PDA

Zobacz pełną wersję : Ile za studnię głębinową



dygiwojt
10-11-2004, 16:20
Ile kosztu jebie studni głębinowej?
Jaki jest koszt hydroforu + pompy?
Jaka jest gwarancja, że na mojej działce jest odpowiedni teren na którym jest woda ?

Bigas
10-11-2004, 17:06
Witam

Co prawda robiłem to przed kilkoma laty ale koszt wiercenia 1 m z materiałem wykonawcy (rura plastik + filtr) wyniósł mnie 35zł. Zdatną do użytku wodę znaleźli na 36m. Cała praca trwała około 3 godzin, naprawdę sprawna i fachowa ekipa. A co się tyczy szans, to może z tym być różnie, zależy od regionu kraju.
Pozdrawiam

Barti4
10-11-2004, 18:49
ja w maju placilem 50zl/m z materialem (rura, filtr i zawor zwrotny)...ale wode mam juz na 3 metrach wiec dojechalem do 10 i tak zostawilem....
Dziala i jestem zadowolony. Swoja droga zalezy na jakim poziomie masz wode i jakie warstwy po drodze ...moze niekoniecznie musisz robic glebinowke....

KaiM
10-11-2004, 19:58
Witam

Co prawda robiłem to przed kilkoma laty ale koszt wiercenia 1 m z materiałem wykonawcy (rura plastik + filtr) wyniósł mnie 35zł. Zdatną do użytku wodę znaleźli na 36m. Cała praca trwała około 3 godzin, naprawdę sprawna i fachowa ekipa. A co się tyczy szans, to może z tym być różnie, zależy od regionu kraju.
Pozdrawiam

to chyba naprawde jakas super ekipa. Obecnie wszedzie gdzie dzwonilem chcieli 100zł za metr wiercenia bez materiału. Można prosić kontakt do nich? Nawet jak przyjadą do mnie z Warszawy to się opłaca. Może być na priva

Z góry dzięki

Bigas
12-11-2004, 06:33
Niestety nie wiem czy nadal mam kontakt do nich, ale oni nigdzie się nie ruszają poza północno-wchodnie okolice Wawy. Jak mi tłumaczyli, bo poleciłem ich usługi koledze z firmy, nie pojadą nigdzie dalej ze względu na stan tech. samochodów ( to był stary KRAZ z wierzą wiertniczą na platformie).

Co zaś do wody Barti4, to każdy ma wodę na tej głębokości, ale to jest woda podskórna i nadaje się jedynie do podlewania ogródka.


Wiesz KaiM, wiercenie studni a wiercenie studni też jest inne. Za 100zł/m to raczej jest wiercenie studni z rurą osłonową przeznaczone dla pomp głębinowych o średnicach coś około 100-150 mm i więcej, a ja wierciłem pod pompę zwykłą rura plastik 40mm.

[/url]

KaiM
12-11-2004, 17:17
Wiesz KaiM, wiercenie studni a wiercenie studni też jest inne. Za 100zł/m to raczej jest wiercenie studni z rurą osłonową przeznaczone dla pomp głębinowych o średnicach coś około 100-150 mm i więcej, a ja wierciłem pod pompę zwykłą rura plastik 40mm.

masz racje ja wlasnie tak mialem wiercone ale powiedz mi w takim razie jak z glebokosci 36m ciagniesz wode rura 40mm????

kominiarz
13-11-2004, 12:56
Witam,
ja dziś wywierciłem studnię (znudziło mi się wozić wodę w baniakach :lol: ) 50zł mb wraz z materiałem + 100zł filtr + 100zł agregat ponieważ nie mam jeszcze na działce prądu :cry:
Cała robota trwała niecałe 5 godzin, głębokość 10m.
Pozdro... kominiarz.

izat
13-11-2004, 14:45
w maju za wiercenie głębinowej płaciłam 130 PLN za osłonówkę stalową z filtrami
do tego doszedł koszt rur i pompy

SS
14-11-2004, 09:48
masz racje ja wlasnie tak mialem wiercone ale powiedz mi w takim razie jak z glebokosci 36m ciagniesz wode rura 40mm????
Nie jest ważna głębkość zalegania warstwy a cisnienie wody w warstwie
Poczytaj w 8/2004 Muratora
SJS

KaiM
14-11-2004, 17:56
masz racje ja wlasnie tak mialem wiercone ale powiedz mi w takim razie jak z glebokosci 36m ciagniesz wode rura 40mm????
Nie jest ważna głębkość zalegania warstwy a cisnienie wody w warstwie
Poczytaj w 8/2004 Muratora
SJS

SS sądząc po Twoim statusie zajmujesz się studniami zawodowo czy jak?
Rozumiem że ciśnienie wody podnosi lustro wody do wysokości kilku metrów skąd można ją zassać abisynką albo hydroforem.