PDA

Zobacz pełną wersję : Okresową ocena efektywności energetycznej kotła/ów



doin_oakenhelm
18-07-2016, 09:08
Witam serdecznie

Od pewnego czasu zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 2014 r. o charakterystyce energetycznej budynków (Dz.U. 2014 poz. 1200)

Art. 23.1. Właściciel lub zarządca budynku jest obowiązany poddać budynki w czasie ich użytkowania kontroli:
1) okresowej, polegającej na sprawdzeniu stanu technicznego systemu ogrzewania, z uwzględnieniem efektywności energetycznej kotłów oraz dostosowania ich mocy do potrzeb użytkowych:
a) co najmniej raz na 5 lat – dla kotłów o nominalnej mocy cieplnej od 20 kW do 100 kW,
b) co najmniej raz na 2 lata – dla kotłów opalanych paliwem ciekłym lub stałym o nominalnej mocy cieplnej ponad 100 kW,
c) co najmniej raz na 4 lata – dla kotłów opalanych gazem o nominalnej mocy cieplnej ponad 100 kW;


W związku z tym moje pytanie - czy od kogoś z Was podczas odbioru domu w starostwie wymagali ww. oceny/przeglądu lub czy ktoś tego potrzebował np. do ubezpieczenia lub w innym celu? Pytam dlatego, że jestem przed zakupem kotła wg wyliczeń zapotrzebowanie wychodzi na granicy tych nieszczęsnych 20kW i zastanawiam się czy na siłę kupić kocioł poniżej 20kW (który jest mocno na styk) czy sie tym nie przejmować i kupić sobie np 22kW. Mam duży dylemat ze względu na obecną EKO- szajbe.

Mario1969/1
18-07-2016, 13:07
Znaczy masz nie mniej niż 220 m2 nie ocieplonego domku?

doin_oakenhelm
13-09-2016, 19:14
Witam

Udało mi się zrobić odbiór domu i na szczęście nikt nie wymagał tego papieru.