PDA

Zobacz pełną wersję : Dom pawcika7



sawka
23-08-2002, 09:49
http://www.murator.com.pl/domy_forum/dom_zprzodu2a.gif

Budowę D12b zacząłem w kwietniu 2001, no i z małą przerwą grudzień – marzec trwała do czerwca 2002.
Co do samego projektu to nie mam większych zastrzeżeń, podczas pierwszych oględzin przed kupnem projektu nie miałem nawet żadnych, dopiero później wychodzi wszystko "w praniu".
Zdecydowałem się na bloczki z betonu komórkowego 36 cm bez ocieplenia, niestety przez moją nieuwagę dostarczona mi je odmiany 600. Po różnego rodzaju konsultacjach postanowiłem dom ocieplić i zdecydowałem się na wełnę Rockwool o grubości 10 cm.
Poza tym wprowadziłem kilka zmian:
- powiększona kotłownia przez połączenie jej z małym WC - kotłownia teraz jest całkiem spora i może się w niej zmieścić dużo więcej gratów.
- strop Teriva z bloczków z keramzytu.
- drzwi wejściowe zmniejszone i zamiast dwuskrzydłowych mam 1-skrzydlowe 90 cm szer.
- dodałem okno dachowe w pomieszczeniu z garderobą – przyda się kominiarzowi
- A teraz coś na koniec – czyli o cenach:
To są ceny warszawskie, wiec mogą się różnić od cen w innych rejonach kraju:

2000 - kierownik budowy
1500 - garaż na sprzęty
850 - projekt wodny
2500 - podłączenie wody
500 - oplata za podłączenie wody (w gminie)
700 - wytyczenie fundamentów
1100 - 2 m3 desek na deskowanie fundamentów
1000 - chudy beton
3700 - normalny beton na ławy fundamentowe (19 m3)
450 - rury kanalizacyjne i wodne ( nie zapomnij o tym przed zasypaniem fundamentów!!!)
500 - izolacji p-wilgociowa
500 - stemple drewniane
Do zasypania fundamentów poszło ok. 180 ton piachu za ok. 2000 pln.
3500 - beton na strop (ok. 19 m3)
6500 - drewno na więźbę dachowa
7000 - montaż więźby
2000 - folia dachowa
1300 - łaty (nie robiłem kontrłat - użyłem folii wysokoparaprzepuszczalnej "Topfol"
2000 - projekt inst. elektrycznej
20000 - koszt kompletnego pokrycia dachu z blachy Finco-stal wraz z orynnowaniem Wavin
4000 - montaż dachu i rynien
Fundamenty są z bloczków chyba 38 cm. Koszt betonu komórkowego łącznie ze wszystkimi potrzebnymi elementami to ok. 38 000 zł.
Jak widać na razie jest to suma ok. 94 tys. zł, ale trzeba jeszcze dodać do tego koszt wybudowania domu, co w moim przypadku było ok. 20.000.
Tak wiec wychodzi ok. 112.000, ale jest to suma czysto teoretyczna (buduje jeszcze ogrodzenie z klinkieru) Dodaj sobie jeszcze jakieś 15 % do podanej kwoty.
Ważnym punktem w wydatkach na dom była ekipa. Szukając solidnej spotkałem się z osobami proponującymi od 40 tys. do 50 tys. zł. Wydało mi się to o dużo za dużo. W końcu znalazłem dalekiego wuja, który być może wolniej, ale na pewno solidniej chatę postawił. Ważne tez jest, ze mógł on na bieżąco proponować mi troszeczkę inne rozwiązania niż w projekcie, co uważam za rzecz bardzo istotna bo poprawiającą funkcjonalność domu.

Po przerwie zimowej ekipa przyjechała 29 kwietnia i oto koszty wynikłe z dalszych prac:
600 – 1,5 m3 desek
120 – rury kanalizacyjne
200 – przewód na instalacje alarmowa
ok. 300 – przewody, peszel, puszki
2100 - cala robocizna za elektrykę wraz z z położeniem przewodów pod instalację alarmową
8500 – wełna + tynk
6500 – koszt ocieplenia domu wraz z tynkiem
1400 – brama garażowa
Zamontowałem tez sobie sam instalacje c.o (Hepworth) co kosztowało mnie ok. 3000 za rurki i 2 rozdzielacze
Przede mną jeszcze zakup rurek na zimna wodę co będzie kosztowało ok. 1000 zł.

Jak na razie mam tylko jedna uwagę do projektu (wiem że większość czytających popuka się w czoło) Według mnie salon jest absolutnie nieustawny pod kątem sprzętu audio – wizualnego. Poza tym szczegółem dom bardzo mi się podoba i jeśli miałbym wybierać drugi raz to bym się nie zawahał.

Pozdrawiam – pawcik7


<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: redakcja dnia 2002-08-23 15:42 ]</font>

Zielona
23-08-2002, 11:37
Hej Pawcik
Bardzo mi się ten Twój domek podoba. Zwłaszcza kolorystyka.
Mam pytanie? Z jakiego klinkieru (firma, kolor, faktura) zrobiłeś komin, słupki ogrodzeniowe. Super wyglądają. Jaki to kolor? Czekoladowy? Z czego planujesz ogrodzenie; deski, kute?
Pozdrawiam i życzę rychłego zamieszkania.
Super domek
Zielona

Zielona
23-08-2002, 11:49
Acha! Mój mąż pierwsze co robił oglądając projekty domów to sprawdzał czy salon jest ustawny pod względem sprzętu audio-wideo.
Zielona

pawcik7
23-08-2002, 13:27
Tak na początek - pomylił mi się login :sad:(
Co do kolorów: komin i całe ogrodzenie zrobione jest z cegły klinkierowej chyba Jopka koloru ceglanego :smile:.Kolorystycznie bardzo podoba mi się biały dom, ciemny dach i ogrodzenie - konserwatywnie i funkcjonalnie
Ogrodzenie będzie z już zakupionych i zaimpregnowanych desek ( niestety kute ogrodzenie jest za drogie ) i będzie także koloru ciemnobrązowego

pzdr.

adamski
16-09-2002, 17:32
Pawcik7 - czy sa szanse zebys gdzies wrzucil wiecej zdjec Twojego domku? Np. od strony ogrodu?
Bylbym bardzo wdzieczny.
Pozdrawiam
Adamski

kruszek
10-11-2002, 22:41
Pawcik7 twój dom upewnił mnie co do kolorystyki jaką chcę mieć. Powiedz mi tylko jeszcze czy tynki masz białe a dach ceglany ciemny matowy. Gratuluje gustu.

Kruszek

pawcik7
12-11-2002, 08:05
Witam.
Co do gustu to ma go raczej moja żona - to ona wymyśliła ( najpierw budowę a potem kolory ). Tynk to biały " baranek " kupiony w zestawie z wełna Rockwoola. Dach to blachodachówka firmy Finco-stal kolor cos ala jasny brąz - matowy

ryba
13-11-2002, 17:13
interesuje mnie bardzo koszt budowy(właśnie zaczynam)
czy do podanej przez ciebie wyceny,możesz jeszcze dodac koszt stolarki (okiennej,drzwiowej)-jak sądzisz ile jeszcze potrzeba włożyc kasy-oprócz tego co podałeś-,żeby móc się wprowadzic ?

Teska
15-11-2002, 06:46
Witam..
Pawcik tez chce zrobic instalacje z Hepworta..prosze napisz jak one sie sprawuja...czy nie masz kłopotów..
Ze względu na to ze u mnie nikt nie zrobi tego sam..mam wycenę z firmy na wszystkie instalacje , materiały, piec, grzejniki oraz odbiory..znaczy instalacje pod kluczyk:))
Pozdrawiam
Teska

pawcik7
15-11-2002, 22:52
Witajcie ludkowie.
A więc :
okna kupiłem w Sokółce - drewniane, kolor mahoniowy - zajebiste ale cena tez - coś ok. 13.000
Drzwi kupiłem Gerdy za 3000 z montażem
Na parterze drzwi będę miał tylko w łazience i w pokoju przylegajęcym do garażu. Generalnie takie drzwi drogie nie są
W moim przypadku zostało mi do realizacji jeszcze przyłącze kanalizacyjne i gazowe. Trochę to będzie kosztowało niestety. W środku już mam gładź - zostaje jeszcze położenie podłogi ( widziałem fajną mozaikę za 16 pln/m2, pomalowanie ścian i powieszenie grzejników.
Ile na to kasy wydam to nie wiem, dużo zależy od pomysłów inwestora - ja będę " jechał " po taniości :smile:
Co do Hepwortha to instalacja poszła mi bardzo sparwnie, rurki się łatwo układa - ale nie mam ich jeszcze podłączonych do rozdzielaczy - myślę że też nie będzie to problemem. Na mój domek ( ogrzewanie i woda w łazience na dole + w kuchni ) poszło 250 m. rurki. 100 m. kosztuje ok. 400 pln - ale moge się mylić. Dokładnych cen już nie pamiętam - musiałbym pogrzebać ale najlepiej zadzwonić do punktu sprzedaży :smile: . Myślę że każdy da sobie radę z położeniem instalacji - firma daje materiały szkoleniowe na VHS. Trochę odwagi i... kilka pln w kieszeni zostaje

voo-yeck
23-12-2002, 23:08
fajny domek. pozdrowaśki

voo-yeck
23-12-2002, 23:08
fajny domek. pozdrowaśki

voo-yeck
23-12-2002, 23:09
fajny domek. pozdrowaśki

FREDY
23-01-2003, 22:29
Tak ten projekt jest extra. Czy ktoś widział D12B"Przytulny" gdzieś na Dolnym Śląsku. Chciałbym zobaczyć go w rzeczywistości.

FREDY
23-01-2003, 22:30
Tak ten projekt jest extra. Czy ktoś widział D12B"Przytulny" gdzieś na Dolnym Śląsku. Chciałbym zobaczyć go w rzeczywistości.

leader
19-02-2003, 22:50
extra jest ten domek

świerszcz
03-03-2003, 12:44
Bardzo ładny domek. Naprawdę... Choć ja buduje drewniany.
Pozdrawiam

Teska
03-03-2003, 13:29
a domek ładniusi..:smile:

pawcik7
14-03-2003, 08:09
Polecam mój albumik
http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=6294&q=d12b&k=2

maag
26-07-2003, 11:11
domek ok, jak możesz to wrzuć jakieś zdjęcia wnętrz.

mam pytanie dlaczego z tyłu taki monolityczny płot? Jest tam raczej zielono i nie ma sąsiadów:
http://foto.onet.pl/albumy/zdjecie.html?no=7&id=6294&q=d12b&k=10&nxt=0

o widze, że sąsiada poniosła fantazja, jak można...:
http://foto.onet.pl/albumy/zdjecie.html?no=13&id=6294&q=d12b&k=10&nxt=9

pawcik7
30-07-2003, 23:02
No więc pomiędzy deskami jest 3-4 milimetry przerwy więc nie jest tak źle, poza tym droga jest dosyć blisko a że i ludzie tamtędy spacerują to nie chciałem być przez nikogo obserwowany. Co do sąsiada to pozostawię to bez komentarza :-)

31-07-2003, 23:46
Bardzo ladny dom.Zastanawiam sie nad tym projektem .
Mam pytanie, czy na poddaszu bardzo przeszkadzaja
slupy , czy mozna je jakos przesunac.I tak na koniec,
czy jestes z tego domu zadowolony?
bonnie

pawcik7
02-08-2003, 09:20
Słupów jak to nazwałeś jest 4.
Dwa z nich to wejście do pokoju z dwoma oknami dachowymi, pomiędzy nimi umieściłem ościeżnicę a dalsze dwa sa w pokoju z garderobą i wcale nie sprawiają żadnego problemu bo są one na ścianie i pomiedzy nimi umieściłem rozdzielacz do ogrzewania.
Podsumowując jestem bardzo zadowolony, rozkład pomieszczeń jes dla mnie w porządku, moze poza tym że w salonie nie ma za bardzo jak ustawić TV i kina domowego to cała reszta jest OK.

pzdr.

Didi
22-02-2004, 19:48
pawcik7 ja też buduję ten domek, tylko jego odbicie lustrzane.
Mam nadzieję, że mieszka Ci się w nim dobrze!
Jak rozwiązałeś sprawę kącika RTV??

dana15
03-03-2004, 21:57
O rany, ale piękny domek :lol:
Zazdroszczę Ci takiego zaawansowanego stanu. :)

czupurek
09-03-2004, 07:41
jaki ładny domek, a płot jeszcze ładniejszy. kiedy ja będę miała taki? :P

pawcik7
13-03-2004, 12:52
A więc kochani jeszcze tam nie mieszkam - bo nie mam podłączonego gazu. Uporałem się z kanalizacją ale ogrzewanie w zimie to podstawa :-)
Własnie złożyłem w gazowni wszystkie papiery i ... czekam na odpowiedź.
I dzięki za pochwałę że ładny :-)
Podtrzymuje mnie to na siłach i wtedy " zapominam " jak bardzo się finansowo wpier ... :-)

pozdr. wszystkich

pawcik7
23-04-2004, 23:40
Coś nowego się wydarzyło w moim domku !!
Pomimo finansowego marazmu zalożyłem grzejniki i piec ( za jakieś 2 dni ). Wygląda to wszystko super. Tak naprawdę to Mama sponsorowała - i dzięki Jej za to !!! - czekam na dalsze takie ruchy :-)

Sonika
24-04-2004, 13:58
Nasze Mamy są nieocenione!!!!!!
DZIĘKUJEMY!!!!! :D :D :D :D :D :D :D

pawcik7
21-06-2004, 12:36
Po zainstalowaniu grzejników, pieca złożyłem papiery o przyłącze gazu w gazowni. miły pan pokazując 2 teczki z dokumentami stwierdził że można czekać krótko na przyłącze ( cienka teczka ) albo długo ( gruba teczka )
hmmmm czy dodatkowa kasa w jego ręce odchudza teczkę i przyśpiesza termin ? TAK WŁAŚNIE MYŚLĘ.
Skórczybyk

czupurek
02-07-2004, 11:50
większość z nas pod koniec wypompowana z kasy. ale trzeba się trzymać. fajnie jest gdy rodzice od czasu do czasu wesprą
u mnie gdzieś za 1 m-c przyjdzie do uruchomienia gazu. wiesz już ile chcą z gazowni?

pawcik7
13-07-2004, 19:16
co do kosztów to mapy i ZUD - 1100, wykonanie 25 metrów gazociągu i przyłącza to jak mi policzył - 2500 i około 3000 za instalacje wew.
Nie jest to mało ale komfort na pewno większy niż przy gazie z butli.

pzdr.

pawcik7
24-09-2004, 04:49
Ha haha - w dniu wczorajszym stałem sie posiadaczem cudnego , rustykalnego kominka ( z wkładem i rurkami ). Nie jest to tanie ... ale mam nadzieje że wspomoże mnie w ogrzewaniu, bo sie juz zimniutko robi a gazu jak nie było tak nie ma :-(

Dzięki Mamo za ten zakup :-)