PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki tynk wewn?trzny - mineralny, czy gipsowy ?



Mariusz1
16-11-2004, 09:58
W zasadzie miałem już podjętą decyzję o wykonaniu tynków wewnętrznych gipsowych.
Znajomi jednak namawiają mnie do wykonania tynków mineralnych. Podobno są lepsze od gipsowych i tu padają następjące argumenty:większa wytrzymałość mechaniczna, lepiej oddychają. Ponadto pordobno na gipsowych często widać kable elektryczne pod tynkiem jeśli są zbyt płytko.

Co o tym sądzicie, jaki tynk wybrać aby nie żałować przez następne lata ?

MM

SławekD
16-11-2004, 11:27
Przeczytaj to http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=36515

buba48
16-11-2004, 11:43
...jaki tynk wybrać aby nie żałować przez następne lata ?...

Gipsowy ! :P

tomek123
16-11-2004, 12:15
cementowo-wapienny :wink: :wink: :wink:

chemik
16-11-2004, 15:06
Witam!

Proszę tego źle nie odebrać ale takie tematy jak tynk gipsowy czy cem-wap na tym forum są najczęściej poruszane podobnie jak to - styropian czy wełna, tynk mineralny czy akrylowy, BK czy ceramika albo silikaty itp. i mogę zapewnić po wieloletnim odwiedzaniu forum muratora, że tyle samo jest zwolenników jednego materiału jak i drugiego, tej samej ilości inwestorów pasuje jedna technologia jak i druga. Czytając po raz "x"n-ty pytanie co wybrać (z tematów powyżej) naprawdę bardzo źle sobie myślę o zadającym takie pytanie. (Pomijając możliwość użycia opcji szukaj) Przepraszam! Ale musiałem kiedyś to napisać.

Tomasz M.
16-11-2004, 15:10
Zgadzam się z Chemikiem. W sprawie tynków moja rada to:
1. przeczytać wszystkie poprzednie posty z Forum
2. rzucić monetą (gipsowe - orzeł, cementowo-wapienne - reszka lub odwrotnie)
(kolejność czynności 1 lub 2 dowolna)
3. nigdy nie żałować wyboru.

chemik
16-11-2004, 15:17
Witam!

Dokładnie tak samo myślę :D

Mariusz1
16-11-2004, 17:44
Rozumiem chemik, że jeli jest się FORUMOWICZEM (to brzmi dumnie) wówczas można śmiało pozwolić sobie na komentarze w Twoim stylu.
Moja rada - jeśli nie masz nic do powiedzenia w tej sprawie po prostu nic nie pisz.

Serdecznie pozdrawiam
Mariusz

Tomasz M.
16-11-2004, 18:04
Mariusz, nie denerwuj się. Naprawdę nie chodzi o to ile kto nastukał postów, zawsze warto zobaczyć co już było w temacie pisane, mimo całej słabości wyszukiwarki.
A Chemik napisał Ci bardzo ważną i konkretną rzecz - w sprawach typu rodzaj tynku czy materiał na konstrukcję ścian czy ocieplenie dobrze jest poznać różne opinie i argumenty, ale nie da się tak naprawdę ustalić co jest lepsze. Przynajmniej mi się nie udaje.

echo
17-11-2004, 06:37
A my zrobiliśmy cem-wapienne. Jestem zadowolony i polecam

rafallogi
17-11-2004, 12:43
Brawo Mariusz!!!! :wink:
Cementowo -wapienny tańszy i zdrowy.
Polecam tynk zacierać nie pacą styro, ale gąbką- wychodzi prawie jak gipsowy- bez szpachlowania :D

atsyrut
20-12-2013, 13:16
jeśli jest dobra ekipa do położenia tynku - to moim zdaniem cementowo wapienny jest super...
ale jeśli traficie na taką ekipe jak ja - to chyba bez tynku dom wyglądał lepiej ( a na pewno było równiej)

zdjęcia w stopce....

BCS
28-12-2013, 11:23
Jak dostaję takie pytanie przed zleceniem odpowiadam: Robimy oba rodzaje, wybór należy do inwestora, my swoją dniówkę zarobimy cokolwiek będziemy robić, ale: gipsowe tańsze, jak dobrze wysuszone to nie słabsze od cementowych, poza tym i tak się nie uniknie gipsu na poddaszu- czyli, zostaje się do niego przyzwyczaić,a nie może buć taki zły skoro jak złamiemy mogę to na miesiąc pod gips i nic ze skórą się nie dzieje.

Jak ktoś buduje normalny domek,gazobeton czy ceramika, okna pcv i bez zbędnych wodotrysków, to na pardwę szkoda kasy i czasu na cementowe.

BCS
28-12-2013, 11:28
.... namawiają mnie do wykonania tynków mineralnych. Podobno są lepsze od gipsowych i tu padają następjące argumenty:większa wytrzymałość mechaniczna, lepiej oddychają. ...

MM

Gipsowe są też mineralne...i oddychają.