PDA

Zobacz pełną wersję : Weryfikacja kotlowni na ekogroszek, trzy obiegi jeden sterownik.



Mikebambo
17-07-2016, 20:32
Witam

Jestem tu nowym uzytkownikiem. Mam na imie Michal i zajmuje sie hydraulika od pieciu lat. Mieszkam w trojmiescie i z reguly pracuje przy kotlach gazowych. W piece na paliwa stale nie jestem tak wtajemniczony, ale mialem okazje montowac kotlownie dla znajomego. Piec termo-tech 18kw z podajnikiem z castoramy. Wyposazony w sterownik na jedna pompe st-80. U kolegii zlozylem trzy osobne obiegi CWU (bez zaworu roznicowego), CO z zaworem 4d, oraz podlogowka z zaworem 3d termostatycznym. Instalacja w ukladzie zamknietym, z grupa bezpieczenstwa (NA ZASILANIU) oraz zaworem upustowym termostatycznym. Przy pracy posilkowalem sie schematami z internetu, forami oraz wlasnym doswiadczeniem swoim i kolegii. Kotlownie zostalo jedynie uruchomic (chyba, ze doradzicie jakies inne, niezbedne rozwiazania, ktore warto byloby zastosowac).

Piec ma wbudowany sterownik na jedna pompe (st 80). Dokupilem do niego steronik euroster na trzy obiegi i sam juz sie pogubilem. Rozprowadzilem instalacje zgodnie z instrukcja. Podpialem pompy i czujniki, ale samego sterownika nie moge zespolic ze sterownikiem wbudowanym w kociol. I teraz tak :
-czy piec ma dzialac na zasadzie utrzymywania stalej temp np 60 st a sterownik bd odczytywal temp na zasilaniu i zalaczy pompy. ?
-Czy nalezaloby jedna z pomp np cwu podpalczyc pod sterownik z pieca ?
Jak to teraz pogodzic ?

Prosze bardzo o rady, rowniez o krytyke. Nie chce wykonac popeliny, a caly czas czytam, wtajemniczam sie, i juz nie wiem czy dobrze sie za to zabralem.

Pozdrawiam

Co do zdjecia nie jest one aktualne, Dopelnianie instalacji jest przed zaworem zwrotnym a nie jak na zdjeciu na jednym ciagu z naczyniem. Brakuje tez odpowietrznikow automatycznych na powrotnych rozgalezieniach