
---
"...wogóle zamilknij jeśli masz nadal zamiar wypowiadać sie w tym tonie....."???????? czytasz to co piszesz? jeśli nie to zacznij - od razu humor ci się poprawi.....

mib
10-11-2004, 09:42
SPOKÓJ PANOWIE :evil: !!!
to nie sala Sejmu RP!

Snowdwarf
10-11-2004, 10:39
SPOKÓJ PANOWIE :evil: !!!
to nie sala Sejmu RP!

mib jesteśmy spokojni - przynajmniej ja

aha skąd się znamy? zdradzisz tajemnice???? mozesz na privie
----
pozdro

mib
10-11-2004, 10:43
SPOKÓJ PANOWIE :evil: !!!
to nie sala Sejmu RP!

mib jesteśmy spokojni - przynajmniej ja

aha skąd się znamy? zdradzisz tajemnice???? mozesz na privie
----
pozdro

tajemnic nie zdradzam nawet pod przymusem :D
świat jest mały snowdwarf, choć sięga dalej niż ul. zygmunta starego :wink:

Snowdwarf
10-11-2004, 10:53
tajemnic nie zdradzam nawet pod przymusem :D
świat jest mały snowdwarf, choć sięga dalej niż ul. zygmunta starego :wink:
-----------------------------
chyba jadnak swiat jest na dosyć duży...

mickow69
13-12-2014, 17:41
wracajac do tematu wydaje mi sie ze jest mala szansa na syczace grzejniki Kermi, ja posiadam i nigdy nic dziwnego sie nie dzialo, jak masz problem zglos do producenta na pewno pomoga ;)

robek69
13-12-2014, 17:50
ja mam grzejniki ozdobne kermi 3 szt. raz jak mi się uszkodził i zgłosiłem to dostałem zupełnie nowy od producenta, także dla mnie są najlepsze ;)

mickow69
19-12-2014, 22:52
wow to super, widac ze kermi to firma ktora realizuje odpowiedzialna polityke pro - konsumencka ;D

robek69
19-12-2014, 23:00
tak to bylo mega! :) takze kupili moje serce na cale zycie ;)

mxxxx
20-12-2014, 04:15
:bash:

odgrzać wątek sprzed 10 lat żeby wcisnąć reklamę

:D

owp
20-12-2014, 08:29
Przynajmniej wiemy, że syczą... ;)

artur45tt
29-12-2014, 14:28
jak to syczą? wydawało mi się, z opinii które widze, że Kermi oferuje naprawdę grzejniki wysokiej jakości, nigdzie na żadnym forum, nie widziałem takiego przypadku (a teraz się mocno interesuje przez budowę domu) :)

robek69
29-12-2014, 14:33
wiadomo ze grzejniki nie szumia, a grzejni,i kermi sa na prawde dobrej jakosci, ja mam i nic nie szumi, wiec moze zla intalacja?

timon120777
29-12-2014, 14:56
piękna reklama w kilku wątkach- mógłbyś się postarać bardziej.

owp
29-12-2014, 15:19
jak to syczą? wydawało mi się, z opinii które widze, że Kermi oferuje naprawdę grzejniki wysokiej jakości, nigdzie na żadnym forum, nie widziałem takiego przypadku (a teraz się mocno interesuje przez budowę domu) :)

Często słyszę, ze te grzejniki syczą i szumią, lepiej nie ryzykować.

dębowy
29-12-2014, 16:26
.....I słabo grzeją ...tak słyszałem we wsi

mxxxx
30-12-2014, 04:25
a ja słyszałem u cioci Krysi na imieninach że po zamontowaniu energooszczędnych grzejników węgiel z kotła się wysypuje, i licznik prądu i gazu się cofa

:lol2:

coulignon
30-12-2014, 05:32
cofie a nie cofa.