PDA

Zobacz pełną wersję : [b]Przepis o zabudowanej sąsiedniej działce[/b]



Mieszko1978
10-11-2004, 06:16
Moje pytanie dotyczy przepisu o braku zgady na budowe w przypadku sąsiedztwa z niezabudowaną działką. Właćnie zamierzam kupić działke - działka budowlana - przy drodze gminnej - działka ta sąsiaduje z działkami budowlanymi - po dwóch stronach oraz z polem i drogą. Działka bezpośrednio przy tej że jest zabudowana ale tylko murowanym domem letniskowym - czy to oznacza że nie dostane zgody na budowe ????
Jeżeli tak to dlaczego tak jest i jaki kretyn to wymyślił

dzięki

aga_kraków
10-11-2004, 06:26
a czy jest dla tej okolicy aktualny plan zagospodarowania?

Mieszko1978
10-11-2004, 06:30
Nie ma planu zagospodarowania

aga_kraków
10-11-2004, 06:44
to radzę pytać w gminie
ja dostałam WZ tylko dlatego że sąsiedzi akurat wylali fundamenty, a geodeta naniósł je na mapę...

robert skitek
10-11-2004, 13:19
Jeżeli tak to dlaczego tak jest i jaki kretyn to wymyślił

dzięki
Tak, spytaj dokladnie w gminie, ale moim zdaniem nie dadzą warunków zabudowy.
A kto to wymyslil? A kto u nas wymysla swietne ustawy??? osły

BK
11-11-2004, 16:49
ja dostałam pozwolenie w takiej sytuacji - działka rolna, ale dla niej i sąsiednich nie wygasł plan obowiązujący na dzień 31 grudnia 1995 więc WZ były obowiązujące mimo braku planu. Działka oddalona o jakieś 200 m od najbliższych domów, przed działką 4 inne niezabudowane działki, przy drodze gminnej. I bez problemów zaczęłam budować.
zapytaj raczej co za kretyn nie potrafi zinterpretować ustawy - niestety tacy ludzie pracują w naszych samorządach ...
sąsiedztwo to nie tylko bezpośrednie przyleganie. W Muratorze chyba z maja czy czerwca jest o sąsiedztwie, poczytaj o tym.

12-11-2004, 10:50
Zobacz sobie ten wątek:
http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=28582&postdays=0&postorder=asc&start=120
a szczególnie stronę nr 3 i wypowiedź romi_25 na samej górze :-)
Powinni wziąć pod uwagę działki położone w odległości równej 3 szerokościom Twojej.