PDA

Zobacz pełną wersję : Pellet, Raszyn. Instalacja. Ktoś poleci model i ekipę?



s0843
18-07-2016, 14:59
Potrzebuję kupić i zainstalować kocioł na pellet.

Jestem zdecydowany tylko odnośnie paliwa.
Nie chcę kotła uniwersalnego na pellet i ekogroszek.

Nie jestem jednak zdecydowany na model. Teoretycznie wybrałem Kostrzewa Mini Bio 20kW, ale to wstępna decyzja.

Z jakiś niewiadomych powodów nie mogę znaleźć dystrybutora który by wziął mi i ten kocioł sprzedał i zamontował, a jednocześnie doradził czy ten kocioł akurat będzie odpowiedni do mojego domu.

Nawet na stronie producenta jest telefon tylko do jednego handlowca (a zaznaczone kilka punktów po Warszawie). Ten handlowiec jak juz raczy odebrać telefon, to daje numer do firmy która nie chce zarabiać.
Pan się umówił, za trzecim razem przyszedł, dom zobaczył, powiedział że się skontaktuje i tyle go widziałem.
Co dzwonię do innych firm z "googli", to albo urlopy, albo się nie znają, albo ogólnie to nie wiedzą.

Dziwny rynek jakiś. Zacząłem próby kupna w marcu i do tej pory się nie udało, a za 2 miesiące mogą być przymrozki w nocy :)

Ktoś może zna kontakt do sklepu, który sprzeda odpowiedni kocioł i da fachowca który przyjdzie, zobaczy kotłownię, dom i powie co właściwie kupić?
Dom w okolicach Warszawy, niedaleko Raszyna, 180m2.

Dom w stanie surowym.

Niedługo się chyba poddam :)

karoka65
18-07-2016, 15:18
Eeee, no nie przesadzaj, bo sprzedać kocioł na pewno każdy by Ci sprzedał, pewnie niema chętnych do podłączenia? :)

s0843
19-07-2016, 09:03
Eeee, no nie przesadzaj, bo sprzedać kocioł na pewno każdy by Ci sprzedał, pewnie niema chętnych do podłączenia? :)

Potrzebuję usługi bardziej kompleksowej.
Żeby ktoś przyszedł i ocenił jaki kocioł w ogóle tam da się podłączyć i o jakiej mocy.

Mogę sobie iść do Castoramy i kupić, ale skąd mam wiedzieć że kupuję coś co jest możliwe do zastosowania u mnie?

ProStaś
19-07-2016, 11:22
http://www.sanitsystem.pl/id,55/cat,kotly-na-pelets

Wybierz sobie coś raczej z tego co powyżej. Jak masz sporo kasy to Windhagera, jak nie to RED lub Slimpel.

Poszukaj tu na forum usera: Puławiak to jego strona, myślę, że okolice W-wy spokojnie obskoczy.

pzdr

domino34
19-07-2016, 11:39
Potrzebuję usługi bardziej kompleksowej.
Żeby ktoś przyszedł i ocenił jaki kocioł w ogóle tam da się podłączyć i o jakiej mocy.

pzdr

Większość kotów na pellet, które tu na forum się przewijały ma modulację mocy np red ma 3.2kW do 18kW. Więc spokojnie pokrywa to zapotrzebowanie typowego domku jednorodzinnego do 150-200m2.

I tak jak poprzednik mówi: poszukaj postów Puławiaka. On ma pojęcie o takich piecach.

Z drugiej strony znajdź kumatego hudraulika. Są schematy montażowe i inne pomoce na stronach producentów. Jak ma pojęcie to ogarnie