PDA

Zobacz pełną wersję : Parapety zew. czy nie mog? by? z p?ytek?



17-11-2004, 13:29
Czy na stryropianie (14-centymetrowa warstwa ocieplenia w
scianie 2-warstowej) mozna polozyc ceramiczne plytki parapetowe?
Ociepleniowcy zalecaja zastosowanie parapetow tylko metalowych bo
twierdza, ze ceramicznych (ciezszych) styropian nie utrzyma. A okna
zlicowane sa z zewnetrzna powierzchnia muru, wiec plytki musialyby sie
trzyamc tylko na styropianie. Ale mnie parapety metalowe nie za bardzo
sie podobaja... Czy da sie polozyc plytki, czy lepiej nie ryzykowac?

rafallogi
17-11-2004, 13:42
Da się, płyty styropianowe pod oknami zamocować wiekszą ilością kołków do styro, styropian pod płytkami zaciągnąć klejem, natomiast skosy (należy zachować 5% spadek)(pustkę)powstające między płytką a styropianem wypełnić nie zaprawą w całości, ale styropianem uciętym pod skosem i na to dopiero klej pod płytki i gotowe. Nie rozumiem oporów wykonawcy, może metalowe szybciej i łatwiej się montuje? :wink:
Blaszane też mogą być w kolorze ceglastym i podobnym!
płytka parapetowa 15 cm i szer. 12 cm w kolorze ceglastym z Przysuchy kosztuje u mnie w okolicy 2,49 zł. ,to za mało jak dla Twojego 14 cm ocieplenia. Czy są dłuższe nie pytałem, ale pewnie tak.
Osobiście klinkierowe bardziej mi się podobają a cena niższa w tym przypadku niż blaszanych.

jareko
17-11-2004, 13:50
http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=452831&highlight=#452831
proponuje lekture watku a przy okazji czesciejsze korzystanie z funkcji "szukaj"

rafallogi
17-11-2004, 14:03
Oj jareko, mój GURU w dziedzinie okien... nie popadaj proszę w rutynę i nie pisz tylko o funkcji "szukaj"...szanuję Cię :D
Pozdrawiam.

jareko
17-11-2004, 14:12
Oj jareko, mój GURU w dziedzinie okien... nie popadaj proszę w rutynę i nie pisz tylko o funkcji "szukaj"...szanuję Cię :D
Pozdrawiam.
oj przestan mi od Guru wyzywac ;) (milo mi sie zrobilo :) )
ale czasem nie sposob wszystko jeszcze raz napisac - stad odwoluje do linkow lub skkorzystania z tej funkcji. Ta metoda mozesz poznac opinie i doswiadczenia innych - zwlaszcza jak temat powraca jak bumerang na nowo

rafallogi
17-11-2004, 14:25
:D czasami nie wiadomo jakie słowo lub wyrażenie wpisać w wyszukiwarce, a ona sama pozostawia wiele do życzenia, no a ludziom trzeba pomóc...
Skromność przez Ciebie przemawia... :D
Pozdrawiam serdecznie.

jareko
17-11-2004, 14:30
no coz - nie mam patentu na wiedze i ze zdaniem innych sie licze :)
Dziekuje rafallogi i takze pozdrawiam
A wyszukiwarka jest super - tylko trzeba zawsze zaznaczac ze ma wyszukac jako post i zaznaczyc by pokazywalo 1000 slow - wtedy latwo - naprawde latwo temat znalesc - sam podajac ten link z tej funkcji skorzystalem i nie jest to takie skomplikowane

sta28
17-11-2004, 22:04
Da się położyć płytki, bez problemu. Mam płytki klinkierowe - ściana 2 warstw. - na 12 cm styropianu. Parapety blaszane to szybsza robota :D

pawel_l
19-11-2004, 08:57
Polecam płytki parapetowe Robena - wyjątkowo tanie jak na tę firmę (< 3 zł). Są dość cienkie więc i lekkie. Do styropianu 14cm kupiłem 19.4 cm, wyglada super a jest tańsze niż aluminiowe.

pawel_l
19-11-2004, 09:05
Polecam płytki parapetowe Robena - wyjątkowo tanie jak na tę firmę (< 3 zł). Są dość cienkie więc i lekkie. Do styropianu 14cm kupiłem 19.4 cm, wyglada super a jest tańsze niż aluminiowe.

Rav
19-11-2004, 09:27
Czy na stryropianie (14-centymetrowa warstwa ocieplenia w
scianie 2-warstowej) mozna polozyc ceramiczne plytki parapetowe?
Ociepleniowcy zalecaja zastosowanie parapetow tylko metalowych bo
twierdza, ze ceramicznych (ciezszych) styropian nie utrzyma. A okna
zlicowane sa z zewnetrzna powierzchnia muru, wiec plytki musialyby sie
trzyamc tylko na styropianie. Ale mnie parapety metalowe nie za bardzo
sie podobaja... Czy da sie polozyc plytki, czy lepiej nie ryzykowac?

Spokojnie możesz położyć płytki. Mieszkam w domu gdzie tak jest zrobione, przez ostatnie 5 lat odpadła jedna, pewnie była źle przyklejona.
Poza tym jest OK.

Przemek72
20-11-2004, 23:00
Witam,

Ja tez tak zrobilem (polozylem plytki klinkierowe) i nie spotkalem sie z uwagami, ze to moze sie zle skonczyc. Na razie jest OK.

Pozdrawiam,
Przemek72