PDA

Zobacz pełną wersję : Przeciek przy kominie



buba48
09-11-2004, 07:33
Zaczęło padać no i pojawił się problem ! Kapie z sufitu, a obydwa kominy są mokre ! :( Wykonawca zna problem. Był dwukrotnie na dachu i uszczelniał kominy kitem dekarskim. Nie pomogło. Dziwne. :cry: A miało być tak dobrze. Zgodziłem się na kosz z blachy miedzianej, tak jak mi budowlańcy proponowali. Doraźnie kominy owinąłem kocami i muszę zwolnić się z pracy, by zmienić te okłady ! :( Na jutro wziąłem urlop. Może uda mi się zdopingować wykonawcę do poprawki. :evil:


Pozdrawiam wszystkich forumowiczów! Do usłyszenia po krótkiej wymuszonej przerwie. :oops:

abromba
09-11-2004, 07:38
buba48, a po jakim czasie zaczęło Ci cieknąć od odbioru dachu? Tak się podputuję, bo jestem umówiona na zapłatę reszty pieniędzy "po pierwszym większym deszczu", ewidentnej ulewy jeszcze nie było i zastanawiam sie ile czekać.

Pagin
09-11-2004, 07:45
Witam,
Buba - jezeli kominy sa wykonane z cegly to sugerowalbym zastosowanie srodka hydrofobowego co najmniej do fug (cegla pelna) jak nie do calej powierzchni kominow (cegla dziurawka) ponad dachem. Z tym ze niektore srodki do impregnacji wymagaja by komin by suchy
Pozdrowienia

buba48
09-11-2004, 07:56
Kochani !
Nie znam się na tym, ale to jest komin "Schidel". Pierwszy przeciek wystąpił już po pierwszych większych opadach deszczu. :evil:
Abromba radzę zatrzymać jakąś część wynagrodzenia na ewentualne poprawki niedoróbek! :(

Herne
09-11-2004, 08:07
Komin masz wykończony tynkiem czy płytkami klinkierowymi?
Słyszałem (i widziałem na własnych kominach) że kominy systemowe obłożone płytkami klinkierowymi lubią przeciekać. Jak moje właśnie.

buba48
09-11-2004, 08:10
Komin masz wykończony tynkiem czy płytkami klinkierowymi?
Słyszałem (i widziałem na własnych kominach) że kominy systemowe obłożone płytkami klinkierowymi lubią przeciekać. Jak moje właśnie.

Zgadza się Herne ! Płytki klinkierowe. Ale czy to możliwe żeby aż tak ciekło ? Choba coś spartolili ! :evil: :evil: :evil:

Pagin
09-11-2004, 08:16
Zgadza się Herne ! Płytki klinkierowe. Ale czy to możliwe żeby aż tak ciekło ? Choba coś spartolili ! :evil: :evil: :evil:
Zakladajac ze obrobka dekarska wokol komina wykonana jest prawidlowo to mozna przypuszczac ze wode "pija" fugi pomiedzy plytkami. Wg mnie impregnacja fug i plytek powinna rozwiazac sprawe
Pozdrowienia

Wowka
09-11-2004, 08:16
Sprawdź czy obróbka blacharska z blachy miedzianej jest "wcięta" pod kątem rozwartym w komin. Samo równoległe przyłożenie blachy do komina i pomazanie silkionami to za mało.

Piszesz, że kapie z sufitu... moze błąd został popełniony poprzez złe odprowadzenie deszczówki z przykominowej obróbki blacharskiej na sam dach?
Czym jest kryty dach?

buba48
09-11-2004, 08:28
Czym jest kryty dach?


Dachówka tak jak na obrazku:
http://foto.onet.pl/dhos4,wcud090dw2k4,u.html

Herne
09-11-2004, 08:40
Mnie dekarz który poprawiał i nie poprawił i kasy nie dostał powiedział że jest problem bo woda płynie między ociepleniem komina (mam styropian)a płytkami - jak jest obróbka uszczelniona to woda płynąca tą warstwą nie ma gdzie uciec i gdzieś zawsze znajdzie ujście. Jak mówiłem aby wyciął płytki razem ze styropianem i wciął to na grubość 5 cm (bo taka jest grubość styropianu powiedział że tak się nie da i coś tam jeszcze więc go pogoniłem. Jego jedyną radą było wysmarować cały komin płynną żywicą o czy nikt nie słyszał w żadnem składzie dekarskim. Mówił że tylko tynk na kominie może pomóc.
Będę myślał o tym na wiosnę - mnie przecieka jeden z dwóch kominów i to bardzo słabo - przy małym i średnim deszczu wogóle, dużego od dawna nie było więc nie wiem, bo w międzyczasie coś tam jeszcze przy kominie robiłem.

buba48
09-11-2004, 08:53
Herne ! I jak tu nie kląć ?! Mój taki słodko pierdzący kadzi i zwodzi nas już rok. Fakt było sucho, a jak padało to przelotnie i słabo. Nie naciskałem! Złapał inną fuchę i nigdy mu nie pasowało! Przymierzał się do robót poprawkowych jak pies do jeża ! :evil: Jak pogoda słoneczna to nie ma czasu, jak poda to nie można bo mokto! :evil: Chyba zlecę innym, a dziada obciążę kosztami robót poprawkowych! To ostateczność, bo nie chcę iść na udry! :(


Pozdrawiam !

Herne
09-11-2004, 08:55
Czarno widzę obciążanie kogokolwiek oprócz Ciebie kosztami - jak go zmusisz do zapłaty?

buba48
09-11-2004, 09:03
Wiesz to będzie problem ! Dam do zrozumienia, że zapłacę. Potem zobaczymy. :lol: Jak nie będzie przeciekać to skłonny jestem nawet go wynagrodzić ! :oops:

markus_gdynia
09-11-2004, 09:03
BUBA - kup SIKAGARD 73 wlej do spryskiwacza po płynie do szyb i potraktuj tym kominy z zewnątrz minimum 2-krotnie. Muszą być suche. Mam kominy SCHIEDLA obłożone piaskowcem (który wprost uwielbia pić wodę) i był ten sam problem. Po użyciu wymienionego środka jak ręką odjął.

buba48
09-11-2004, 09:09
BUBA - kup SIKAGARD 73 wlej do spryskiwacza po płynie do szyb i potraktuj tym kominy z zewnątrz minimum 2-krotnie. Muszą być suche...

Dzięki Ci serdecznie MARKUS ! Cha spróbuję. :wink: Każda rada jest dobra, jeśli ma byś skuteczna! :P


Pozdrawiam!

Herne
09-11-2004, 09:09
A gdzie to można kupić?

Karp
09-11-2004, 13:16
Podłączam się do pytania gdzie ten środek można kupić, bo dzięki Waszej dyskusji zauważyłem, że też mam wilgotne spoiny komina poniżej dachu.
Przypuszczam, że chcąc środek zastosować - komin musi być suchy.

Krzysztof

abromba
09-11-2004, 14:51
Komin masz wykończony tynkiem czy płytkami klinkierowymi?
Słyszałem (i widziałem na własnych kominach) że kominy systemowe obłożone płytkami klinkierowymi lubią przeciekać. Jak moje właśnie.
A ja mam po prostu komin zrobiony z cegły klinkierowej. Niczym nie ocieplony, niczym nie wykończony. I myślałam, że tak jest najrozsądniej. Na razie nie cieknie, ale czy to oznacza, że mam się bać?

Herne
09-11-2004, 14:55
Z tym, że grubość jednego komina systemowego (wentylacyjnego + do pieca to w moim przypadku 25 cm - jaka jest grubość w Twoim?

abromba
09-11-2004, 16:15
grubość jest taka, jak długość cegły pełnej. Więc chyba rzeczywiście 25 cm

Herne
10-11-2004, 08:07
Wydaje mi się że grubość Twojego komina to grubość cegły + szerokość komina + grubość cegły = nie mniej niż 40 cm.

buba48
18-11-2004, 06:11
Witam !
Byłem na dachu i wiem co spartolone ! Skopali mi obróbkę przy kominie. :evil: Opaska nie jest wpuszczona do ściany komina tylko przylega do płaszczyzny i zaizolowana jakimś kitem dekarskim ! :evil:
Wszysko do poprawy ! Tylko teraz nie ma warunków na takie prace i chyba będę musiał czekać do wiosny. Puki co pani żona będzie ogacać kominy pieluchami. :-?

Pozdrawiam !

abromba
18-11-2004, 07:38
buba, obróbka komina to przecież jakaś godzina pracy. Jak będzie kilka dni bez deszczu, ta ściągaj ich do poprawy, bo będzie Ci cieknąć i cieknąć i cieknąć.....Szmat Żonie zabraknie.

Waldon
18-11-2004, 08:14
BUBA - kup SIKAGARD 73 wlej do spryskiwacza po płynie do szyb i potraktuj tym kominy z zewnątrz minimum 2-krotnie. Muszą być suche. Mam kominy SCHIEDLA obłożone piaskowcem (który wprost uwielbia pić wodę) i był ten sam problem. Po użyciu wymienionego środka jak ręką odjął.

nie moge znalezdz SIKAGARD 73 na witrynie sika czy to na pewno 73 czy 703W bo taki znalazlem mozesz potwierdzic bo u mnie tez troche sie wilgotnieja i szukam czegos skutecznego

buba48
18-11-2004, 11:46
buba, obróbka komina to przecież jakaś godzina pracy. Jak będzie kilka dni bez deszczu, ta ściągaj ich do poprawy, bo będzie Ci cieknąć i cieknąć i cieknąć.....Szmat Żonie zabraknie.

Wiem. Problem w tym, że wykonawca podłapał fuchę i nie ma czasu na "pierdoły". :evil: Ma to poprawić w ramach reklamacji. :cry:

Pozdrawiam !

rafałek
18-11-2004, 11:52
My mamy Schiedla obłożonego płytkami. Jest OK mimo często mocno zacinających deszczy. Blacha jest wsunięta w szczelinę w płytkach. Kiedyś przy mocnych deszczach zaciekało, ale wynikało to z tego, że połączenie obróbki z wpustem w komin nie były uszczelnione silikonem dekarskim. Po uszczelnieniu problem zniknął. Fugi mamy MAPEI'a i nic przez nie nie zacieka.

Testy dachu trwają już prawie 3 miesiące.

buba48
18-11-2004, 12:18
My mamy Schiedla obłożonego płytkami. Jest OK mimo często mocno zacinających deszczy. Blacha jest wsunięta w szczelinę...


:roll: Mój to chyba eunuch albo impotent... nie chce, albo nie może włożyć w szczelinę! :wink:

rafałek
18-11-2004, 12:20
Czyli co? Twoja obróbka tylko przylega do komina? :o

buba48
18-11-2004, 12:27
Czyli co? Twoja obróbka tylko przylega do komina? :o

Dokładnie jest tak jak powiedziałeś! Wykonawca próbował się tłumaczyć niemożliwością wykonania podcięcia komina, bo za cienka warstwa. :evil:

rafałek
18-11-2004, 12:41
Bzdura... u nas wykonał piękne podcięcia (równa linia). Fakt, że uszczelnił je pod koniec prac co był przyszyną wcześniejszych lekkich przecieków, ale po uszczelnieniu ani kropla nie leci do środla. Co prawda patrząc w górę (od strychu) widać wpadające światło, ale jak ustaliliśmy jest to wywołane ninimalną pionową szczeliną na łączeniu blach (zakładka). Od góry jest to prawie niewidoczne. Efekt może być taki, że przy silnym wietrze może będzie lekko podwiewać, ale za to będzie z tego wentylacja stryszku nad poddaszem. Jak by szkodziło to się zatka. Woda przez to nawet przy najsilniejszym wietrze nie wpada.

Grzegorz63
18-11-2004, 12:57
Cholera, ja koło swoich kominów też widzę padające światło. Straciłem godzinę, żeby ustalić skąd jest to światło, ale mi się nie udało... :o Myślę, że gdzieś spod dachówek... No ale najważniejsze, że kominy suche.

Senser
18-11-2004, 13:05
Może jeszcze nie na tym forum, ale generalnie mocno się nasłuchałem o przeciekających kominach...straszne są z tym problemy. Ja się ich też bałem. Ja mam komin z cegły klinkierowej kratówki z fugą wykonaną z takiej specjalnej zaprawy do klinkieru jest to produkt z oferty Quick Mix-a, tanie nie jest....Kominy wykonane w tej technologii oglądam po takich większych i mniejszych deszczach od kilku już miesięcy, blachy mam wcięte w komin (diaxem) a od dołu widzę że jeszcze pod nią mam wciśnietą folie paroizolacyjną....Nie wiem czy to przez same te fugi, czy wykonawca ale nic jak na razie mi nie cieknie...Mam nadzieje ze nie bedzie....

buba48
18-11-2004, 13:35
Bzdura...

Też tak uważam ! Ale wykonawca wszystko wie najlepiej - i masz babo placek ! Muszę być ugrzeczniony bo mnie oleje i nie przyjdzie poprawić swojej fuszerki. :(

rafałek
18-11-2004, 13:40
Ja słyszałem już wersję, że blachę nie wygina się so środka w celu wpuszczenia w komin tylko na zewnątrz, a połączenie blacy (na styk) zalepia się silikonem. Tylko co będzie jak się to odklei? Tego fachowiec już nie wiedział. Co innego jak mamy komin z występem, ale nie przy "płaskim".

buba48
19-11-2004, 06:08
Ja słyszałem już wersję, że blachę nie wygina się so środka w celu wpuszczenia w komin tylko na zewnątrz, a połączenie blacy (na styk) zalepia się silikonem. Tylko co będzie jak się to odklei? Tego fachowiec już nie wiedział. Co innego jak mamy komin z występem, ale nie przy "płaskim".

Właśnie u mnie tak zrobili ! :evil: Teraz idą na skróty kitują, kitują, kitują a tu cieknie, cieknie i cieknie!
Znowu przylało. Muszę się urwać, by zmienić te okłady na suche. :evil:

Pozdrawiam !

KrzysiekS
19-11-2004, 10:31
Niestety, pomoc moze chyba zrobienie wszystkiego porządnie od początku. Tradycyjna "wydra" z blachy miedzianej, wpuszczona pod kątem we wciecie w komin. Blacha odpowiednio zaginana i wpuszczona, nic nie ma prawa przepuscic wody. A te wszystkie silikony to mozna uzyc tylko do podsmarowania szczelnych łączen, tak na wszelki wypadek, choc powinno to byc zbedne.

rafałek
19-11-2004, 10:37
Tak tak KrzyśkuS. Jak bym miał wzięcia pod kątem to silikon by nie był potrzebny, ale mam pod kątem prostym do komina. To i tak lepsze niż na styk...

buba48
19-11-2004, 13:20
Chciałem się z wami podzielić wspaniałą nowiną! Moja wpadła na pomysł, by nad kominem rozłożyć parasol. :P Bedzie to reklama i doping dla wykonawcy, by szybko się z tą fuszerką uporać. :lol:
Ale te kobirty są pomysłowe, ni nie ! :P

Pozdrawiam !

joola
19-11-2004, 17:28
BUBA - kup SIKAGARD 73 wlej do spryskiwacza po płynie do szyb i potraktuj tym kominy z zewnątrz minimum 2-krotnie. Muszą być suche. Mam kominy SCHIEDLA obłożone piaskowcem (który wprost uwielbia pić wodę) i był ten sam problem. Po użyciu wymienionego środka jak ręką odjął.

nie moge znalezdz SIKAGARD 73 na witrynie sika czy to na pewno 73 czy 703W bo taki znalazlem mozesz potwierdzic bo u mnie tez troche sie wilgotnieja i szukam czegos skutecznego
Potwierdzam w imieniu Markusa chodzi o SIKAGARD 703W

rafałek
20-11-2004, 18:55
joola - to raczej nie ta klasa problemu. Komin jest obłożony płytkami, a nie tynkowany czy obłożony piaskowcem. Impregnacja tu nie pomoże - tu jest źle wykonana obróbka wokół komina i do czasu jak się jej nie poprawki przeciek nie ustąpi.

wojciechb
22-08-2005, 10:31
U mnie także cieknie.
Mam komin z cegły klinkierowej. Obróbka jest przy kominie a na tym jest położone uszczlnienie dekarskie i cieknie.
Sam próbowałem poprawić to i dawałem to uszczelnienie ale nie zabardzo pomogło.
Mam pytanie czy powinienem mieć wcięcie w komin i wpuszczoną w to blache. Nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić.
Pozdrawiam.
Wojtek

Jeje
22-08-2005, 10:52
Tak, powinieneś mieć wcięcie

rafałek
22-08-2005, 13:19
I wpuszczoną w wcięcie blachę dopiero zasilikonuj.

wojciechb
23-08-2005, 06:30
Ta blacha wpuszczona we wcięcie ma być zagięta czy też normalnie wpuszczona. Sam chce to zrobić ale nie wiem jak dokładnie. Teraz mam zagiętą blache przy kominie i chciałbym ją wpuścić.

Pozdrawiam.
Wojtek