PDA

Zobacz pełną wersję : 12- OSTATNI W TYM ROKU ? Jakie wra?enia po lekturze Muratora



osowa
17-11-2004, 19:05
Jakiś taki sentyment za serce chwyta , jak się patrzy na tę cyfrę -12 , ostatni miesiąc roku.... i coś znów minęło ... :roll:
Właśnie wertuję kartki miesięcznika pełne kolorowych fotografii i różnych artykułów. Jest też oczywiście i płytka :wink:

Może jednak poprzez pryzmat wspomnień tego , co wyczytaliśmy , co udało nam się wykorzystać z treści gazety i porad - zobaczymy również co nas czeka ? Tak ... a wtedy będzie numer 1 /2005 :wink:

skurczpoliczka
20-11-2004, 18:24
:oops:

Jakie to wspoaniałe pismo ten murator i jakie kolorowe i prawie nie ma reklam. Jak sądzicie forumowicze kiedy bedzie dział humor z budowy bo tu sztywno jakoś .

Wowka
20-11-2004, 22:03
skurczpoliczka można kogoś lubieć a można także go i nie lubieć. Jeśli kogoś nie lubię to staram się go unikać.I wcale nie obnoszę się z tym, ze mam do tego kogoś jakieś ale....
Nie lubisz Muratora? Twoja wola, Twoja sprawa.
Ale to co wypisujesz w wielu wątkach na Forum to już graniczy z obsesją ....
Powiedziałeś już swoje. I jeśli trwasz w swojej opinii to albo napisz o co konkretnie Tobie chodzi lub po prostu olej ten miesięcznik, olej to Forum jako niegodne Twojej obecności na nim i Twojego zaangażowania.
Z pewnością są bardziej rzetelne i fachowe pisma w tej branży.... Skoncentruj się na nich.
Powodzenia.

thalex
20-11-2004, 22:17
:oops:

Jakie to wspoaniałe pismo ten murator i jakie kolorowe i prawie nie ma reklam. Jak sądzicie forumowicze kiedy bedzie dział humor z budowy bo tu sztywno jakoś .Jeżeli nie podoba mi się gospodarz to czapka na głowę i idę do domu a nie docinam po kątach.
Spróbuj skurczpoliczka wydać za niecałe 10zł taki miesięcznik i utrzymać tak wspaniałe forum.
Radzę; przemyśl swoje wypowiedzi.

xavi
22-11-2004, 07:36
Mnie też ostatnio się wydaje, że Murator w formie papierowej chyli się po równi pochyłej....
Nie mam tu na myśli tych cholern... reklam na twardych kartkach (które z zażyłością na początku wyrywam), ale powtarzalność wątków oraz rezygnację z fantastycznego cyklu „zrób z kuratorem”. Kolejny problem to traktowanie wszystkich budujących jako milionerów i propagowanie kosmicznie drogich, a niekoniecznie opłacalnych rozwiązań (np. kolektory słoneczne). Nie chcę się bardziej rozpisywać, ale tak jakoś już mi się przejadło...

Jeszcze jedna dygresja:
Odnośnie niby felietonów sponsorowanych przez firmy, to myślę, że takie pismo jak Murator powinien być stroną obiektywną i polecać to co najlepsze, a nie to za co mu płacą, bo koncerny zdominują nas do reszty... Sic

Gierga
23-11-2004, 11:57
:oops:

Jakie to wspoaniałe pismo ten murator i jakie kolorowe i prawie nie ma reklam. Jak sądzicie forumowicze kiedy bedzie dział humor z budowy bo tu sztywno jakoś .


proponuje nie kupować gazety. Chyba najlepsze lekarstwo na docinki :)

Wakmen
23-11-2004, 13:30
... Jeszcze jedna dygresja:
Odnośnie niby felietonów sponsorowanych przez firmy, to myślę, że takie pismo jak Murator powinien być stroną obiektywną i polecać to co najlepsze, a nie to za co mu płacą, bo koncerny zdominują nas do reszty... Sic
Jeden może twierdzić, że BK jest do luftu a inny, że silikaty. Wszystko zależy od punku siedzenia.

xavi
23-11-2004, 13:37
... Jeszcze jedna dygresja:
Odnośnie niby felietonów sponsorowanych przez firmy, to myślę, że takie pismo jak Murator powinien być stroną obiektywną i polecać to co najlepsze, a nie to za co mu płacą, bo koncerny zdominują nas do reszty... Sic
Jeden może twierdzić, że BK jest do luftu a inny, że silikaty. Wszystko zależy od punku siedzenia.

Dlatego powinny być omawiane dwa punkty widzenia, a nie tylko twierdzenie, że nasze jest dobre, a reszta to szajs. I pismo typu Murator powinno przedstawiać taki punkt widzenia, aby pozwolić wyrobić czytelnikowi własne zdanie na dany temat.

tomek1950
30-11-2004, 01:10
Skurcz mnie trochę chwyta, choć nie policzka. Faktycznie rok ten zleciał, to juz 12 nr Muratora.
Mija rok na naszych budowach, i grudzień jest takim miesiacem podsumowań. Co zrobiliśmy w tym roku, co nam się udało, co i dlaczego nie zostało zrobione.
22% - bez komentarza. Wszyscy odczuli i wiedzą o co chodzi. :cry:
Na mojej budowie, a własciwie remoncie duże zmiany dzięki kredytowi. Tylko jeden BANK uznał, że staruszki takie jak ja, (dziadek x 2 własne + wnuczka wirtualna) + żona dziadka, mogą spłacić kredyt hipoteczny. Jak nie spłacimy do spadkobiercy G... dostaną. :D. Czy mam płakać?
A całe remontowanie szło ostro pod górkę. Kredyt wziety, przepraszam, dostany pod koniec kwietnia... radość i rozpacz. Bieg po hurtowniach, hipermarketach - kupujemy co się da.
Ekipy łapią po trzech, lub więcej frajerów podobnychdo mnie i jednego dnia u Kowalskiego, drugiego u Nowawaka, trzeciego trochę u mnie, a po południu u Wiśniewskiej.
A jeszcze sprawy nie związane z budową czy remontem. Moja żona miała wypadek, cały misterny plan nadzoru nad pracami diabli wzięli. Nadworny, główny wykonawca wylądował w szpitalu na dwa tygodnie, a potem niestety zmarł. [']
Kasy w zasadzie "0", roboty rozgrzebane, czasu mało, kilometry nakręcone. I co mam płakać? W lutym wbrew logice chcę zamontować saunę. Wprawdzie w sypialni jest tylko wylewka betonowa, a tynki bedą zrobione jak się ociepli, to w saunie jednak będzie miło i ciepło. :D
I tym optymistycznym akcentem chyba skończę. Chyba, że ktoś ma chęć skorzystać z sauny. Dla zarejestrowanych forumowiczów od marca gratis. :)

jamles
30-11-2004, 02:06
Jeden może twierdzić, że BK jest do luftu a inny, że silikaty. Wszystko zależy od punku siedzenia.
BK z grupy wrocławskiej jest OK
PS. tomek1950 sauna z dojazdem? :roll: :wink: :lol:

tomek1950
30-11-2004, 11:17
Dojazd we własnym zakresie, ale dojeżdżających autobusem lub pociągiem odbiorę z dworca bo idąc 6 km przez las mogliby sie pogubić i trafić do innej sauny :wink:

Aga J.G
30-11-2004, 12:55
Tomek kusisz tą sauną :)

Teska
01-12-2004, 18:15
hmm...czyzby Tomek do sauny zapraszał?????

Aga J.G
01-12-2004, 18:24
Teska ja tak to odebrałam, czyli trzeba pakować się na Mazury :)

buba48
02-12-2004, 08:50
Bez przesady. Mi to wydanie się podoba. :P Chciałbym tylko wiedzieć czy użyte materiały do uszczelnienia komina, tj. taśma butylowa i kit butylowy nadają się do zastosowania przy dachach pokrytych dachówką klinkierową (str 86 Ratunek dla blaszanego dachu). :o

Pozdrawiam !

tomek1950
05-12-2004, 23:24
Aga, Teska
Jesteście oczywiście zaproszone, z przyległościami. :)
Sauny jeszcze nie ma, ale będzie, to znaczy ma być na przełomie stycznia i lutego. Tak powiedziała moja koleżanka małżonka. Znając ją mogę być pewny, że sauna będzie w terminie. Może jednak zima będzie śnieżna i mroźna i z sauny prosto w śnieg! :D :D :D

Aga J.G
06-12-2004, 09:58
Tomek dzięki za zaproszenie :) , ale ten śnieg brrr :roll:

tomek1950
06-12-2004, 23:43
Aga, jaki śnieg?????????????
Byłem właśnie kilka dni na Mazurach doglądając prac. Chlapa, błoto, deszcz, a śniegu to resztki w lesie. I to tylko resztki w bardzo zacienionych miejscach.

AgnesK
08-12-2004, 19:29
Tomku, może się zdziwisz w marcu? :wink: :D

tomek1950
08-12-2004, 23:30
Agnes!!!!!!!!!!!
Czym? :o :o :o :o :o :o :o :o
Jesteś pewna? :D