PDA

Zobacz pełną wersję : RABAT 2% + możliwość negocjacji ceny



Martynaa
16-11-2004, 20:12
FIRMA BIM
KRAKÓW
ul. Klimeckiego 14
Stała Wystawa Budownictwa

Udziela rabatu dla forumowiczów w wysokości 2% . Rabat obejmuje drzwi szklane.
www.szklanedrzwi.pl .

kontakt : (0-12) 652-76-49
lub [email protected]

Yogi66
17-11-2004, 09:46
Całe 2% - hmmm..... rabat jak na Firmę z Krakowa przystało :wink: :wink: :wink: :P

mechanics
17-11-2004, 09:54
FIRMA BIM
KRAKÓW
ul. Klimeckiego 14
Stała Wystawa Budownictwa

Udziela rabatu dla forumowiczów w wysokości 2% . Rabat obejmuje drzwi szklane.
www.szklanedrzwi.pl .

kontakt : (0-12) 652-76-49
lub [email protected]

Taki duzy, ze az smieszny...
Pwenie przecietny wykonawca ma 30%, wiec z czym do ludzi...

Martynaa
17-11-2004, 18:48
tjaaa ... rabat 30% można uzyskać od usług . Wyobrażacie sobie jaki narzut musiałaby dawać firma, żeby móc pozwolić sobie na rabat 30% od sprzedaży ... to musiałaby być wyprzedarz a nie rabat .
Choć moglibyśmy zadziałać psychologicznie (jak często niektóre firmy -zwłaszcza sieci firm czynią) podwyższyć cenę o powiedzmy 25% ... a potem nagłośnić że dajemy SUPER rabat -30% ...
ale według mnie to jest oszustwo , więc wole pozostać przy 2% które mogą wzrosnąć przy większym zakupie lub łączonym zakupie nawet do 9%

mieczotronix
17-11-2004, 18:52
martynaa
kal widzisz ludzie chcą mięsa - czyli zer, dużo zer
jak widzą 2%, to im się nawet nie chce liczyć
ale od 2000 te dwa procent to 40 zeta
za 40 zeta można kupić kawał porządnego wina i nieźle się zabawić wieczorem
chyba lepiej byś zrobiła nie dając rabatu, tylko tą flaszkę. Napewno by tak nie grymasili

Sonika
17-11-2004, 19:48
A my nie dostaliśmy nawet tych dwóch% na nasze luksfery :(

Martynaa
17-11-2004, 19:50
ludzie lubią grymasić ... jeden kupujący powiedziałby, że nie lubi wina... inny, że wolałby przeznaczyć te pieniądze na zabawke dla dziecka ... bezpieczniej dać rabat :)

Martynaa
17-11-2004, 19:51
A my nie dostaliśmy nawet tych dwóch% na nasze luksfery :(
Niestety luksfery nie są objęte rabatem . Ale musisz przyznać że ich cena nie jest zbyt wygórowana pozdrawiam

Wowka
17-11-2004, 21:42
....
Niestety luksfery nie są objęte rabatem . Ale musisz przyznać że ich cena nie jest zbyt wygórowana pozdrawiam

Czyli jednak wygórowana jest. niezbyt wygórowana ale jednak :wink:

A tak prawdę powiedziawszy gdy kupowałem na budowę cokolwiek za "konkretniejsze" pieniądze to zawsze uzyskiwałem rabat.
I nigdy. Powtarzam nigdy! Negocjacje cenowe nie zaczynały się od 2%
Wyjściową propozycją dostawcy było 4 lub 5% kończło się przeważnie na conajmniej 10%. Często było 15% w porywach 20% i więcej. By nie było nieporozumień to chciałbym wyjaśnić, że te rabaty były nie od cen naprędce napisanych flamastrem na kartce przylepionej do towaru. Lecz od sugerowanych cen poważnego producenta publikowanych w internecie i oficjalnych cennikach.

Niemniej Martynaa ma oczywiście prawo zaproponować swoją propozycję rabatową. Brzmi ona jednak cokolwiek śmiesznie w zestawieniu z praktyką handlową z jaką się spotykamy oraz ze stwierdzeniem, że w sumie to ten rabat w sprzyjających okolicznościach może wynieśc i 9%.
Więc może napiszesz w jakich to konkretnych okolicznościach będzie to tych 9% ?

Martynaa
17-11-2004, 22:04
Czyli jednak wygórowana jest. niezbyt wygórowana ale jednak :wink:

A tak prawdę powiedziawszy gdy kupowałem na budowę cokolwiek za "konkretniejsze" pieniądze to zawsze uzyskiwałem rabat.
I nigdy. Powtarzam nigdy! Negocjacje cenowe nie zaczynały się od 2%
Wyjściową propozycją dostawcy było 4 lub 5% kończło się przeważnie na conajmniej 10%. Często było 15% w porywach 20% i więcej. By nie było nieporozumień to chciałbym wyjaśnić, że te rabaty były nie od cen naprędce napisanych flamastrem na kartce przylepionej do towaru. Lecz od sugerowanych cen poważnego producenta publikowanych w internecie i oficjalnych cennikach.

Niemniej Martynaa ma oczywiście prawo zaproponować swoją propozycję rabatową. Brzmi ona jednak cokolwiek śmiesznie w zestawieniu z praktyką handlową z jaką się spotykamy oraz ze stwierdzeniem, że w sumie to ten rabat w sprzyjających okolicznościach może wynieśc i 9%.
Więc może napiszesz w jakich to konkretnych okolicznościach będzie to tych 9% ?

wysokość rabatu zależy głównie od kwoty zamówienia ...

nie przekonasz mnie, że kupowałeś (chyba że chozi o wyprzedaż ,likwidacje itp ) produkty po cenie niższej o 20% od zalecanej - czyli tak naprawde poniżej zysku firmy...

thalex
17-11-2004, 22:09
Ja reflektuję na każdy rabat !

oferty proszę na pw

(biorę sam rabat oczywiście)

Wowka
17-11-2004, 22:11
Ależ wcale nie mam zamiaru Ciebie przekonywać.
Z rabatem (od cen katalogowych) 20 i więcej procent zakupiłem min. grzejniki Purmo oraz kocioł Vailland
Chcesz to uwierz w to. Nie chcesz to po prostu skwituj moje słowa wzruszeniem ramion.
Pozdrawiam

robert skitek
18-11-2004, 00:19
sluchajcie niby 2% ale w temacie bylo tez cos o mozliwosci negocjacji ceny,
moze tam Martynka da z 8% i bedzie te 10 :D :D :D
Martynko zartowalem....

JacekS
18-11-2004, 08:06
i oto mamy obraz dwuch kategorii Ludzi przebywających na tym forum
inwestorów i ludzi z branży budowlanej
Zamysł był dobry przez redakcję ,ale nigdy nie bedzie sie konkurencyjnym jezeli mam dostarczyc towar na drugi koniec Polski
dlatego nie raklamowałbym sie z rabatami tu akurat bo ktos zawsze moze dac wyzszy zeby tylko mogł sprzedac nie ma sensu

Martynaa
18-11-2004, 11:31
i oto mamy obraz dwuch kategorii Ludzi przebywających na tym forum
inwestorów i ludzi z branży budowlanej
Zamysł był dobry przez redakcję ,ale nigdy nie bedzie sie konkurencyjnym jezeli mam dostarczyc towar na drugi koniec Polski
dlatego nie raklamowałbym sie z rabatami tu akurat bo ktos zawsze moze dac wyzszy zeby tylko mogł sprzedac nie ma sensu

Owszem, na forum są ludzie z całej Polski, ale wielu mieszka w moim regionie... i to do nich adresowana jest ta propozycja .

Martynaa
18-11-2004, 11:33
sluchajcie niby 2% ale w temacie bylo tez cos o mozliwosci negocjacji ceny,
moze tam Martynka da z 8% i bedzie te 10 :D :D :D
Martynko zartowalem....
przy dużym zamówieniu... całkiem możliwe :D

RobertOC
19-11-2004, 21:05
Producenci często aby zachęcić sprzedawców do promowania ich wyrobów dają im bardzo duuuuże rabaty. Pomyślcie sami. Czy chciałoby wam się namawiać klienta na produkt na którym macie narzut 3,4,5%. Założę się że nie, a już nie na pewno dla właściciela sklepu który liczy koszty utrzymania lokalu, pracownika(ów) itd. Liczący się producenci tzn ci którzy mają sensowny marketing dają rabaty 20-30% a w niektórych przypadkach nawet 40%, a ceny katalogowe są tylko cenami sugerowanymi. To od sprzedawcy zależy ile zostawi dla siebie. Osobiście udało mi się wynegocjować 27% na kocioł. Nie obraź się Martynko ale twoja propozycja na tle 40% (taką daje np Vidok http://www.vidok.pl/ ) brzmi trochę śmiesznie. Klient szybko zapomina cenę którą mu podałaś kiedy zobaczy wielkie „RABATY do 40%” na szybie sklepu.

JacekS
25-11-2004, 19:33
Martyna Gratuluje nowego ciekawego wątku w formie licytacji
Największy rabat narazie wyczytałem tylko 38 % Ci to maja zarobek jak ich stać na taki rabat :lol:
Ciekawi mnie tylko jedno od "ktorej ręki " jest on liczony
Jak od składu firmowego to ok jak od autoryzowanego to nada sie targować jeszcze
Ciekawe kiedy padnie ponad 50% Zycze udanych zakupów
Forum kojarzy mi sie z radami i wymianą poglądów
nie z bazarem sprzedaje to i owo ale nie smiałbym szukac klientów właśnie w tej formie no moze bym sie ogłosił z pułkownikiem na którego juz nie moge patrzeć od paru lat i wtedy dałbym 50 % rabatu
Pozdrawiam wszystkich uzależnionych i nie tylko :D

JacekS
25-11-2004, 19:40
o kurcze Martyna własnie dzisiaj byłem na klimeckiego a dopiero teraz wyczytałem Twój adres szkoda wpadłbym na kawe
Zawiedziony jestem< że tak preżna niegdyś wystawa budownictwa tak zmarniała Pozdrawiam Cie i życze wytrwałości :)