PDA

Zobacz pełną wersję : PCV Goran 3-komorowy - piękny profil



idkam
09-11-2004, 19:29
Oglądaliśmy w Goranie okna 3-komorowe, ale o przepięknym profilu, po prostu zaj2@#$%^ (oczywiście rzecz gustu, ale w tym profilu niestety nie robią 4 komorowych)

Czy wg. Was rozważać i brać pod uwagę zakup takich okien?
Ewentualnie - dlaczego nie?

Dzięki za wskazówki!!!

jareko
10-11-2004, 05:58
skoro ci sie podoba - kupuj :) Powiedz dlaczego upierasz sie przy 4 komorowym? Jakie sa tego powody? Moze wtedy bedzie latwiej cos doradzic
Realnie ani sztywniejszy, ani radykalnie cieplejszy - tak naprawde zastanawiam sie skad taki pomysl by 4 kommorowke wymyslec? Swoja droga czesc 5 komorowych tez izolacyjnosc ma na poziomie 3 komorowych :) A statyka i sztywnosc i 3, i 4, i 5 jest identyczna
Chetnie poznam Twoje argumenty za 4 komorowka gdyz sadze, ze ktos ci cos podpowiedzial troszke niezgodnie ze stanem faktycznym

Charlie
12-11-2004, 00:12
3 komorowy Gealan - taki szarobury w środku ? Jest cudowny, jest super taki plastic fantastic - bombastic. :lol:

jareko
12-11-2004, 14:15
Charlie - o gustach sie nie dyskutuje. Poza tym, gdzie on jest szaro-bury? Chyba zabrudzone okienka widziales ;)

13gruby
12-11-2004, 19:21
Witam! Sam posiadam okna Gorana 3-komorowe w okleinie dwustronnej złoty dąb -są super!! :D

MarcinBialezyn
12-11-2004, 20:28
Właśnie zamówiłem okna na profilu 3-komorowym.
Moim zdaniem 5 komór to czysta marketingowa propaganda.
Sam profil jest i może trochę bardziej izolacyjny, ale jaka część ścian to profile okienne? Może 1 procent.

jareko
12-11-2004, 20:59
MarcinBialezyn - no moze nie 1% tylko wiecej ale by jakby utwierdzic Cie w twej decyzji proponuje bys na chwile zajrzal za porada dla innego forumowicza

Cytata (autor postu - Pieczara):
".....Naprawde nie ma duzej roznicy miedzy 4 i 5 komor i wynika to nie z technologii, ale z matematyki. Bylo o tym w Szukam dobrych okien. Poczytaj strone 49: http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=421845&highlight=#421845 i glownie posty Jareko (bylo ich kilka od 11 do 13 wrzesnia). I rzecz nie jest w tym, czy pieciokomorowki sa lepsze, tylko czy sa ladniejsze. A o gustach......."

MarzannaPG
14-11-2004, 13:07
Oglądaliśmy w Goranie okna 3-komorowe, ale o przepięknym profilu, po prostu zaj2@#$%^ (oczywiście rzecz gustu, ale w tym profilu niestety nie robią 4 komorowych)

Czy wg. Was rozważać i brać pod uwagę zakup takich okien?
Ewentualnie - dlaczego nie?

Dzięki za wskazówki!!!
A ja byłabym wdzięczna za jakieś zdjęcie tych pięknych okien! Tak się tu wszyscy entuzjazmują, też bym chciała może takie mieć, tylko nie wiem jak wyglądają! Dajcie namiary!

idkam
14-11-2004, 20:29
Oglądaliśmy w Goranie okna 3-komorowe, ale o przepięknym profilu, po prostu zaj2@#$%^ (oczywiście rzecz gustu, ale w tym profilu niestety nie robią 4 komorowych)

Czy wg. Was rozważać i brać pod uwagę zakup takich okien?
Ewentualnie - dlaczego nie?

Dzięki za wskazówki!!!
A ja byłabym wdzięczna za jakieś zdjęcie tych pięknych okien! Tak się tu wszyscy entuzjazmują, też bym chciała może takie mieć, tylko nie wiem jak wyglądają! Dajcie namiary!

Witam,

www.goran.pl - może poproś o zdjęcia via e-mail powiedz (napisz), że te okna są na wystawie na ul. Wolskiej w Lublinie, obustronna okleina złoty dąb, szpros?
Ja niestety nie posiadam, skąd jesteś?

M

G0ŚĆ
24-11-2004, 22:32
3 komorowy Gealan - taki szarobury w środku ? Jest cudowny, jest super taki plastic fantastic - bombastic.


Charlie - o gustach sie nie dyskutuje. Poza tym, gdzie on jest szaro-bury? Chyba zabrudzone okienka widziales ;)

Nie nie zabrudzone.
Jak wszystkim wiadomo :lol: gelan jako jedyny w Polsce opanował sztukę koekstruzji. Wykorzystuje się ją min do produkowania profili jednostronnie okleinowanych, gdzie cały profil jest biały, a tylko zewnętrzna ścianka (ta okleinowana) jest w ciemnym kolorze.
W wypadku opisywanym powyżej przez Charlie'go sztuka ta jest wykorzystywana do produkcji profili z wykorzystaniem odpadów (profili z recyclingu). Wyglada to tak, że cały środek profila jest tłoczony z odpadu (dlatego jest szaroburej barwy), a jedynie milimetrowa warstwa zewnętrzna (ta która jest widoczna) jest tłoczona z nowego granulaty pvc i jest biała.

idkam
24-11-2004, 23:42
Forumowcy :wink:

a co sądzicie o oknach z firmy Perfekt z Lublina?

M

RHM
25-11-2004, 16:33
I jest jeszcze firma ORTIS w Lublinie, która też ma niedrogie okna. Idkam pozdrawiam też z Lublina, też wybieram okna. Gdzie budujesz?

idkam
25-11-2004, 17:28
I jest jeszcze firma ORTIS w Lublinie, która też ma niedrogie okna. Idkam pozdrawiam też z Lublina, też wybieram okna. Gdzie budujesz?

Czeeeeeeeeeeee!

Zapraszam na lubelskie forum!!!!

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=1635&postdays=0&postorder=asc&start=1800

Ale się dzieje!!!

Budować się będę w Kalinówce za Abramowicami Pryw.

RHM
25-11-2004, 18:36
Ale się dzieje...Nie wiedziałam o lubelskim forum, dzięki ogromne, za chwilę zajrzę. Mam godna polecenia ekipę budowlaną. My budujemy w kierunku Krasienina. Pozdawiam serdecznie.

idkam
14-11-2005, 22:44
Witam! Sam posiadam okna Gorana 3-komorowe w okleinie dwustronnej złoty dąb -są super!! :D

Witam,

stary temat, lae chciałbym wiedzieć, czy nadal wszystko OK?

Pozdrawiam
M