PDA

Zobacz pełną wersję : DASZEK NAD BALKONEM



TOMASZJUREK
12-11-2004, 16:21
Witam!
Mieszkam w bloku na ostatnim piętrze.Chciałbym zrobić sobie daszek chroniący przed deszczem. Balkon ma 3 m szerokości i jest wysunięty poza elewację o 0,5 m. Proszę o każdą informację, która pomoże mi wykonać to zadaszenie(czy potrzebne jest pozwolenie w spółdzielni?). Z góry dziękuję.

invx
13-11-2004, 07:48
niewiem co z pozwoleniem, ale napewno nie zaszkodzilo by zglosic.Budowe takie go daszku mzona rozwiazac na bardzo wiele sposobow, mysle ze Ciebie interesuje najprostszy, z materialow prosto dostepnych, wiec jako szkielet calej konstrukcji zastosuj drewno (mozna by i stal ale to trzeba miec czyc spawac), Z drewnianych beleczek 5x5, porob takie trujkaty, zeby jeden bok przykrecic do sciany nad balkonem, przykrec je i na to pokrycie.
innym sposobem to przykrecenie beleczki 5x10 do sciany nad balkonem i drugiej nad wysunietom czescia balkonu (tutaj trzeba by bylo albo dwa slupy albo tez ja na dwuch takich trujkatach przymocowac), Pomiedzy tymi belkami dalesz kolejne prostopadle do tych (odpowiedniki krokwi) i na pokrycie
jest zapewne wiele jeszce innych rozwiazan, wiec zastaow sie co potrzebujesz.

Wowka
13-11-2004, 08:03
Jestem przekonany, że pozwolenie jest konieczne.
Zmieniasz wygląd elewacji budynku. Prawdopodobnie stworzysz jakąś konstrukcję -potworka....

robert skitek
21-11-2004, 19:48
pozwolenie na pewno. mozesz sprobowac zglosic do spoldzielni, a oni sie tym juz zajmą i powiedzą co jest wymagane.
po pierwsze zmiana elewacji - a po drugie jakby nie patrzec to trzeba to zrobic z glową, zeby Ci nie spadl na glowe jak snieg toto obciązy. Tobie to jeszcze pol biedy (sorry) ale jak spadnie na dol komus na łeb to dopiero bys mial kłopoty...

ania
22-11-2004, 15:51
Może byś rozważył montaż markizy? Wiem, że nie wszyscy lubią, ale...
- nie potrzebujesz na to pozwoleń
- zimą, kiedy jest mało światła taki "ruchomy" daszek nie będzie ci go zabierał.