PDA

Zobacz pełną wersję : ceny okien fakro



Lukrecja
09-11-2004, 12:07
na ich stronie internetowej jest cennik. czy kupowaliście okna po takich cenach? ja dostaję od pośrednika rabat 10% czy to dużo?????

woprz
09-11-2004, 12:15
podobno można dostać nawet 20 ale pośrednik też musi zarobić

KrzysiekSw
09-11-2004, 12:24
Jeśli się nic nie zmieniło od kwietnia, to dostałem chyba 26% rabatu, z tym, że zakup łączony z blachodachówką i rynnami. Przy zakupie samych okien kusili rabatami rzędu chyba 18%. Okolice Warszawy.

Lukrecja
09-11-2004, 12:24
podobno można dostać nawet 20 ale pośrednik też musi zarobić
a to "podobno" to znaczy, że ty dostałeś, czy ktoś dostał, czy chodzą takie słuchy?? :)

caleb
09-11-2004, 12:34
10% rabatu na fakro to nie jest wiele, w lipcu dostałem 22% bez żadnych targów,na takich produktach można utargowac do 30%.

canon111
18-11-2004, 20:07
dostałem 28 % rabatu, we Wrocławiu, chyba rok temu

piotr.o
29-11-2004, 22:43
Ja dostałem 50% rabatu okolice Warszawy polecam ta firmę.Piotr

szczypawa
30-11-2004, 08:42
Ja dostałem 50% rabatu okolice Warszawy polecam ta firmę.Piotr
Miały powybijane szyby?

rafałek
30-11-2004, 08:50
50% ? :o Od jakiej ceny? Katalog czy na sklepie? Przecież w takim układzie nawet tanie okna z marketów budowlanych były by drogie.

Kupiłęm łącznie 8 okien i jeden wyłaz. Największy rabat jaki dostałem to 18% od ceny katalogowej producenta. Znalazłem jedną ofertę na 20% ale koszty transportu zjadły by różnicę.

Piszcie od jakiej ceny były rabaty.

Fugas
30-11-2004, 08:53
Moze kradezione bo 50% to faktycznie lekko dziwne takie ceny maja pojedyncze sztuki na allegro tez z "pierwszego tloczenia'

Fugas

sakus
30-11-2004, 11:04
Chyba faktycznie "ciepłe" z 50% rabatu. Chyba nie moje 9 sztuk, które zniknęły ostatniej zimy?

rafałek
30-11-2004, 11:48
no ale piotr.o mówi o jakieś firmie. Chyba nie z Wołomina? :wink:

piotr.o
30-11-2004, 17:14
To jest odpowiedx na wszystkie licytacje na forum ja dostałem tyle ja tyle najlepszą odpowiedzia byłoby podanie ceny zakupu a nie wysokość rabatu. Moja firma np. daje maksymalny rabat na Braasa 14% ktoś powie że to mało bo dostał 21% pytanie jest tylko od jakiej ceny.I tu dochodzimy do sedna sprawy nalezy podawać cenę zakupu a nie wysokośc rabatu. Najlepiej tutaj postepująmarkety budowlane rabat 0% i liczyu sie tylko cena mała albo duża. Tak zreszta odpowiadam klientom żeby interesowała ich cerna zakupu a nie wysokośc rabatu.Pozdrawiam wszystkich i czekam na listy.Piotr

rafałek
30-11-2004, 18:26
Piotrze o. tylko Ty nie powiedziałeś od jakiej ceny było te 50% rabatu.
Cena zakupu przez firmę też nie jest miarodajna, bo tak na prawdę nikt z nas budujących nie jest w stanie sprawdzić za ile firma kupuje. Jedyna cena jaka jest oficjalnie dostępna to ta z katalogu producenta. Stała w całym kraju i podana do publicznej wiadomości. Wiadomo, ze różne firmy różnie kupują ale kto to sprawdzi? Kończąc czy powiesz jak się ma te 50% do cen jakie podaje producent oficjalnie?

piotr.o
30-11-2004, 18:35
Źle się wyraziłem chodziło mi o ostateczna cenę sprzedaży dla klienta.Trzeba pamietac że nie wszystkie firmy maja cennik sprzedazy detalicznej.Tak więc wysokość rabatu nie jest miarodajna. Rabat w wysokości 505 to był żart chociaż mniej więcej tyle dają firmy od okien zwykłych uważam takie rabaty za oszustwo bo oznacza to że jak jakiś klien jest nieświadomy to przepłaca aż miło.Pozdrawiam i życzę jak najniższych cen zakupu.Piotr

rafałek
30-11-2004, 18:44
OK

KrzysiekSw
01-12-2004, 06:22
Źle się wyraziłem chodziło mi o ostateczna cenę sprzedaży dla klienta.Trzeba pamietac że nie wszystkie firmy maja cennik sprzedazy detalicznej.Tak więc wysokość rabatu nie jest miarodajna. Rabat w wysokości 505 to był żart chociaż mniej więcej tyle dają firmy od okien zwykłych uważam takie rabaty za oszustwo bo oznacza to że jak jakiś klien jest nieświadomy to przepłaca aż miło.Pozdrawiam i życzę jak najniższych cen zakupu.Piotr
:-? No to masz specyficzne poczucie humoru.
Tyle, że tak się właśnie składa, że okna Fakro, Velux, czy np. cegła Plecewice mają cenę w katalogu (ulotce) producenta i jeśli ktoś jest już co nieco zorientowany, to może mówić o rabacie - bo dla tych przykładowych produktów mówimy o rabacie od pewnej konkretnej ceny. Katalog dostajesz w każdym szanującym się składzie bud. i często na nim sprzedawca pisze np -25%, idziesz do sąsiedniego, a tam ktoś ci dopisuje -26%.
Nie sądzę, żebyś się nie orientował, tym bardziej, że była mowa o konkretnym produkcie, a nie o dropsach w kiosku za rogiem.
Piotr, mnie też śmieszą niektóre wypowiedzi na Forum, ale myślę, że przyczepiłeś się do niewłaściwego postu, bo tu jest wszystko O.K.
Bez urazy :)