PDA

Zobacz pełną wersję : ile udało Wam się zaoszczędzić dzięki forum?



kulio
18-11-2004, 11:10
Ciekaw jestem ile czasu, nerwów i pieniędzy udało Wam się zaoszczędzić dzięki forum?

KaiM
18-11-2004, 11:18
tego sie nie da wyliczyc - powiem tyle z mojego przypadku:

Kiedy już się poddałem - na Forum znalazlem wskazówkę żeby spojrzeć na art. chyba 91 (przejściowy) nowej ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym - i to dzieki niemu dostałem w ogóle WZiZT a potem pozwolenie na budowę.

I jak to wycenić? Inaczej bym pewnie ziemniaki zasadził na moim rolnym polu.

DZIĘKI CI FORUM O DZIĘKI !!

18-11-2004, 11:36
czasu to raczej nie zaoszczedzisz
ale jak lubisz temat to znajdziesz tu mase rozrywki
nie wiem ile spedzilem tu czasu ale sporo
na pewno mozna tu znalezc rady, tylko trzeba wiedziec o co mozna zapytac

KaiM
18-11-2004, 11:50
przepraszam mam pytanie: O CO MOŻNA ZAPYTAĆ ???? :lol:

Wakmen
18-11-2004, 12:06
A ja dzięki Forum zakupiłem stemple, deski ... i wcale nie mam zamiaru na tym poprzestać. Łapię każdą okazję.

18-11-2004, 12:10
no to jest dobry pomysl
ja bym moze kiedys tam kupil tez stemple, moze jakas uzywana betoniarke

a z tymi pytaniami to mialem na mysli, ze trzeba wiedziec o co warto zapytac i po prostu wyobrazic sobie jakie padna odpowiedzi
jak ktos np pyta z czego budowac lepiej czy z bK czy z silki to wiadomo potem jak to wyglada

albo jak sie zapyta czy zrobic balkon czy nie,
itd

nie oczekujmy cudow

pattaya
18-11-2004, 12:16
Wyjątkowo się z leonem zgadzam :D
Czołem nerwus!

gosciu01
18-11-2004, 13:11
powiem tak,

dzięki forum mam kilka praktycznych, nowocześniejszych i w ogóle lepszych rozwiązań, w stosunku do tego co standardowo było w projekcie, zaproponowałby mi wykonawca i kupiłbym, gdybym nie czytał i radził się forumowiczów.

Niektóre rzeczy trudno w jakikolwiek sposób przeliczyć na złotówki,
ale z drugiej strony nigdy nie walczyłbym pewnie o rabat xx% gdybym TU nie przeczytał, że można :lol:

Dzięki forum uniknąłem wielu kłopotów i wiele działań mogłem zaplanować z wyprzedzeniem.

Stąd miedzy innymi, dlatego budowa szła w miarę gładko i bez problemów.

Czego wszystkim forumowiczom życzę.

CZYTAJCIE FORUM !

Cz.

trach
18-11-2004, 13:22
Czasu to raczej się dokłada, a pieniędzy zyskuje nie aż tak wiele (chyba że się coś konkretnego od kogoś albo razem z kimś kupuje), ale ileż nerwów człowiek zaoszczędził !!!
Ileż teorii życie zweryfikowało - nie musisz się wszystkiego uczyć na własnych błędach... a jeśli już nawet się dałeś zrobić wykonawcy czy fachowcom w konia, zawsze możesz poczytać dziennik Broznela vel Zidan i odreagować: nie ty jesteś najgorszym osłem...

maxymov
18-11-2004, 13:23
Dzięki Forum udało mi się przekonać żonę do budowania własnego domu

a nie liczyć na łaskę developerów oszustów :evil:

co w przełożeniu na złotówki daję sumę jaką mógłbym wtopić przy

potencjalnym oszustwie

Pozdrawiam

Gosia Łódź
18-11-2004, 15:54
Osobiście zaoszczędzilam sporo pomyłek :
-podczas projektowania
-podczas wybierania materiałów
- podczas budowy

mdzalewscy
18-11-2004, 17:56
DZIĘKI FORUM TO JA WIĘCEJ WYDAŁEM

bo jak zaczynałem budowę to miałem mizerne pojecie „jak budować”. Następnie wertowałem forum i inne czasopisma i starałem się robić według wskazówek i niestety wyszło drożej, bo myślałem, że da się prościej (czyt. taniej), a na forum jest tak: "zrób porządne fundamenty, dobrą izolację, najlepsza jest 3W, nie rób mostków termicznych, itd., itd…...", a co dobrze to sporo kosztuje. W ostateczności na koniec oczywiście wyjdzie taniej, bo nie będę płacił za błędy, które uniknąłem :D .

Yacek.
18-11-2004, 18:37
No to jestem w kropce. Czytać te Forum, czy nie?

Nowy.

am00
18-11-2004, 18:43
Przez Forum zaprzyjaźniłem się z sąsiadem, który wybudował sobie domek niedaleko mnie.

pattaya
18-11-2004, 19:48
Ciężko to wyliczyć.Tym bardziej,że jeszcze nie skończyłem.Ale napewno uniknąłem wielu błędów i dokonałem kilku zmian na lepsze.
A także,co ważne,kilkoma rzuconymi od niechcenia,fachowymi odzywkami wzbudziłem respekt i szacunek majstra.Nawet nie próbuje kombinować,przyznaje się do wszystkiego,prosi o radę,stara się zaimponować swoją wiedzą ,fachowością i solidnością.
I to jest największy plus

Luśka
18-11-2004, 22:01
Oj dużo!!!!!!!!! I nie wszystko da się przeliczyć na gotówkę :lol:

pawelurb
18-11-2004, 22:46
ja jak narazie powiem co straciłem nie czytając forum wcześniej, zapłaciłem za przyłączenie do ZE za 19 KW a reraz wiem ze tyle nie będzie mi potrzebne , i że mało kto ma tyle, straciłem bo dałem sie namówić projektantowi na zmianę (odpłatną ) stropu w projekcie, a widze ze wcale ten co był nie jest taki zły, narazie tyle, ale czytam forum i zawsze zanim się na coś zdecyduję to konsultuję z Szanownymi Forumowiczami , jak narazie wszystko na + !

Joasia
18-11-2004, 23:40
Największym minusem Forum jest to, że uzależnia - i co jakis czas trzeba iść na odwyk, bo inaczej nie śpi się po nocach i potem śpi się w pracy :wink:
Największym plusem Forum jest to, że JEST!!!
Tu jest masa świetnych ludzi, którzy Ci zawsze pomogą - i masz pewność, że Cię nie wrabiają, nie chcą na Tobie zarobić, nie urabiają Cię reklamami - tylko radzą opierając sie na własnym doświadczeniu. A jak się spierają - to masz trochę zabawy i sporo przemyśleń. Zwrócisz czasem uwagę na coś, co samemu nie przyszłoby Ci do głowy.
No i grupy lokalne: pozanjesz sąsiadów zanim się jeszcze sprowadzisz, znasz lokalne składy i urzędy...

Jak to wycenić?