PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie dachu



damis
12-11-2004, 09:01
Jestem na etapie ocieplania dachu. Chciałem dać wełne między krokwie 16cm oraz w poprzek drugą warstwę wełny 5 cm. Wykonawca radzi mi dać wełnę 20 cm między krokwie i nic więcej. Krokwie mają wysokość 18 cm. i terez mam dylemat co zrobić czy podtrzymywać własną koncepcję czy też skłonić się do propozycji wykonawcy. Wykonawca nie ma żadnej korzyści z swojej propozycji, na mojej zarabia podwójnie - 2 warstwy wełny(umówiona cena za 1 warstwę i folię)

tom17
12-11-2004, 10:40
Jeżeli to dach nad poddaszem użytkowym to:
1. dach pokryty folią wysokoparoprzepuszczelną - daj 18 cm wełny między krokwie + 10 cm na krokwie w poprzek między ruszt do płyt gk lub boazerii na to folia.
2. dach z pełnym deskowaniem - daj max 15 cm miedzy krokwie (te 3 cm to min szczelina wentylacyjna pod deskami) + 10 cm j.w

powodzenia,

ps mam 15 cm między krokwie -standard 1999 r. to dużo za mało.

SławekD
12-11-2004, 13:26
Mnie też ten etap czeka na wiosnę. Mam poddasze użytkowe, niskie ale jest. Mogę to ociaplać na dwa sposoby: ocieplać nad płytami GK - wtedy nie będę "ogrzewał" poddasza , lub cały dach - wówczas bedę "grzał" poddasze. Pisząc "gzrał" nie mam na myśli ogrzewania instalacją, tylko przenikanie ciepła przez nieocieplone GK. Nie mam pojęcia które rozwiązanie jest lepsze?
Może ktoś mi pomoże?
Pozdrawiam

tom17
12-11-2004, 14:21
Mnie też ten etap czeka na wiosnę. Mam poddasze użytkowe, niskie ale jest. Mogę to ociaplać na dwa sposoby: ocieplać nad płytami GK - wtedy nie będę "ogrzewał" poddasza , lub cały dach - wówczas bedę "grzał" poddasze. Pisząc "gzrał" nie mam na myśli ogrzewania instalacją, tylko przenikanie ciepła przez nieocieplone GK. Nie mam pojęcia które rozwiązanie jest lepsze?
Może ktoś mi pomoże?
Pozdrawiam
Sławek,
Jeżeli dobrze zrozumiałem to zastanawiasz się nad ociepleniem całych połaci dachu lub tylko polaci dachu do wysokości sufitu nad poddaszem + tenże sufit.
To drugie rozwiązanie jest dużo lepsze bo na strychu (przestrzeń nad poddaszem użytkowym) raczej nie będziesz potrzebował komfortu cieplnego a jest to ładnych perę m3 do ogrzania zimą.