PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM W LEWKONIACH pracownia ARCHON



Strony : [1] 2 3 4

Olena
14-11-2004, 12:07
Nie zeby sie pochwalic, nie zeby sie poradzic :) Klamka zapadla dom sie juz buduje :) Daje po prostu sygnal, ze takowe cudo (z pewnymi przerobkami) powstaje w okolicach Warszawy i gdyby ktos chcial zobaczyc "na zywo" - nie widze problemu :) Ewentualnie moze ktos z Was tez wybudowal taki domek i wie co KONIECZNIE nalezy zmienic? Jak na razie wiem, ze trzeba bylo poszerzyc garaz.

Pozdrawiam

Daroll
14-11-2004, 15:06
moze jakis link do projktu?? bo szukac sie nie chce przez parenascie minut :wink:

Olena
14-11-2004, 18:41
Bardzo proszę :)

http://www.projektydomow.pl/index.php?act=32&lang=pl&all=1&sid=m3f2e725988a37&intra=617564b3a898ce96a016bd341abbfbf8&crc=bce5f3da6349b2bfdd566a128d712763&lang=pl

15-11-2004, 08:52
Ja też się swojego czasu do niego przymierzałam i z niejakim sentymentem wspominam ;-) Daj znać jak już stanie (a szczególnie - jak wygląda poddasze - u nas właśnie o poddasze sprawa się "rozbiła"
Pozdrawiam i życzę pięknego domku :-)
BabaB

Olena
15-11-2004, 09:58
Dlaczego? Cos z poddaszem jest nie tak? Podpowiedz, moze trzeba cos zmienic?

15-11-2004, 11:40
Dlaczego? Cos z poddaszem jest nie tak? Podpowiedz, moze trzeba cos zmienic?

Może nie tyle "nie tak", co jest ono stosunkowo nieustawne ze względu na kształt dachu (wielospadowy, dużo załomków) i stosunkowo niską ściankę kolankową - dosyć duża powierzchnia poddasza jest trudna do wykorzystania. U nas jest większa rodzina (5) i poddasze musi być jak najbardziej użytkowe. Także praktyka zwyciężyła i wybraliśmy ostatecznie dach dwuspadowy.
Widziałam ten domek w stanie surowym (okolice Lublina) - z zewnątrz całkiem ładnie wyszedł. W środku nie byłam...
Ale tak jak wspomniałam przedtem - mam spory sentyment do tego projektu - już go niemal budowaliśmy ;-)
Pozdrawiam jeszcze raz
BabaB

Olena
15-11-2004, 14:34
no to mi ulżyło :) Nas jest tylko 3 i poddasze będzie wykorzystywane tylko do spania :) Łóżka dadzą się tam chyba ustawić ;)

lontrel
12-12-2005, 14:08
PROSZĘ O KONTAKT OSOBY KTÓRE BUDUJA DOM W LEWKONIACH Z FIRMY ARCHON.

aha26
12-12-2005, 17:32
wejdż na grupe chotomow ,tam są dwie osoby ,które budują lewkonie :wink:

Polaczka
13-10-2006, 11:55
Witam,
Przymierzamy się do tego projektu.
Czy domek już gotowy?
Można by było go obejrzeć. Też mamy działkę w okolicach Legionowa.
Pozdrawiam,
[email protected]

Polaczka
13-10-2006, 12:18
Witam,
prośba do budujących "Dom w Lewkoniach":
piszcie swoje uwagi i zamieszczajcie zdjęcia!
Będziemy się chyba decydować na ten projekt, Czekamy na rady
Dzięki

ms.
13-10-2006, 13:03
na forum jest już parę wątków z domem w lewkoniach w tle. Niejaka Olena w grudniu 2005 chciała dzielić się uwagami i udostępniać fotki. Wpisz w wyszukiwarce "dom and w and lewkoniach".
Przejrzałam pobieżnie wynik wyszukiwania i uważam, że też powinnaś to przeczytać.

Polaczka
13-10-2006, 13:09
Serdeczne dzięki. Znalazłam Olenę.
Pozdrawiam

aśG
14-10-2007, 21:16
Rozpoczynam ten wątek i licze że nie jestem sama.

Myśmy tak w sumie nie robili zbyt dużo zmian, tylko zlikwidowaliśmy okno balkonowe w salonie to na tej samej ścianie co wykusz. Reszta raczej bez zmian chociaż sen z powiek spedza mi kuchnia i wejście z kuchni do spiżarki. Masakra! Nie wiem czy robić tą spiżarke czy nie, jak zrobić żeby ta kuchnia była ustawna i wzystko było podręczne.

Na chwile obecną to wczoraj wylaliśmy beton na piwnicach. Zrobiliśmy sobie podpiwniczenie z wyjątkiem salonu. W tym roku to koniec z budową. W przyszłym roku planujemy zrobić stan surowy otwarty.

Latte a ty na jakim jesteś etapie?

Pozdrawiam

aśG
14-10-2007, 21:20
To może jeszcze wkleję adres gdzie można sobie pooglądać ten superowy domek http://www.archon.pl/index.php?act=32&sid=m43ec5c0c51a0b
Może przynudzam ale chciałam cię Latte.m spytać czy masz to wejście do spiżarki z kuchni?A w którą stronę powiększyłaś kuchnie?

Pozdrawiam!

Latte.m
15-10-2007, 08:28
Witam bardzo serdecznie :D

Nie znalazłam dotąd na forum osoby, która budowałaby według tego pięknego projektu. Bardzo się cieszę, że możemy w końcu porozmawiać. :D

Projekt jest piękny, zanim zdecydowałam się na ten przeglądnełam dzięsiątki katalogów i stron internetowych, także wybór jest przemyślany.

Jeśli chodzi o kuchnię architekt wydłużył o metr kuchnię w stronę ogrodu ( na górze bedzie trochę większy balkon).
drzwi do spiżarni oczywiście są, spiżarka jest niewielka ale myślę, że bedzie spełniać swoje zadanie.
Jesli miałabym ustawiać taką kuchnię, to lodówkę ustawiłabym po prawej stronie, a reszte tak jak jest.
U mnie kuchnia będzie troche większa wyjdzie ok. 15m2, będzie tam stół (zamiast tego barku) i wyjście na ogród.

poszerzyłam też garaz, aby w srodku nie było ciasno i w środku mozna zmiescic wszystkie narzedzia i urzadzenia ogrodnicze.

Pozdrawiam,
Latte

Latte.m
15-10-2007, 08:40
Jestem na poczatku drogi, :lol:
Mam pozwolenie na budowę i zastanawiam się czy lać fundament czy nie, zalezy od pogody, jesli beda sprzyjające warunki to wyleję fundament i reszte będę kończyc w przyszłym roku.
Bardzo bym chciała wprowadzic sie w przyszłym roku, oczywiście tylko na jako tako wykończony dół, górę będę kończyć pewnie w 2009r.

Rozumiem Cię z tą kuchnią, mi tez bardzo zależało na funkcjonalnej kuchni, okazało się, że wydłużenie jej nie było wiekszym problemem architektonicznym. Między kuchnią i jadalnią będę szerokie drzwi.

Piszesz, że u Ciebie jest podpiwnieczenie, więc faktycznie możesz pokusić się o likwidację spiżarni. Dodatkowo pod schodami (akurat na drodze garaż-kuchnia) można zrobic fajny schowek na napoje i inne rzeczy.
Możesz zlikwidować spiżarkę i zrobić fajną łazienkę z oknem. Wtedy będziesz miała całą ścianę do wykorzystania.

Ja u siebie podpiwnieczenia nie mam, więc spiżarka jest mi niezbędna.

Latte

aśG
15-10-2007, 12:19
Cześć!
Mam nadzieje że komuś jeszcze się spodoba ten domek i nasze grono się powiększy. To jest nowy projekt i może dlatego tak mało osób go buduje. Szkoda :cry: i szkoda też że wcześniej się nie zgadałyśmy bo z tą kuchnią to jest dobry pomysł. No ale cóż u mnie jest już za późno. Chyba nie zrobię tej spiżarki.

Pozdrawiam!papa!

Latte.m
15-10-2007, 15:53
Masz rację, nie ma co kruszyć kopii o malutką spiżarkę, kiedy masz podpiwniczenie i tam możesz zrobić faaaajną wielgaśną spiżarnię.

Pozdrawiam :D
Latte

aha26
15-10-2007, 16:46
Olena z tego forum wybudowała ten projekt

Latte.m
15-10-2007, 18:24
dzięki aha26,
może Olena, bedzie tak miła i zajrzy kiedyś do tego tematu i podpowie co nieco?

aśG czy podnosiłas ścianę kolankową? ja u siebie podniosę do 110m.

Latte.m

aśG
15-10-2007, 20:56
Te się miałam zapytać o tą ściankę kolankową - myśmy nic nie podnosili.
A co do Oleny to już do niej pisałam na priv z prośbą o przysłanie jakichś zdjęć ale to było jakieś 2 tyg.temu i nic :( Ale nie dziwię się jak się dziwczyna urzadza to nie ma czasu zaglądać na forum. Też bym nie miała. No ale może kiedyś tu zajrzy.....Na forum archonu było chyba parę jej zdjęć (tzn. jej domku)

Latte.m
25-10-2007, 09:27
Nie ma chyba wielu budujących wg tego projektu?
aśG jak decycja w sprawie kuchni? :D

Latte[/url]

aśG
29-10-2007, 10:43
Cześć Latte.m! Już myślałam że zostałam sama na placu boju! Nie wiem jak to jest z tymi budującymi lewkonie bo kilka osób jest. Na forum archonu pojawiają się i nie wiem czemu tutaj nie chcą się dopisać ( a może nie wiedzą)
Zerknij sobie na to forum, tam Olena zamieściła dużo zdjęć wnętrz. Są superowe! Dzięki niej podjęliśmy decyzję co do kuchni - wejście do spiżarki robimy z korytarza, dzięki temu będziemy mieć fajny ciąg mebli na tej ścianie co miało być wejście do spiżarki. Naprawde super są te zdjęcia i dużo dają, bo tak to na papierze to naprawce inaczej to wszystko wygląda.

A co u Ciebie? Ruszasz w tym roku? Pogoda taka niespecjalna, co prawda nie ma ulewnych deszczy, które by przeszkadzały robotnikom, ale raczej mokrawo.
My chcieliśmy troche obsypać fundament i wyrównać teren ale nie ma kiedy bo cały czas mamy błotko na działce i koparka by się zakopała.

Pozdrawiam i do następnego napisania! :D

aśG
14-11-2007, 20:18
Nikt tu nie zagląda :( Zostałam sama na placu boju :cry: Nie szkodzi, wierzę że ktoś się znajdzie kto zechce budować ten domek. Zamieszczam moje, a raczej nasze z mężem postępy. Zdjęcia z października.Wejście do domku (którego jeszcze nie widać :))

http://images31.fotosik.pl/44/370fa0b6e6c3ee9cmed.jpg[/img]

I widok od ogrodu z wejściem do piwnicy.


http://images34.fotosik.pl/44/b34f75a44f1dae0amed.jpg

Niestety nie potrafię zamieścić zdjęcia ze strony archonu, które pokazuje jak ten domek ma wyglądać, ale jakby ktoś był zainteresowany to powyżej był podany link do strony.

Pozdrawiam serdecznie

Dorcia1981
30-01-2008, 17:51
Hej a coz to nikt nie buduje juz tego domku???

aśG
31-01-2008, 12:09
No właśnie.... ?

Witaj Dorcia! Ty go budujesz? Bo ja tak sama tu zostałam, a monologów nie będę prowadzić. Może wątek się rozwinie?

Pozdrawiam!

Latte.m
10-02-2008, 20:42
Nic nie pisałam, bo nic sie nie działo,

Teraz lada moment, jak ziemia trochę obeschnie, zaczynam kopanie fundamentów.

Pozdrwiam budujących dom w lewkoniach. :D

Roman77
18-02-2008, 23:27
qqqqqqqqqqqqqq

Latte.m
19-02-2008, 08:02
Pieknie się prezentuje Twój dom, robiłes jakies zmiany w projekcie?

Pozdrawiam,
Latte

Roman77
19-02-2008, 08:23
qqqqqqqqqqq

Latte.m
19-02-2008, 16:09
Ja u siebie tez powiększę spiżarnię (tak do okna w kotłowni)

Mam pytanie Ad 5: czyli u Ciebie do kuchni wchodzi sie tylko z przedpokoju?

Ja u siebie zlikwidowałam wykusz, bedą 2 drzwi podwójnych w salonie.

ścianę kolanową też podnosze o jeden bloczek, bedzie funkcjonalniej.

Roman77 Jak możesz to wrzuc więcej zdjęc. :lol:

Roman77
19-02-2008, 18:41
Tak, wejście do kuchni z korytarza.Nie instaluję drzwi.
Jestem przeciwnikiem łączenia kuchni z salonem, a juz kuchnia w salonie to dziwactwo i nie praktyczne.Ale to moje prywatne zdanie.
Zlikwidowałem dodatkowe drzwi w salonie bo są zbędne i robią salon gdzie nie można żadnego mebla postawić.W budynku instaluję wentylację mech. i odkurzanie centralne.Robię sam CO i ewentualnie służę pomocą techn.
Zdjęcia jak zrobię zamieszczę.

aśG
19-02-2008, 19:46
Witam was serdecznie! Cieszę się że wątek ożył :P :P
Latte.m, ty budujesz z dachem czterospadowym tak jak Roman? Bo ja buduję "stodółkę" :lol: :lol:

Pozdrawiam i życze pogody, bo my ruszamy ze ścianami w czerwcu tak że teraz pogoda nie jest nam tak potrzebna jak wam.

Latte.m
19-02-2008, 20:03
"stodółkę" oczywiście :D w odbiciu lustrzanym

poczekam jescze kilka dni i kopię :lol:

Buduję z Ytonga 36,5, także ściany pójdą szybko.

Póki co planuję układ wnętrz, bo potem nie będę mieć na to czasu.

aśG
20-02-2008, 10:38
Latte.m super że zaczynasz kopać, ale to cieszy :lol: A jak mury pójdą w góre to dopiero będzie radość :lol: :lol:
Jak będziesz mieć zdjęcia to oczywiście pochwal się.

Pozdrawiam!!!

Latte.m
20-02-2008, 18:36
Coraz bardziej skłaniam się do zlikwidowania przejścia z kuchni do salonu (tak jak pisał Roman77). Kuchnia byłaby bardziej funkcjonalna i byłoby więcej miejsca. Co o tym myslicie?

aśG jak planujesz u siebie z tą kuchnią?

Pozdrawiam,

Latte

aśG
20-02-2008, 21:12
U mnie postanowione że nie robimy wejścia do spiżarki z kuchni.Wtedy mam całą jedną ściane i druga to ta z oknem. Wejście do jadalni pozostawiam tylko zmniejszyliśmy go o 30 cm :wink: Zawsze to "troche" :D dłuższa ściana w kuchni. Ty masz o tyle lepszą sytuacje że masz wydłużoną kuchnie a to już troche więcej ścian.
To połączenie jadalni z kuchnią to sprawa gustu. Ja zawsze marzyłam o takim układzie. Będąc w kuchni nie jest się odciętym od reszty domowników. A brudne naczynia, które innym przeszkadzają to wydaje mi się że to nie jest taki problem, są zmywarki gdzie można je załadować i nie ma. A poza tym w tym naszym domku to zlewozmywak jest centralnie naprzeciwko dzwi wejścowych tak że jak będzie sterta garów w zlewie to i zlikwidowane przejście do jadalni nic nie da bo i tak każdy wchodzący ją zobaczy.
Latte.m zobacz sobie na strone archonu. Jak wejdziesz na dom w lewkoniach albo w lewkoniach 2 to tam jest takie forum i tam jest dużo zdjęć wnętrz. Mi one bardzo dużo dały. Ludzie mają tak odwalone kuchnie że :roll: . Może one pomogą ci podjąć decyzje co do tego przejścia.
Pozdrawiam i życze podjęcia dobrej decyzji przy niezbyt dużej eksploatacji mózgu :lol: :lol: pa

Roman77
21-02-2008, 07:34
Odnośnie kuchni, ja umiejscowiam kuchenkę, zlew, zmywarkę po lewej stronie. Zostawiam dostęp do okna.Okna w kuchni, spizarce, kotłowni, mam h=1,5 i na normalnej wysokości h=80 (oczywiście w kotłowni wyżej).h=110 parapetu dziwnie mi wygląda.Jeszcze ze dwa tygodnie i kładziemy dachówkę.Teraz stawiają kominy z klinkieru.

aśG
21-02-2008, 21:36
Roman a jaką dachówke kładziesz? My nie wiemy co wybrać Tondach czy Creaton? Masz glazurowaną czy angobowaną? My chcemy marsylke ale nie ma glazurowanej tylko wszędzie angoby a boimy się żeby nie robił się mech na dachu. Jakie jest twoje zdanie na ten temat?

Roman77
22-02-2008, 16:39
Ja kładę Roben średzka falista błyszcząca.http://www.roben.pl/25609.xml?param=picture_3
Dość dobra jakościowo.Podoba mi się dachówka błyszcząca.

Latte.m
22-02-2008, 17:42
odnośnie kuchni to nie wiem, widziałem zdjęcia na forum Archonu, min. zdjecia Oleny, i własnie tam ta kuchni wydała mi sie mała :-? ale jeszcze nie wiem. Prawdą jest, że Ja swoja wydłużyłam więc może będzie dobrze.

odnośnie dachówki, mam upatrzoną taką samą jak Roman tzn. Robena średzka kolor kasztanowy. Roman ile płaciłeś za swoją?

Podpisałam dziś cyrograf z bankiem, spłaty przez najbliższe 35 lat. :roll:

Rozmawiałam też z wykonawcami w przyszłym tygodniu zaczynamy :D

A co u Was?

Roman77
22-02-2008, 20:20
qqqqqqqqqq

aśG
23-02-2008, 19:24
Latte.m jeśli można wiedzieć to w jakim banku wzięłaś kredyt, w jakiej walucie i jaki procent. Powoli zaczynam porównywać oferty banków. Może jeszcze w tym roku obejdziemy się bez kredytu, ale w przyszłym to 100% trzeba będzie się zapożyczyć bo nie ma zamiaru wykańczać sie 10 lat.

A co do dachówki to mamy na razie wycene z Creatona to wyszło ok 14 tyś ze wszystkimi pierdołkami, tylko my nie robimy garażu. A za położenie powiedzieli nam 45 zł/m2. Ale to dopiero na jesień będą robić.

Roman77
23-02-2008, 22:05
qqqqqqqqqqqq

aśG
25-02-2008, 07:46
Witam! Roman, u nas te ceny za dach to tak się kształtują 40 - 45 zł/m2. A ekipa... zobaczymy jaka będzie.... w każdym razie dużo robią w naszej okolicy, są dość popularni i nie słyszeliśmy złych opini o nich. Ty chyba jesteś z okolic Warszawy może stąd ta cena. Bo u nas to na wsi to inne ceny :P

Pozdrawiam!

Roman77
25-02-2008, 15:21
qqqqqqqqqq

aśG
27-02-2008, 10:06
Witam! Roman gratuluje postępów w pracach! Dekarze przyszli?
Mam takie pytanie, czy nie miałbyś do sprzedania szalunków tych łuków nad wejściem i nad tarasem? Ktoś na forum archonu chciał sprzedać ale się nie odzywa. Takie gotowe szalunki troche by przyspieszyły prace bo na pewno będzie to dubanina z robieniem takich łuków.

Roman77
28-02-2008, 18:21
qqqqqqq

aśG
29-02-2008, 09:25
Jak to dobrze jak jest zgrana ekipa i roboty ubywa :lol: :lol: Jak skończą to licze na zdjęcia :P Co do szalunków to akurat łuk garazowy nie jest mi potrzebny - nie mam garażu. Ciekawe czy długo schodzi takie szałowanie tych łuków. Nie pamiętasz jak to było u ciebie? Może to od ekipy zależy i ich sprawności.
Ciekawe jak Latte.m Nic się nie odzywa. Ale pewnie roboty u niej w pełni to nie ma głowy na pogaduszki na forum. Może jak skończy kopanie to się pochwali.

Roman77
29-02-2008, 15:07
qwertty

aśG
04-03-2008, 10:36
Witaj Roman, jak postępy na dachu? Emma nie zwiała robotników? U nas to wiało że aż strach :roll: Pochwal sie może oknami - jaki kolor? Drewniane?... no i ile płacisz :cry: :cry: .W lewkoni 2 jest chyba jedno okno balkonowe wiecej. Bedę miała przybliżony koszt :cry: :cry: My nie robimy okien dachowych. Zostawiamy tylko dachowe w łazience. Chyba pokoje nie będą ciemne przez to. Jak sądzisz? Co do schodów to nic nie zmianiamy. Mamy na razie wylane do piwnicy i są ok.
Pozdrawiam!

betisk-a
04-03-2008, 13:07
Witam serdecznie wszystkich posiadaczy domu w lewkoniach, tych przyszłych i tych obecnych. Miesiąc temu kupiliśmy lewkonie w stanie surowym zamkniętym i zabieramy się do prac wykończeniowych. Oczywiście, jak w większości przypadków, jest to lewkonia ze zmianami m.in. brak bocznego okna tarasowego, podwyższona ściana kolankowa i wejście do kuchni tylko od salonu ( i tak kuchnia wydaje mi się nieustawna i mała :( ). To zmiany poprzednich właścicieli, a nasze (kosmetyczne) pewnie wyjdą w trakcie. Masakra!!!
Pozdrawiam

Roman77
04-03-2008, 19:25
qwerty

aśG
05-03-2008, 21:36
Witajcie! Ciesze się że pooooowooooli nasze grono sie powieksza. Witaj Betisk-a. Z tą kuchnią to faktycznie siedem światów, każdy chyba ma dylemat :roll: .... Przeczytałam twój post w wątku o kuchni, że będziecie robić wyspe. Nie jest ta kuchnia za mała na wyspe. Podoba mi sie wyspa ale nie odważyłabym się jej robić. Jeśli byś mogła to zamieść jakieś zdjęcie twojego domku. Macie po dwa okna z przodu?
Roman my też nie robimy tego okna w salonie z tych samych powodów co ty ... i chyba większość budujących. Proszę napisz orientacyjny koszt okien. Ale chyba te okna bez ołowiu są droższe niz zwykłe. Tak logicznie myśląc to tak chyba jest.

Co myślicie o poddaszu lanym z betonu a nie z płyt? Zastanawiamy się czy takiego nie robić, ale jezcze rozważamy za i przeciw.
Pozdrawiam i życze pogody!

betisk-a
05-03-2008, 22:28
Witam serdecznie. Na chwilę obecną fotek nie mam, ale jutro będę na działce, więc zrobię zdjątka i jak mi się uda to wieczorem wkleję. Jeśli chodzi o okna to mamy z przodu po dwa. Fajniej wyglądają, niż z jednym dużym ( to moje subiektywne zdanie ). Mam porównanie, bo po drodze na działkę przejeżdzam obok już wybudowanej i zagospodarowanej lewkoni ( ach, jak wygląda!!!). A co do kuchni, to tak jak pisałam ,sama bym na to nie wpadła, ale projekt wyspy jest dla mnie fantastyczny. Wychodzi na niej super blat roboczy, a sama wyspa chyba jest na 20 cm cokole.
Pozdrawiam.

betisk-a
06-03-2008, 20:01
Witajcie! Ciesze się że pooooowooooli nasze grono sie powieksza. Witaj Betisk-a. Z tą kuchnią to faktycznie siedem światów, każdy chyba ma dylemat :roll: .... Przeczytałam twój post w wątku o kuchni, że będziecie robić wyspe. Nie jest ta kuchnia za mała na wyspe. Podoba mi sie wyspa ale nie odważyłabym się jej robić. Jeśli byś mogła to zamieść jakieś zdjęcie twojego domku. Macie po dwa okna z przodu?
Roman my też nie robimy tego okna w salonie z tych samych powodów co ty ... i chyba większość budujących. Proszę napisz orientacyjny koszt okien. Ale chyba te okna bez ołowiu są droższe niz zwykłe. Tak logicznie myśląc to tak chyba jest.

Co myślicie o poddaszu lanym z betonu a nie z płyt? Zastanawiamy się czy takiego nie robić, ale jezcze rozważamy za i przeciw.
Pozdrawiam i życze pogody!
Witam. Mam zdjątka, ale nie mam pojęcia, jak je wkleić :( .

aśG
06-03-2008, 21:02
O! To super!
O wklejaniu poczytaj tutaj
http://forum.muratordom.pl/jak-dodac-zdjecia-zeby-byly-widoczne-na-forum,t63615.htm

aśG
06-03-2008, 21:13
Ale wiesz co, może opisze ci jak ja to robie bo ten wątek jest dość obszerny. Najpierw musisz założyć sobie album w internecie... no chyba że masz. Ja założyłam sobie na www.fotosik.pl Tam sie zalogujesz i dodasz swoje zdjęcia które masz zapisane w komputerze. I potem jak już będziesz mieć dodane to klikasz na to zdjęcie i .... kurcze dawno tego nie robiłam i nie pamiętam tak dokładnie :oops: :oops: Ale chyba będzie tak: Klikasz na zdjęcie i masz adres internetowy zdjęcia "http://........coś tam ....coś tam...." i kopiujesz ten adres. Potem jak wejdzesz na muratora i będziesz pisać odpowiedz to naciskasz IMG potem dajesz ten skopiowany adres zdjęcia poprzez wklej i znów IMG i pownno być. Wiem że jeszcze NIE może być zaznaczone "wyłącz BBCode w tym poście" - to jest poniżej okna w którym się pisze odpowiedź. Myśle że w miare jasno napisałam bo na początku też miałam problem z tym wklejaniem. Życze udanych prób! :wink:

Roman77
06-03-2008, 21:43
qwerty

betisk-a
07-03-2008, 13:33
O! To super!
O wklejaniu poczytaj tutaj
http://forum.muratordom.pl/jak-dodac-zdjecia-zeby-byly-widoczne-na-forum,t63615.htm
WItam serdecznie. Dziękuję serdecznie za podpowiedź odnośnie wstawienia fotek.
Oto nasza lewkonia. Jedno zdjątko sprzed miesiąca i dwa wczorajsze. Jak widać postępów w pracach brak.
http://img1.smyki.pl/0803/07/m/14212114457.jpg
http://img1.smyki.pl/0803/07/m/14204214457.jpg
http://img1.smyki.pl/0803/07/m/14201814457.jpg

Latte.m
08-03-2008, 16:11
Witaj betisk-a śliczny masz już domek, chciałabym aby mój juz tak stał :D
Jaka to dachówka?

asG pytałaś o bank, przepraszam, że wczesniej nie odpisałam ale miałam urwanie głowy w pracy. Wzięłam kredyt w Euro-Banku, dopiero od niedawna udzielają kredytów hipotecznych i chyba w związku z tym mają całkiem dobrą ofertę. Ale przy braniu kredytu każda sytuacja jest inna i zawsze trzeba sprawdzić kilka ofert.

U mnie prace ruszą dopiero po Świetach bo jest trochę mokro, sporo ostatnio padało.

Pozdrawiam
Latte.m

aśG
09-03-2008, 21:44
Betisk-a gratuluję domku! Masz schody jakie mi się marzyły .... ale majstry powiedziały że to dużo roboty z takimi będzie :cry: .... no i nie będę takich miała.... ale to nic... nie powód do płaczu. Ta ścianka kolankowa to chyba niewiele podniesona u Ciebie bo dom nie stracił na wyglądzie. Tak sobie pomyślałam.... :wink: hm.... nie wiem czy tak można.... jakbyś sfotografowała tą lewkonie którą mijasz jadąc na działke i ja tu zamieściła? Nie wiem czy tak bez zgody właścicieli.... :-? :-?

Roman dzięki za odpowiedź w sprawie okien.Wezmę twoje rady pod uwagę przy wyborze. Teraz jednak sen z powiek spędza mi dachówka... którą wybrać.... Tondach czy Creaton...Creaton czy Tondach... W Tondachu za dwa tygodnie ma być podwyżka no i jakbśmy chcieli ją zamówić to płatność od razy bo liczą cene z dnia zapłaty.

Pozdrawiam!

Roman77
09-03-2008, 22:04
qwerrty

betisk-a
10-03-2008, 06:12
Betisk-a gratuluję domku! Masz schody jakie mi się marzyły .... ale majstry powiedziały że to dużo roboty z takimi będzie :cry: .... no i nie będę takich miała.... ale to nic... nie powód do płaczu. Ta ścianka kolankowa to chyba niewiele podniesona u Ciebie bo dom nie stracił na wyglądzie. Tak sobie pomyślałam.... :wink: hm.... nie wiem czy tak można.... jakbyś sfotografowała tą lewkonie którą mijasz jadąc na działke i ja tu zamieściła? Nie wiem czy tak bez zgody właścicieli.... :-? :-?

Roman dzięki za odpowiedź w sprawie okien.Wezmę twoje rady pod uwagę przy wyborze. Teraz jednak sen z powiek spędza mi dachówka... którą wybrać.... Tondach czy Creaton...Creaton czy Tondach... W Tondachu za dwa tygodnie ma być podwyżka no i jakbśmy chcieli ją zamówić to płatność od razy bo liczą cene z dnia zapłaty.

Pozdrawiam!
Witam gorąco. Dziękujemy aśG.
A propos schodów, faktycznie wyglądają fajnie, ale żeby je obłożyć, materiału pójdzie sporo i pewnie sporo za to zapłacimy fachmanowi, bo układanie będzie niezłą zabawą. Dlatego nie wiem, czy takie zostaną :(
U nas ściana kolankowa, wg tego co wyczytałam w projekcie podnieśiona została o 20 cm, więc niedużo, ale...
jest jedno ale w tym wszystkim, co irytuje mnie straszliwie, a mianowicie okna połaciowe. ja przy wzroście 170 cm za chiny wyjrzeć przez nie nie mogę, chyba że stanę na palcach, ale co to za wyglądanie. Nie wiem, czy tak jest w projekcie, czy jest to jakoś przekombinowane. Do tego byli właściciele wstawili sobie w połać okna Velux-a , super tylko rączka do otwierania znajduje się pod sufitem. Wychodzę z założenia, że okna są po to żeby przez nie wyglądać i by je otwierać, a u nas z jednym i drugim będzie kiepsko :evil: .
Natomiast nasi znajomi projektanci stwierdzili, że najlepszym rozwiązaniem w salonie byłoby przesunięcie wykusza o jakiś metr w lewą stronę, bo po wstawieniu kanapy z prawej strony wykusza i okrągłego stołu w wykuszu, meble te będą prawie zachodziły na siebie.
Jeśli chodzi o tę lewkonię w mojej okolicy, to może kiedyś podjadę do właścicieli i pogadam o fotce, ale to gdy zrobi się troszkę cieplej.
Pozdrawiam

Roman77
10-03-2008, 14:15
okna oknoplast

aśG
11-03-2008, 07:49
Oh!!! Roman, pięny ten twój domek wyszedł !!! Dachówka piękna. Jak deszcz spłuka ten pył to dopiero będzie błysk :o Gratulacje! Z tymi odcieniami dachówek to faktycznie problem. Właśnie tego się obawiamy że jak zamówimy i nam braknie to potem dokupiona będzie w innym kolorze. Właśnie mamy ten dylemat. Jak zamówimy Tondach to w razie gdyby nam brakło to na składzie mają dużo tej dachówki więc podjeżdżamy i kupujemy. Z dachówką z Creatona już tak nie ma bo zamawiąją dokładnie tyle ile się potrzebuje i koniec.... w razie braków trzeba czekać aż domówią, a co przyjdzie to też nie wiadomo.

Betisk-a byłam wczoraj u znajomych i pooglądałam ich okna dachowe. Mają ściankę kolankową na 3 pustaki i okno nie jest wysoko. Przy wzroście 170 można sobie wyglądnąć przez nie. Nie wspomne już o klamkach :roll: ktoś chyba to robił bez głowy. Beznadzieja. Latać z krzesłem żeby sobie otworzyć okno :cry: A co do wykusza to co piszesz o jego przesunięciu to w lewkoni 2 jest właśnie tak przesunięty. Kiedy zaczynacie wykańczanie?

Roman77
11-03-2008, 21:36
Joanna w jakim rejonie małopolski budujesz?
Teraz sprzątamy , jeszcze takiego bałaganu na budowie nie widziałem :evil:

Dekarze swoje wysprzątali :lol: suuupppeeer ekipa, jakby co mogę dać namiary.

aśG
12-03-2008, 08:38
Witaj! Ja buduję w okolicach Krakowa.... tzn w takich okolicach że do Krakowa mam ok 50 km :D . Dekarzy już mamy nagranych, ale dzięki za pamięć. Nasi są trochę tańsi niż twoi..... miejmy nadzieję że nie będą gorsi. Teraz jak dach jest to co w planach, jakie prace w następnej kolejności. Pewnie okna.
Pozdrawiam!

Roman77
12-03-2008, 10:14
qwerty

aśG
14-03-2008, 07:27
no,no... Roman! To ty zdolniacha jesteś :lol: ..... tylko ten czas..... zawsze go mało :roll: ale jak prace pójdą w takim tempie to pewno na zimę zamieszkasz. Odsprzątałeś się już? U nas na budowie tak mokro że wejść się nie da bo sie można utopić. Od września chcemy wyrównać kupy ziemi powstałe po wykopaniu piwnicy i się nie da wjechać koparką. Cały czas mokro.
Pozdrawiam!

aśG
20-03-2008, 13:26
http://images31.fotosik.pl/186/04374a9c6d619c3e.jpg

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę Wam
wiosennego optymizmu, pogody ducha, słońca
i radosnych chwil spędzonych w gronie najbliższych!
Wesołego Alleluja!

Joanna

__Marek
04-04-2008, 22:36
Witam wszystkich,
ja buduję lewkonię z garażem dwustanowiskowym. W przyszłym tygodniu bedą robić stropy, a jutro dostanę wycenę dachówki. Dachówkę wybrałem tak samo jak Roman, Robben ale kolor czarno-brązowy (wolałbym odwrotnie, bo ta jest praktycznie czarna). W tartaku więźbę mam już zamówioną, dekarz chce 16.000zł za położenie dachówek i wstawienie okien (może uda się stargować do 15.000). Jeszcze cieśla i będę dodawał te słupki z kosztami, ale już wiem, że nie będzie to mała sumka za ten daszek :(

aśG
08-04-2008, 07:37
Witam wszystkich! Cieszę się że nasze grono się powiększa.
Marku witamy,witamy :)
My dachówkę wybraliśmy i zamówiliśmy .... jednak Tondach - Marsylka czerwona angoba.
http://www.tondach.pl/images/produkty/2112000000.jpg
Jest śliczna... :P :P :P
Z wycenu wyszło prawie 14 tyś. Budujemy dom bez garażu. Drzewa na więźbę ścięte i zawiezione do tartaku. Nie wiem dlaczego wszyscy mówią że ten dach będzie duży :cry: . W tartaku tak powidzieli i w składzie gdzie zamówiliśmy dachówkę też. Marku a na ile tobie zrobili wycene dachówki. Wiem ze te kwoty nie są porównywalne, ale może moja nie jest taka droga :wink:
Pozdrawiam wszystkich budujących!
Ps. Marku może zamieścisz jakieś zdjęcia...? Masz po dwa okna z przodu czy po jednym. Robiłeś jakieś większe zmiany w projekcie?

__Marek
19-04-2008, 11:12
Ja buduję z garażem dwustanowiskowym więc powierzchnia dachu będzie większa. Po podniesieniu ściany kolankowej i wydłużeniu krowkwi dach będzie miał około 300m2. Dachówkę Robena wycenili mi na 23.500zł. Do tego dojdzie 9szt. okien dachowych i cena robi się pokaźna.
Zmian wiele nie wprowadziłem:
- podwyższona ściana kolankowa o 25cm
- zamurowane wyjście boczne na taras
- zamurowane przejście do kuchni z salonu
- wejście do kuchni poszerzone o 10cm

Póki co fachowcy przygotowują się w dalszym ciągu do zalania stropów. I jak widać mam podwójne okna.

http://img232.imageshack.us/img232/5383/strophh7.jpg

aśG
30-04-2008, 10:13
Witajcie! Jakaś tak cisza w tym naszym wątku... zresztą u nas na budowie narazie też. Dachówkę mamy już na placu, pustaki też. Końcem maja przychodzą ciągnąć mury :lol: Już nie mogę się doczekać :P :lol: W ubiegłym tygodniu w końcu udało nam się obsypać fundamenty... od października czekały.
A co tam u Was słychać?
Roman jak okna - zaprawione? O elektryka nie będę pytać - czytałam w innym miejscu :evil: - nie będę cie denerwować.
Latte.m fundamenty wykopane? Pewnie już zalane bo pogoda sprzyja. A betisk-a u ciebie jak prace wykończeniowe, rozpoczęliście? Marku ty strop pewnie masz już zrobiony. Może jakieś zdjęcia? :wink:
Pozdrawiam was serdecznie!

Roman77
01-05-2008, 20:27
qwerty

__Marek
01-05-2008, 22:56
Marku ty strop pewnie masz już zrobiony. Może jakieś zdjęcia? :wink:
Strop to dla mnie temat drażliwy. Najpierw fachowcy zapewniali, że do końca kwietnia strop i wieniec będzie zrobiony. Później tylko schody na piętro, ściana kolankowa i 17 maja się żegnamy. Mamy już maj i udało im się zalać strop tylko nad garażem. Reszta daleko w polu, a mają jeszcze dodatkowo do poprawki ocieplenie fundamentów i inne drobne poprawki. Na 26 maja mam umówionego cieślę, a na 14 czerwca dekarza. Jeżeli się nie wyrobią i cieśla nie będzie mógł wejść to od nowa będę musiał szukać cieśli i dekarza, bo ci nie mają już wolnych terminów. Ogólnie porażka.

aśG
02-05-2008, 11:09
Ojej!!! Jak czytam wasze ostatnie posty to jestem przerażona :roll: :roll: Co ci fachowcy ... albo "fachowcy" wyprawiają z nami inwestorami :evil: :evil: No ale przynajmniej wiem czego mogę się spodziewać bo widze że każdy ma z nimi jakieś problemy.
Roman adres wysłałam na priva i z góry dziękuję. Twój dom ma już z pewnością niezły wygląd. Dobrze że znasz się na elektryce i chyba nie tylko, to jakoś pooowoooli możesz posuwać sie do przodu bo Marek to ma już całkiem przechlapane.
Marku nie chciałam Cie drażnić tym pytaniem o strop. Myśle że nie będzie tak źle.
U nas ze spraw budowlanych.... to wczoraj posadziliśmy ok 150 małych iglaczków do doniczek :wink: Jak podrosną będziemy sadzić na działce.
Pozdrawiam i udanych zmagań z budowlańcami.

betisk-a
05-05-2008, 06:44
Witam gorąco.
U mnie aśG prace wykończeniowe ruszyły pełną parą i dlatego nie mam zbytnio czasu zaglądać na forum.
Z prac wykończeniowych mamy do przodu ocieplenie poddasza, zabudowany kominek, przerobioną hydraulikę w górnej łazience i pierwszą warstwę gipsu ( na większości ścian). Wnętrze nabrało kształtu, szczególnie poddasze. Gdy nie było ocieplenia myślałam sobie; Ale tu będzie wysoko, ile przestrzeni. Po założeniu ocieplenia i k-g; Ale te pomieszczenia niskie, ale małe. A teraz, gdy gładź jest na ścianach i jest bialutko jest super!!! Pomieszczenia odzyskały swoje wymiary. Niestety nie mogę tego powiedzieć o górnej łazience. Dla mnie jest ona katastrofą. Każdy , kto do niej wchodzi mówi: Uuuu jaka duża, ale jaka nieustawna. I to jest niestety fakt. Pocieszam się, że w wannie się leży, a nie stoi, a z wc wstaje się pod kątem, a nie wyprostowanym, bo byłoby kiepsko. A co by było, gdyby ścianka kolankowa nie została podniesiona!!!!!???? O zgrozo!!!!!
Kończę, bo zaraz zmykam na budowę. Może uda mi się zrobić jakieś fotki, to w wolnej chwili je wkleję.

__Marek
05-05-2008, 21:50
[...] A co by było, gdyby ścianka kolankowa nie została podniesiona!!!!!???? O zgrozo!!!!!
O ile podnosiliście ściankę kolankową? Ja zamierzam o jeden pusatk - czyli 25cm.

betisk-a
06-05-2008, 07:50
[...] A co by było, gdyby ścianka kolankowa nie została podniesiona!!!!!???? O zgrozo!!!!!
O ile podnosiliście ściankę kolankową? Ja zamierzam o jeden pusatk - czyli 25cm.
U nas ściana kolankowa jest podniesiona o 20 cm. To za mało, ale pewnie duzo więcej nie możnaby było.
Widziałam jak nasz hydraulik o wzroście około 190 męczył się, robiąc instalację pod skosami. Dobrze, że mamy nieco mniej centymetrów :D

aśG
08-05-2008, 10:25
Hura!!!! :lol: :lol: :lol: ale sie cieszę!!! Przychodzą do nas ciągnąć mury już we wtorek!!! :lol: Byli umówieni na koniec maja, a tu taka niespodzianka. Wczoraj kierownik ekipy przyszedł do nas z taką wiadomością. Czytając wasze doświadczenia to wszystkiego się spodziewałam ale nie takiego przyspieszenia. :lol: :lol: :lol:

Teraz głowa pełna pytań. Bo niby wszystko wiemy jak chcemy zrobić ale czy to będzie dobrze?

Proszę napiszcie czy zmienialiście wysokość okna w kuchni - chodzi mi o wysokość od podłogi, czy pozostawiliście tak jak jest w projekcie? I jeszcze jedno pytanie- czy w salonie są jakieś belki na suficie? Robimy strop normalny - lany z betonu. Zdecydowaliśmy sie też na lanie z betonu poddzasza tzn. skosów i stropu nad poddaszem zamiast wykańczania płytami kartonowo-gipsowymi. Wiąże sie to z tym że ścianki działowe na poddaszu będą grubsze - pustak 25. No i ścianke kolankową podnosimy o 2 pustaki bo może o 1 pustak jak u betisk-i to faktycznie za mało.
Marku a jak u Ciebie sprawa ze stropem. Sa jakieś dobre wieści że zdążą na tego 26 -go?

__Marek
08-05-2008, 22:39
Marku a jak u Ciebie sprawa ze stropem. Sa jakieś dobre wieści że zdążą na tego 26 -go?
Cały czas przygotowują się do zalania, ale termin 26 maja jest moooocno zagrożony. Cały czas szalują i szalują. Faktem jest, że mają tego dużo, bo dodatkowo są do wyszalowania balkon, podciągi i sufit/podłoga nad częścią tarasową.
Jak postawili kolumny przed wejściem to wyszło, że otwór drzwiowy nie jest w środku pomiędzy nimi - tak w ogóle uzsykania symetrii tych kolumn w stosunku do drzwi jest bardzo trudne. Teraz drzwi u mnie zaczynają się zaledwie 2 cm od ściany wiatrołap/salon. Ale musieli rozbierać kawałek ściany, bo pierwotnie drzwi zaczynały się 16cm od tej ściany.

aśG
14-05-2008, 08:56
No i się zaczęło :lol: :lol: :lol: Wczoraj wymurowali ściany zewnętrzne do połowy :lol: :lol: :lol: Już jakiś zarys domu jest. Proszę napiszcie mi .... jeśli tu czasem zaglądacie.... czy wysokość na partesze od podłogi do sufitu będziecie robić taka jak w projekcie czyli 2,74 m? Murarze nam mówią, że to bardzo wysoko i żeby zmniejszyć do 2,60 - 2,64 m

Pozdrawiam wszystkich!

DorciaB
14-05-2008, 14:38
Witam wszystkich milosnikow Lewkoni.
Dzieki za link :)

aśG
15-05-2008, 09:28
Witamy, witamy :lol: :lol: Bardzo nam miło :lol: :lol:

__Marek
15-05-2008, 18:02
Murarze nam mówią, że to bardzo wysoko i żeby zmniejszyć do 2,60 - 2,64 m
Tez mi fachowcy mówili, ze jakos wysoko i moze by tak zmniejszyc. Ale uwazaj, bo nie wszyscy sugruja z dobrego serca, ale tylko z wlasnej wygody. Zapytaj sie ich ile bedzie taniej na robociznie, bo w koncu to mniej roboty dla nich. Od razu zmienia zdanie ;)
Wyzsze pomieszczenie wizualnie powieksza przestrzen. Ja nie zmniejszalem.

betisk-a
15-05-2008, 22:00
No i się zaczęło :lol: :lol: :lol: Wczoraj wymurowali ściany zewnętrzne do połowy :lol: :lol: :lol: Już jakiś zarys domu jest. Proszę napiszcie mi .... jeśli tu czasem zaglądacie.... czy wysokość na partesze od podłogi do sufitu będziecie robić taka jak w projekcie czyli 2,74 m? Murarze nam mówią, że to bardzo wysoko i żeby zmniejszyć do 2,60 - 2,64 m

Pozdrawiam wszystkich!

Wysoko??? U nas jest 2,73 - 2,75 m i wcale nie ma wrażenia kosmicznej wysokości.

aśG
16-05-2008, 09:17
Marku i Betisk-o dzięki za odpowiedzi. Też jestem tego zdania co wy. Chociaż druga strona medalu to wyższe pomieszczenie - większa powierzchnia do ogrzania. :roll: Sama nie wiem.Zobaczymy jak to nam wyjdzie bo ściany już wymurowane, jeszcze dojdzie wieniec. Czasem to się zastanawiam po co ci murarze zadają pytania jak robić, przecież jak nic nie zgłaszamy zmian to powinni robić zgodnie z projektem. Nie wiem może chcą doradzić albo Marek ma racje i chcą "doradzić" dla własnej wygody.

Roman77
16-05-2008, 22:08
qwerty

aśG
23-05-2008, 13:27
Witam Was!
Dzięki za odpowiedzi co do wysokości. Zobaczymy co nam to wyjdzie. Teraz czekamy na zbrojarzy. Mają przyjść w przyszłym tygodniu. Ale załamaliśmy się ceną stali :roll: :roll: masakrycznie droga. Zresztą wszystko droższe niż na jesień ubiegłego roku. Do tego co mieliśmy przeznaczone na ściany i dach trzeba dodać jakieś 25- 30 %. Za wymurowanie ścian (tylko parter) wzięli nam 4,4 tyś. Ufff.... :roll: :roll:
Pozdrawiam i życzę miłego weekendu :lol: :lol:

aśG
31-05-2008, 21:19
Jaka cisza! Wszyscy na budowach?
Marku masz już zalany strop? Chyba tak.... U nas zbroją od środy i faktycznie jest tego dużo. W lewkoniach 2 są filary trapezowate, do tego łuki :roll: :roll: Wczoraj i dziś zajmowali się wejściem. Mam nadzieje że to super wyjdzie bo widzę że całe serce w to wkładają. Tylko ile za to wezmą :cry: :cry: , aż się boję? Powiedzieli nam w sumie 15 tyś (zbrojenie to które teraz robią, ściany na poddaszu i drugie zbrojenie - skosy) ale pewnie nie wiedzieli ile pracy ich czeka z tymi łukami i filarami. Ile tobie Marki wzięli zbrojarze?
A jak tam reszta budujących???
Pozdrawiam!

zioło
02-06-2008, 09:38
Witam wszystkich budujących lewkonie.
Ja również wybrałem ten dom, choc go lekko zmodyfikowałem dla swoich potrzeb.
Pozdrawiam i życzę wielu sukcesów w budowaniu... i nie tylko.
Zioło

__Marek
03-06-2008, 11:04
Jaka cisza! Wszyscy na budowach?
Marku masz już zalany strop? Chyba tak.... U nas zbroją od środy i faktycznie jest tego dużo. W lewkoniach 2 są filary trapezowate, do tego łuki :roll: :roll: Wczoraj i dziś zajmowali się wejściem. Mam nadzieje że to super wyjdzie bo widzę że całe serce w to wkładają. Tylko ile za to wezmą :cry: :cry: , aż się boję? Powiedzieli nam w sumie 15 tyś (zbrojenie to które teraz robią, ściany na poddaszu i drugie zbrojenie - skosy) ale pewnie nie wiedzieli ile pracy ich czeka z tymi łukami i filarami. Ile tobie Marki wzięli zbrojarze?
A jak tam reszta budujących???
Pozdrawiam!

Ja nie miałem osobno zbrojarzy. Robili to ci sami co stawiali bloczki - czyli mam to w cenie. Strop mam już zalany. Co więcej aktualnie cieśla zajął się dachem. Mimo, że ekipa budowlana jeszcze nie skończyła swojej roboty, wpuściłem cieślę, bo później to już czasu by nie miał. Jak to określił: terminy, terminy, terminy...
http://img151.imageshack.us/img151/158/ogolnylr2.jpg

A łuki jakie im wyszły to zobaczę jak zdejmą formę zrobioną z desek.
Wejście:
http://img208.imageshack.us/img208/7776/wejsciezp1.jpg

Nad tarasem:
http://img259.imageshack.us/img259/2091/tarashc5.jpg

Teraz mam inny problem z tą ekipą, a właściwie to nie mam z nimi problemu, bo ich nie ma! Od piątku nie pojawiają się, bo złapali następną budowę. U mnie została im końcówka - czyli nie wiele do wyciągnięcia, a na nowej budowie nowa duża kasa. Po ciesli, 16 czerwca ma przyjść dekarz, ale jak widac nie mam jeszcze kominów i może być mały zgrzyt. Obiecali pojawic się pod koniec tygodnia - zobaczymy...

aśG
04-06-2008, 20:55
Witam wszystkich budujących lewkonie.
Ja również wybrałem ten dom, choc go lekko zmodyfikowałem dla swoich potrzeb.
Pozdrawiam i życzę wielu sukcesów w budowaniu... i nie tylko.
Zioło
Witam sąsiada!! A ty gdzie budujesz, na tym osiedlu nowych domów?

Marku gratuluję postępów i oby dalej do przodu

zioło
09-06-2008, 06:52
Rozumiem, że dobrze się zorientowałem, że jesteśmy "prawie" sąsiadami, a szczegóły gdzie buduję przesyłam na p.w.

aśG
11-06-2008, 09:59
Rozumiem, że dobrze się zorientowałem, że jesteśmy "prawie" sąsiadami

A dobrze to wyczaiłeś :lol: :lol: Tak mniej wiecej wiem gdzie się budujesz, ale raczej mniej niż więcej.
U nas strop zalany. W lipcu ciągniemy dalej.
Pozdrawiam!

zioło
11-06-2008, 10:09
Co prawda zadałem to pytanie na forum archonu ale może tam nie wszyscy użytkownicy, którzy tu zaglądają śledzą tamto forum więc pytam.

Interesuje mnie pokój nad wejściem, a szczególnie miecz z konstrukcji dachu. Chcę przesunąć drzwi wejściowe do pokoju maksymalnie do ściany z pokojem nr 2/06, zmieniając drzwi prawe na lewe, ale chyba ten miecz może w tym nieco przeszkadzać. Ściankę kolankową troche podniosę (o jeden bloczek) ale i tak nie wiem czy to załatwi sprawę. Jak macie zdjęcia jak to wygląda to proszę o zamieszczenie ewentualnie o sugestie rozwiązania.

zioło
18-06-2008, 13:26
Czy tu juz nikt nie zagląda?
aśG - co z tobą? Strop zalany to już nic nie piszesz? A może ktoś się wypowie na temat tego nieszczęsnego miecza w konstrukcji dachu?

P.S. aśG: ładne łuki nad wejściem

aśG
19-06-2008, 07:19
Heja! Nie wiem jak inni, ale ja tu czasem zaglądam. Jak zauważyłeś strop zalany :lol: :lol: i teraz chwila przerwy więc nie mam o czym zbytnio pisać. Co do tego miecza w konstrukcji dachu to niestety nie mogę się wypowiedzieć. Pewnie u Ciebie będzie wcześniej zrobiony niż u nas. Na jakim jesteś etapie? Chyba coś podobnie niż ja?
Na forum archonu było dużo zdjęć wnętrz lewkonii z czterospadowym dachem może tam coś podpatrzysz. Olena zamieszczała zdjęcia pokoi na poddaszu.
Czy na górze zmieniesz rozmieszczenie pokoi? Robisz garderobę w tym pokoju nad wejściem?

P.S. aśG: ładne łuki nad wejściem :oops: Dzięki!!! Też mi się podobają. Bałam sie że te filary będą z grube ale wyszły świetnie. Ukłon w stronę fachowców - dobra robota!!!
Pozdrawiam!

zioło
20-06-2008, 08:16
Witam!
Mam zalany strop tydzień temu i wymurowane ścianki kolankowe nad garażem (robili przy szałowaniu stropu "właściwego"). Na razie przerwa w pracach tydzień lub dwa w zalezności jak ekipa wyrobi się z pracami na innej budowie.
Co do miecza to lewkonia z dachem czterospadowym ma inną konstrukcję dachu więc nic mi to nie pomoże, a na zdjęciach domu z dachem dwuspadowym nigdzie tego nie wypatrzyłem.
Co do pokoi na górze to z rozmieszczeniem nic nie zmieniam. Garderoba w pokoju nad wejściem będzie gdyż ten pokój będzie najprawdopodobniej główną sypialnią. Natomiast zmianę jaką wprowadziliśmy na etapie projektu to zlikwidowaliśmy lukarnę i balkon po drugiej stronie (w pokoju obok łazienki) zastępując okno balkonowe oknem dachowym i w pomieszczeniu tym będzie pralnio-suszarnia (blisko do instalacji wod-kan i małe pomieszczenie).

aśG
24-06-2008, 12:45
Hej!
Zioło myślisz że w tym pokoju nad wejściem zmieści się łóżko (takie 1,8m* 2m) i jakaś komoda lub szafa? Też bym tam chciała mieć sypialnie właśnie ze względu na garderobę, ale wydaje mi się że ten pokój będzie mały.
Chyba ten pokój nad salonem - ten który w projekcie jest właśnie taką dużą sypialnią - będzie lepszy. Już tak myśleliśmy nawet żeby te dwa pokoje połączyć i zrobić trochę większą garderobę i sypialnia byłaby wtedy przestronna ale jeszcze nie podjęliśmy ostatecznej decyzji.

A jak tam reszta budujących? Wszyscy tacy zapracowani czy już na urlopach.......

zioło
25-06-2008, 06:09
Patrząc na projekt to myślę, że łóżko się zmieści i komoda też. Szafa jest zbędna bo jest garderoba, ale mały stoliczek i dwa małe fotele by się przydały. Wszystko się dokładnie okaże jak już będzie stan surowy to wtedy podejmiemy ostateczną decyzję. W sypialni wiele nie trzeba bo to ma być miejsce do spania. Lepiej, żeby pokoje dla dzieci były większe bo tam czasem dzieci również się bawią.
Dokładne zagospodarowanie pokoi będziemy robić jak będzie już dach i wszystkie ściany na poddaszu. Na pewno nie łączymy żadnych pokoi.
Pozdrawiam

aśG
30-06-2008, 10:35
Witam sąsiada Zioło!
Już wiem gdzie budujesz. Wczoraj zrobiliśmy sobie z mężem wycieczkę krajoznawczą.... :lol: i mam takie pytanie do Ciebie - czy jesteś może rodziną z Panem obok którego budujesz dom? Ten Pan i jego brat to znajomi mojego męża i moich teściów.... czyżby ten świat był aż tak mały ???? :lol:
A tak wogóle to bardzo ładne miejsce. Chyba spokojna okolica.
Pozdrawiam!

zioło
30-06-2008, 12:27
Witam sąsiadkę aśG!
Wszystko się zgadza. Czyli ten świat jest znacznie mniejszy niż się nam wydaje.
Okolica była spokojna do czasu aż nie zaczęto tam masowo budować nowych domów, ale nie można narzekać.
Pozdrawiam.

aśG
01-07-2008, 08:39
Hej! No to nieźle :lol: Ale zbieg okoliczności!
My (tzn. mąż) powoli zaczął rozszałowywanie. Wyłaniaja się przestrzenie. Super! Napisz jak planujecie robić poddasze? Tradycyjnie z płyt kartonowo-gipsowych? Myśmy się zdecydowli robić skosy z betonu bo te płyty pękają, a jeszcze tak jak my przy drodze to już całkiem trzęsie i by to pękało.
Pozdrawiam!

zioło
01-07-2008, 12:55
Witam.
Na poddaszu ścianki będą budowane z bloczków gazobetonu (jak na dole), natomiast skosy i sufity z płyt GK.
Mam nadzieję, że robienie betonowego drugiego stropu macie przewidziane w projekcie i zostało to odpowiednio zaadoptowane bo inaczej mogą być problemy z dodatkowym ciężarem. Konstrukcja tego domu nie przewiduje takiego rozwiązania więc trzeba odpowiednio wzmocnić przede wszystkim fundament. Przedstawiciel Archonu zwracał uwagę na taką konieczność na forum na ich stronie internetowej. Przecież taki betonowy strop to dodatkowe kilka ton ciężaru.
Pozdrawiam

aśG
02-07-2008, 12:37
hej!hej!
Tak, mamy przewidziane w projekcie robienie betonowego stropu. Archon też wyraził nam na to zgodę i te opinie na ich stronie czytałam. My ściany na poddaszu robimy z całych kostek, a nie z połówek tak jak to można by było zrobić przy płytach k-g. Ja mam jeszcze do Ciebie takie pytanie, czy wydłużasz krokwie w związku z podnoszeniem ścianki kolankowej? Wiem, że niektórzy tak robią.

zioło
02-07-2008, 13:49
Może to dziwnie zabrzmi ale jeszcze nie wiem. Co prawda nie planuję wydłużenia krokwi ale ich długość też się wyjaśni jak cieśla rozmierzy długość połaci pod dachówkę (wielokrotność długości dachówki). Nie chcę jej skracać, ale też nie chcę za bardzo zwiększać tej długości, żeby dom nie wyglądał jak w za dużym kapeluszu.

zioło
02-07-2008, 13:52
aśG
A czy Ty wydłużasz te krokwie? Jesli tak to na jaką długość? I jaką będziesz mieć wysoką ściankę kolankową?

aśG
04-07-2008, 11:06
Witam! My też nie planujemy wydłużania krokwi. A co do ścianki kolankowj to ... nie wiem jaką wysoką zrobić żeby nie popsuć bryły domu. Będzie na 4 albo 5 pustaków. Nie wiem ile to wyjdzie na gotowo po zrobieniu wylewek i podłóg.
Pozdrawiam!

aśG
15-07-2008, 21:36
Nomoz napisał
Witam
Wreszcie znalazłem budujących Lewkonie w Małopolsce.
Buduje z dachem dwu spadowym ale projekt mam z dachem czterospadowym. Wykonane mam piwnice,parter jest w budowie. Prośbe mam do Aśki G. odezwij sie prosze na emla widze ze masz podobny domek do mojego chętnie bym wymienił pare uwag może coś podpatrzył bo widze w opisie że chyba blisko budujesz:).
[email protected]
Pozdrawiam Lewkoniowiczów

Witam serecznie! Widzę że następna osoba z małopolski buduje lewkonie, fajnie!
Nomoz chętnie wymienie się spostrzeżeniemi na temat tego domku, o ile będę znać odpowiedzi na twoje pytania. Na chwilę obecną mamy rozszałowany parter i powiem Ci że rewelacja. Wszystko większe niż się spodziewaliśmy. Ogółnie bardzo przestronnie. Zobaczymy jak wyjdzie poddasze.... mam nadzieje że się nie rozczarujemy. My mamy podpiwniczanie z wyjątkiem salonu.

Zioło a co u Ciebie? Murują już poddasze? Rozgryzłeś sprawę pokoju nad wejściem?

zioło
16-07-2008, 06:15
Witam.
Ścianki kolankowe na poddaszu wymurowane razem z wieńcami. Teraz mają przyjść cieśle i postawić konstrukcję dachu i dopiero po tych robotach będą budowane ściany szczytowe, ścianki działowe i kominy. Co prawda wykonawca mówi, że cieśle przyjdą zaraz jak przyjedzie więźba - a ma przyjechac jutro - więc zobaczymy.
Co do pokoju nad wejściem i tego nieszczęsnego miecza to nic się nie da zrobić - musi być, bo na dachu będzie dachówka ceramiczna - czyt. ciężka - do tego jest w tym miejscu kosz i zbierający sie w tym miejscu śnieg to dodatkowy ciężar, nie da się też za bardzo zwiększyć płatwi w tym miejscu bo już jest duża, tak więc sam już wolę nie ryzykować i nic już nie zmieniam w projekcie zostawiając ten miecz.
Podrawiam

nomoz
16-07-2008, 06:41
Witam
Kupowaliści może głowice ozdobne do kolumn pod balkon i przy tarasie znalazłem tylko jedną firme w Wieliczce moze macie jakieś namiary na innych producentów.
Ja na projekcie lewkonii czterospadowej robie dach dwu spadowy chętnie zobaczyłbym domek z takim dachem.
Aśka zamierzacie robić drzwi balkonowe czy okno w pokoju nad garażem?
Interesuje mnie czy podnosicie sicanke kolankową i czy wydłużacie krokwie to chyba największy dylemat przed który stanę w najbliższym czasie ( bo dach juz sam w sobie jest spory a wydłużenie krokwi tylko go powiększy, z drugiej strony wszyscy mówią podnieś podnieś chociaż o jeden pustak - a z zewnątrz po podniesieniu domek będzie wyglądał dziwnie, bardzo mi sie podoba balkon w jedym poziomie z dachem ale mieszka sie w środku. Budowa to jeden wielki kompromis. napiszcie prosze jak to wygląda u Was.
Pozdro

aśG
16-07-2008, 08:04
Witam!
Nomoz co do twoich pytań to tak:
1. Kolumn nie kupowaliśmy. Budowalańcy zrobili formy z desek i w nie wlano potem beton.
2. Nad garażem nic nie robimy bo go nie budujemy.
3. Co do ścianki kolankowej to chyba też będziemy podnosić o jeden pustak. Myślę że nie popsuje to bryły domu a pomieszczenie będą bardziej funkcjonalne. Też mi się podoba balkon na jednej lini z dachem. ale myślę, że nie będzie aż takiej różnicy w poziomach. Krokwi nie wydłużamy. Masz racje że dach już sam w sobie jest spory więc po co go jeszcze powiekszać - potem wyjdzie tak czapa :-?
Jeżeli masz ochotę zrobić sobie wycieczkę to ja zapraszam!

Zioło super że u Ciebie tak prace postępują. Okna wprawiasz w tym roku?
Pozdrawiam!

zioło
16-07-2008, 13:44
Chciałbym w tym roku wprawić okna ale wszystko zależy od funduszy więc nie potrafię odpowiedzieć. A jak u Ciebie AśG? Widziałem, że na budowie na razie nic się nie dzieje.

Nomoz.
Co prawda pytałeś AśG ale pomyślałem, że ci odpowiem w sprawie okna w pokoju nad garażem. Ja po krótkich przemyśleniach postanowiłem zamienić okno balkonowe na normale. Poszerzyłem go nieco aby powierzchnia okna była porównywalna z balkonowym określonym w projekcie. Dodam, że zrezygnowałem z okien dachowych.

aśG
16-07-2008, 22:27
Hej Zioło, ty zamiast zaglądać przez płot do nas może byś do nas wpadł. Popołudniami raczej zawsze jesteśmy w domu tzn. w domu za lewkonią. Chociaż ja ostatnio to więcej plątam się po budowie. Jak będziesz kiedy przejeżdżał to się zatrzymaj, albo chociaż pomachaj :lol:

Na budowie nic się nie dzieje bo nie ma kierowników zamieszania. Niby mieli przyjść w lipcu ale jeszcze przed nami mają jedno poddasze wymurować. Wiedzą że przed zimą chcemy przykryć. Myśle że będzie dobrze i zdążymy.
Pozdrawiam!

zioło
17-07-2008, 11:58
AśG.
Dziękuję za zaproszenie. Przez ogrodzenie zaglądam jak jadę do pracy, ale z powrotem to raczej już wracam inną drogą bo przeważnie jadę na swoją budowę - chociaż zaglądnąć. Jak się uda to kiedyś zagladnę.
Podrawiam

nomoz
21-07-2008, 16:08
Witam
Prawie sie doczekałem budowy dachu w lewkoniach dwu spadowych wydaje mi sie ze kolega Zioło też ma dwu spadowy, wiec moje pytanie do Ciebie bo Aśka nie buduje garażu, dach nad garażem wypuszczony jest na różne długości z przodu na 70 cm a z boku na 50. Nad całym domem wypuszczony jest na metr. Zastanawiam sie czy przypadkiem z boku garażu tez na 70 cm nie wypuścić.
Jak to jest u Ciebie?
Pozdro

zioło
24-07-2008, 06:06
Nie zmieniam konstrukcji dachu - nie powiększam go ani nie zmniejszam. Wizualnie te 20 cm mniej na "mniejszym" od domu garażu pewnie będzie dobrze wyglądało. Nie potrafię jeszcze powiedzieć w szczegółach bo teraz montuja mi konstrukcję dachu a na efekt końcowy trzeba będzie jeszcze troche poczekać.
Pozdrawiam

zioło
04-08-2008, 13:06
Cóż tak ucichło na forum. Czy wszyscy tak strasznie zajęci budowaniem, że nikt nie pisze, czy może jesteście na urlopach?
Nomoz jak twój dach? Przerobiłeś coś czy zostawiłeś jak w projekcie? Może jakieś fotki zamieścisz?
AśG kiedy ruszasz z murami poddasza?
Marek jak twoja budowa? Też nic sie nie odzywasz. Czy dach skończony?
Pozdrawiam.

aśG
05-08-2008, 11:25
Witam! My ruszamy za ok 2-3 tygodnie. Trochę się to odwleka ale już widoki są. Zioło ile dałeś w końcu pustaków na ściankę kolankową? My przymierzamy się do 4. Ty już pewnie masz wymurowane. Mógłbyś zamieścić jakieś zdjęcie bo nie mam kiedy podjechać popodglądać twojej budowy :lol: :lol: Najbardziej jestem ciekawa jak wyszły pokoje na poddaszu - wielkości.
Pozdrawiam!

zioło
05-08-2008, 14:30
Witam
Zamieszczam zdjęcie mojego domku w trakcie budowy. Prace nadal trwają i zdjęcie nie jest najaktualniejsze ale zamieszczam takie jakie mam

Nie mam jeszcze wybudowanych ścian na poddaszu więc nie wiem jak to wszystko tam wyjdzie w praktyce.
http://images26.fotosik.pl/260/a1d1e5a64129c739.jpg (www.fotosik.pl)

zioło
05-08-2008, 14:41
Co do ścianki kolankowej to wybudowałem z 4-ch pustaków plus wieniec na ściance.

aśG
06-08-2008, 07:08
Zioło dzięki za zdjęcie! Super!
Mam prośbę do Ciebie, czy moglibyśmy, przyjechać do Ciebie oglądnąć dom na żywo? O ile nie będzie to stanowiło problemu to nam pasowała by np. niedziela. Chcielibyśmy zobaczyć jak te skosy wychodzą bo wczoraj mój mąż był na budowie innego domku (podobnego) i wrócił przerażony, że te pokoje na poddaszu są strasznie ścięte, a też mają ściankę kolankową na 4 kostki. Bylibyśmy wdzięczni za możliwość obejżenia twojego domu.
Pozdrawiam!

nomoz
06-08-2008, 09:49
Hejka
Zioło Piekny domek sam chętnie bym zobaczył jak wyglądają te cztery pustaki na ściance kolankowej, napisz prosze ile jest wysokości śk. bez wieńca w tym momencie u Ciebie bo nie widze dokładnie z czego ty to budujesz.
U mnie zalana płyta w nastepnym tygodniu ścianka kolankowa i dach troszke mam opóźnienie fachowcy przeskoczyli na inną budowe :( Też się mocno zastanawiam nad tą ścianką kolankową. Ja projekt jak już pisałem mam z lewkoni cztetrospadowej i zastanawiam sie czy w dwu spadowej też są słupy na poddaszu czy więźba oparta jest na ścianach działowych?

zioło
06-08-2008, 11:54
Witam!
AśG - nie widzę problemu co do możliwości zobaczenia domku na żywo, ale nie wiem czy będę dał rady przyjechać na budowę w niedzielę, ale może w sobotę?. Poza tym w tym tygodniu jestem na budowie codziennie popołudniami więc zapraszam. Może podasz na maila jakiś kontakt telefoniczny to się odezwę - e-mail: ziolo1979(małpa)gmail.com lub podaj swojego maila to podam ci mój numer tel. Zamiast nawiasu i słowa małpa wpisz @ - celowo tak podaję.
Nomoz. Buduję z suporeksu 24x24x59cm więc ścianka bez wieńca ma 1,0m wysokości w tym momencie. Po wykonaniu podłóg będzie o 10 cm mniej. Poza tym w projekcie z dachem dwuspadowym są cztery słupy 16x16cm, a ścianki są projektowane jako działowe o grubości 10cm. O ile dwa słupy można by było zlikwidować i wybudować ściany nośne w tych miejscach i oprzeć dach na scianach to dwa pozostałe słupy są ustawione na stropie, gdzie pod spodem nie ma ściany nośnej. Ciężar dachu oparty na słupach ten strop przeniesie, ale z dodatkowym ciężarem w postaci grubych ścian może być już problem. W żadnym przypadku nie da się oprzeć dachu na ścianach działowych.

nomoz
07-08-2008, 07:49
Hejka
Jezeli możesz wklej zdjęcie od frontu , 100 cm ścianki+ wieniec pewnie 15+ murłata około 20cm minus wylewka i regips od góry to na gotowa będziesz miał jakieś 120 cm ścianki jeżeli źle to licze to popraw mnie u mnie będzie chyba podobnie.
Pozdro

aśG
07-08-2008, 09:20
Witam! Zioło napisałam Ci telefon na maila. Możesz mi podać też do siebie? Telefon podałam do męża bo z nim sie lepiej umawiać bo u niego z czasem jest raczej krucho, to niech sam decyduje kiedy możemy sie spotkać. Myślę że ta sobota jest realna, ale to sie już dogadacie. Ja się dostosuje :lol: :lol:

Mam jeszcze takie pytanie do Ciebie. Czy dół dachu wychodzi u Ciebie w jednej lini z balkonem? Bo na tym zdjęciu niezbyt widać, ale chyba nie jest w jednej lini. No i czy Nomoz dobrze liczy wysokość ścianki? Będzie na gotowo120 cm? Nie znam sie na tym. Ja myślałam już nawet żeby dać 5 pustaków na tą ściankę ale to chyba będzie beznadziejnie wyglądać z zewnątrz. Popsuje bryłe budynku.

P.S. Przyłączam sie do do prośby Nomoza o wklejenie zdjęcia od przodu.

Ale cię męczymy :lol:

zioło
07-08-2008, 12:02
Oj męczycie, męczycie.
Co do ścianki kolankowej to mniej więcej jest tak: 100cm pustaki + 25cm wieniec + 14cm murłata - 10cm podłoga - ok. 10-15cm od góry więc będzie jakieś 1,15-1,20m.

Krokwie nie dochodzą do balkonu. Są jakies 40-50cm powyżej (jak dobrze pamiętam). Trochę się to zniweluje jak będzie wylewka na balkonie, ale dla mnie wygląda to dobrze i nie uważam, że daje to efekt za wysokiego dachu.

Jak zrobię zdjęcie z przodu to zamieszczę.

Pozdrawiam.

nomoz
07-08-2008, 16:43
Dzieki za odpowiedz wczoraj byłem u Lewkoniowiczów i w środku na gotowo czyli po wylewce i panelach od góry oczywiście regips 100 cm ścianki kolankowej co ciekawe dach schodzi sie do wysokości balkonu oni niby nie podnosili ścianki.\dach wypuszczony tyle co w projekcie i sam juz nie wiem:(

zioło
08-08-2008, 06:25
Co do ścianki kolankowej to może pokoje zostały zmniejszone i wykonano pustkę pomiędzy pokojem a ścianą zewnętrzną? Trudno mi się wypowiadać.

Zrobiłem zdjęcie od frontu i zgodnie z obietnicą zamieszczam
http://images34.fotosik.pl/338/3bea74b9c821eff2.jpg (www.fotosik.pl)

nomoz
08-08-2008, 10:52
Dzięki Zioło za zdjęcie i wyjaśniło sie wszystko ze ściaanką kolankową właściciele zrobili tak jak w projekcie czyli ścianka +wieniec+murłata=89 cm zgodnie z projektem.
W środku mają 96 cm do skosu od podłogi na gotowo dlatego że na ścianke kolankową położyli regips co odsuneło go na jakieś 3 cm i do wysokości regipsu od końca scianki kolankowej też jest kilka centymetrów wysokość do skosu. Ja prawdopodobnie zrobie na 105 cm tak mi wychodzi z maksa.
Jeszcze raz dzieki za zdjęcie.
Pozdro

aśG
14-08-2008, 11:37
Hej!
Coś na wątek spadł..... Nikt nic nie pisze..... Co tam chłopaki u was słychać na budowie?
Zioło jeszcze raz dzięki za możliwość zobaczenia Waszego domku na żywo. Zaczęliście już kryć? Pogoda w tym tygodniu sprzyjała dachowym robotom to pewnie postępy macie niezłe. Do nas przychodzą w przyszłym tygodniu.

Nomoz a u Ciebie jak? Co w końcu zdecydowałeś z tą ścianką kolankową? Bo pewnie już masz wymurowaną? Może jakieś zdjęcie :lol: :lol:

A u reszty...no cóż reszta to tu chyba nie zagląda.

zioło
14-08-2008, 13:20
Witam, witam!
Proszę bardzo AśG i zapraszam ponownie.
Faktycznie wczoraj zaczęli kryć dach i jak twierdzą skończą do końca przyszłego tygodnia (jeśli pogoda im dopisze).
Nomoz proszę o zdjęcia.
Pozdrawiam

Latte.m
19-08-2008, 17:57
Witam po długiej przerwie :D

Dawno nie zaglądałam na forum bo mi komputer w domu padł. Zaglądałam czasem na forum w pracy ale nie mogłam się zalogować. Dopiero teraz odzyskałam dostęp do sieci.

Mam Lewkonię z dwuspadowym dachem. W tej chwili jestem na etapie kładzenia dachówki, właściwie to już końcówka. Za jakiś tydzień dwa będą okna, nie mogę się już doczekać.

Jak zgram zdjęcia to wkleję.

Mam pytanie, czym zamierzacie ogrzewać Wasze domy?
Pozdrawiam,
Latte

nomoz
20-08-2008, 06:46
Hejka zrobie zdjęcia jak tylko zrobią więźbe na razie mój dom kończy sie na ściance kolankowej z wieńcem też sie nie moge doczekać dachu a raczej fachowców:(

zioło
21-08-2008, 07:53
Witam.
Nareszcie coś drgnęło na tym forum.
Jeszcze nie zdecydowałem czym będę ogrzewał dom. waham sie pomiędzy eko-groszkiem, a gazem. Z jednej strony chyba taniej będzie groszkiem, ale z drugiej strony coraz trudniej ten groszek kupić i też jest coraz droższy. Muszę to jeszcze przekalkulować co zostawiam sobie na okres zimowy.
Chętnie poczytam opinii innych na ten temat.
AśG - widziałem, że ściany poddasza ruszyły. Niech się mury pną do góry.
Pozdrawiam wszystkich budującyh i czekam na zdjęcia Waszych domów.

zioło
21-08-2008, 08:03
Troszkę się pochwalę bo już widać bryłę domu
http://images27.fotosik.pl/266/667b014f09753767.jpg (www.fotosik.pl)

Latte.m
21-08-2008, 12:44
Też mam taki dylemat.
Dużo osób radzi eko-groszek, ale faktem jest że jest coraz droższy, no i jednak trzeba ten piec obsługiwać, składować gdzieś groszek. Zastanawiam się nad innym ogrzewaniem, może elektryczne...
We wrześniu będę robić hydraulikę, wię muszę się zdecydować.
Postaram się dziś wkleić aktualne zdjęcie.
Pozdrawiam,
Latte

aśG
22-08-2008, 10:59
Witam!
Widzę, że wszyscy budujemy lewkonie z dachem dwuspadowym i wszyscy jesteśmy na podobnym etapie (ale to pewnie dlatego, że to nowy projekt). Ciekawe gdzie Ci czterospadowcy?

Zioło super zdjęcie! Gratuluję postępów. Jak będziesz miał dachówkę to też coś wklej.
U nas faktycznie mury pną się do góry. Ci nasi fachowcy to nas zawsze mile zaskakują. Przyszli we wtorek ok.południa i od razu "chwycili za betoniarkę" i zaczęli murować. Idą jak burza. Do przyszłej soboty chcą zalać strop (te lane skosy :wink: ) Wczoraj wyłonił się pokój nad kuchnią i chociaż wg projekty najmniejszy, to wcale nie jest taki mały. Jak narazie to same pozytywy! Dziś mają kończyć ścianki działowe na górze, ale już widać że pokoje nie będą małe.

Co do ogrzewania to myśmy już chyba wszystko przerabiali. Najpierw myśleliśmy o solarach, potem długo była pompa ciepła - była bo już się wyleczyliśmy. Duży koszt, a efekt??? Nie wiadomo czy wspólmierny do kosztu. Teraz znów powróciły solary i ekogroszek i pewnie tak zostanie. Gazu wogóle nie będziemu podciągać do domu. Może z tym ekogroszkiem nie będzie tak źle, bądźmy dobrej myśli.

Latte.m ty też się pochwal dachóweczką. Widzę, że tempo masz niezłe. Za tydzień okna, we wrześniu hydraulika, w przyszłym roku pewnie przeprowadzka!
Pozdrawiam!

aśG
27-08-2008, 10:51
... a miało być tak pięknie...
Mamy źle zrobioną ścianę z oknem nad wejściem (nad kuchnią też), tzn. nie źle, ale nie tak jak w projekcie. Może nie duży błąd, ale wg projektu te małe daszki nad tymi oknami powinny się opierać na ścianach które są na równi z górną krawędzią okna albo nawet poniżej, a my mamy nad całym oknem belkę betonową i ten daszek będzie oparty dopiero na tej belce. Kurcze nie wiem czy ktoś zrozumie o co mi chodzi (nie wiem jak to inaczej wytłumaczyć)
Wydaje mi się Zioło że u Ciebie też tak jest zrobione. Wpatruję się w te twoje zdjęcia od wczoraj i pocieszam się, że może nie zepsuje to bryły domu. U Ciebie to ładnie wszystko wygląda i nigdy bym nie wpadła na to że może być inaczej.

Latte.m i Nomoz może zamieścicie jakieś zdjęcia.

zioło
28-08-2008, 12:04
AśG.
Chyba rozumiem o co Ci chodzi. I u mnie jest tak jak u Ciebie będzie bo to się bierze stąd, że jeśli jest wyższa ściana kolankowa to wyżej przychodzi cały dach. Też nad oknem mam belkę betonową na całej długości i daszek lukarny (murłata z daszku) opiera się na tej belce. Dla mnie wygląda dobrze. Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda na żywo to zapraszam.
Dach już skończony więc pochwalę się wam, że od dnia 26. sierpnia STAN SUROWY OTWARTY ZAKOŃCZONY :lol:

aśG
29-08-2008, 10:37
Zioło gratuluję zakończenia ważnego etapu!!! Boję się, że u nas to przypadnie na grudnia :cry: . Jak narazie to tak się zapowiada bo... terminy...terminy...terminy...
No i dzięki za zaproszenie, ale ja to bym musiała być u Was codziennie bo ciągle miałam jakieś wątpliwości. I tak mamy jedną ścianę na górze źle wymurowaną, ale da się to naprawić. Z tą lukarną to może faktycznie nie będzie źle wyglądać - trzeba być dobrej myśli. Może wkleisz zdjęcie domu z dachówką bo zanim my się do Was wybierzemy to będziecie mieć już następny etap za sobą :lol:
P.S. A na kiedy planujecie stan surowy zamknięty?

A gdzie reszta budujących???????????

zioło
29-08-2008, 12:39
Dziękuję AśG!
Na budowę zapraszam nawet codziennie.
Zdjęcie zamieszczam choć coś mi się widzi, że tylko ja te zdjęcia umieszczam na forum (przynajmniej od pewnego czasu). Na razie zamieszczam takie jakie mam bo czekam na deszcz, żeby umył dach i wtedy zrobię lepsze (te cienie na dachu to kurz z cięcia dachówek). Pozdrawiam i czekam na zdjęcia z Waszych realizacji.
http://images41.fotosik.pl/6/cfdea9928214a458.jpg (www.fotosik.pl)

nomoz
29-08-2008, 18:40
No pięknie wyszło bardzo mi sie podoba aż troche żałuje ze nie podniosłem jednego pustaka wyżej bo z zewnątrz wygląda naprawde super.
U mnie zaczeli strugać krokwie w pażdzierniku powinienem mieć dach he he.
Wtedy jeszcze naucze sie wklejać zdjęcia i nie bedziesz sam :).
Nie zakładasz okien dachowych ?
Moze kradną w waszych rejonach i czekasz na kompletne zamknięcie czyli okna i drzwi . Pozdrawiam i Gratuluje

aśG
01-09-2008, 07:43
OOOO!!! ja nie mogę.. zioło... rewelacja. Super wam wyszedł ten dach! Gratulacje! Ja myślałam że dachówkę macie ciemniejszą, bardzo ładna! A ja żałuję że daliśmy pół pustaka wyżej.
Ja nie mogę się zmobilizować żeby wkleić jakie zdjęcie. Zresztą najpierw musze je zrobić, a jak mam chwile czasu to jest już ciemno.
My też nie zakładamy okien dachowych w pokojach. Będziemy mieć tylko jedno w łazience. Zastanawialiśmy się nad oknem w pokoju nad wejściem. Ten pokój jest najciemniejszy i taki "kiszkowaty" :lol: W sumie okno by nie zaszkodziło. Teraz mamy tam las stępli i jest ciemnawo, ale jak się rozszałuje to sie rozjaśni... a jak się wymaluje na jasno to będzie dobrze.... tak sobie to tłumaczę :wink: :wink:

Z naszych postępów to skosy mamy wylane!! :P

Pozdrawiam!!

zioło
02-09-2008, 14:28
Witam.
Okna dachowe zamontowałem tylko w łazience i w pokoju obok łazienki bo tam zlikwidowaliśmy lukarnę i balkon więc nie byłoby światła dziennego. W pozostałych pokojach nie będzie okien dachowych, bo uważam, że te balkonowe są na tyle duże iż nie ma potrzeby dodatkowego doświetlenia.
Nadal czekam na zdjęcia Waszych domów.
AśG - nie martw się, że jest ponuro, bo u nas też tak jest, ale jak się pomaluje...
Mnie najbardziej martwi korytaż na poddaszu. Nie ma tam żadnego okna i obawiam się, że będzie ciemno, zwłaszcza, że nie jestem zwolennikiem drzwi do pokoi, które mają być sypialniami z przeszkleniami tylko pełnych. Chyba przez cały dzień będzie tam półmrok. A może zamontuję tam oświetlenie z czujką ruchu? Coś wymyślę.
Pozdrawiam

__Marek
04-09-2008, 15:39
Witam.
[..]
Mnie najbardziej martwi korytaż na poddaszu. Nie ma tam żadnego okna i obawiam się, że będzie ciemno, zwłaszcza, że nie jestem zwolennikiem drzwi do pokoi, które mają być sypialniami z przeszkleniami tylko pełnych. Chyba przez cały dzień będzie tam półmrok. A może zamontuję tam oświetlenie z czujką ruchu? Coś wymyślę.
Pozdrawiam
Też się zastanawiałem jak ten temat ugryźć i myślałem już o świetliku, ale cena nie jest zbyt zachęcająca. Zobaczę z czasem jaki to będzie problem. Może jednak światło przechodzące z dołu i jasne ściany korytarzyka wystarczą?

zioło
05-09-2008, 06:26
Też myślałem o świetliku, ale faktycznie cena trochę odstrasza i trochę też fakt, że nikt mi tego świetlika nie potrafił polecić że warto - ani na forum ani sprzedawcy. Tak jak __Marek zobaczę jak to będzie wyglądać jak się wykończy i pomaluje ściany.

zioło
10-09-2008, 13:07
I znów cisza..........

nomoz
11-09-2008, 06:32
Witam
Troszke umilkło... :) u mnie postawili więźbe kończą ścianki działowe kominy nie za bardzo wiem jak tu się wkleja zdjęcia nie bardzo mam czas sie tego uczyć odezwijcie sie na emla nomoz77(małpa) poczta.fm to wyśle pare fotek mojej lepianki.
jezeli mozecie wyslijcie zdjęcie domu od strony pokoju dziennego z zewnątrz. U mnie wyszedł spory dach a ten fajermur na balkonikiem po prostu ogromny :) ciekaw jestem jak to wygląda u innych
Moze zrobie przy szczycie te ozdobniki w to jakoś to zamaskuje.
Pozdro

betisk-a
15-09-2008, 21:47
Witam.
[..]
Mnie najbardziej martwi korytaż na poddaszu. Nie ma tam żadnego okna i obawiam się, że będzie ciemno, zwłaszcza, że nie jestem zwolennikiem drzwi do pokoi, które mają być sypialniami z przeszkleniami tylko pełnych. Chyba przez cały dzień będzie tam półmrok. A może zamontuję tam oświetlenie z czujką ruchu? Coś wymyślę.
Pozdrawiam
Też się zastanawiałem jak ten temat ugryźć i myślałem już o świetliku, ale cena nie jest zbyt zachęcająca. Zobaczę z czasem jaki to będzie problem. Może jednak światło przechodzące z dołu i jasne ściany korytarzyka wystarczą?

My jesteśmy na etapie pomalowanych ścian i położonych parkietów, nie mamy wprawdzie jeszcze wstawionych drzwi , więc górny korytarz jest widny ( mimo przysłoniętych folią okien ). Ale pełne drzwi do pokoi, hmmm??? Będzie ciemnica :D

aśG
22-09-2008, 07:16
Betisk-a witamy po długiej przerwie!
Na forum znowu cisza. Ja nic nie piszę bo nic się nie dzieje. Panów od dachu nie widać... ani nic o nich nie słychać :evil: Mam nadzieję, że zima szybko nie przyjdzie.
Z tym przedpokojem na poddaszu to faktycznie problem. Nie wpadłam na to bo my mamy dom bez garażu i w miejscu drzwi do pokoju nad garażem mamy okno i świetnie doświetla przedpokój. Gdyby nie było tego okna to zdecydowanie założyłabym drzwi z częściowym przeszkleniem. Zresztą ja i tak myślałam o przeszklonych drzwiach bo.... nie żebym miała klaustrofobię....ale pokój z pełnymi zamkniętymi drzwiami to trochę taka klatka.
Zastanawiam się czy można robić prąd nie mając okien i drzwi? Złodzieje mogą zawitać. Trochę strach.
Pozdrawiam!

aśG
22-09-2008, 11:58
DOM NOMOZA

Wklejam zdjęcia za zgodą nomoza. Ślicznie wyszedł mu domek.

http://images47.fotosik.pl/13/938b97e52cb44dfcmed.jpg

http://images30.fotosik.pl/277/ba477db9b988f08dmed.jpg

zioło
26-09-2008, 13:05
Witam.
Nomoz gratuluję. Piękna ta Twoja lepianka.
Nie bardzo rozumie o co ci chodzi z tym fajermurem bo przecież ten dom takiego nie ma. Może o dużą ścianę szczytową w sensie jej powierzchni. U mnie jest duża faktycznie choć trochę poprawiają jej wygląd ozdobniki i dla mnie wygląda dobrze. Jak zrobię zdjęcia w weekend od tej strony to zamieszczę.
Pozdrawiam

zioło
29-09-2008, 13:23
Witam.
Co prawda Nomoz nie napisał czy dobrze myślałem, o którą ścianę mu chodziło, ale zrobiłem zdjęcie i zamieszczam.
http://images41.fotosik.pl/15/6cc799c35ce05853.jpg (www.fotosik.pl)

nomoz
30-09-2008, 08:22
Witam
Dzieki Zioło za zdjęcie właśnie o tą ścianę mi chodziło u mnie jest troszke mnieszy balkon i zlikwidowałem drzwi boczne na taras może dlatego wydaje mi sie spory fajermur u ciebie wygląda bardzo dobrze zwłaszcza ze zrobiłeś te ozdoby w szczycie to troszke niweluje dosyć spory fajermurek.
Pozdrawiam

ketrab
02-10-2008, 04:23
Witam Wszystkich.
Ladne te Wasze domki sie buduja :P

Planujemy budowe lewkoni 2 na wiosne 2009. Obecnie robi sie adaptacja. Zmian planujemy sporo. Glowna to przeniesienie kominka na sciane zewnetrzna miedzy wyjsciem na taras a wykuszem.Likwidujemy podcien i drugie wyjscie na taras. Aby kominek sie zmiescil wykusz bedzie przesuniety a jednoczesnie doswietli ta czesc salonu ktora byla podcieniem. Niedaleko mnie stoi wybudowana lewkonia z dachem 4 spadowym i z zona ogladalismy parter. Stwierdzilismy ze mimo wszystko salon wydaje sie za waski dlatego wydluzamy go o 60 cm. Wejscie do salonu z holu bedzie w miejscu gdzie jest kominek a tam gdzie jest orginalnie wejscie bedzie wydluzona sciana. Spizarka byla priorytetem dlatego nawet ja powiekszymy kosztem lazienki ( nie bedzie prysznica). Garaz powiekszony i bedzie dwustanowiskowy. Jeszcze o ile sie da powiekszymy wiatrolap przesuwajac drzwi od pokoju. To tyle parter. :D

Poddasze. Czytalem juz sporo na forum o scianie kolankowej dlatego bedzie podniesiona. Pokuj nr 4 bedzie przerobiony w polowie na lazienke do naszej sypialni i garderobe. Balkon zlikwidowany. Nasza sypialnia bedzie pokojem nr 5. Pomieszczenie nad garazem bedzie duze wiec okolo 2/3 bedzie pokojem goscinnym a pozostala czesc na pralnie i hol. Ja rowniez zastanawialem sie jak doswietlic korytaz i schody. Likwidujemy drzwi na polpietrze i bedzie okno dachowe w czesci holu na garazem. Poza tym drzwi do pokoi na poddaszu raczej przeszklone niz pelne. To tyle o zmianach. Troche dlugi wyszedl mi post. :oops:
Pozdrawiam.

zioło
02-10-2008, 11:32
Witam nowego użytkownika i budującego lewkonie.
Muszę napisać, że dużo zmian wprowadzasz, zwłaszcza z tym wydłużeniem salonu o 60cm - rozumiem, że go poszerzasz przesuwając ścianę szczytową "na zewnątrz". Jeśli się mylę to przepraszam za zamieszanie.
Zastanawiam się czy nie łatwiej byłoby zlecić zaprojektowanie tego domu od nowa.
Jak będziesz miał rysunki z adaptacji to zamieść. Jestem ciekaw tych zmian.
Pozdrawiam.

DorciaB
02-10-2008, 16:20
Witam! Nie bylo mnie tu kilka miesiecy co nie znaczy ze budowa stala w miejscu. Dopiero 3 miesiace temu zobaczylismy nasz dom na zywo (w stanie surowym) i odrazu wzielismy sie za naprawianie bledow naszych majstrow. Zajelo nam to 2 miesiace. Napisze wam co mielismy zchrzanione to bedziecie wiedzieli na co uwazac. Prawie wszystkie drzwi byly za niskie prawie o pustak i musielismy je skuwac, schody nie mialy podestu (wygladaly jak stroma drabina) tez musialy byc skuwane i robilismy nowy szalunek. Moj maz nigdy nie murowal i kielni w reku nie mial ale wyszly mu super. Otwory na okna w piwnicy, i to jest wazne! Przed wstawieniem okien wygladaly na duze, ale po montaz okien zrobily sie o polowe mniejsze! Jedno musielismy powiekszyc o drugie tyle. Na gorze "kukawki" sa zwezone i "dzieki" temu deszcz z dachu bedzie nam lecial na balkon. Cale szczescie goscie od dachu powiedzieli ze da sie zrobic dach tak, zeby nie lecialo. Ogolnie z tymi kukawkami to wcale zle nie jest, i nie przeszkadza nam ani na wewnatrz ani na zewnatrz, ale jednak nie jest jak w planie. Aha, i jeszcze okno w kuchni jest deko przesuniete.
Mam zamiar ich podac do sadu ale szkoda mi kasy na adwokata-wole wlozyc je w budowe domu. TO tyle narazie co pamietam.
W tej chwili jestesmy na etapie rozprowadzania ogrzewania podlogowego. Tynki schna, okna sa super, za 8 dni przychodza klasc dach i konczyc ocieplanie domu i obrabianie okien.
ASia, pochwal sie domem!!!! Ja postaram sie wlozyc jakies zdjecia.

Nie mam nadal polskich liter -przepraszam jesli ciezko jest czytac.

DorciaB
02-10-2008, 16:20
Witam! Nie bylo mnie tu kilka miesiecy co nie znaczy ze budowa stala w miejscu. Dopiero 3 miesiace temu zobaczylismy nasz dom na zywo (w stanie surowym) i odrazu wzielismy sie za naprawianie bledow naszych majstrow. Zajelo nam to 2 miesiace. Napisze wam co mielismy zchrzanione to bedziecie wiedzieli na co uwazac. Prawie wszystkie drzwi byly za niskie prawie o pustak i musielismy je skuwac, schody nie mialy podestu (wygladaly jak stroma drabina) tez musialy byc skuwane i robilismy nowy szalunek. Moj maz nigdy nie murowal i kielni w reku nie mial ale wyszly mu super. Otwory na okna w piwnicy, i to jest wazne! Przed wstawieniem okien wygladaly na duze, ale po montaz okien zrobily sie o polowe mniejsze! Jedno musielismy powiekszyc o drugie tyle. Na gorze "kukawki" sa zwezone i "dzieki" temu deszcz z dachu bedzie nam lecial na balkon. Cale szczescie goscie od dachu powiedzieli ze da sie zrobic dach tak, zeby nie lecialo. Ogolnie z tymi kukawkami to wcale zle nie jest, i nie przeszkadza nam ani na wewnatrz ani na zewnatrz, ale jednak nie jest jak w planie. Aha, i jeszcze okno w kuchni jest deko przesuniete.
Mam zamiar ich podac do sadu ale szkoda mi kasy na adwokata-wole wlozyc je w budowe domu. TO tyle narazie co pamietam.
W tej chwili jestesmy na etapie rozprowadzania ogrzewania podlogowego. Tynki schna, okna sa super, za 8 dni przychodza klasc dach i konczyc ocieplanie domu i obrabianie okien.
ASia, pochwal sie domem!!!! Ja postaram sie wlozyc jakies zdjecia.

Nie mam nadal polskich liter -przepraszam jesli ciezko jest czytac.

braza
02-10-2008, 22:33
Witam i dobry wieczór :D Asiu, może się spodoba

http://images31.fotosik.pl/373/cf2f49dfa8cd75e4m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cf2f49dfa8cd75e4.html)http://images31.fotosik.pl/373/652ba24317883472m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/652ba24317883472.html)http://images23.fotosik.pl/280/bee12036b8c677aem.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bee12036b8c677ae.html)http://images36.fotosik.pl/16/7b0f7b8222afba11m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7b0f7b8222afba11.html)
http://images29.fotosik.pl/280/7ef54ac26aa576d2m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7ef54ac26aa576d2.html)http://images30.fotosik.pl/281/e6cea0db011ea72am.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e6cea0db011ea72a.html)http://images49.fotosik.pl/16/f3ccd04d9bcf8bbfm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f3ccd04d9bcf8bbf.html)http://images36.fotosik.pl/16/c1825a5c20989b5fm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c1825a5c20989b5f.html)

Początek od strony wejścia do kuchni i później w prawo.
Pozdrawiam :D

aśG
03-10-2008, 08:46
Ojej! Człowiek kilka dni nie zaglądnie na forum a tu ruch się zrobił :roll: :roll:

Przede wszystkim wielkie dzięki dla Brazy za wizualizację kuchni. Kłaniam się w pas. Jesteś wielka.... i oczywiście że mi sie podoba :lol: :P . Nawet mie myślałam że tak przestronnie to wszystko będzie wyglądać. Serdecznie Ci dziękuję. Może innym to też pomoże w urządzaniu kuchni. Chociaż w projekcie orginalnie drzwi do spiżarki są w innym miejscu oraz wejście do salonu jest troszkę większe (myśmy to troszkę pozmieniali) ale wymiary pozostają takie same. Dziękuję Ci kochana Brazuniu!!

Serdecznie witam Ketraba i Dorcie że się odezwała po długiej przerwie.
Ketrab też jestem ciekawa jak te zmiany będą wyglądać na projekcie i przyłączam się do prośby Zioła o rysunki po adaptacji bo tych zmian naprawde macie dużo. Najbardziej podoba mi się pomysł z przesunięciem wejścia to salonu. My jak wybieraliśmy projekt to tak nam spasował że praktycznie nic nie trzeba było zmieniać. Cały czas mamy (a właściwie to ja mam :P) dylemat ze spiżarką - czy robić wejście z kuchni czy nie. Ja chcę zrobić... mąż nie :evil: .
A tak poza tym to wszystko nam pasuje :P

Dorotko, przerąbane z tymi "fachowcami". Skąd ty ich wytrzasnęłaś? Ja to bym chyba nie zapłaciła albo by naprawiali błędy za darmo. A co! Na szczęście myśmy nie mieli takich problemów. Żałuję tylko że "Ci nasi" nie potrafią kłaść dachu bo są superowi i każdemu bym ich poleciła.
Ale się rozpisałam. Koniec.

aśG
03-10-2008, 08:56
.... nie koniec. Zapomniłam napisać najważniejszego- w poniedziałek przychodzą cieśle, ale inni niż byli pierwotnie umówieni. Udało nam się podłapać górali.

zioło
03-10-2008, 12:01
SUUUPEEER AśG!
Na reszcie będę mógł oglądać i podziwiać Wasz domek w komplecie :lol:

aśG
03-10-2008, 13:28
Też Cię straszy? :P :P :P Ja to już nie mogę patrzeć jak te ściany mokną. Bardzo się cieszę że wreszcie będzie ten dach. Mam nadzieje że dobrze wyjdzie. Zioło, a o której ty jeździsz do pracy? Może kiedyś wyjdę na balkon i pomacham ci chusteczką :wink:

braza
03-10-2008, 14:03
Cieszę się bardzo :D

Przyjrzałam się domkowi i powiem tak: robi wrażenie!!!


Pozdrawiam :D

ketrab
03-10-2008, 17:11
Witam Serdecznie.

ZIOLO masz racje .Powiekszenie salonu bedzie przesunieciem sciany szczytowej zewnetrznej. Zdecydowalismy sie jeszcze dlatego na ten krok gdzyz obecnie w mieszkaniu mamy pokuj nazywany salonem i ma szerokosc 4,1 m i wcale nie wydaje sie szeroki. Co do projektu od nowa to mimo wszystko z tymi zmianami bedzie taniej niz projekt indywidualny. Gdy tylko bedzie gotowa adaptacja nie omieszkam pokazac. :D

asG - kominek od samego poczatku mi nie lezal w tym miejscu.Poza tym chcialem aby ta czesc salonu gdzie beda kanapy i inne byla w wiekszym stopniu oddzielona od holu ( intymnosc :D ). Co do spizarki. Uwazam ze tak jak jest w orginale jest OK. Na szczescie zgadzamy sie z malzonka :wink:

braza widze ze takze mieszkasz w Stolicy Pomorz Srodkowego.

Pozdrawiam.[/b]

braza
03-10-2008, 19:15
Ketrab o Perle Bałtyku słyszałam, ale ... "... wiadoma rzecz Stolyca" D :D
Pozdrawiam :D

zioło
06-10-2008, 06:55
Też Cię straszy? :P :P :P Ja to już nie mogę patrzeć jak te ściany mokną. Bardzo się cieszę że wreszcie będzie ten dach. Mam nadzieje że dobrze wyjdzie. Zioło, a o której ty jeździsz do pracy? Może kiedyś wyjdę na balkon i pomacham ci chusteczką :wink:
Nie straszy mnie wygląd Twojego domku, ale wiem jak się patrzy na moknące ściany, bo też na takie patrzyłemdopuki nie zrobili mi dachu.
A do pracy obok Twojego domku przejeżdżam około 6:25 więc już nie mogę się doczekać tego machania.

aśG
06-10-2008, 07:39
Zioło gdzie kupowałeś okno do łazienki? Gdzieś w Oświecimiu? Kurcze jeszcze nie kupiliśmy i nie wiem czy dostaniemy tak od ręki. W jednym składzie mają Fakro niby takie do łazienek, ale jest drewniane z jakąś tam powłoką. Chyba lepsze będzie plastikowe. Tak mi sie wydaje.

zioło
06-10-2008, 13:57
Ja kupiłem plastikowe ROTO wysokoosiowe. Kupiłem w EUROMARZE w Oświęcimiu na Kolbego. Sprowadzają raczej szybko, ale ja mam z nimi złe doświadczenia co do terminowości dostaw (oprócz jednej rzeczy nic nie przywieźli w terminie, a wiele kupowałem), chyba, że odbierzesz sobie sama. Drewna ja nie polecam do łazienki, nawet z najlepszą powłoką lakieru.

zioło
07-10-2008, 07:08
AśG - no po prostu - jeny - ale mnie zaskoczyłaś. W ciągu jednego dnia cieśle postawili prawie całą więźbę. Ukłony, ukłony. Jestem pod wrażeniem i będę nadal obserwował.

aśG
07-10-2008, 07:59
Hej!
Ja też jestem zaskoczona co do tych cieśli. Są niesamowici !!! Zaczęli wczoraj ok 11 i sam widziałeś ile zrobili. Dziś mają dokończyć nad lukarnami i potem przerwa - przychodzą murarze wymurawać szczyty i kominy. Właściwie to dziś już przyszli, tak że ruch na budowie. To co lubię :lol: :wink:

Dzięki za odpowiedź co do okna dachowego. No cóż, decyzje...decyzje...decyzje. Jeszcze rynny musimy kupić. Jakoś tak wszystko robimy na ostatnią chwilę.
A u was co porabiacie na budowie?

Pozdrawiam!

zioło
07-10-2008, 10:28
U nas spokojnie. Czekamy na zamówione okna i bramę garażową. W między czasie i gdy czas i pogoda pozwala to uprzątamy deski po szalunkach (czyszczenie, odpady do pocięcia na drobne, itp. a była tego ogromna sterta), plantujemy teren, uprzątamy, zamurowaliśmy okno w spiżarce, mamy już elektrykę w garażu i zrobione tynki, zrobili nam tez schody frontowe wię przygotowujemy podłoże pod przyszły chodnik co sprowadza się do korytowania i chowania pozostałego po budowie gruzu. I ciągle coś i nadal mamy bajzel na działce i chyba nigdy tego do końca nie uprzątniemy :(

zioło
10-10-2008, 10:11
AśG. Jeśli znajdziesz trochę czasu to zamieść jakieś świeże zdjęcie Waszego domku od strony południowej (ogrodowej). Ja tylko widzę ciągle od strony północnej i nie mogę się nadziwić tempa prac.

aśG
11-10-2008, 20:21
AśG. Jeśli znajdziesz trochę czasu to zamieść jakieś świeże zdjęcie Waszego domku od strony południowej (ogrodowej). Ja tylko widzę ciągle od strony północnej i nie mogę się nadziwić tempa prac.




.... :lol: a czy nie lepiej jakbyście się do nas wybrali. Zapraszamy serdcznie!
Zobaczysz nasz dom od strony południowej, a ja przeprowdzę z wami wywiad :wink: na temat okien: gdzie? jakie? z ile?

A swoją drogą to kto tu ma tempo prac. Okna, tynki, elektryka... no,no!

betisk-a
12-10-2008, 19:26
Witam serdecynie.
Wracajc do tematu górnego hollu z drzwiami pełnymi lub nie, wklejam zdjątka jak było u nas przed i jak jest z drzwiami.
http://img1.smyki.pl/0810/01/m/13151714457.jpg
http://img1.smyki.pl/0810/01/m/13144214457.jpg
http://img1.smyki.pl/0810/01/m/13141614457.jpg
http://img1.smyki.pl/0810/01/m/13131514457.jpg
http://img1.smyki.pl/0810/01/m/13122714457.jpg

A przy okazji
kuchnia w trakcie...
http://img1.smyki.pl/0810/12/m/20211514457.jpg

i kominek
http://img1.smyki.pl/0810/12/m/20231514457.jpg

Pozdrawiam

__Marek
13-10-2008, 10:13
Witam serdecynie.
Wracajc do tematu górnego hollu z drzwiami pełnymi lub nie, wklejam zdjątka jak było u nas przed i jak jest z drzwiami.
[...]
Pozdrawiam
Pieknie, piękinie - tylko pozazdrościć.
Widzę, że zdecydowaliscie się na ogrzewanie "tradycyjne", ja zastanawiam się nad podłogówką w całym domu. Ale teraz jestem na etapie elektryki. Czyli jeszcze mam czas na przemyślenia.

zioło
13-10-2008, 11:12
Dzięki betisk-a za zdjęcia górnego holu, napewno pomocne. Może ktos ma pełne drzwi na górze i też zamieści zdjęcia? Byłoby super.

AśG. Dzięki za zaproszenie. Co prawda wybieramy sie do Was od jakiegoś czasu, ale ciągle coś nam wypada albo jest coś do zrobienia i ciągle... i ciągle..., ale w końcu może się zmobilizujemy i zaglądniemy.

betisk-a
14-10-2008, 06:35
Witam serdecynie.
Wracajc do tematu górnego hollu z drzwiami pełnymi lub nie, wklejam zdjątka jak było u nas przed i jak jest z drzwiami.
[...]
Pozdrawiam
Pieknie, piękinie - tylko pozazdrościć.
Widzę, że zdecydowaliscie się na ogrzewanie "tradycyjne", ja zastanawiam się nad podłogówką w całym domu. Ale teraz jestem na etapie elektryki. Czyli jeszcze mam czas na przemyślenia.

Tradycyjnie będziemy ogrzewać gazem. Kominek to dodatek. Zrobiliśmy rozprowadzenie ciepła do dwóch górnych pokoi ( wykorzystaliśmy jeden z kominów wentylacyjnych).A w kuchni, wiatrołapie, łazienkach i przy wyjściu na taras mamy podłogówkę.

aśG
14-10-2008, 22:02
Panie Zioło :P zmobilizujcie się i wpadnijcie. Najlepiej w niedzielę bo w pozostałe dni to krucho z czasem, ale zresztą jak będziecie mieli czas to daj znać to przecież jakoś się umówimy. Może następna niedziela.... będziemy mieć już dach w komplecie :lol: :lol: (mam nadzieje)

Betisk-a gratuluję postępów w wykańczaniu! Czy mogłabyś zamieścić jeszcze jakieś zdjęcie kuchni w innym ujęciu. Widzę że masz zrobioną wyspę. Czy nie jest przez to ciasno w kuchni?

zioło
20-10-2008, 13:13
AśG. Postaramy się do Was zaglądnąć w niedzielę. Wcześniej zadzwonię. Myslę, że telefon, który mi podałaś wczesniej jest nadal aktualny.
Poza tym, pochwalę się, że mamy już okna :lol: ale niestety brama garażowa nie przyjechała :( :evil: Hormann nie dotrzymał terminu i brama nie dojechała na czas. Mam nadzieję, że nie długo przyjedzie i będzie komplet.

nomoz
20-10-2008, 16:02
Witam
W zeszłym tygodniu przykryłem domek u Siebie.Okien dachowych jeszcze nie montowałem bo mogłyby sie ulotnić jak budynek bedzie zamknięty to sie wstawi, z tego co widze to pokój nr 7 bez okna dachowego mili państwo jest ciemny jak......... piwnica, odnośnie klatki widziałem taki domek jak nasze i drzwi do pokoju nad garażem były przeszklone i w ciągu dnia idzie wytrzymać na klatce wiadomo oświetlenie musi być ja bede montował lampki co drugi stopeiń schodów na fotokomórke widziałem taki patent i wydaje mi sie niesamowicie praktyczny.
Widze Zioło ze tez sie zdecydowałeś na Hormana jaki kolor czy z automatem (jakim) i gdzie kupiłeś ja jeszcze nie zamówiłem jestem ciekaw ile sie czeka no i za ile, mi wycenili na 3.9 tys z 2375 X2125 z automatem złoty dąb z montażem może znalazłeś gdzieś taniej.
Pozdro

zioło
21-10-2008, 09:11
Witam.
Nomoz to proszę o zdjęcia domku z dachem.
Nie wydaje mi się, żeby w pokoju nr 7 było ciemno bez okna dachowego (u mnie jest to strona południowa). To już bardziej ciemno jest w pokojach nr 5 i 6, ale na razie jest szaro od surowych ścian.
Co do bramy nie pamiętam dokladnie jaki mam wymiar, ale podobny. Kolor będzie orzech z przetłoczeniami (kasetony), grubość 4cm i z napędem supramatic (ten lepsiejszy). Kosztuje mnie to z montażem 4400PLN. Ale jest to wycena powiązana z zamówionymi oknami. Gdy wyceniano mi hormanna wcześniej to było ok. 5,5tys. w tym samym zestawieniu. Co do czekania to miała być za 6 tygodni, ale u mnie mija właśnie ósmy i dalej nie widać. Ale na razie się nie martwię i cierpliwie czekam.

aśG
21-10-2008, 11:47
Postaramy się do Was zaglądnąć w niedzielę. Wcześniej zadzwonię. Myslę, że telefon, który mi podałaś wczesniej jest nadal aktualny.


Zioło, zapraszamy serdecznie. Telefon jest aktualny, tak że dzwoń. My po południu jesteśmy w domu.

Ja też nie uważam żeby ten pokój nad wejściem był jakiś bardzo ciemny. No mógłby być jaśniejszy, ale na piwnicę :lol: to raczej się nie nadaje :lol:. Ja tam jestem zadowolona :P

nomoz
22-10-2008, 06:00
Hej
Może ustawienie domu do stron światła ma wpływ u mnie ten pokoik jest najciemniejszy i bez okna dachowego była by lipa zwłaszcza ze po wstawieniu okien światła bedzie jeszcze mniej. U mnie pokój nr 7 światło ma od zachodu wiec moze być ciemniej. Zdjęcia podeśle Asi :) może dorzuci. Brame tez mam z tym szybszym napędem.Tylko panel może z tąd ta różnica.
Pozdro

aśG
23-10-2008, 11:06
Nomoz, dawaj zdjęcia, dawaj!! Oczywiście że zamieszczę!

__Marek
27-10-2008, 13:50
Nomoz, dawaj zdjęcia, dawaj!! Oczywiście że zamieszczę!
i co z tymi zdjęciami???

aśG
28-10-2008, 07:51
SĄ ZDJĘCIA!! Wczoraj dostałam i szybko wklejam

DOM NOMOZA!

http://images37.fotosik.pl/24/661b2f77f96026f4med.jpg

http://images31.fotosik.pl/389/2dd47245a35b7754med.jpg

http://images46.fotosik.pl/24/2ffb06145a392002med.jpg

http://images31.fotosik.pl/389/80305a15d27d899amed.jpg

zioło
30-10-2008, 13:15
Nomoz! Piękny domek.
Ale jeśli dobrze mi sie wydaje to jest to dom z wersji z dachem czterospadowym tylko przeróbka na dach dwuspadowy. Mam rację?
Pozdrawiam

nomoz
31-10-2008, 06:28
Projekt czterospadówki, bardziej mi podchodził różnice są drobne ustawienie salonu na dole i jeden pokój mniej piętrze.Miała być czterospadówka ale plan przestrzenny nie puścił dachu kopertowego z tak krótką kalenicą.
Zamiast 5 pokoi na górze jest ich tylko 4 ale są większe zawsze coś za coś.
w Listopadzie myśle wstawić okienka , bramę garażową i ogarnąć działke jak mi sie uda to wrzuce jakieś zdjęcia. A jak u Was wyglądają postępy w pracach nic nie wstawiacie zdjęć Zioło ty pewnie okna i brame masz juz zamontowaną.
Pozdrawiam

DorciaB
04-11-2008, 12:14
Chetnie wrzuciłabym zdjęcia ale jakos mi to nie wychodzi. Musze je umiescić na jakiejs stronie a póżniej tu wrzucic? Ahhh... :evil:
My jestesmy na etapie czekania aż wyschną posadzki i tynki :-? . Czy ktos z was robi w łazience płytki na podłodze w kabinie przysznicowej zamiast brodzika? Chcemy wiedzieć czy tam trzeba jakos specjalnie uszczelnić podłogę i czy wylewa sie tam tyle samo posadzki co w całym domu. Mamy zamiar dać tam folię i zalac tyle samo co wszędzie, ale tak na wszelki wypadek pomyslałam żę wspomnę tu o tym. Może ktos się na tym zna.

zioło
05-11-2008, 12:12
Witam.
DorciaB - właśnie tak z tymi zdjęciami. Trzeba je umieścić na jakiejś stronie, na której można zamieszczać zdęcia a potem tu wkleić link lub odnośnik.
Co do twojego pytania o kabinę prysznicową to nie wiem jak powinno być poprawnie. My z kolei chcemy zamontować niski brodzik (płaski 4-6cm wysokości) i chcę zapytać, czy w tym miejscu wogóle robić wylewkę, czy zostawić to na czas montażu brodzika.
Apropos moich postępów to faktycznie brame garażową i okna już mam, ale niestety zdjęcia zrobię do zamieszczenia dopiero w weekend bo od razu nie zrobiłem po montażu i teraz jak jestem na budowuie po pracy to jest już prawie ciemno. Obiecuję, że w weekend zrobię zdjęcia i zamieszczę.
Pozdrawiam

aśG
05-11-2008, 12:43
Dorotko znalazłam tutaj trochę o prysznicach bez brodzika.
http://forum.muratordom.pl/prysznic-bez-brodzika,t121230.htm?highlight=przysznic%20bez%20b rodzika

Swoją drogą też chcę zrobić coś takiego na dole w łazience, ale jakoś nie mam jeszcze wizji. Nie wiem czy mi sie tam zmieści bo chciałam taki prusznic cały murowany tylko ze szklanymi drzwiami. U nas łazienka jest chyba większa niż w orginale bo trochę tam pozmienialiśmy, ale wydaje mi się że taki murowany prysznic niezbyt pasuje do małej łazienki bo jest trochę taki przytłaczający. Jak nie spasuje murowany to może zrobimy ze szklanymi bokami tylko jak sobie pomyślę o widocznych zaciekach na szybach to... :roll:
Wiem że podłogę w tym miejscu pokrywa się jakimiś specjalnymi klejami. W jednym z ostatnich numerów muratora był obszerny artykuł na ten temat.

Pozdrawiam!

DorciaB
06-11-2008, 15:19
Asia dzieki za ten link jest tam bardzo duzo ciekawych wiadomosci, pokażę to mojemu mężowi bo to w końcu on bedzie to robił :)
U nas tez lazienka jest zmieniana-w ksztalcie litery "L" i tu gdzie jest pozioma kreseczka my bedziemy mieli duzy prysznic. Moj brat ma zrobiony prysznic dwu stanowiskowy (żeby bylo romantycznie) wszystkie sciany z granitu a podloga z jakiegos antyposlizgowego wiec tylko drzwi sa szklane. Myslelismy o czyms takim ale ciagle zmieniamy pomysly. Może w koncu znadje czas i wrzuce kilka zdjec.

zioło
12-11-2008, 09:44
Witam.
Ponieważ mam już stan zamknięty domu to zamieszczam aktualne zdjęcia.
http://images44.fotosik.pl/29/e0386fd11ee4b404.jpg (www.fotosik.pl)
http://images31.fotosik.pl/398/ff61d6584e65fefe.jpg (www.fotosik.pl)
Pozdrawiam

aśG
13-11-2008, 09:38
Witam!
Rafał super prezentuje się Wasz domek z oknami. Szczególnie to drugie zdjęcie mi się podoba. Gratuluję!!! Oj kiedy my tak będziemy mieć :roll: Brama garażowa ładna, pasuje do stylu domku. A okna to myliście? Szyby tak lśnią jakby dopiero co umyte.
Miałabym do Ciebie prośbę żebyś zrobił zdjęcie z bliska podbitki ( nadbitki :wink: ) Chciałabym zobaczyć jak wygląda bo będziemy musieli się w końcu zdecydować jaką robić.

nomoz
13-11-2008, 17:18
Bardzo ładnie wygląda twój domek Zioło, z oknami i bramą nabiera uroku , mi zostały tylko okna dachowe do założenia. Aśka skoro myślisze jeszcze o nadbitce to sie spiesz bo śnieg zapowiadają?
Pozdro

zioło
14-11-2008, 06:48
Witam.
O AśG niestety ale nadbitki juz nie zrobisz bo masz już pokrycie dachowe. Nadbitkę nadbija się na krokwie i dopiero potem przybija sie łaty, kontrłaty i układa dachówkę. No chyba, że będziecie rozbierać dach. Oczywiście podbitka jak najbardziej. Zdjęcia zrobię i zamieszczę, ale dopiero w przyszłym tygodniu, bo niestety napięty kalendarz a o 17-stej jest już ciemno.
Pozdrawiam.

aśG
14-11-2008, 08:38
Witam!
Oj, źle się wyraziłam. Chodziło mi oczywiście o podbitkę bo myślałam, że ty Zioło taką masz i chciałam zobaczyć jak wygląda. Wiadomo, dachu rozbierać nie będziemy :lol:, a z tą podbitką to jest kwestia przyszłego roku...

Pozdrawiam

nomoz
14-11-2008, 11:00
Hej
AśG jak masz juz dach to wklej jakieś zdjęcia zobaczymy jak wyszło u Ciebie.
pozdrawiam

aśG
20-11-2008, 11:51
Cześć wszystkim! Sorki, że dopiero teraz odpisuję. Wczoraj zrobiłam przegląd w swoich zbiorach i nie wiem jak to się stało, ale nie mam zdjęć domu z dachem :oops: . Jak ja to mogłam przeoczyć? Sama nie wiem. Postaram się coś pstryknąć przez weekend.

Nomoz, ty też wprawiłeś już okna? Jakie kupiłeś? Podeślij zdjęcia jeśli możesz.

Pozdrawiam!

zioło
26-11-2008, 13:11
Kurcze! A tu ciągle nic sie nie dzieje. Czy was wszystkich zasypało śniegiem? AśG dawaj zdjęcia (choć ja juz widziałem to inni pewnie też chętnie zobaczą twój domek). Nomoz masz już okna?
A jak inni budowniczowie? Może ktoś sie czymś pochwali.
Czy ktoś montuje lub zamontował odkurzacz centralny w lewkoni? Ja będę montował i interesuje mnie rozmieszczenie gniazd ssących - gdzie je rozmieścić aby było jak najmniej ale obsłużyły cały budynek.
Pozdrawiam

Bozena M
27-11-2008, 09:05
Witam lewkowiczów !!!
Kupiłam niedawno projekt domu w lewkoniach 2 ale już od dawna śledzę wasze forum i bardzo mi się podoba, ze się wymieniacie doswiadczeniami i pomysłami. ja tez postaram się czynne uczestniczyć w forum i podzielić się z wami moimi pomysłami i problemami bo pewnie bedzie ich sporo. puki co to jestem na etapie wystapienia o pozwolenie na budowę a domek bedziemy budować w woj. lubuskim koło Żar. Jesli ktoś z tych okolic też ma lewkonie 2 to proszę o kontakt bo chętnie zobaczyłabym go na żywo. Zazdroszczę niektórym, że tak blisko siebie buduja swoje lewkonie i mogą podgladać różne rozwiazania techniczne. Piękne sa wasze domki wklejcie więcej zdjęć, a szczególnie pokoje na górze nad wejsciem i nad kuchnią oraz mam watpliwosci co do łazienki bo mam bardzo wysokiego męza i te skosy mnie troche przerazaja nad Wc. Tez wprowadzę kilka zmian: zlikwiduję wejscie na taras od strony szczytu, powiększe troszkę wiatrołap i chcę zlikwidować przejście do garazu a w kotłowni zrobić drzwi na zewnatrz. Co Wy na to. Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszej budowie.

zioło
27-11-2008, 12:38
WITAM Bozena M na forum i wśród budujących.
Na początek życzę cierpliwości i wytrwałości przy budowaniu i liczę na kolejne wpisy na forum.
Pozdrawiam

nomoz
27-11-2008, 16:47
No hej
Okna wstawiłem jeszcze w październiku z oknoplastu złoty dąb ze szprosami profil platinum bardzo ładny brama złoty dąb Hormann zdjęcia wrzuce jak zamontuje okna dachowe. Wiatrołapu nie da sie powiększyć w lewkonii:) wejście do gabinetu nie puści.
Pozdrawiam

aśG
27-11-2008, 21:59
Hej! Bożeno, witamy w naszym gronie. Super że nas tu przybywa. Widzę że zmian nie robisz dużo, ale ten dom jest tak zaprojektowany, że właściwie większe zmiany nie są konieczne. Póki co postaram się zrobić w sobotę zdjęcia pokoi na górze i Ci podeślę. Zobaczysz jak wyglądają. Co prawda gołe ściany, ale zawsze to coś.
Ja w kooooońcuuuuu się zmobilizowałam :roll: i zamieszczam zdjęcia z zewnątrz.
Tak teraz wygląda mój domek.... i przez najbliższy czas nic się nie zmieni w jego wyglądzie :cry: :cry: . Okna dopiero w przyszłym roku :cry: :cry:

http://images29.fotosik.pl/299/7393c5f2350cdae6m.jpg http://images44.fotosik.pl/35/2ff32f2ed532fb25m.jpg
Zdjęcia robione w tym samym dniu a jakie różne kolory dachu wyszły. W rzeczywistości ten na pierwszym zdjęciu jest bliższy prawdy.

Nomoz ile kosztowały cię okna? Też się nam marzy platinum ze szprosami i w klorze zoty dąb :D. Zamieść lub prześlij mi jeśli możesz zdjęcie samego okna.

Pozdrawiam i dobranoc!

nomoz
28-11-2008, 06:25
Zdjęcia podeśle ja płaciłem 18 tys , na vat 7 % i montowałem sam dwa dni montowaliśmy i 2 tys zostało w kieszeni :) , dodatowo mam 3 okienka w piwnicy, jestem zadowolony bo profil ma bardzo ładne zaokrąglenia chyba najładniejszy z profili oknoplastu ale tez najdroższy:( mi pasowały do podbitki brama tez w tym kolorze wygląda całkiem całkiem.
Pozdro

zioło
28-11-2008, 06:48
Widzę, że zainteresowanie oknami z Oknoplastu jest duże. Sam też mam z tej firmy i jak na razie polecam.
AśG domek piękny, choć zdjęcia nie oddają wyglądu na żywo, który jest znacznie lepszy.
Ponawiam pytanie o odkurzacz centralny. Może ktoś juz o tym myślał.

nomoz
28-11-2008, 07:46
Tak wygląda z okienkami.

[http://pl.fotoalbum.eu/images1/200811/72618/187584/00000001.jpg
http://pl.fotoalbum.eu/images1/200811/72618/187584/00000002.jpg

Bozena M
28-11-2008, 09:45
Piekne sa te Wasze domki :) :D Ja na dzień dzisiejszy nic nie mogę robic ale zanim zasnę to zamykam oczy i buduję wirtualnie a Wasze zdjęcia pomagają mi rozwinąć wyobraźnię. Ten wiatrołap powiększę tylko o 25 cm bo mam teraz w obecnym domu super szafę wnękową, którą zabiore do nowego i brakuje mi 20-25 cm, a stary dom sprzedam z inną. Sen z powiek spędza mi też sypialnia na górze w pokoju nad kuchnią - chcę połączyć te dwa pokoje ale co z tym słupem zrobić to jeszcze nie wiem. Mam duże łoże i przez ten słup jakoś nie mogę sobie wyobrazić jak urządzić ten pokój. Najpierw myślałam o sypialni od strony frontowej nad gabinetem ale tam jest za wąsko na sypialnię. Mam łoże szer 2m i długie 2,3m bo mój mąz ma ponad 2 m i w końcu nie musi kulić nogi jak śpi ale teraz mam problem z ustawieniem tego łoza, a jeszcze dochodzą boczne szafki i drzwi od balkonu tez sie muszą otwierać. Ciekawa jestem czy te skosy bardzo przeszkadzałyby w dojściu do balkonu. Może jednak podnieść sciankę kolankową przynajmniej o 25cm, tylko co z dachem chyba trzeba będzie powiększyć. Wy pewnie tez już myślicie co i gdzie ustawicie. Tylko wy macie już na jawie a ja ciagle wizję. Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki żeby wszystko sie Wam udało zrealizować bez większych problemów !!!!
Ale i tak dużo już za Wami :D :) :lol:

nomoz
28-11-2008, 10:16
Sypialnie można powiększyć właśnie przez połączenie dwóch pokoi zostało to zrobione w lewkoniach czterospadowych ja mam taki układ miejsca na sypialnie jest więcej i małą garderobe z prasowalnią jeszcze zrobiłem a słupów być nie musi , jeśli zrobisz ukryte beliki w stropie tam gdzie brakuje pod spodem ścian nośnych, ściany u góry wymurujesz z pustaka to więźbe można położyć na ścianach.

aśG
28-11-2008, 13:02
Ale się ruch zrobił na forum! Super!


AśG domek piękny, choć zdjęcia nie oddają wyglądu na żywo, który jest znacznie lepszy.

Zioło dzięki :wink: ! Wszystkie domki się ładnie prezentują bo oryginał ładny.
Co do odkurzacza to się nie wypowiem bo sie nie znam i nie myślimy robić.

Nomoz dzieki za szybkie wklejenie zdjęć. Dom z oknami wygląda świetnie. Ceny takiej się spodziewałam. My mamy 21 okien w tym 3 małe w piwnicy. U Ciebie ile jest okien? Proszę napisz mi ile cm mają szprosy? Czy wybrałeś najcieńsze? I jeszcze czy zamawiałeś razem z parapetami wewnętrznymi?

Bożeno z tą sypialnią to też miałam dylemat. Ja z kolei chciałam połączyć pokój nad wejściem z tym obok, ale chyba będziemy robić sypialnie tak jak jest w projekcie, właśnie obok tego nad wejściem. Też musimy zmieścić łóżko, szafę, komodę, 2 nakastliki :roll: :roll: ... może jeszcze kiedyś łóżeczko :wink: :wink: Ciężko to będzie pomieścić. Ściankę kolankową podnosiliśmy ( o 1,5 pustaka) Wyszło dobrze.

Pozdrawiam!

nomoz
28-11-2008, 13:53
Okien 18 szt szpros 18 mm bez parapetów.

wyczesan
30-11-2008, 10:59
Witam!
Ja również jestem zainteresowana budową domu w lewkoniach 2... jednak przed zaczęciem budowy bardzo mi zależy żeby zobaczyć ten dom wewnątrz :) dlatego mam pytanko... czy ktoś buduje ten dom w okolicach Brzeska?? jeśli tak to bardzo proszę o kontakt [email protected]

zioło
01-12-2008, 06:45
Witam.
Forum się powiększa :lol: Witamy, witamy.
Nomoz super wygląda twój domek.
Pozdrawiam

Bozena M
01-12-2008, 07:30
ja jeszcze nie rozmawiałam z kierownikiem budowy o tych zmianach on pewnie coś doradzi. Zastanawiam się jednak co zrobić jeśli połączymy dwa pokoje te nad kuchnią obok łazienki (bo tam musi gdzieś być słup skoro nie będzie ścianki, tylko gdzie???). Proszę zróbcie zdjecia jak to wygląda wewnatrz. Ale i tak ta nasza "lewkonia" nie wymaga większych przeróbek i jest taka piękna. Cieszę sie, że następni zaczynaja się pojawiać na forum i nie będę sama budować bo niektórzy wybuduja i pewnie znikną bo będą sobie układać życie w nowym cieplutkim fajnym domku. Życzę szcześcia i pozdrawiam !!!!!

__Marek
01-12-2008, 12:50
. Zastanawiam się jednak co zrobić jeśli połączymy dwa pokoje te nad kuchnią obok łazienki (bo tam musi gdzieś być słup skoro nie będzie ścianki, tylko gdzie???)
Słup musi stać na ścianie nośnej, bądź na podciągu

wyczesan
01-12-2008, 12:59
Ma ktoś z Was może w lewkoniach 2 połączone pokoje ten nad kuchną z tym obok?? Bardzo bym chciała zobaczyć rozwiązanie tego połączenia..

nomoz
01-12-2008, 13:50
Ja mam takie połączenie bez słupa.

Bozena M
02-12-2008, 09:26
Do NOMOZA!
Ciekawa jestem jak ten pokój wyglada, proszę zrób zdjęcia i wklej na forum, będę wdzieczna i przy okazji ten pokój nad wejsciem też. A odnośnie tego słupa, którego nie ma, rozumiem że dach wspiera sie na ścianie szczytowej i łazienki to bardzo długi odcinek bez wsparcia jak to rozwiazałeś. Ja też bardzo chcę wywalić ten słup i zastanawiam się czy muszę mieć pozwolenie od Archonu na takie zmiany. Marzy mi się sypialnia w tym pokoju - taka duża i przestrzenna i chciałabym umieścić natrysk tylko musze rozeznać się jak zrobić dodatkową wentylację żeby okno nie było zaparowane.
Piękne masz okna i dach. Jaką masz dachówkę i z jakiej firmy. Super wyglada. Pozdrawiam[/quote]

Dorcia1981
02-12-2008, 11:12
Ja połaczyłam te dwa pokoje nad wejsciem i też niby miał być słup ale obeszło się bez. Teraz mamy super zarąbista sypialnię z wielką garderobą.
Pozostałe dwie sypialnie nie mają garderoby dzięki czemu są większe, narazie będą to tylko goscinne sypialnie bo na dzień dzisiejszy jest nas dwoje. Jak rodzinka sie powiększy to w skosach zrobimy szafy.
Ludziska wrzucajcie zdjęcia, a może ktos już ma wykończony dom i chce sie pochwalić ???? Chętnie zobaczę! :)
Pozdrawiam

Dorcia1981
02-12-2008, 11:35
No i zapomniałam dodać odnosnie odkurzacza centralnego. My robimy! Już mieszkałam w domu ze schodami gdzie musiałam nosić odkurzacz, nie wybrażam sobie w moim domu marzeń nadal to praktykować. Będąc w usa zamówilismy odkurzacz z Kanady który razem z przesyłką wyszedł nam nie całe $700.00 (czyli jakies 1500 zł) Poza odkurzaczem mamy dwa komplety zestawu do odkurzania (jeden do domu drugi do odkurzania w piwnicy lub na zewnatrz żeby nie brudzić tego domowego węża), szufelka do kuchni,6 gniazdek, wszelkie rury plastikowe do rozprowadzenia chyba okolo 50 m,kolanka i zakręty... i jakies inne duperałki.
Wejscia bedą 4: parter, piętro, piwnica i jedno na zewnatrz. Sami już rozprowadzilismy rury przed tynkami. Bardzo prosta sprawa tym bardziej że na internecie można o tym poczytać.Sam odkurzacz będzie w piwnicy ale z tego co wiem instaluje się go też w garażu. Słuzę pomocą jesli ktos ma ochotę zrobić to sam lub ma jakies pytania.
Pozdrawiam!

nomoz
02-12-2008, 15:15
Dach spiera sie na ścianie szczytowej, ścianie łazienki, a jętkami wspiera sie na ścianie działowej pomiedzy pokojami 5 i 6 pod którą znajduje sie belka.
Mam tez grubsze drzewo niz w projekcie a archon zgodzi sie na wszystko byle tylko sprzedać:)
pozdrawiam

zioło
03-12-2008, 07:07
Dorcia1981 dzięki za informację. Czy masz jakiś narysowany schemat prowadzenia rur po domu i rozmieszczenia gniazdek? Rozmawiałem z osobą sprzedającą te odkurzacze i też chcę sam wykonać tą instalację, zwłaszcza, że Pan jest bardzo pomocny w tym temacie i nie naciąga mnie na wykonastwo tylko mówi, że jak chcę zrobić sam to On mi wszystko dokładnie pokaże. Odkurzacz u mnie będzie w garażu i w domu planuję 3 gniazda (hol na dole, hol na górze i na półpiętrze) + szufelka w kuchni i dodatkowe gniazdo w garażu. Jednak mam wątpliwości gdzie poprowadzić same rurki. Jeśli masz jakiś schemat Twojej instalacji to proszę o zamieszczenie. Będzie to dla mnie pewną pomocą, a za instalację zabieram się na dniach. Z góry dziękuję.

Bozena M
03-12-2008, 12:35
Cześc Zioło.
Gdzie kupiłeś taki odkurzacz podaj namiary na tego Pana. Ciekawe ile kosztuje taka przyjemność, a w sumie fajna sprawa. Ta nasza LEWKONIA jest dużym domkiem do sprzatania. Czy te rury są takie długie, że z holu spokojnie sięgną do salonu.
Ładnie wyglada Twój domek. Jaką masz dachówkę i ile za nią dałeś.
A te filary i łuki są cudne. Pozdrawiam.

zioło
03-12-2008, 13:17
Odkurzacza jeszcze nie kupiłem, a na razie zamierzam zrobić instalację. Co do namiarów to ja znalazłem na stronie internetowej BEAM, wybrałem swoje województwo i znalazłem sprzedawcę najbliżej siebie i się z nim skontaktowałem. Poniżej podaję link
http://www.beam.pl/?id=4
Koszt materiałów do zrobienia trzeba liczyć około 70-80 zł za punkt + osłonka gniazda, ale ją montuje się już po pomalowaniu ścian i ceny różne w zależności od koloru, wzoru, producenta itp. Wąż standardowy ma 9mb więc łatwo sprawdzić czy dostanie - 9metrów sznurka przybić do ściany i pochodzić po domu, czy drugi koniec wszędzie dostanie.
Dachówka to Roben średzka falista kolor kasztanowy, koszt wszystkich elementów ceramicznych to 18 tys. Co do łuków to na żywo niestety nie są tak idealne jak się wydaje, ale jak się wykończy to nie będzie śladu. Filary natomiast są wykonane dokładnie takie jak w projekcie, bo takie nam się podobały.
Pozdrawiam

Dorcia1981
04-12-2008, 17:34
Zioło, nie mam specjalnego schematu samo jakos tak wyszlo z tymi gniazdkami i rurami. Jedno jest w korytarzu na tej scianie ktora widzisz jak wchodzisz do domu jest to jedna ze scian kuchni. Drugie gniazdko jest w tym samym miejscu na gorze i jedno na dole. Wiec tych rur nam nie wyszlo duzo bo wszystko jest w jednym pionie. Aha szufelka bedzie w kuchni tak wiec rura jest puszczona do piwnicy gdzie bedzie stal odkurzacz. na zewnatrz jeszcze nie wiemy w ktorym miejscu.

Bozena M
09-12-2008, 06:51
Hej Hej co tam tak cicho !!!
Przyglądam sie waszym pięknym Lewkoniom i zauwazyłam, że okna macie bez żaluzji zewnętrznych. Dlaczego? Ze względów finansowych czy z innych powodów. Pozdrawiam

aśG
10-12-2008, 10:13
Witam! Faktycznie cicho tutaj.
Bożeno, powiem Ci że nie wiem dlaczego nie mamy żaluzji zewn. Nawet tego nie braliśmy pod uwagę, a tak wogóle to mi się to nie podoba.

Zioło zaintrygowałeś mnie tym odkurzaczem. Zaczęliśmy się zastanawiać nad tym. Wydaje mi się że jest to dobre jeżeli ktoś jest alergikiem (u nas na szczęście takiej osoby na razie nie ma) a poza tym względy praktyczne.
Powiedz ile taka przyjemność kosztuje w całości.

zioło
11-12-2008, 08:25
Witam.
Sorki, że długo się nie odzywałem, ale zadyszki można dostać ostatnio. W pracy gonią, na budowie gonią i wogóle.

Nie wiem ile dokładnie taki odkurzacz będzie kosztował w efekcie. Jak dla mnie koszt instalacji to będzie rzędu 300-350 zł (pięć gniazd). Sam odkurzacz z osprzętem to koszt ok. 3000 zł. Jest to trochę dużo, ale mozna go zamontować w razie wolnych środków zdecydowanie później i ja tak planuję. Instalację muszę zrobić teraz bo potem to jest trochę uciążliwe.

Montażu rolet zewnętrznych nie zakładaliśmy od samego początku. Może ze względu na koszty, w domu czujemy się bezpiecznie i bez nich.

Trochę mnie gonią na budowie, bo tynkarze rozpoczęci prace o miesiąc wcześniej niż zakładałem. Dzisiaj weszli też instalatorzy od wod-kan i niestety sam walcze z instalacją alarmową bo już nie ma kto zrobić, i sam robię instalację odkurzacza centralnego. Żeby tylko zdążyć przed zatynkowaniem.

Pozdrawiam

Bozena M
11-12-2008, 13:06
Zioło, ta instalacja alarmowa to super sprawa tylko jak to działa. Są to czujki ruchu i alarm na zewnatrz i co dalej. Bedzie ten alarm zgłoszony na policję czy agencji ochrony. Jak ciebie nie będzie i się właczy to jak to wyłączysz bo ktoś to musi wyłączyć ręcznie i przy okazji sprawdzić dlaczego się włączył. Jak to jest????

zioło
11-12-2008, 13:22
Oj Bożeno M za dużo szczegółowych pytań zadajesz.
Na razie robię instalację (będą czujki ruchu) i chcę zrobić alarm w formie straszaka, ale takowy można podpiąć do systemu ochrony jakiejś firmy (nie słyszałem żeby się dało podpiąć do policji) ale to decyzja na później jeśli będzie potrzebne. Alarm taki można odpowiednio zaprogramować, że sam się wyłączy po jakimś czasie. Można podpiąć do linii telefonicznej i może on do ciebie zadzwonić lub łącznie pod inne podane numery - np. do firmy ochroniarskiej. Mam też ten komfort, że mam odpowiednich sąsiadów, którzy w razie czego sprawdzą. Mogę też włączyć alarm na dole i pójść spać na górze.
Bądźmy szczerzy. Dla prawdziwego złodzieja alarm to nie przeszkoda, a dla przypadkowego będzie wystarczającym straszakiem.
Pozdrawiam.

Dorcia1981
11-12-2008, 14:52
My własnie w piątek rozliczylismy się z naszym instalatorem od alarmu. Praktycznie mamy cały dom "obczujkowany". Łącznie mamy około 12 czujek.
Całosć z towarem wyszło nam 2000 zl. Syrena jedna znajduje się na kominie a druga na dole w wiatrołapie. Mamy jeszcze 7 malutkich czujek które przykleja się do okna. Planujemy zamontować je w garażu który "siębuduje".
Jak ktos już wczesniej napisał, w polsce nie można takiego alarmu podłączyć do policji co uważam za błąd. Za granicą taki system podłączony jest do policji, straży i szpitala-zjawiają się w przeciągu minuty.
Mam nadzieję że zwykłych złodziejaszków to odstraszy.

nomoz
11-12-2008, 15:16
Witam
Walczysz Zioło z alarmem ja tez od jakiegoś czasu łamie sobie tym głowe:)
Jaki system wybraliści tzn Ty i Dorcia1981
u mnie bedzie satel na płycie integry 64.
Bożena na forum jest sporo postów odnośnie alarmów.
Robiliście wycene juz moze ciekaw jestem ceny?
Pozdrawiam

zioło
12-12-2008, 06:59
Witam.
Nomoz. Ja planuję też system satel ale płyta CA10. Czujki w pomieszczeniach zewnętrznych (z oknami i drzwiami - w holu nie będzie bo po co). Instalatorzy wyceniają mi to na 2800 - 4500, ale rozsądnie da się zrobić poniżej 3000 zł. Oszczędzam też na położeniu kabli bo robię sam (koszt skrętki to 120 zł) więc powinno być jeszcze taniej.
Pamiętaj, że centrala powinna być zasilana z odrębnego obwodu (odrębny bezpiecznik), a przynajmniej tak twierdzi każdy z tych instalatorów, którzy oglądali mój dom.
Pozdrawiam.

Bozena M
16-12-2008, 09:25
Zastanawiam sie z czego budować domek i czy jedno czy dwu warstwowe mury, bo są różne opinie. Ciekawa jestem jakie są koszty przy jedno a jakie przy dwu-warstwowym. Macie może przybliżone kalkulacje. Jak sie przyglądam Waszym domkom to chyba każdy ma z innego materiału. Napiszcie ile wydaliscie na mury.Pozdrawiam

zioło
16-12-2008, 14:07
Oj Bożeno M.
Zadajesz takie pytania, na które nie da się jasno odpowiedzieć. Ja budowałem z gazobetonu. Ściana dwuwarstwowa - pustak 24cm + styropian 12cm. Nie potrafię Ci odpowiedzieć nawet jaki był koszt zakupu pustaków, bo część kupiłem, część dostałem "w spadku" od rodziców. Budowałem też wszystkie ściany razem (nośne - zewnętrzne i wewnętrzne i działowe), a Tobie dla porównania byłby potrzebny koszt ścian zewnętrznych. Co prawda jestem w stanie policzyć z pewnym przybliżeniem ile kosztowało wybudowanie wszystkich ścian, ale to przybliżenie może być tak duże, że zaburzy poprawną wartość do tego stopnia, że do niczego się to nie przyda.
Pozdrawiam.

aśG
16-12-2008, 20:36
Witam! My też będziemy mieć ścianę dwuwarstwową. Zastanawiamy się jednak czy nie dać styropianu 15 cm. Czy nie jest to trochę przesada?

Policzyłam i wyszło mi że na same kostki wydaliśmy 15400 zł. Nie wiem czy to dużo czy nie, ale do tego musisz jescze doliczyć inne pierdołki (piasek, cement) koszt kominów no i robociznę.

Pozdrawiam!

Bozena M
17-12-2008, 06:52
Przepraszam że zadaje takie pytania i dziękuję ze starasz się odpowiedzieć. Jestem na etapie który ty juz masz dawno za sobą, a na rynku jest tyle materiałów budowlanych i tak trudno sie zdecydować.

Nomoz - jak patrze na twoj domek to wydaje mi się ze masz mury jednowarstwowe. Jeżeli tak to napisz co cię przekonało do tego.

nomoz
17-12-2008, 07:58
Dwu wartswowa max 29 + styropian 10 albo 15 :)

zioło
17-12-2008, 12:33
Nie ma problemu, tylko czasem nie da się odpowiedzieć na każde pytanie.
W dylemacie "z czego budować" mój kierownik budowy ma jedną dobrą odpowiedź: "najlepiej budować z materiałów ceramicznych; najlepszym przykładem na trwałość tego materiału jest zamek w Malborku, który dtoi do dziś". Gdybym nie dysponował połową pustaków to pewnie budowałbym z ceramiki.
Pozdrawiam

zioło
22-12-2008, 10:50
Co Was zasypało? Nikt nic nie robi tej zimy? Na forum też cisza.
A może już gorączka przedświąteczna?
U mnie tynkarze nadal walczą z tynkami, z instalacjami zdążyłem, teraz szukam kogoś do instalacji ogrzewania i waham się czy robić w miedzi czy Alu-Pex, choć jak na razie przeważa na Pex. Jakie macie typy w tej kwestii?
Pozdrawiam.

badurian
23-12-2008, 09:05
Witam,

zdecydowanie plecam Alu-pex, prościej, szybciej i taniej. Rura jest rozprowadzana w podłodze więc jej nie widać, pod grzejniki można ją wyprowadzić w ścianie parę cm nad podłogą i od razu podpiąć pod grzejnik zasilany z dołu. Trzeba tylko znaleść miejsce na szafkę z rozdzielaczem.
Producenci gwarantuja żywotność rur alu-pex na ok. 50 lat. Przestrzegam tylko przed kupnem rury chińskiej lub nieznanego pochodzenia - są słabej jakości i nie mają dopuszczeń.
Więcej informacji na stronach internetowych Kisan, Purmo, Tece, Roth, Wavin, Unipipe.

pozdrawiam

zioło
23-12-2008, 11:56
Rura jest rozprowadzana w podłodze więc jej nie widać, pod grzejniki można ją wyprowadzić w ścianie parę cm nad podłogą i od razu podpiąć pod grzejnik zasilany z dołu. Trzeba tylko znaleść miejsce na szafkę z rozdzielaczem.

Wszystko pasuje, tylko, że kaloryfery chce aluminiowe włoskie (skręcane żeberka z wylotem powietrza do przodu) i te niestety nie mają podłączenia od dołu. Jednak myślę, że tę rurkę da się zamontować w ścianie i wyprowadzić na odpowiedniej wysokości. Nie chcę, żeby taki mało estetyczny pex przechodził po ścianie.
Może jeszcze jakieś sugestie?
Pozdrawiam.

aśG
23-12-2008, 20:16
Co Was zasypało? Nikt nic nie robi tej zimy? Na forum też cisza.
A może już gorączka przedświąteczna?
U mnie tynkarze nadal walczą z tynkami, z instalacjami zdążyłem, teraz szukam kogoś do instalacji ogrzewania i waham się czy robić w miedzi czy Alu-Pex, choć jak na razie przeważa na Pex. Jakie macie typy w tej kwestii?
Pozdrawiam.

Witam! Gorączka przedświąteczna jest, to fakt z tym że nie na budowie. Tam spokój :( ... w przeciwieństwie do innych :roll: . Niezłe macie tempo. Jak te tynki wychodzą? Ładnie? Tak sobie myślę że jakbyśmy chcieli tych tynkarzy co u Was to powinniśmy ich zamówić jak najszybciej. Ciekawe czy późna wiosna wchodzi u nich w rachubę. A tak wogóle to coś czuję że pewnie się kiedyś wprosimy do was :oops: :wink: Może tak po Nowym Roku.

Pozdrawiam i życze Wszystkim spokojnych, radosnych i białych Świąt Bożego Narodzenia! Niech Wasze domki rosną i pięknieją a kasiurka niech się mnoży. Spełnenia marzeń tych dużych i tych maleńkich!
Życzy Joanna.

zioło
24-12-2008, 06:36
AśG. Zapraszam w takim razie do obejżenia, ale dopiero jak skończą bo na razie to jest tam ogólny rozgardiasz i bałagan. Tynki ładne, mnie się podobają. Co do możliwości realizacyjnych firmy to już sama musisz sprawdzić.
Pozdrawiam