PDA

Zobacz pełną wersję : Czyszczenie studni kręgowej



arsik
20-07-2016, 09:29
Witam,

Czy zna ktoś jakąś profesjonalną firmę, która dokona czyszczenia studni kręgowej w Szczecinie? Głębokość około 7-8m. Obecnie w studni woda jest, ale nie jest pobierana.
Za wszelkie info będę wdzięczny. Chciałem się za to zabrać sam, ale jak poczytałem to proces łatwy nie jest.

Marian_D
20-07-2016, 23:15
Mój sąsiad czyścił zamuloną studnię w ten sposób, że do studni wstawili dużą pompę szlamową która pompowała cały czas w ten sposób, by utrzymać poziom 5cm. Do tego Karcherem (myjką) "upłynniali" zalegającą glinę. Pompa odpompowywała wodę zmieszaną z gliną na przyczepę wyłożoną geowłókniną. Zeszło im we dwóch kilka godzin, ale firma wyceniła to na 3000 pln więc byli szczęśliwi że wyszło tak tanio. Pewnie sporo zależy od gliny/piasku jaka zalega w studni.

arsik
22-07-2016, 09:20
Witam ponownie.

Moja studnia jest made in Germany więc swoje lata ma. Co prawda nie schodziłem do niej i nie sprawdzałem, ale sądząc po innych wykopach na działce jest tam piasek nie glina. Z racji tego, ze obecnie nie pobierana jest woda z tej studni to pewnie jest tam spora warstwa szlamu. Jak nikogo do tego nie znajdę to będę musiał sam się za to zabrać...

Marian_D
23-07-2016, 13:00
Jeśli studnia ma 100 lat, to sprawdź koniecznie jej stan przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac. Słyszałem o przypadku, w którym taka przedwojenna studnia zawaliła się po odpompowaniu wody.

Poza tym pamiętaj, że w studni mogą zalegać gazy - kilka lat temu nieopodal Oświęcimia był wypadek, w którym zginął zięć i teść. Jeden zszedł i stracił po chwili przytomność, po czym drugi chciał mu pomóc i...

A co do tego co tam jest, to woda czasem przynosi najdrobniejsze cząstki, które osiadają. Wtedy nie ma znaczenia co jest wokół studni, bo i tak zostanie zamulona najdrobniejszymi frakcjami.